Jump to content

iPhone 15 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

54 minutes ago, Pharmex said:

Δεν περιμένω ούτε εγώ κάτι σούπερ διαφορετικό, αλλά θέλω να δω/πιάσω το νέο υλικό (τιτάνιο) και το χρώμα (natural titanium). Κατά τα άλλα, για μια ακόμη φορά καταφέρνει (με το σχεδόν τίποτα) και μας παίρνει η Apple τα λεφτά (της αξίζουν συγχαρητήρια για αυτό)!

Δεν πήγες να το δεις σε κάποιο κατάστημα;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Administrators
1 hour ago, koutsis said:

Εντάξει, μάλλον σου περισσεύουν κιόλας εκτός απο την αρρώστια. Αλλιώς δεν θα τα έδινες 😉

O Pharmex είναι ξεχωριστή περίπτωση, τα αγοράζει όλα και όχι μόνο της Apple τα προϊόντα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, arxontas2323 said:

Δεν πήγες να το δεις σε κάποιο κατάστημα;

Μπα. Το παράγγειλα κατευθείαν από Wonda mobile (παίρνω πάντα dual physical sim) και όποτε έρθει. Θήκες και screen protectors το περιμένουν ήδη. By the way, η UAG έκανε μια μικρή πατάτα με τις θήκες της φέτος. Αντί να έχουν πλήκτρο εκεί που βρίσκεται πλέον το νέο πλήκτρο των συσκευών, έχουν διατηρήσει τη τρύπα του διακόπτη σιγασης.

16 minutes ago, athanaso77 said:

O Pharmex είναι ξεχωριστή περίπτωση, τα αγοράζει όλα και όχι μόνο της Apple τα προϊόντα.

Δυστυχώς ναι. Και όχι μόνο κινητά. Καθετί που λειτουργεί με ρεύμα θα έλεγα (μέχρι και αυτοκίνητο, πλέον)…

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
5 minutes ago, Pharmex said:

By the way, η UAG έκανε μια μικρή πατάτα με τις θήκες της φέτος. Αντί να έχουν πλήκτρο εκεί που βρίσκεται πλέον το νέο πλήκτρο των συσκευών, έχουν διατηρήσει τη τρύπα του διακόπτη σιγασης.

Το ίδιο και η Gaudabe με την Sheath που θεωρείται για πολλούς η καλύτερη θήκη για τα iPhone. Θα το διορθώσουν όμως λένε σε επερχόμενη έκδοση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να θυμάστε όλοι όσοι θα αγοράσετε θήκη φέτος … η συσκευή ζεσταίνεται περισσότερο από το 14 . Μην  πάρετε κάποια που εγκλωβίζει την θερμοκρασία … θα δείτε αμέσως διαφορά στις επιδόσεις ….

Εγώ παίρνω άλλα αποτελέσματα στο Geekbench (2700)με 30 βαθμούς εξωτερική θερμοκρασία κ άλλα (2940) με 20…,

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ναι όντως.. το θέμα της υπερθέρμανσης των 15 έχει αρχίσει να παίρνει ανησυχητικά μεγάλες διαστάσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Pharmex said:

Γιατί κάποιοι (πολλοί εδώ μέσα) είμαστε άρρωστοι gadgetακηδες. Εγώ έχω ήδη κράτηση στο Δαφνί! Ψυχιατρική περίπτωση...

Δρομοκαΐτειο θέλεις να πεις το Δαφνί είναι για πιο βαριά περιστατικά, (πχ Samsung/ One plus/ android style). 🤪🤪

Link to comment
Share on other sites

Να θυμάστε όλοι όσοι θα αγοράσετε θήκη φέτος … η συσκευή ζεσταίνεται περισσότερο από το 14 . Μην  πάρετε κάποια που εγκλωβίζει την θερμοκρασία … θα δείτε αμέσως διαφορά στις επιδόσεις ….
Εγώ παίρνω άλλα αποτελέσματα στο Geekbench (2700)με 30 βαθμούς εξωτερική θερμοκρασία κ άλλα (2940) με 20…,

Να το παραγγείλουμε ή όχι;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Για τους κατόχους του 14 …. δεν είναι απαραίτητη αναβάθμιση …

για όσους έχουν το 13/12 , η απάντηση είναι ναι αξίζει .

Αν πάλι τα οικονομικά σας … είναι σε large εκδοχή .. προχωρήστε άφοβα .

https://www.dxomark.com/smartphones/Apple/iPhone-15-Pro-Max

 Φωτογραφία:  χάνει την πρώτη θέση στην βαθμολογία από το Huawei σε zoom/ noise.

Στο βίντεο παραμένει στην κορυφή  ..

 Αναφορές  στο διαδίκτυο για το πρόβλημα με την υπερθέρμανση …..σε ένα  μελλοντικό update , γίνεται με δυο τρόπους … περιορισμό στις επιδόσεις κ κατεβάζοντας την παροχή ενέργειας …

το παράδοξο είναι ότι υπάρχουν συσκευές  που δεν παρουσιάζουν το πρόβλημα … κ ίσως έχουν διαφορετικό σύστημα ψύξης ?

 

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Για τους κατόχους του 14 …. δεν είναι απαραίτητη αναβάθμιση …
για όσους έχουν το 13/12 , η απάντηση είναι ναι αξίζει .
Αν πάλι τα οικονομικά σας … είναι σε large εκδοχή .. προχωρήστε άφοβα .
 

Σε ευχαριστω για την απάντηση αλλά θέλω να ρωτήσω αν υπερθερμενεται ή απλά κάποιες αναφορές είναι υπερβολικές!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, chris1984 said:

Σε ευχαριστω για την απάντηση αλλά θέλω να ρωτήσω αν υπερθερμενεται ή απλά κάποιες αναφορές είναι υπερβολικές!

Θεωρώ ότι σε επόμενες αναβαθμίσεις λογισμικού, θα λυθεί το πρόβλημα…

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, athanaso77 said:

Θεωρώ ότι σε επόμενες αναβαθμίσεις λογισμικού, θα λυθεί το πρόβλημα…

Αμα είναι να ρίξουν την απόδοση για να λύσουν το πρόβλημα της θερμοκρασίας θα είναι μεγάλο μειονεκτήματα για την εταιρεία... μετά κατηγορούσαμε σαμσουνγκ κτλ

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα για μένα δεν είναι τόσο η θερμοκρασία αλλά όλα αυτά τα βίντεο που κυκλοφορούν στο ίντερνετ πέρι αντοχής.Εχω μπει σε μεγάλη σκέψη να πάω σε 14αρι αντί να περιμένω το 15 μιας και πούλησα το 13 μου.Αν είναι να φοβάμαι μην σπάσει στην παραμικρή πτώση θα είμαι με το άγχος όλη την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mparotsis said:

Το θέμα για μένα δεν είναι τόσο η θερμοκρασία αλλά όλα αυτά τα βίντεο που κυκλοφορούν στο ίντερνετ πέρι αντοχής.Εχω μπει σε μεγάλη σκέψη να πάω σε 14αρι αντί να περιμένω το 15 μιας και πούλησα το 13 μου.Αν είναι να φοβάμαι μην σπάσει στην παραμικρή πτώση θα είμαι με το άγχος όλη την ώρα.

γιατι δε το βαζεις σε θηκη;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, doganos said:

γιατι δε το βαζεις σε θηκη;

Βρε σε θήκη έχω όλα μου τα τηλέφωνα αλλά όσο να'ναι όταν βλέπεις ότι είναι εύθραστο θα έχεις το άγχος.

Edited by mparotsis
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
24 minutes ago, arxontas2323 said:

Αμα είναι να ρίξουν την απόδοση για να λύσουν το πρόβλημα της θερμοκρασίας θα είναι μεγάλο μειονεκτήματα για την εταιρεία... μετά κατηγορούσαμε σαμσουνγκ κτλ

Δε μιλάμε για τέτοιου είδους λύση. Το iOS 17 έχει θέματα ακόμα και θα χρειαστεί καιρός μέχρι να δούμε μια καλή από όλες τις πλευρές έκδοση. Πλέον το ίδιο γίνεται με όλες τις τελευταίες εκδόσεις του λειτουργικού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει γραφτεί σωστά ρε παιδιά το λογισμικό ακόμα στον νέο επεξεργαστή και σε ότι άλλο νέο έχει επάνω η συσκευή 

Καθε χρόνο τα ίδια έχουμε περίπου. Να πω δεν τα γνωρίζετε όσοι ασχολείστε… 

Με επερχόμενες αναβαθμίσεις θα διορθωθούν όλα αυτά τα προβλήματα που τώρα μοιάζουν βουνό 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

https://www.techfreaks.gr/news/tech-news/1735-e-yperthermanse-tou-apple-iphone-15-pro-einai-pithano-na-prokaleitai-apo-epiloges-schediasmou

Αν ισχύει κάτι τέτοιο θα υπάρξει σοβαρό θέμα που δεν θα γίνει δουλίτσα με updates.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

IMG_0048.jpeg
 

Η απόδοση της μπαταρίας μετά από λίγες φορτίσεις …συνολικά δυο ημέρες χρήση με λίγες κλήσεις και πολύ social media 

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το ειδα ..μου φανηκε ιδιο τηλ απλα με ματ πλαισιο που θυμιζει εντονα αλουμηνιο. Εμφανησιακα downgrade για μενα.. στα υπολοιπα δεν ειδα διαφορα με τη πρωτη επαφη..το σκεφτομαι αλλα μαλλον οχι

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλεπω οτι δεν υπάρχει καμμια αναφορά στο αλλο τοπικ του 15+ , οτι ουτε σε θέμα μπαταρίας είναι κορυφαιο

Το 15+ βγάζει δυο ωρες παραπάνω. Νοκιζω οτι ο 17 pRO είναι λιγο πατατα... 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ τώρα …. είναι καθαρά υπαίτιος η εφαρμογή κ το πως διαχειρίζεται τους πόρους στον Α17…

αυτό το συμπέρασμα βγαίνει κ είναι κάτι που μπορεί να διορθωθεί …  προγραμματισμός. 
https://youtu.be/P6X2ZIkYFsQ?si=4ILKFyFJ69QsTcrl

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει ακούσει κάποιος πότε θα έρθει η περιβόητη 2η παρτίδα;

Πήρα στην iStorm να ρωτήσω τι γίνεται με την παραγγελία μου αλλά ούτε ασχολήθηκαν.

Θα ενημερωθείτε λέει με mail, τηλεφωνο κτλ. Αντε γεια.

Ή παραγγελία μου πέρασε 35 λεπτά μετά το άνοιγμα γιατί έπεφτε η σελίδα τους από υπερφόρτωση.

Ούτε να δουν που βρίσκομαι σε σειρά για να μου πουν αν υπάρχει περίπτωση να μην εκτελεστει. Τίποτα.

Edited by JohnDoe954
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει ακούσει κάποιος πότε θα έρθει η περιβόητη 2η παρτίδα;
Πήρα στην iStorm να ρωτήσω τι γίνεται με την παραγγελία μου αλλά ούτε ασχολήθηκαν.
Θα ενημερωθείτε λέει με mail, τηλεφωνο κτλ. Αντε γεια.
Ή παραγγελία μου πέρασε 35 λεπτά μετά το άνοιγμα γιατί έπεφτε η σελίδα τους από υπερφόρτωση.
Ούτε να δουν που βρίσκομαι σε σειρά για να μου πουν αν υπάρχει περίπτωση να μην εκτελεστει. Τίποτα.

Προσωπικά που έσωσα παραγγελία στις 22 Σεπτεμβρίου σε Apple Store Γερμανίας με βγάζει εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης 25 Οκτωβρίου με 2 Νοεμβρίου !
Ελπίζω να είναι εκεί μέσα και μην τραβήξει παραπάνω! Και ελπίζω να είναι δεύτερη παρτίδα να μην έχουμε τα «θέματα» της πρώτης


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Livas said:


Προσωπικά που έσωσα παραγγελία στις 22 Σεπτεμβρίου σε Apple Store Γερμανίας με βγάζει εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης 25 Οκτωβρίου με 2 Νοεμβρίου !
Ελπίζω να είναι εκεί μέσα και μην τραβήξει παραπάνω! Και ελπίζω να είναι δεύτερη παρτίδα να μην έχουμε τα «θέματα» της πρώτης emoji41.pngemoji41.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μάλιστα. Εδω είναι μυστικό. Δεν λέμε σε κανέναν εκτιμώμενη ημερομηνία, όυτε καν αν θα το πάρει ή  όχι. Έτσι για σασπένς 🙄 Εντάξει δεν βιάζομαι βέβαια γιατί το ρεζέρβα μου 11pro Max είναι πολύ ωραία συσκεύη αλλά μην το πάρω όταν θα βγαίνουν τα leaks για το 16 κιόλας😆.

Έβαλα και σε Plaisio και Kotsovolo για έξτρα πιθανότητες πάντως.

Όσο για τα "θέματα" δεν πιστεύω ότι είναι από Hardware. Λογικά θα διορθωθούν με επόμενα updates θεωρώ.

Edited by JohnDoe954
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...