Jump to content

iPhone 15 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9 ώρες πριν, valexo83 said:


Δεν γίνεται να μας τα δώσουν πριν την Παρασκευή, ακόμα και να ήθελαν, γιατί τότε ξεκινάνε επίσημα οι πωλήσεις!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Λογικό!! βέβαια κάποιοι χρήστες σε Αμερική το πήραν και σε άλλους έγινε αποστολή εχθές!!

9 ώρες πριν, georgebad said:

Είπα φέτος  να κάνω preorder το 15pro με trade in το 13αρι μου . Το σκοτώνω θεωρώ αλλά πραγματικά δεν θέλω μα ασχοληθώ με πώληση σε δεύτερο άτομο . Ελπιζω ο Κωτσόβολος να μην μας πει καλό 2024 🥲

Μακάρι να τα δώσουν Παρασκευή 

Το 15 pro δεν εχει τόση ζήτηση οσο το pro max φέτος (συμφωνα6με τς δηλώσεις τς apple)... Κωτσόβολος φαίνεται να εχει απόθεμα!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

απο οτι βλεπω ο κοτσοβολος καλα περπαταει... 

(αποστολη στο καταστημα κτλ) ...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, arxontas2323 said:

Λογικό!! βέβαια κάποιοι χρήστες σε Αμερική το πήραν και σε άλλους έγινε αποστολή εχθές!!

Το 15 pro δεν εχει τόση ζήτηση οσο το pro max φέτος (συμφωνα6με τς δηλώσεις τς apple)... Κωτσόβολος φαίνεται να εχει απόθεμα!!

 

34 minutes ago, doganos said:

απο οτι βλεπω ο κοτσοβολος καλα περπαταει... 

(αποστολη στο καταστημα κτλ) ...

Πήγα πρώτα από public αλλά μπυ ζητούσαν προπληρωμή όλου του ποσού για κάτι που οι ίδιοι Δεν ηξεραν ποτέ ξαν θα έρθει .. (αν και η κοπέλα στο μαγαζί ήταν βέβαιη ότι αν έκανα πρόαραγγελια εκείνη την στιγμή χθες το μεσημέρι θα το είχα με την κρωτη φουρνιά). Ο Κωτσόβολος κου  ζήτησε 30% , και μου είπαν οι άνθρωποι ότι θεωριτικα Παρασκευή αλλά πραγματικά δεν έχουν ιδέα πως θα πάει και φέτος . Η προ παραγγελία από πρώτη στιγμή στο tracking έγραφε συλλογή προετημασια 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, georgebad said:

 

Πήγα πρώτα από public αλλά μπυ ζητούσαν προπληρωμή όλου του ποσού για κάτι που οι ίδιοι Δεν ηξεραν ποτέ ξαν θα έρθει .. (αν και η κοπέλα στο μαγαζί ήταν βέβαιη ότι αν έκανα πρόαραγγελια εκείνη την στιγμή χθες το μεσημέρι θα το είχα με την κρωτη φουρνιά). Ο Κωτσόβολος κου  ζήτησε 30% , και μου είπαν οι άνθρωποι ότι θεωριτικα Παρασκευή αλλά πραγματικά δεν έχουν ιδέα πως θα πάει και φέτος . Η προ παραγγελία από πρώτη στιγμή στο tracking έγραφε συλλογή προετημασια 

εμενα μέχρι εχθες το πρωι έγραφε μη διαθεσιμότητα και το απόγευμα είδα οτι το γύρισαν στο συλλογή προετοιμασία

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανεις που εχει προ-παραγγειλει απο πλαισιο και ειχε ενημρωση και θα παραλαβει παρασκευη?

Edited by Pwpwpw
Link to comment
Share on other sites

Με ειδοποίησε το κατάστημα της COSMOTE ότι έχουν παραλάβει την συσκευή … αλλά πρέπει να ξεκινήσει το επίσημο λανσάρισμα για να μου την δώσουν … από αύριο …

Edit :  μόλις μου ήρθε μήνυμα και για το ρολόι … 2 στα 2 … μάλλον με το κράξιμο που φάγανε πέρσι έβαλαν μυαλό 😎

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Εμάς εδώ σαντορινη μας είπαν ότι προ μαξ θα έρθουν πολλοί λίγα παρόλο που έχω γνωστό δεν είμαι αισιόδοξος ότι θα το πάρω αύριο η Δευτέρα μάλλον με την δεύτερη φουρνιά 

Link to comment
Share on other sites

Εχθές παρέλαβα το τηλέφωνο αλλά κ το watch .. day one 😎

Τώρα … επειδή πήρα το ίδιο χρώμα …νομίζω ότι εχω ακόμη το 14 ..😒

Ασε που δεν ταιριάζει καμία θήκη από όλες αυτές που είχα … τώρα θα δοκιμάσω κ τη Flolab μήπως σταθώ πιο τυχερός …

Link to comment
Share on other sites

Έχει μια διαφορά στη θέση που είναι το νέο κουμπί ενέργειας …συν το ότι η συσκευή σε διαστάσεις  είναι μικρότερη κατά ένα χιλ σε φάρδος και ύψος .  Το δοκίμασα στις θήκες σιλικόνης , στην  clear κ στην pitaka.

Η συσκευή μπαίνει μέσα στην θήκη αλλά δεν είναι σταθερή ,… μπορεί με λίγο κούνημα να βγει  …

η pitaka είναι σίγουρα η πιο ακατάλληλη. 
 
 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, xabos said:

Εχθές παρέλαβα το τηλέφωνο αλλά κ το watch .. day one 😎

Πάντα ευχάριστα νέα να έχεις,καλοδουλευτο

Πρώτες - πρώτες εντυπώσεις;  

"Αξίζει" η μετάβαση από 14 σε 15; 

Θήκες απ όσα άκουσα σε παρουσίαση,έχουν κάποιες διαφορές, όπως και η αίσθηση στο πιασιμο της συσκευής γιατί στο 15 έκαναν καμπύλες στις "γωνίες - ένωση" πλάτη - πλαΐνο -οθόνη 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν χθες ( και για 3 μέρες)  είχα στα χέρια μου το 15pm (1Τ) έκδοση σε τιτάνιο χρώμα. 
Για να σας προλάβω US και συγκεκριμένα θα μπορούσα να βάλω στην άκρη το 14 που έχω και να πω 15 και ξερό  ψωμί. Όμως δεν ξέρω είτε γιατί το 14 (το έχω pro )  είτε γιατί κοιτώντας το κάπου για πρώτη φορά μετά από τόσα χρόνια δεν, οπότε κράτησα το 14 ( βέβαια μπορεί την άλλη εβδομάδα να έχω πάλι το 15 στα χέρια μου αλλά αυτό γιατί με βαράει η ….). 
Προς  αυτους που δεν προλάβανε να παραγγείλουν απλά για πρώτη φορά θα πω ότι παιδιά όταν έρθουνε και δεν βιαζόμαστε κιόλας. 
Το μόνο που όντως τα σπάει είναι το τιτάνιο χρώμα ( θα το είχα ασορτί με το αμάξι ) αλλά όλα είναι γούστα. 
Επεξεργαστης ένα τικ πιο γρήγορος από το 14 ενώ οθόνη σε πολύ ήλιο κόντρα λίγο καλύτερη από του 14 αλλά όχι και τρέλα πράγματα. 
Φόρτιση γρήγορη C δεν το δούλεψα για μεταφορά δεδομένων αλλά με τον 20w στα ίδια επίπεδα ταχύτητας φόρτισης (35-95%). Κάμερα λίγο πιο καλές φωτεινές η φωτό αλλά δεν είμαι ο τύπος που ξέρει ή έχει τρελές απαιτήσεις. 
Αυτα……..

Κλείνοντας εάν κάποιος είναι σε δίλλημα από 14 σε 15 ( μιλάμε για απλό δίλλημα / όχι αρρώστους που θέλουνε δια καώς την νέα συσκευή) με το 14 και την iOS 17 μια χαρα είναι stay  there. 
 

Όλα τα παραπάνω είναι προσωπική άποψη πάντα.   

Link to comment
Share on other sites

On 23/9/2023 at 10:08 ΠΜ, chocbhed_6630 said:

Δεν ταιριάζουν οι θήκες του 14 στο 15...

Και όμως ταιριάζουν !! Όπως και τ τζαμί !! 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Dimitris_w said:

Και όμως ταιριάζουν !! Όπως και τ τζαμί !! 

Μήπως εννοείς ότι ταιριάζουν στα απλά 15άρια και όχι στα Pro;

Υποτίθεται ότι τα Pro είναι πιο χοντρά από τα περσινά.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Pharmex said:

Μήπως εννοείς ότι ταιριάζουν στα απλά 15άρια και όχι στα Pro;

Υποτίθεται ότι τα Pro είναι πιο χοντρά από τα περσινά.

Εγώ δοκίμασα το τζάμι του 15 pro στο 14 pro και είναι άψογο. Και δοκίμασα και έβαλα την θήκη silicon  του 14 προ  στο 15 προ και δουλεύει άψογα μπαίνει άνετα μέσα δεν κολυμπάει και δεν πέφτει. Τα πλήκτρα είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Dimitris_w said:

Εγώ δοκίμασα το τζάμι του 15 pro στο 14 pro και είναι άψογο. Και δοκίμασα και έβαλα την θήκη silicon  του 14 προ  στο 15 προ και δουλεύει άψογα μπαίνει άνετα μέσα δεν κολυμπάει και δεν πέφτει. Τα πλήκτρα είναι μια χαρά.

Καλό αυτό, αν και θα αφήνουν ένα άχρηστο κενό εκεί που ήταν ο διακόπτης σίγασης, ενώ θα λείπει και το νέο πλαϊνό πλήκτρο των φετινών Pro.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν να μάθουν αν αξίζει η μετάβαση από το 14 στο νέο 15 … νομίζω αυτό το βίντεο θα καλύψει μερικες από τις ερωτήσεις / απορίες …
https://youtu.be/JFNfZ077Gg4?si=AfECWZlf0itLL11B

εδώ η απόδοση της μπαταρίας:0 https://youtu.be/Vq-XWcq5esE?si=PrXBh0DiD8pxO8pC

Εγώ θα σταθώ στην πιο μεγάλη ευαισθησία που έχει το 15 στις πτώσεις ( λόγο τιτανίου κ μη ελαστικότητας  ) και στην μεγαλύτερη ανάγκη για προστασία. 

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

On 24/9/2023 at 2:53 ΜΜ, xabos said:

Για όσους θέλουν να μάθουν αν αξίζει η μετάβαση από το 14 στο νέο 15 … νομίζω αυτό το βίντεο θα καλύψει μερικες από τις ερωτήσεις / απορίες …
https://youtu.be/JFNfZ077Gg4?si=AfECWZlf0itLL11B

εδώ η απόδοση της μπαταρίας:0 https://youtu.be/Vq-XWcq5esE?si=PrXBh0DiD8pxO8pC

Εγώ θα σταθώ στην πιο μεγάλη ευαισθησία που έχει το 15 στις πτώσεις ( λόγο τιτανίου κ μη ελαστικότητας  ) και στην μεγαλύτερη ανάγκη για προστασία. 

ελεγα να παω στο pro max λογω καμερας και μειωσης βαρους ,αλλα λογω μεγαλυτερης ευασθησιας απο το pro,μαλλον και φετος θα παω στην σειρα pro...

Link to comment
Share on other sites

παντως εριξα παραγγελια σε 3 μαγαζια λιγο μετα το ανοιγμα και δεν με εχουν παρει καν για επιβεβαιωση/αποστολη κτλ. νομιζω οτι σαν χωρα της λαμογιας και του βυσματος που ειμαστε, τα μοιραζουν σε φιλους και γνωστους. εκτος αν ειναι τοοοοσο λιγα τα κομματια και τοσο μεγαλη η ζητηση.

Επισης με τοσα που διαβαζω για επιδοσεις, αποδοση κτλ αρχιζω να σκεφτομαι μηπως εκανα βλακεια που το πηρα και να επρεπε να μεινω στο 14αρι. 

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν περιμένω ούτε εγώ κάτι σούπερ διαφορετικό, αλλά θέλω να δω/πιάσω το νέο υλικό (τιτάνιο) και το χρώμα (natural titanium). Κατά τα άλλα, για μια ακόμη φορά καταφέρνει (με το σχεδόν τίποτα) και μας παίρνει η Apple τα λεφτά (της αξίζουν συγχαρητήρια για αυτό)!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pharmex said:

Δεν περιμένω ούτε εγώ κάτι σούπερ διαφορετικό, αλλά θέλω να δω/πιάσω το νέο υλικό (τιτάνιο) και το χρώμα (natural titanium). Κατά τα άλλα, για μια ακόμη φορά καταφέρνει (με το σχεδόν τίποτα) και μας παίρνει η Apple τα λεφτά (της αξίζουν συγχαρητήρια για αυτό)!

Αφού το παραδέχεσαι γιατί της τα δίνεις τα λεφτά σου ?🤔

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, koutsis said:

Αφού το παραδέχεσαι γιατί της τα δίνεις τα λεφτά σου ?🤔

Γιατί κάποιοι (πολλοί εδώ μέσα) είμαστε άρρωστοι gadgetακηδες. Εγώ έχω ήδη κράτηση στο Δαφνί! Ψυχιατρική περίπτωση...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Pharmex said:

Γιατί κάποιοι (πολλοί εδώ μέσα) είμαστε άρρωστοι gadgetακηδες. Εγώ έχω ήδη κράτηση στο Δαφνί! Ψυχιατρική περίπτωση...

Εντάξει, μάλλον σου περισσεύουν κιόλας εκτός απο την αρρώστια. Αλλιώς δεν θα τα έδινες 😉

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...