Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230i


andr3as
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά ρε παιδιά έχει βγεί η ver. 3.25 ή όχι για να πάμε για αναβάθμιση? Σε εμένα (ερώτηση: μόνο σε εμένα ή αυτό συμβαίνει και σε άλλους?) πάντως ο ήχος ανεβαίνει σιγά σιγά και έχω την 3.23. Tι κόλλημα και αυτό ρε παιδιά να μην μπορείς να αλλάξεις τον ήχο υπενθύμισης ή μήπως πρόκειται να γίνει με την αναβάθμιση????????? Κατά τα άλλα του έβαλα μια 512 και το αγόρασα 306€ από cosmote πριν το Πασχα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά ρε παιδιά έχει βγεί η ver. 3.25 ή όχι για να πάμε για αναβάθμιση?

 

Το κινητό μου είχε την 3.25 από την αγορά του. Βέβαια εγώ το έφερα από τη Σιγκαπούρη...:)

 

Σε εμένα (ερώτηση: μόνο σε εμένα ή αυτό συμβαίνει και σε άλλους?) πάντως ο ήχος ανεβαίνει σιγά σιγά και έχω την 3.23.

 

Ο ήχος ακούγεται δυνατά και καθαρά λες και είναι ΚΑΜΠΑΝΑ ακόμη και με mp3 να παίζει ως ringtone... :D Βέβαια το συγκεκριμένο θέμα της ακουστικής είναι καθαρά υποκειμενικό. Ενώ εγώ είμαι ευχαριστημένος από τον ήχο και την ένταση, μπορεί κάποιος άλλος φίλος-χρήστης να μην είναι... ;)

Tι κόλλημα και αυτό ρε παιδιά να μην μπορείς να αλλάξεις τον ήχο υπενθύμισης ή μήπως πρόκειται να γίνει με την αναβάθμιση?????????

 

Απ' ό,τι είδα λίγο και εγώ (αλλά χωρίς να κοιτάξω το manual) δεν μπορείς να αλλάξεις ήχο υπενθύμισης (μιλάμε για τα to-do lists κτλ, έτσι?) :(

 

Κατά τα άλλα του έβαλα μια 512 και το αγόρασα 306€ από cosmote πριν το Πασχα.

 

Με ή χωρίς επιδότηση? :confused:

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος ακούγεται δυνατά και καθαρά λες και είναι ΚΑΜΠΑΝΑ ακόμη και με mp3 να παίζει ως ringtone... :D Βέβαια το συγκεκριμένο θέμα της ακουστικής είναι καθαρά υποκειμενικό. Ενώ εγώ είμαι ευχαριστημένος από τον ήχο και την ένταση, μπορεί κάποιος άλλος φίλος-χρήστης να μην είναι... ;)

 

Δεν είπα ότι δεν ακούγεται δυνατα και καθαρά αλλά αν ακούγεται έτσι από την αρχή που αρχίζει ο ήχος. Αν θες άλλαξε τον ήχο σε αυξανόμενο και δες αν έχει διαφορά.

 

Απ' ό,τι είδα λίγο και εγώ (αλλά χωρίς να κοιτάξω το manual) δεν μπορείς να αλλάξεις ήχο υπενθύμισης (μιλάμε για τα to-do lists κτλ, έτσι?) :(

 

Θεωρώ πολύ μεγάλη μ@λ@κί@ αυτό και ίσως να μπορεί να βελτιωθεί με κάποια αναβάθμιση. Την αλλαγή αυτή μπορούσα να την κάνω στο S55 που είναι και 3 χρόνων παλιό τηλ. Απλώς μου την έσπασε:mad:. Δεν μου αρέσει καθόλου ο συγκεκριμένος ήχος και σχεδόν δεν ακούγεται. Παρεπιμπτόντως μήπως έχει βρεί κανείς ΔΥΝΑΤΟΥΣ ήχους?

 

Με ή χωρίς επιδότηση? :confused:

 

Έκανε 306€ και επειδή είχα επιδότηση 100€ το πήρα 206€ :D !

Link to comment
Share on other sites

 

Έκανε 306€ και επειδή είχα επιδότηση 100€ το πήρα 206€ :D !

306E exei ston OTE? :confused:

348E leei sto site...

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Τελική τιμή 323 γιούργια από Nokia shop στην Εθνικής Αντίστασης 42-44 Καλαμαριά Θεσσαλονίκη (2310456762). Good enough?
Link to comment
Share on other sites

Τελική τιμή 323 γιούργια από Nokia shop στην Εθνικής Αντίστασης 42-44 Καλαμαριά Θεσσαλονίκη (2310456762). Good enough?

:cry: 345E απο 'Γερμανο' Στουρναρη... :cry:

 

Λοιπον πρωτες εντυπωσεις καλες.Οθονη τρομερη οχι σε μεγεθως αλλα σε πυκνοτητα πιξελ-μονο με σαρπ συγκρηνεται σε λεπτμερια(ουτε καν σ700). :)

Καμερα αρκετα καλη(οχι 6630/80) με πολυ καλη νυχτερινη λειτουργια.Ηθελα να ανεβασω αλλα ειναι μεγαλες.

Βιντεο σκαλες κατωτερο απο 6630/80 αλλα αξιοπρεπες αν δε κουνας το τηλεφωνο πανω κατω.

Σε σχεση με το απλο 6230 με χαλασε που ειναι λιγο πιο αργο(λογο οθονης μαλλον) αλλα και παλι αρκετα ταχυτερο απο πολλα.Επισης εκπληξη ειναι η ενταση του ραδιο-πολυ μεγαλυτερη απο το απλο! :D

μπ3 επισης πιο δυνατα.

Ηχειο δυνατο και καθαρο-αρκετα καλυτερο απο 6230 και χωρις καθολου να τριζει στο τερμα.

 

Τωρα αυτα που λετε για το Τ9 δεν ξερω αν εσεις δε πατε καλα η εχει το κινητο σας προβλημα.Ισως καποιοι να μπερδευτηκαν γιατι εχει δυο 'ειδη' Τ9.Το κλασικο και ενα αλλο που προβλεπει τη λεξη απο τα πρωτα 3-4 γραμματα οποτε και την παρουσιαζει αμεσως.

Τωρα στη λιστα υποχρεωσεων οντος δε μπορεις να επιλεξεις δικο σου ηχο και ειναι σπαστικο αυτο(ΠΡΟΣΟΧΗ, οχι στο ξυπνητιρη/αφυπνιση). :!:

 

Αν βρω κατι αλλο θα επανελθω.Θελω μονο να ρωτησω απο που αλλαζω τον τυπο προβολης του μενου απο την κλασικη λιστα σε 'πλεγμα' - δε τη βρηκα αυτη την επιλογη. :O

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

:cry: 345E απο 'Γερμανο' Στουρναρη... :cry:

Θελω μονο να ρωτησω απο που αλλαζω τον τυπο προβολης του μενου απο την κλασικη λιστα σε 'πλεγμα' - δε τη βρηκα αυτη την επιλογη. :O

me to pou mpis sto menou pata to pano aristero koumpi me to pou to patisis exei mia epilogi pou leei εμφ.κυρ.μενού ε kai ekei to alazis ;)

[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θέλει κανένας να του σκανάρω την απόδειξη; Είπα από cosmote Λάρισας 306€ και με αναβάθμιση 206€. Άλλο ένα "σπαστικό", έχει μήπως ρύθμιση για το φως? λέω μήπως και που??????
Link to comment
Share on other sites

me to pou mpis sto menou pata to pano aristero koumpi me to pou to patisis exei mia epilogi pou leei εμφ.κυρ.μενού ε kai ekei to alazis ;)

Kαι ειχα ξεσκησει τις ρυθμισεις για να το βρω :p

Άλλο ένα "σπαστικό", έχει μήπως ρύθμιση για το φως? λέω μήπως και που??????

Εννοεις τη φωτεινοτητα;Δε νομιζω να υπαρχει. :(

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω βρε παιδια...Δηλαδη εαν του μπασω μεσα μια 1GB MMC δεν θα την διαβασει καν?

Απ'όσο ξέρω, μέχρι 512 ΜΒ κάρτα μνήμης υποστηρίζει...

Link to comment
Share on other sites

Eωτηση.Κατεβασα μερικα θεματα(*.nth).Τα περαρα στο φακελο των θεματων αλλα μου εβγαζε 'ο χειρισμος απετυχε' οταν πηγαινα να ανοιξω καποιο....Τι κανω λαθος;
█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

306E exei ston OTE? :confused:

348E leei sto site...

 

Όπως έχει ειπωθεί, η τιμή για την οποία ισχύει η επιδότηση της COSMOTE δεν είναι η λιανική τιμή πώλησης της συσκευής αλλά η τιμή της συσκευής στο Βασικό Πρόγραμμα. Επομένως, η τιμή του 6230i με επιδότηση είναι όντως 257.25 Ευρώ * ΦΠΑ 1.19% = 306 Ευρώ. Αυτό ουσιαστικά σημαίνει ότι όποιος έχει επιδότηση συσκευής από την COSMOTE δεν "γλυτώνει" μόνο το ποσό της επιδότησης αλλά και τη διαφορά μεταξύ της τιμής λιανικής και της τιμής της συσκευής στο Βασικό Πρόγραμμα.

 

Σε ό,τι αφορά στο συγκεκριμένο κινητό, οι μετρητές διάρκειας κλήσεων είναι οι ίδιοι με τα προηγούμενα μοντέλα, δηλ. τελευταία κλήση, σύνολο εισερχομένων, σύνολο εξερχομένων, σύνολο εισερχομένων/εξερχομένων;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ριχνετε και καμια τιμη για καρτες mmc ωστε να δουμε τι συμφερει καλυτερα....

Α και κατι αλλο οποιος εχει (καρτα) να μας πει αν εχει συναντησει κανενα προβλημα.

Σε προηγουμενες σελιδες κατι πηγε να αναφερθει.

Προτεινω απαντησεις του στυλ :

 

Χωρητικοτητα :

Μαρκα :

Τιμη :

Καταστημα αγορας:

αλλες λεπτομεριες:

:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Ποιος καλός myphonιστας θα μου προτείνει τον ευκολότερο τρόπο να μεταφέρω τον τηλεφωνικό μου κατάλογο από το t610 στο νέο μου 6230i γιατί έχω πελαγώσει.....???

thnx εκ των προτέρων....

Occupational Therapist
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω το forum εδω και καιρό και θα ήθελα να ρωτήσω 2 πράγματα..

 

1. Έχω δει τα ακουστικά από το 6230 και μου φαίνεται λίγο δύσκολο να λειτουργήσουν και σαν hands free μια που το mic είναι αρκετά μακριά. Δεν είναι καλύτερη η λύση στο Κ700 ?

2. Μπορούμε από το SN του κουτιού του 6230i να καταλάβουμε αν έχει την νέα έκδοση του firmware?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω το forum εδω και καιρό και θα ήθελα να ρωτήσω 2 πράγματα..

 

1. Έχω δει τα ακουστικά από το 6230 και μου φαίνεται λίγο δύσκολο να λειτουργήσουν και σαν hands free μια που το mic είναι αρκετά μακριά. Δεν είναι καλύτερη η λύση στο Κ700 ?

2. Μπορούμε από το SN του κουτιού του 6230i να καταλάβουμε αν έχει την νέα έκδοση του firmware?

 

Ευχαριστώ!

1. Όχι. Παλαιότερα που είχα handsfree SE, με ενσωματομένο ραδιόφωνο, το μικρόφωνο καρουλάκι στο ένα λεπτό καλώδιο του ακουστικού, δρούσε σαν βαρίδι και έβγαινε συνέχεια από το αυτί, ιδίως όταν περπατούσα. Τώρα δεν γνωρίζω αν αυτό έχει βελτιωθεί με κάποιο τρόπο..Ξέρω όμως πως επιμένει σ΄αυτό ακόμα η SE... :O

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ριχνετε και καμια τιμη για καρτες mmc ωστε να δουμε τι συμφερει καλυτερα....

 

Μπορεις να ριξεις και μια ματια στο θεμα

{Price watch} Kάρτες μνήμης: που είναι οι φτηνότερες; :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ποιος καλός myphonιστας θα μου προτείνει τον ευκολότερο τρόπο να μεταφέρω τον τηλεφωνικό μου κατάλογο από το t610 στο νέο μου 6230i γιατί έχω πελαγώσει.....???

thnx εκ των προτέρων....

 

Είναι τόσες πολλές οι επαφές σου ώστε δεν μπορείς να τις μεταφέρεις με υπέρυθρες ή bluetooth (αν υποστηρίζουν και τα δύο τηλέφωνα)?

 

Επίσης, δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή συγχρονισμού τηλεφώνου με pc, ώστε να περάσεις τις επαφές από το κινητό στο MS Outlook ή στο Outlook Express (συνήθως αυτά τα δύο χρησιμοποιούνται) και μετά να συνδεθείς με το άλλο τηλέφωνο και να τις περάσεις σε αυτό?

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να ριξεις και μια ματια στο θεμα

{Price watch} Kάρτες μνήμης: που είναι οι φτηνότερες; :)

 

Ευχαριστω πολυ nervous με εσωσες...

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ 6230i

ΕΠΙΣΗΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΑΡΤΕΣ ΜΜC ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΟΤΙ ΜΑΡΚΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ?

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ 6230i

ΕΠΙΣΗΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΑΡΤΕΣ ΜΜC ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΟΤΙ ΜΑΡΚΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ?

 

Υπαρχει το Nokia Series 40 Theme Studio 1.2 .Κανε μια εγγραφη και κατεβασε το.

Ναι δεν παιζει κανενα ρολο η μαρκα της καρτας.Απλα αλλες ειναι πιο γρηγορες και αλλες πιο αργες.

 

Υ.Γ. Αν μπορεις γραφε με μικρα γιατι τα κεφαλαια ειναι σαν να φωναζεις. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...