Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230i


andr3as
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να μου πει αν σε αυτό το τηλέφωνο όταν συγχρονίζει τις επαφές με το outlook αν υπάρχει η επιλογή να εμφανίζονται πρώτα τα μικρά ονόματα ή πρώτα τα επώνυμα; Αυτο το πρόβλημα με ενοχλούσε στο 6230, εμφάνιζε πρώτα το μικρό όνομα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εισάγεις στην έκθεση>αρχεία φωτο ένα κενό λογότυπο.Μετά με το MobiMB ανοίγεις την έκθεση, βρίσκεις το λογότυπο, κάνεις δεξί κλικ και τσεκάρεις τη επιλογή set as operator logo.Aυτό ήταν, το λογότυπο δικτύου εξαφανίζεται.Αν θες να το επαναφέρεις, πας στις ρυθμίσεις>εφμάνιση λογότυου και τσεκάρεις yes.Αν δεν έχεις κενό λογότυπο στείλε pm με το e-mail σου να στο στείλω.

σε παρακαλω στειλε μου το κενο λογοτυπο στο e-mail manwlhs@in.gr

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει αν σε αυτό το τηλέφωνο όταν συγχρονίζει τις επαφές με το outlook αν υπάρχει η επιλογή να εμφανίζονται πρώτα τα μικρά ονόματα ή πρώτα τα επώνυμα; Αυτο το πρόβλημα με ενοχλούσε στο 6230, εμφάνιζε πρώτα το μικρό όνομα.

Me endiaferei ki emena auto.

Episis, otan sygxronizei me to outlook kai pernaei thlefwna ap'to kinhto sto pc ta ellhnika ta emfanizei sta allampournezika, kyriws auta me tous tonous.

Kserei kaneis ti paizei?

Link to comment
Share on other sites

Το κενο λογοτυπο :

 

Rename to txt se nlm :)

logo.txt

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Logomanager 1.32 , μικρουλη και ευχριστο, επιτρεπει αναμεσα στα αλλα την ευκολη δημιουργια operator logos και την αποστολη τους στο τηλεφωνο...

 

Αφθονα διαθεσιμο στα δικτυακα καταστηματα.

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από DrGus

να ρωτησω... επειδη οι σελιδες ειναι πολλες κ δεν μπορω να τις διαβασω ολες... μονο σε μενα παρουσιασε bugs?πολλα κολληματα τραβαει το κινητο ιδιως αν το ζορισω λιγο με τα βιντεο!γυρναει μονο του τους ηχους απο αυτο που εχω βαλει σε nokia tune κτλ κτλ... θα χρειαστω μαλλον αμεσα το νεο του firmware οταν αυτο αποφασισει να λανσαρει η μαμα Nokia!σε αναμονη λοιπον!

 

 

Το έκανε και σε μένα αυτό μια φορά, γύρισε το ring tone σε Nokia tune από μόνο του.

 

Παιδιά το συγκεκριμένο με το ringtone δεν πρέπει να είναι bug... το γυρνάει σε Nokia tune όταν αλλάξεις Theme! Για τσεκάρετε το!! ;)

Αυτό που δεν καταλαβαίνω εγώ είναι γιατί στα MMS σαν ήχο δέχεται μόνο αρχεία *.amr :confused: και όχι π.χ. και *.mid ή *.wav... :(

Τεσπα....

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο site της ΝΟΚΙΑ , "Get advanced settings" και επέλεξε το Vodafone mail...

 

Αλήθεια, γιατί εμείς οι χρήστες της Cosmote δεν έχουμε e-mail?

 

 

Τι ακριβώς παίζει ρε παιδιά με αυτό το e-mail? Μπορείς να στέλνεις απο το κινητό και να βλέπεις τα εισερχόμενα e-mail από την δειύθυνση που έχεις ορίσει? Εκτός τις ρυθμίσεις του κινητού χρειάζεται να κάνεις κάτι στην εταιρία(κάτοχος καρτοκινητής Vodafone CU)? Και τι χρεώσεις έχει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν καταλαβαίνω εγώ είναι γιατί στα MMS σαν ήχο δέχεται μόνο αρχεία *.amr :confused: και όχι π.χ. και *.mid ή *.wav... :(

Τεσπα....

 

Λογω "πνευματικων δικαιωματων" το εχει κανει η νοκια αυτο.

Τα *.mid ή *.wav θεωρουνται απαγορευμενα αρχεια.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

3.Όταν σε μια εικόνα πάω να προσθέσω πλαίσιο ή έτοιμη εικόνα, αρνείται την ενέργεια, γράφοντάς μου "Δεν επιτρέπεται από τον κωδικό ενεργοποίησης" :blink: .

 

Μπορεί κάποιος να που απαντήσει τι φταίει για το τρίτο;

Καμιά απάντηση ή γνώμη για το παραπάνω; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει αν σε αυτό το τηλέφωνο όταν συγχρονίζει τις επαφές με το outlook αν υπάρχει η επιλογή να εμφανίζονται πρώτα τα μικρά ονόματα ή πρώτα τα επώνυμα; Αυτο το πρόβλημα με ενοχλούσε στο 6230, εμφάνιζε πρώτα το μικρό όνομα.

 

Ayto file mou den exei sxesh me to kinhto, h ry8mish ayth ginetai apo to Microsoft Outlook.

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

3.Όταν σε μια εικόνα πάω να προσθέσω πλαίσιο ή έτοιμη εικόνα, αρνείται την ενέργεια, γράφοντάς μου "Δεν επιτρέπεται από τον κωδικό ενεργοποίησης" .

Καμμιά ιδέα για το πως λύνεται το παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Ayto file mou den exei sxesh me to kinhto, h ry8mish ayth ginetai apo to Microsoft Outlook.

 

Λάθος. Στο outlook οι επαφές είναι στα σωστά πεδία (το όνομα στο 'ονομα' και το επώνυμο στο 'επώνυμο'. Στην σειρά 60 και στα sonyericsson υπάρχει επιλογή να εμφανίζεται πρώτα το 'όνομα' η το 'επώνυμο'. Ανάλογα με την επιλογή που κάνεις εμφανίζει τα ονόματα. Στην σειρά 40 μέχρι το 6230 που είχα τελευταία, εμφανίζει από προεπιλογή πρώτα το μικρό όνομα. Φυσικά αν αλλάξουμε στο outlook τις επαφές και βάλουμε στην θέση του ονόματος το επώνυμο, τότε θα εμφανίζεται πρώτα το επώνυμο. Αυτό όμως δεν είναι λύση. Όταν κάποιος έχει 230 επαφές και τις συγχρονίζει με το κινητό και με ένα ipaq δεν είναι ευκολο και σωστό να 'χαλάσει' τα ονόματα για να βολέψουν ένα κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από 6230i

Αυτό που δεν καταλαβαίνω εγώ είναι γιατί στα MMS σαν ήχο δέχεται μόνο αρχεία *.amr και όχι π.χ. και *.mid ή *.wav...

Τεσπα....

 

 

Λογω "πνευματικων δικαιωματων" το εχει κανει η νοκια αυτο.

Τα *.mid ή *.wav θεωρουνται απαγορευμενα αρχεια.

 

Και όμως στο manual λεει ότι... Τα μηνύματα multimedia υποστηρίζουν πολυφωνικούς ήχους κλήσης MIDI(SP-MIDI), AMR με δυνατότητα κλιμάκωσης και μονοφωνικούς ήχους!... Και πιο κάτω συμπληρώνει ότι... Το τηλέφωνο ενδέχεται να μην υποστηρίζει όλες τις παραλλαγές απο τις μορφές αρχείου.

Όσα *.mid δοκίμασα δεν στέλνονται με MMS! Όταν προσπαθήσω να εισάγω λέει ότι Η μορφή του αρχείου δεν υποστηρίζεται. :blink: :confused:

Το έχει προσπαθήσει κανείς?

 

 

 

Τι ακριβώς παίζει ρε παιδιά με αυτό το e-mail? Μπορείς να στέλνεις απο το κινητό και να βλέπεις τα εισερχόμενα e-mail από την δειύθυνση που έχεις ορίσει? Εκτός τις ρυθμίσεις του κινητού χρειάζεται να κάνεις κάτι στην εταιρία(κάτοχος καρτοκινητής Vodafone CU)? Και τι χρεώσεις έχει αυτό?

Ξέρει κανείς? :what:

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς παίζει ρε παιδιά με αυτό το e-mail? Μπορείς να στέλνεις απο το κινητό και να βλέπεις τα εισερχόμενα e-mail από την δειύθυνση που έχεις ορίσει? Εκτός τις ρυθμίσεις του κινητού χρειάζεται να κάνεις κάτι στην εταιρία(κάτοχος καρτοκινητής Vodafone CU)? Και τι χρεώσεις έχει αυτό?

Ξέρει κανείς? :what:

Πλέον το 6230i υποστηρίζει και e-mail client με υποστήριξη επισυναπτόμενων αρχείων (τσεκαρισμένο για φωτό μέχρι 100ΚΒ) Για καρτοκινητο δεν γνωρίζω, αλλά σίγουρα με σύνδεση vodafone λειτουργεί κανονικά, χωρίς κάποια άλλη ενέργεια στην vodafone....Oι χρεώσεις έχουν σχέση με τα ΚΒ που μεταφέρονται..... ;)

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε Nokia Shop και έκανα την καινούρια αναβάθμιση (3.30 παρακαλώ!!!)

 

Μέχρι τώρα κανένα απολύτως πρόβλημα δεν μου παρουσιάστηκε :w00t:

:tease:

 

ο παπάς ο παχύς ο παπαπαπαπαχύς, έφαγε παχιά φακή! γιατί παπά παχύ έφαγες παχιά φακή???!!! :O

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε Nokia Shop και έκανα την καινούρια αναβάθμιση (3.30 παρακαλώ!!!)

 

Μέχρι τώρα κανένα απολύτως πρόβλημα δεν μου παρουσιάστηκε :w00t:

 

Με τη σειρά: Χρόνια πολλά! :), να χαίρεσαι το κινητό και τη νέα έκδοση λογισμικού. Αν έχεις να παρατηρήσεις κάτι σε σχέση με την παλιά, feel free...

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τα Χρόνια Πολλά.... :D

 

Μπορώ επιτέλους να αποθηκεύω τις φωτογραφίες μου κατευθείαν στην κάρτα μνήμης και να κάνω μετακίνηση εικόνων στην μνήμη.

Είναι πιο γρήγορο από πριν.

Στην αναπαραγωγή μουσικής δεν βγάζει πλέον τους ήχους της Nokia.

:tease:

 

ο παπάς ο παχύς ο παπαπαπαπαχύς, έφαγε παχιά φακή! γιατί παπά παχύ έφαγες παχιά φακή???!!! :O

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξέρει κάποιος αν μπορώ να κατεβάσω από κάποιο site καινούργιο firmware???

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου, δεν μπορείς!!! Μόνο σε Nokia Shop

:tease:

 

ο παπάς ο παχύς ο παπαπαπαπαχύς, έφαγε παχιά φακή! γιατί παπά παχύ έφαγες παχιά φακή???!!! :O

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου, δεν μπορείς!!! Μόνο σε Nokia Shop

 

Γιατί, γιατί, γιατί ??? :mad::angry::devil::knife::kill::shoot::rocket:

 

Καλοέμαθα από siemens και τώρα το πληρώνω???

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τα Χρόνια Πολλά.... :D

 

Μπορώ επιτέλους να αποθηκεύω τις φωτογραφίες μου κατευθείαν στην κάρτα μνήμης και να κάνω μετακίνηση εικόνων στην μνήμη.

Είναι πιο γρήγορο από πριν.

Στην αναπαραγωγή μουσικής δεν βγάζει πλέον τους ήχους της Nokia.

Καποια αλλη αλλαγη ειδες ???

Απο τα προβληματα που εχουν αναφερθει πιο πανω στο νημα εχεις παρατηρησει αν εχει λυθει καποιο απο αυτα??

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγές από version 3.23 σε version 3.30:

 

Call and network management:

- Improvement in searching network coverage after having switched the phone off and on

STK setup call: Correct call sequence when # digit entered

- Improvement when the phone is in call state and at the same time audio is recorded, and then there is an incoming call and the call is answered

- Improvement when making MT voice call during MT PTT call

Gallery:

Improvement after quickly pressed ?#? key to Mute the audio many times

- Improvement in Manual Network selection

MMS:

- Layout change improved in MMS

- MMS 100/300kB ? default size is changed to 100kB

Email:

- EMCL3 display improvement when trying to save an attachment from too large message

- EMCL3: Too large mails are not deleted from server when leave copy is set to off

- EMCL3: Possible to mark mails to Read/Unread after header download

- Moving mails from 'archive' folder to 'sent items' folder improved

- ISO encoding in mails improved

WAP:

- Nokia.com gallery download pages are shown correctly

XHTML:

- A message 'Connection not available' is displayed and globe discontinues to spin when connected to browser while loading pages and signal is lost

- COD downloading with HTTP basic authentication improved

- Improvement in Browser when setting WordWrap from off to on

SIM:

- SIM Toolkit based PKI-Authentication service brings up a user prompt for the PIN which is shown to the user

JAVA:

- MMAPI: IOException does not occur using http with video formats in MMAP01 MIDlet

- Java MIDlet with http request - basic authentication work properly

- Improvement when playing AAC from Java

Bluetooth/IRDA:

- Audio-link-close-indication is sent when disconnecting active device

- Player can continue game after Game over in Front nine game. 'Continue' menu item added.

- A medal of the reached high score placement is displayed behind the players.

- Java Games: Volume of the games sound increased slightly

- Voice recorder: The last recorded item can be played

- Wallet data is not erased when flashed

- Improvement when playing video file stored in Memory Card

- Improvement when 3gp file is set as a screen saver

- Saving of files to memory card improved

- Handling of middle soft key text improved

- Improvement when a theme with a background image is used

- Handling of wallpaper and gallery improved

- Handling of USB Mass Storage improved

- Improvement playing certain large MP3 files from the MMC card

- Golf: The screen displayed normally after pressing MSK to exit the full map

- Improvement while charging the phone and when animated (3gp file format) screensaver enabled

- Themes -Improvement when cancelling download of Nokia COD theme

- Instant Messaging and Presence Service: Adding new IM contact improved

- A wallpaper is not changed to blank by Factory reset

:tease:

 

ο παπάς ο παχύς ο παπαπαπαπαχύς, έφαγε παχιά φακή! γιατί παπά παχύ έφαγες παχιά φακή???!!! :O

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΣΟΣ!!!

Μου όταν συγχρονίζω με το ουτλοοκ μου βγάζει τα ελληνικά αλαμπουρνέζικα.

Έχω το οφις 2003 και την εκδοση 2.23

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγές από version 3.23 σε version 3.30:

 

Χείμαρρος αλλαγών ... ;) Μπράβο βρε Ντίνα...

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...