Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230i


andr3as
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρεπει να πας σε καταστημα Νοκια και θα στο κανουν αυτοι :rolleyes: . Κανενα τεταρτο ειναι ολη η δουλεια ;)

 

 

Ευχαριστω πολυ greek_aeras , θα παω το συντομοτερο :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η αναβαθμιση εχει ερθει σε ολα τα nokia club; :D

Σόρυ, αλλά αυτό είναι ερώτηση ή κατάφαση;;; :worry:

 

Νεο και περίεργο bug...

 

Δείχνει το screen saver αναπάντητη κλήση (το ανοιχτό ακουστικό), ενώ η οθόνη αναμονής δεν δείχνει τίποτε....Η αλήθεια είναι ότι δέχτηκα αναπάντητη, αλλά εφόσον την είδα το screen saver κόλλησε.....Μη βλέποντας αναπάντητη στην οθόνη αναμονής μπαίνω στις αναπάντητες και ανοίγω την τελευταία και ως εκ θαύματος διαγράφεται επιτέλους και στο screen saver... :wacko:

 

Aκόμα να αναφέρω τους αδικαιολόγητα μεγάλους χρόνους μετακίνησης στις θέσεις των φωτογραφιών στον αντίστοιχο φάκελο και στο "ανοιγμα" αυτών... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια η εγω ειμαι μ@λ@κ@ς η κατι εχει το τηλ μου.

Παω να βαλω μονος μου τις ρυθμισεις για mms ...

και παμε ολοι μαζι βημα βημα .

1 μενου

2 μηνυματα

3 ρυθμισεις μηνυματων

4 μηνυματα multimedia

5 ρυθμισεις διαμορφωσης

και μετα 6 μου βγαζει '' δεν βρεθηκαν ρυθμισεις επικοινωνηστε με τον παροχεα υπηρεσιων'' και μπορω να πατησω μονο το ''οκ'' που βγαζει απο κατω.

 

Κανω κατι λαθος ???

το ιδιο μου συμβαινει και με τις ρυθμισεις για wap gprs .

Link to comment
Share on other sites

Απο τις ρυθμισεις->Διαμορφωση θα βαλεις τις ρυθμισεις.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δλδ το κινητάκι είναι όλο bugs απότι διαβάζω....

ε μην ανυσηχείτε και η μαμα ΝΟΚΙΑ θα βγάλει κάποιο firmware upgrade (αν δεν έχει βγάλει ήδη)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους ετοιμαζω κι αλλο ευχαριστο νεο μολις τωρα κατεβαζω την 3.25 και ετοιμαζομαι για αναβαθμισουλα στο κινητο μετα τα πρωτα συμπερασματα θα σας ξαναγραψω...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους ετοιμαζω κι αλλο ευχαριστο νεο μολις τωρα κατεβαζω την 3.25 και ετοιμαζομαι για αναβαθμισουλα στο κινητο μετα τα πρωτα συμπερασματα θα σας ξαναγραψω...

 

Kalhmera, pws 8a thn kaneis;, exeis ton aparaithto exoplismo;;

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Kalhmera, pws 8a thn kaneis;, exeis ton aparaithto exoplismo;;

 

ναι το καλωδιο ειναι το ιδιο με το 6230 και κουτακι το n-box

 

 

ειναι ευκολο σε καποιον που εχει εντοπισει τα bugs του κινητου να μου τα γραψει για να δουμε τι λυθηκε και τι οχι

τα λεμε σε λιγο...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους ετοιμαζω κι αλλο ευχαριστο νεο μολις τωρα κατεβαζω την 3.25 και ετοιμαζομαι για αναβαθμισουλα στο κινητο μετα τα πρωτα συμπερασματα θα σας ξαναγραψω...

αντε φιλε μου να δουμε τελικα τι λυνει αυτη η αναβαθμιση :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Απο τις ρυθμισεις->Διαμορφωση θα βαλεις τις ρυθμισεις.

 

 

Ευχαριστω παρα πολυ nervous , με εσωσες. :D :D :D :D :D

 

Το περιμενα οτι καπου εκανα μια βλακεια...

Link to comment
Share on other sites

Η 3.25 υποστηρίζεται ελληνικά;

 

Αν δεν κάνω λάθος η αρχική είναι η 3.23....

 

Έχει έρθει στα αλφα κόπυ;

 

Τέλος υπάρχει κάποιο λινκ με τις διορθώσεις της νέας έκδοσης;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια οι καρτες μνημης Transcend ειναι συμβατες με τη συσκευη?Συγκεκριμενα η 256ΜΒ.Ειναι οκ?
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιο site είχα διαβάσει πως τα προβλήματα του T9 του 6230i οφείλονται στην προσπάθεια της Nokia να ακολουθήσει την τεχνολογία του iTAP της Motorola ώστε να διευκολύνει την σύνταξη μηνυμάτων μαθαίνοντας σταδιακά από τον χρήστη, πείραμα που απέτυχε παταγωδώς με όλα τα προαναφερθέντα προβλήματα.

 

Υ.Γ.

Το 6230 δεν τονίζει κεφαλαίες λέξεις (ούτε φυσικά το παλιό μου αθάνατο 6310i)..

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια οι καρτες μνημης Transcend ειναι συμβατες με τη συσκευη?Συγκεκριμενα η 256ΜΒ.Ειναι οκ?

Εγώ είχα πάρει μια 256άρα Transcend από το ΠΛΑΙΣΙΟ. Δυστυχώς παρουσιάζει προβλήματα και στο 6230 και στο 6230i. Συγκεκριμένα σε κάποια mp3 & aac πηδάει ή τα προσπερνάει τελείως. Δεν ξέρω όμως αν φταίει η κάρτα ή το κινητό. Θα περιμένω λίγο καιρό και θα πάρω μια 512 όταν φτηνήνουν κάπως

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως εχω προβληματακι για την ωρα...

δεν ξερω τι γινεται αλλα η αναβαθμιση δεν περασε σωστα και το κινητο τα χει παιξει τελειως!!! μολις το ανοιγω μου λεει δωστε κωδικo pin2, εννοειτε βεβαια πως θελει να πει δωστε κωδικο pin, μολις λοιπον βαζω το pin μου, λεει ΛΑΘΟΣ ΚΩΔΙΚΟΣ και το κιν. bootarei κανονικα αλλα μεσα το μενου ειναι αγνωριστο!!!

 

τωρα του ξαναπερναω την 3.23 και θα δουμε τη θα γινει... ελπιζω να μην εχω τιποτα το απροοπτο :blink:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα πάρει μια 256άρα Transcend από το ΠΛΑΙΣΙΟ. Δυστυχώς παρουσιάζει προβλήματα και στο 6230 και στο 6230i. Συγκεκριμένα σε κάποια mp3 & aac πηδάει ή τα προσπερνάει τελείως. Δεν ξέρω όμως αν φταίει η κάρτα ή το κινητό. Θα περιμένω λίγο καιρό και θα πάρω μια 512 όταν φτηνήνουν κάπως

 

Δες σε κάποιο κατάστημα Γερμανού.Πριν μια βδομάδα είχαν 512ΜΒ Toshiba με 40 Ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Δες σε κάποιο κατάστημα Γερμανού.Πριν μια βδομάδα είχαν 512ΜΒ Toshiba με 40 Ευρώ.

 

Σοβαρα μιλας ?? σε πιο καταστημα την ειδες? 40 με ΦΠΑ? :worry:

Σε ρωταω γιατι ενδιαφερομαι για να αγορασω (γεμισε η 32mb) :)

Link to comment
Share on other sites

η αναβαμιση δεν εχει ερθει ακομα στα nokia shops επικοινωνησα σημερα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιο site είχα διαβάσει πως τα προβλήματα του T9 του 6230i οφείλονται στην προσπάθεια της Nokia να ακολουθήσει την τεχνολογία του iTAP της Motorola ώστε να διευκολύνει την σύνταξη μηνυμάτων μαθαίνοντας σταδιακά από τον χρήστη, πείραμα που απέτυχε παταγωδώς με όλα τα προαναφερθέντα προβλήματα.

 

Υ.Γ.

Το 6230 δεν τονίζει κεφαλαίες λέξεις (ούτε φυσικά το παλιό μου αθάνατο 6310i)..

Αυτό φίλε μου δε μαθαίνει με τίποτα!! Του έχω αποθηκεύσει δεκάδες λέξεις κ από κάποια στιγμή κ μετά πρέπει να επαναλαμβάνω την ίδια διαδικασία, προφανώς κάθε καινούρια λέξη σβήνει την πρώτη-πρώτη ( την πιο παλιά στη λίστα) που του είχα αποθηκεύσει. Δεν έκατσα να υπολογίσω πόσες λέξεις «μαθαίνει» αλλά δε νομίζω να είναι πάνω από πενήντα! Διαθέσιμη μνήμη στο hardware υπάρχει δε μπορώ να καταλάβω γιατί δεν την εκμεταλλεύεται το τ9! Δε μπορώ επίσης να καταλάβω τους μηχανικούς που χαλάνε ότι δουλεύει σωστά, ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος από το τ9 των ΝΟΚΙΑ, έπρεπε να το χαλάσουν όμως, όπως έπρεπε να χαλάσουν κ τον «ειδικό» ήχο μηνύματος, που κάποτε ακουγόταν καμπάνα, κ τώρα ακούγεται πιο χαμηλά κ από τον κανονικό ήχο μηνύματος!! θυσία στην πολυφωνική μόδα..?

Γέλιο έχει κ η «αυξανόμενη ένταση» στους ήχους μηνύματος: ξεκινάει από ένταση ήχου που συγκρίνεται με πορδή μυρμηγκιού (συγχωρέστε με!!) κ καταλήγει στο ηχητικό αντίστοιχο θροΐσματος φύλλου!! Οι μελλοντικές αναβαθμίσεις δε νομίζω να λύνουν τα παραπάνω..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό φίλε μου δε μαθαίνει με τίποτα!! Του έχω αποθηκεύσει δεκάδες λέξεις κ από κάποια στιγμή κ μετά πρέπει να επαναλαμβάνω την ίδια διαδικασία, προφανώς κάθε καινούρια λέξη σβήνει την πρώτη-πρώτη ( την πιο παλιά στη λίστα) που του είχα αποθηκεύσει. Δεν έκατσα να υπολογίσω πόσες λέξεις «μαθαίνει» αλλά δε νομίζω να είναι πάνω από πενήντα! Διαθέσιμη μνήμη στο hardware υπάρχει δε μπορώ να καταλάβω γιατί δεν την εκμεταλλεύεται το τ9! Δε μπορώ επίσης να καταλάβω τους μηχανικούς που χαλάνε ότι δουλεύει σωστά, ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος από το τ9 των ΝΟΚΙΑ, έπρεπε να το χαλάσουν όμως, όπως έπρεπε να χαλάσουν κ τον «ειδικό» ήχο μηνύματος, που κάποτε ακουγόταν καμπάνα, κ τώρα ακούγεται πιο χαμηλά κ από τον κανονικό ήχο μηνύματος!! θυσία στην πολυφωνική μόδα..?

Γέλιο έχει κ η «αυξανόμενη ένταση» στους ήχους μηνύματος: ξεκινάει από ένταση ήχου που συγκρίνεται με πορδή μυρμηγκιού (συγχωρέστε με!!) κ καταλήγει στο ηχητικό αντίστοιχο θροΐσματος φύλλου!! Οι μελλοντικές αναβαθμίσεις δε νομίζω να λύνουν τα παραπάνω..

Xρησιμοποιώντας το Τ9 χωρίς πρόβλεψη λέξης, δεν βλέπω να υπάρχει κανένα πρόβλημα....

 

Όσο για τον προκαθορισμένο ήχο μηνύματος, μόνο με καμπάνα εκκλησίας μπορεί να συγκριθεί πλέον....Μπογκκκ....Ποτέ δεν ήταν δυνατότερος και ποιοτικότερος.... :O

 

Τα προβλήματα (bugs) είναι άλλα, τα οποία χρήζουν άμεσης επίλυσης....Δεν αντιλαμβάνομαι τα προβλήματα που αναφέρεσαι, εκτός και αν όλα τα 6230i έχουν διαφορετικά εγγενή προβλήματα....

 

Αναμένουμε περιπαθώς την νέα αναβάθμιση (περασμένη αυστηρά από τα εξουσιοδοτημενα κέντρα της νοκια) και ελπίζουμε να μην καθυστερήσει πολυ και να λύσει όλα τα προβλήματα της αρχικής έκδοσης.... :O

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα μιλας ?? σε πιο καταστημα την ειδες? 40 με ΦΠΑ? :worry:

Σε ρωταω γιατι ενδιαφερομαι για να αγορασω (γεμισε η 32mb) :)

Εγώ από επαρχία είμαι και από δω την αγόρασα αλλά λογικά ο Γερμανός πρέπει να τις έχει παντού.

Γράφει στην πίσω πλευρα Toshiba SD-M512 Made in Taiwan και είναι χρώματος σκούρου μπλε.

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα χθες (323€ τελική με v3.23) και σήμερα το πήγα πίσω! Το κινητό υπερθερμαίνεται κατά τη φόρτιση και όταν παίζει αρχεία video (.3gp) κολλάει μετά από 10-12" και χρειάζεται reboot. Ελπίζω να βοηθήσει η αναβάθμιση :cry:
Link to comment
Share on other sites

Πανω που λεω να το παρω,διαβαζω αυτα και λεω να περιμενω και αλλο.Αλλα σε λιγο θα ερθει και το Κ750.Και ποσα περισσοτερα bugs να εχει οταν βγει?
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα χθες (323€ τελική με v3.23) και σήμερα το πήγα πίσω! Το κινητό υπερθερμαίνεται κατά τη φόρτιση και όταν παίζει αρχεία video (.3gp) κολλάει μετά από 10-12" και χρειάζεται reboot. Ελπίζω να βοηθήσει η αναβάθμιση :cry:

φιλε μου δυστυχως η πρωτη αναβαθμιση δηλαδη αυτη που φοραει τα ιδια θα σου κανει και παλι καποια στιγμη,συντομα αναμενουμε την καινουρια που θα διορθωσει καποια bugs :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...