Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230i


andr3as
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει κανένα video? Α, και καμιά φωτογραφία τραβηγμένη σε χαμηλό φωτισμό.

 

TIA

δες στo my gallery-members gallery καποιες που χω ανεβασει εχουν ολες ονομασια 6230i :) οσες δηλαδη εχω τραβηξει απο το 6230 μου

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά αξίζει τελικά να το πάρω ή να περιμένω το K750i? Πολλά προβλήματα βλέπω ότι υπάρχουν. Εμφανίζονται σε όλους τους κατόχους? Ας μου απαντήσουν κάποιοι εως τις 10:30 σήμερα γιατί πρέπει να αποφασίσω. PLEASE!!!!!!!!!!

φιλε μου ανταξει μην τα παραλεμε τωρα δεν εχει και κατι το τοσο σημαντικο εχει καποια μικροπροβληματα που φτιαχνουν με καποια μελλοντικη αναβαθμιση :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ανταξει μην τα παραλεμε τωρα δεν εχει και κατι το τοσο σημαντικο εχει καποια μικροπροβληματα που φτιαχνουν με καποια μελλοντικη αναβαθμιση :)
τις ειδα τις φωτο που ανεβασες.Εχεις τεσσερις που τις ονομαζεις "απο 6230i".

Δεν ενθουσιαστηκα ομως...ισως επειδη τις "μικραινουν" σε 640Χ480...

Αλλα κατι αλλες που ειχες ανεβασει (alfara_mou,puntara,salonaki_mou),ΣΚΙΖΟΥΝ!!!

Με τι τις τραβηξες αυτες, με ψηφιακη? βεβαια...κι αυτες 640Χ480 ειναι αλλα...καμια σχεση...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επιτέλους μετά από ώριμη σκέψη το πήρα και εγώ :D , 206€ από cosmote με αναβάθμιση. Προς το παρόν είναι για φόρτιση. Για bugs κ.τ.λ. όπως τα λέτε, όταν το βγάλω από την πρίζα. Πάντως μου άρεσε!!! Βέβαια προέρχομαι από SIEMENS S55 και η διαφορά είναι μεγάλη. Ευτυχώς που έχω και εσάς. Πλάκα είχε η πωλήτρια όταν ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ (προφανώς πληροφορημένος από εσάς) της είπα ότι το κινητό είχε 2 χρόνια εγγύηση και όχι 1 που επέμενε :w00t: . Ας είστε καλά για τις πληροφορίες και τις συμβουλές που δίνετε. Τώρα από θέματα και εφαρμογές (Java κ.α.) που βρίσκουμε?????? Eίπαμε καινούργιος στις γειτονιές της ΝΟΚΙΑ!!! Thank's anyway.
Link to comment
Share on other sites

Efoson fainetai pos poloi xrhstes exoun problhmatakia me to 6230i, h anaba8mish 8a xreo8ei epipleon apo th nokia?an nai kserete peripou poso?

 

Οι αναβαθμισεις για 1 χρονο ειναι δωρεαν φιλε μου.

Τωρα βεβαια που η εγγυηση ειναι για 2 χρονια ,δεν ξερω αν τελικα ο 2ος χρονος καλυπτει και αναβαθμισεις :worry: (αλλιως 15€)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

το κινητακι το ειχα χθες για μια ολοκληρη μερα...

κατα την αποψη μου...καλο αλλα οχι κατι να τρελαινεσαι...

η καμερα σαφως ειναι κατωτερη απο ενα 6680 η ενα 6630....(σε μερικα "σημεια" δεν γινεται συγκριση καν...)....

το βιντεο πανω κατω ψιλοχαλια μου φανηκε...(πιξελιαρισμα συνεχως....)....

αλλα για τα λεφτα του και για το "ειδος" του ειναι καλο....

αυτο που συνεχιζει να με κανει τρομερη εντυπωση ειναι το καταπληκτικο ηχειακι του 6230i(αλλα και του 6230...)...

απο τα καλλυτερα της αγορας..(απορω γιατι η νοκια δεν εκανε κατι παρομοιο και στο 6680...)....

Link to comment
Share on other sites

τις ειδα τις φωτο που ανεβασες.Εχεις τεσσερις που τις ονομαζεις "απο 6230i".

Δεν ενθουσιαστηκα ομως...ισως επειδη τις "μικραινουν" σε 640Χ480...

Αλλα κατι αλλες που ειχες ανεβασει (alfara_mou,puntara,salonaki_mou),ΣΚΙΖΟΥΝ!!!

Με τι τις τραβηξες αυτες, με ψηφιακη? βεβαια...κι αυτες 640Χ480 ειναι αλλα...καμια σχεση...

ναι φιλε μου απο ψηφιακη τις εχω βγαλει ολες τις αλλες,εγω τραβηξα τις φωτος με αναλυση 640*480,αλλα και με την μεγιστη αναλυση 1,3mp να τις τραβουσα μην νομιζεις οτι αλλαζει και τιποτα.

κοιταξε κατα την γνωμη μου δεν τραβαει καθολου ασχημα :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Οι αναβαθμισεις για 1 χρονο ειναι δωρεαν φιλε μου.

Τωρα βεβαια που η εγγυηση ειναι για 2 χρονια ,δεν ξερω αν τελικα ο 2ος χρονος καλυπτει και αναβαθμισεις :worry: (αλλιως 15€)

 

Καλυπτει κανονικα και τις αναβαθμισεις.Ρωτησα ειδικα για αυτο οταν πηρα το 6680 απο Nokia Shop στο Χαλανδρι.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανεις τις ρυθμισεις για (cosmote)mms για το 6230i...???

εβαλα αυτες απο το site της nokia αλλα δεν λειτουργουν.....

Link to comment
Share on other sites

σημερα ως δια μαγειας καταφερα να στειλω τελικα mms,αχ επιτελους,ειχα φαει πολυ μεγαλο σπασιμο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ. Προς το παρόν κάποιες ερωτησούλες? 1) Το φως ρυθμίζεται (αυξομειώνεται) και πως? (νομίζω ότι είναι δυνατό, αλλά και εξοικονόμιση ενέργειας θα είχαμε). 2) Μπορώ να βάλω επαναλαμβανόμενη επινθύμιση κάποιες μέρες της εβδομάδος και όχι την ίδια ξανά και ξανά τις ημέρες που θέλω; 3) Η διαφορά σημείωσης με υποχρέωση? 4) Που βρίσκουμε προγράμματα JAVA και θέματα για την οθόνη? Κάποιο σκούρο θέλω.
Link to comment
Share on other sites

σημερα ως δια μαγειας καταφερα να στειλω τελικα mms,αχ επιτελους,ειχα φαει πολυ μεγαλο σπασιμο

 

Άντε να μας πείς πως,γιατί εγώ σπάζομαι ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω πως το τηλέφωνο έχει από τις καλύτερες αποδόσεις σε φωτό (αν όχι την καλύτερη) και πολύ βελτιωμένο (αν και όχι τέλειο στο σημείο αυτό) στη λήψη βίντεο.... :) Επίσης το διπλό ζουμ στη φωτό, αλλά και στην αναπαραγωγή, απλώς συγκαταλέγονται πλέον στα κορυφαία χαρακτηρηστικά του....

 

:!: Μια ερώτηση τώρα προς νυν κατόχους απλού 6230....

 

Όταν το τηλέφωνο φορτίζεται ανοιχτό και ενεργοποιείται κάποια στιγμή το screen saver, δεν φαίνεται στη δεξιά πλευρά του η μαύρη μπάρα της μπαταρίας; Ειμαι σχεδόν σίγουρος πως εμφανιζόταν στο 6230, ενώ στο i δεν εμφανίζεται....

 

Pls, ας απαντήσει κάποιος.... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Άντε να μας πείς πως,γιατί εγώ σπάζομαι ακόμα.

φιλε μου δεν του εκανα τιποτα,του ειχα βαλει τις ρυθμισεις στην αρχη και ομως δε μου δουλευε κι απο τοτε δεν ξαναδωσα σημασια,προχτες πηγα να στειλω ενα mms και ως δια μαγειας το εστειλε αμεσως. :D

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το δικίμασε κανείς,αλλά βάζοντας ένα mp3 στη μνήμη του τηλέφώνου(αρχεία μουσικής ή ήχοι) και ορίζοντάς το ως ήχο μηνύματος έπαιξε στην αρχή σιγά και μετά καμπάνα, όπως παίζουν και οι ήχοι κλήσης στην αρχή σιγά και σταδιακά αυξάνουν σε ένταση.Αν δεν το έχετε δοκιμάσει ας το κάνει κάποιος να μου πει αποτελέσματα.Στο zedge σκάσανε μύτη τα πρώτα themes.

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν του εκανα τιποτα,του ειχα βαλει τις ρυθμισεις στην αρχη και ομως δε μου δουλευε κι απο τοτε δεν ξαναδωσα σημασια,προχτες πηγα να στειλω ενα mms και ως δια μαγειας το εστειλε αμεσως. :D

μια ερωτησουλα μονο τις ρυθμισεις αυτες τις εβαλες απο το site της νοκια....???

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το δικίμασε κανείς,αλλά βάζοντας ένα mp3 στη μνήμη του τηλέφώνου(αρχεία μουσικής ή ήχοι) και ορίζοντάς το ως ήχο μηνύματος έπαιξε στην αρχή σιγά και μετά καμπάνα, όπως παίζουν και οι ήχοι κλήσης στην αρχή σιγά και σταδιακά αυξάνουν σε ένταση.Αν δεν το έχετε δοκιμάσει ας το κάνει κάποιος να μου πει αποτελέσματα.Στο zedge σκάσανε μύτη τα πρώτα themes.

 

το χω δοκιμασει και γω φιλε μου...(τωρα δεν το εχω το κινητακι το χει ενας φιλος μου...)..

ετσι ακριβως ειναι.....

ξεκιναει αργα και μετα καμπανα....!!!

στο 6230 δεν γινοταν αυτο...????

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το δικίμασε κανείς,αλλά βάζοντας ένα mp3 στη μνήμη του τηλέφώνου(αρχεία μουσικής ή ήχοι) και ορίζοντάς το ως ήχο μηνύματος έπαιξε στην αρχή σιγά και μετά καμπάνα, όπως παίζουν και οι ήχοι κλήσης στην αρχή σιγά και σταδιακά αυξάνουν σε ένταση.Αν δεν το έχετε δοκιμάσει ας το κάνει κάποιος να μου πει αποτελέσματα.Στο zedge σκάσανε μύτη τα πρώτα themes.

Ας το δοκιμάσει κάποιος βρε παιδιά;

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτησουλα μονο τις ρυθμισεις αυτες τις εβαλες απο το site της νοκια....???

ακριβως απο κει φιλε μου :)

 

θα το δοκιμασω αυτο που ειπατε για τους ηχους

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω... επειδη οι σελιδες ειναι πολλες κ δεν μπορω να τις διαβασω ολες... μονο σε μενα παρουσιασε bugs?πολλα κολληματα τραβαει το κινητο ιδιως αν το ζορισω λιγο με τα βιντεο!γυρναει μονο του τους ηχους απο αυτο που εχω βαλει σε nokia tune κτλ κτλ... θα χρειαστω μαλλον αμεσα το νεο του firmware οταν αυτο αποφασισει να λανσαρει η μαμα Nokia!σε αναμονη λοιπον!

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το νέο κινητό είναι γεμάτο bugs, αν και μου κάνει εντύπωση ότι στο φόρουμ μας, γιά άγνωστους λόγους δεν αναφέρονται...Ή δεν το ψάχνεται ή τα αγοράσατε από άλλο πλανήτη.... :p

 

:!: Όταν γράφεις μήνυμα περίπου 160 χαρακτήρων και μετά πας τον κέρσορα πάνω για να το διαβάσεις όλο, τότε το κινητό κολλάει και η επόμενη κίνηση είναι το ρισταρτ....Σε πολλά μηνύματα συνέβει αυτό και είναι πραγματικά σπαστικότατο..... :mad:

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω... επειδη οι σελιδες ειναι πολλες κ δεν μπορω να τις διαβασω ολες... μονο σε μενα παρουσιασε bugs?πολλα κολληματα τραβαει το κινητο ιδιως αν το ζορισω λιγο με τα βιντεο!γυρναει μονο του τους ηχους απο αυτο που εχω βαλει σε nokia tune κτλ κτλ... θα χρειαστω μαλλον αμεσα το νεο του firmware οταν αυτο αποφασισει να λανσαρει η μαμα Nokia!σε αναμονη λοιπον!

 

Το έκανε και σε μένα αυτό μια φορά, γύρισε το ring tone σε Nokia tune από μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας παίξει με το κινητό για 5-6 μέρες η συνολική εντύπωση είναι θετική, με σημαντική εξαίρεση το Τ9, στο οποίο υπάρχουν προβλήματα τα οποία δεν υπήρχαν στο T630 που είχα πριν αλλά ούτε και στο 5110 που είχα πριν απ’ αυτό:

 

• Όταν μία λέξη είναι γραμμένη με κεφαλαία γράμματα έχει τόνο (π.χ. ΚΑΛΗΜ’ΕΡΑ)

• Δεν φαίνεται να υπάρχει εύκολος τρόπος να γράψει κανείς ένα μήνυμα χρησιμοποιώντας μόνο κεφαλαία: Όταν επιλέγει κανείς κεφαλαία, μετά από κάθε λέξη γυρίζει αυτόματα σε μικρά.

• Το ελληνικό λεξικό είναι πολύ περιορισμένο: λείπουν βασικές λέξεις, αλλά και σε λέξεις που υπάρχουν λείπουν κάποιες μορφές (π.χ. υπάρχει «χαλάρωση» αλλά όχι «χαλάρωσε», «ειδοποιήσω» αλλά όχι «ειδοποιήσουμε»).

 

Τα δύο πρώτα προβλήματα αμβλύνονται από το γεγονός ότι όταν τελικά στέλνονται τα μηνύματα είναι όλα κεφαλαία χωρίς τόνους, αν και θα ήταν χρήσιμο να μπορούσε κανείς να απενεργοποιήσει αυτή τη λειτουργία. Το περιορισμένο λεξικό όμως είναι σημαντικό πρόβλημα και χρειάζεται μια γερή αναβάθμιση.

 

Τέλος, υπάρχουν δύο “features” που βρίσκω κάπως άβολα, αλλά αυτό είναι περισσότερο υποκειμενικό: 1) Η γλώσσα που είναι ενεργή στα μηνύματα (και όχι η γλώσσα του μενού) είναι και η γλώσσα που χρησιμοποιείται για την αναζήτηση επαφών – για μένα που έχω όλα τα ονόματα γραμμένα με λατινικούς χαρακτήρες αυτό σημαίνει ότι για να πάρω κάποιον τηλέφωνο πρέπει κάθε φορά να αλλάζω τη γλώσσα σε αγγλικά. 2) Στο Τ9, όταν υπάρχουν πάνω από μία λέξεις που προκύπτουν με τον ίδιο συνδυασμό πλήκτρων, εναλλάσσονται πατώντας το *. Αυτό δεν φαίνεται να έχει εξελιχθεί από τότε που μπήκε το Τ9 στα κινητά της Nokia (σίγουρα ήταν έτσι στο 8210 που είχα κάποτε), ενώ στο Τ630 εμφανίζεται ένα pop-up menu με όλες τις λέξεις και η επιλογή γίνεται με το joystick, πιο γρήγορα και εύκολα.

 

Πέρα από τη γκρίνια πάντως, το τηλέφωνο είναι γενικά πολύ καλό, με αρκετά γρήγορο μενού (από τα πιο βασικά για μένα), πολύ καλή οθόνη, δυνατό και καθαρό ήχο, και συμπαθητικές φωτογραφίες αν και με σχετικό θόρυβο όταν τις βλέπεις σε πλήρη ανάλυση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...