Jump to content

Poco X5 Pro


minast
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, aplos73 said:

Τέλεια. Λειτουργικό 100% το κινητό. Όλα δουλεύουν τέλεια. Απ' όσο το έχω ψάξει ποιο best value for money κινητό δεν πρόκειται να βρω. Έλεγα να περιμένω να δω και το redmi note 12 pro 5g αλλά δεν νομίζω να έχει μεγάλες διαφορές. Οπότε εν όψη του Πάσχα λέω να κάνω ένα δώρο στον εαυτό μου για να αντικαταστήσω το γερασμένο μου samsung j5 2017.

ναι ειναι πολυ δυνατο κινητακι ! συμφωνω σε ολα ! 

Link to comment
Share on other sites

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, topmar said:

ειναι πολυ καλη την βαζω στην λιστα αλλα ψαχνομαι για θηκη με που να εχει βαση ωστε να στήνεται σαν στηριγμα  οταν βλεπω βιντεο κτλ ! (βλεπω πολλες φορες και τηλεόραση απο το κινητο οταν κανω δουλειες στο σπιτι κτλ ) ! κατέληξα για την ωρα εδω ..

https://www.likebrands.gr/Tech-Protect-Xiaomi-Poco-X5-5G-Camshield-Pro-Hard-Case-with-TPU-Bumper-and-Ring-Holder-Black?search=Tech-Protect Xiaomi Redmi Note 12 Pro %2F Xiaomi Poco X5 Pro 5G Camshield Pro Σκληρή Θήκη με Πλαίσιο Σιλικόνης και Δαχτυλίδι Συγκράτησης - Black

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, freddaras said:

ειναι πολυ καλη την βαζω στην λιστα αλλα ψαχνομαι για θηκη με που να εχει βαση ωστε να στήνεται σαν στηριγμα  οταν βλεπω βιντεο κτλ ! (βλεπω πολλες φορες και τηλεόραση απο το κινητο οταν κανω δουλειες στο σπιτι κτλ ) ! κατέληξα για την ωρα εδω ..

https://www.likebrands.gr/Tech-Protect-Xiaomi-Poco-X5-5G-Camshield-Pro-Hard-Case-with-TPU-Bumper-and-Ring-Holder-Black?search=Tech-Protect Xiaomi Redmi Note 12 Pro %2F Xiaomi Poco X5 Pro 5G Camshield Pro Σκληρή Θήκη με Πλαίσιο Σιλικόνης και Δαχτυλίδι Συγκράτησης - Black

 

Καταρχάς φίλε καλορίζικο το τηλέφωνό σου, το οποίο είναι εξαιρετική αγορά.

Ψάξε για θήκες nillkin, οι οποίες έχουν στη συσκευασία ένα ειδικό κλιπ σαν μανταλάκι που κάνει ακριβώς για τη δουλειά πουτο χρειάζεσαι.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς φίλε καλορίζικο το τηλέφωνό σου, το οποίο είναι εξαιρετική αγορά.
Ψάξε για θήκες nillkin, οι οποίες έχουν στη συσκευασία ένα ειδικό κλιπ σαν μανταλάκι που κάνει ακριβώς για τη δουλειά πουτο χρειάζεσαι.
Ευχαριστώ είναι όντως καταπληκτικό κινητό. Νομίζω ακόμη δεν έχουν βγει θήκες με το εξάρτημα που λες. Αν δεις κάτι στείλε λινκ ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Στάλθηκε από το 22101320G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα το έχω υπόψη μου, εμένα με καταβολεψε.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα την ωραία! Νέος στο forum και κάτοχος του κινητού εδώ και 15 μέρες, μόνο ένα πρόβλημα έχω κι έχω φάει τον τόπο να βρω λύση.

Συνδέω με bluetooth τα ακουστικά-ψείρες (Baseus Bowie E8) και η ένταση του ήχου είναι πολύ χαμηλή. Δοκίμασα και με άλλο ζευγάρι ακουστικών, αλλά τίποτα. Με τέρμα τον ήχο και η ένταση είναι λίγο πιο δυνατή από ψιθύρισμα… Εννοείται πως στο παλιό μου κινητό Huawei ήταν μπόμπα.

Το περίεργο είναι ότι με headset sony και με ηχείο είναι κομπλέ.

Ό,τι λύσεις και να έχω διαβάσει δεν έχω δει φως.
Κάπου διάβασα να απενεργοποιήσω τον απόλυτο ήχο, όμως προφανώς στο update miui 14 έχουν αφαιρέσει την επιλογή.

Παραθέτω και screenshot για να δείτε την έκδοση.

Καμμιά ιδέα;;

 

Screenshot_2023-04-07-11-01-45-743_com.android.settings.jpg

Edited by teoraptor
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε αναβάθμιση στην Miui 14 και στο δικό μου, αν και για την 14.0.2.0 γράφει και όχι για την 14.0.4.0 που βλέπω ότι έχει ήδη ο φίλος από πάνω, στο Pro βέβαια! 23e2651ee3db157058936c52aee40cd2.jpg07dd119c7a8aa079024cd1c90a280e68.jpg

Poco X5 5G via Tapatalk



Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Εσύ πας και σε android 13 σε αντίθεση με το Pro. Πώς τα έχει κάνει έτσι η Xiaomi;;.. Μέχρι και το δικό μου X3 Pro έχει A13 και το Χ5 Pro που είναι ολοκαίνουργιο δεν έχει

Poco X3 Pro via Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Ωχ, δίκιο έχεις... Τώρα το πρόσεξα...

Poco X5 5G via Tapatalk

Αυτό το πρόβλημα με το Google Pay, το έχει άλλος στο X5 5G;;

Δεν μπορώ να συνδέσω κάρτα στο πορτοφόλι Google. 4725e833aa772a256a0388aaecd1ae0e.jpg

Poco X5 5G via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, georgeavl3 said:

Εσύ πας και σε android 13 σε αντίθεση με το Pro. Πώς τα έχει κάνει έτσι η Xiaomi;;.. Μέχρι και το δικό μου X3 Pro έχει A13 και το Χ5 Pro που είναι ολοκαίνουργιο δεν έχει

Poco X3 Pro via Tapatalk


 

Ναι αυτα τα κουλά τα κάνει η Xiaomi,θα έρθει και σε εμάς σε κάποιο επόμενο update 

7 ώρες πριν, topmar said:

Ωχ, δίκιο έχεις... Τώρα το πρόσεξα... emoji848.pngemoji44.png

Poco X5 5G via Tapatalk
 

Αυτό το πρόβλημα με το Google Pay, το έχει άλλος στο X5 5G;;

Δεν μπορώ να συνδέσω κάρτα στο πορτοφόλι Google. 4725e833aa772a256a0388aaecd1ae0e.jpg

Poco X5 5G via Tapatalk
 

Εγώ στο pro της έβαλα χωρίς πρόβλημα της κάρτες μου 

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

πηρα αυτη την θηκη τελικα ! εχει και το δακτυλίδι πισω για να "στέκεται" το κινητο αν θες να δεις κατι εχει μαγνητακι καλο κρατημα στο χερι και "δυνατη προστασία" ...

https://www.likebrands.gr/Tech-Protect-Xiaomi-Poco-X5-5G-Camshield-Pro-Hard-Case-with-TPU-Bumper-and-Ring-Holder-Black?search=Tech-Protect Xiaomi Redmi Note 12 Pro %2F Xiaomi Poco X5 Pro 5G Camshield Pro Σκληρή Θήκη με Πλαίσιο Σιλικόνης και Δαχτυλίδι Συγκράτησης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την μαμα έχω που κάνει μια χαρά την δουλειά της,έχω βάλει δικό μου μαγνήτη πίσω

 

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, vazos said:

Εγώ την μαμα έχω που κάνει μια χαρά την δουλειά της,έχω βάλει δικό μου μαγνήτη πίσω

 

με την μαμα ενιωθα οτι αν μου φυγει απο τα χερια θα διαλυθει χεχεχε!😜 και επειδη εχω προϊστορια σε αυτα ηθελα κατι πιο "προστατευτικο"  !εννοείται κανει την δουλεια της ! με την πανω θηκη παντως τα εχεις ολα ! και στηριγμα για να καθεται ενω βλεπεις πχ ταινια τηλεοραση κτλ  και μαγνητακι και εξτρα προστασια ! απλα δινει βαρος παραπανω που εμενα δεν με ενοχλει ! 

Link to comment
Share on other sites




Αυτό το πρόβλημα με το Google Pay, το έχει άλλος στο X5 5G;;

Δεν μπορώ να συνδέσω κάρτα στο πορτοφόλι Google. 4725e833aa772a256a0388aaecd1ae0e.jpg

Poco X5 5G via Tapatalk




Τελικά βρήκα γιατί δεν δουλεύει το Google Pay, είναι γιατί δεν είναι πιστοποιημένη η συσκευή στο Play Protect

Πως διορθώνεται αυτό ρε παιδιά; Άλλος με το ίδιο πρόβλημα; 740e2cc8865810d12b04c304fd49cb87.jpg

Poco X5 5G via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites






Τελικά βρήκα γιατί δεν δουλεύει το Google Pay, είναι γιατί δεν είναι πιστοποιημένη η συσκευή στο Play Protect

Πως διορθώνεται αυτό ρε παιδιά; Άλλος με το ίδιο πρόβλημα; 740e2cc8865810d12b04c304fd49cb87.jpg

Poco X5 5G via Tapatalk

Όταν το έκανες unlock bootloader το κινητό για να περάσεις μέσω fastboot, το ξαναεκανες lock;

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν το έκανες unlock bootloader το κινητό για να περάσεις μέσω fastboot, το ξαναεκανες lock;

Poco X3 Pro via Tapatalk

Όχι, δεν το έκανα... Όταν ανοίγει δείχνει μια ξεκλείδωτη κλειδαριά στην κορυφή της οθόνης...

Έπρεπε να το κάνω δηλαδή; Γιατί;

Τώρα γίνεται;

Κι αν το κάνω, διορθώνεται το πρόβλημα αυτό; Όχι ότι είναι και σημαντικό, δεν χρησιμοποιώ το Google Pay από το κινητό εξάλλου, έχω μάθει στην φυσική κάρτα.

Poco X5 5G via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνεται. Αν σου είναι ταλαιπωρία άστο μην το κάνεις γιατί περιλαμβάνει επαναφορά στις εργοστασιακές. Τώρα προφανώς είναι ξεκλειδωτο. Όπως flashαρες το λογισμικό από το Mi Flash tool, κάτω δεξιά σου έχει τρεις επιλογές. Να επιλέξεις την flash_all_lock.

Αν και εγώ στο Poco X3 Pro μου, και ξεκλειδωτο bootloader να έχω, τράπεζες και GPay δουλεύουν ρολόι. Όταν έχω root είναι το θέμα.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Α, καλά, δεν στήνω ξανά το κινητό από την αρχή, άστο καλύτερα.

Αφού όμως στο δικό σου δουλεύει κανονικά κι ας είναι ξεκλείδωτο, άρα μάλλον δεν είναι αυτό το πρόβλημα.

Σε ευχαριστώ πάντως.

Ακολούθησα και τις παρακάτω οδηγίες που βρήκα στο διαδίκτυο για το θέμα, χωρίς αποτέλεσμα όμως.

https://support.google.com/android/thread/186500772?hl=en&msgid=186842473

https://support.google.com/android/answer/10248227?hl=en#zippy=%2Cdevice-isnt-certified

https://support.google.com/googleplay/answer/7165974?visit_id=638165837198666136-792368687&p=uncertified_device&rd=1

https://xiaomiui.net/how-to-fix-play-protect-certification-error-5405/



Poco X5 5G via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να είσαι κλειδωμένος γιατί θα έχεις και άλλα θέματα με διάφορες εφαρμογές τραπεζών , netflix πολύ κακώς που δεν κλειδωσες όταν πέρασες την ρομ.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να είσαι κλειδωμένος γιατί θα έχεις και άλλα θέματα με διάφορες εφαρμογές τραπεζών , netflix πολύ κακώς που δεν κλειδωσες όταν πέρασες την ρομ.
Οπότε, ξανά το flash από την αρχή αφού επιλέγω το "flash all lock" από κάτω και στήσιμο ξανά; Δεν το ήξερα ότι έπρεπε να το κάνω έτσι.

Poco X5 5G via Tapatalk


Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Οπότε, ξανά το flash από την αρχή αφού επιλέγω το "flash all lock" από κάτω και στήσιμο ξανά; Δεν το ήξερα ότι έπρεπε να το κάνω έτσι.

Poco X5 5G via Tapatalk


fastboot oem lock
Μπορείς αν δεν θες να περνάς ξανά την ρομ να μπεις σε fastboot και με την παραπάνω εντολή κλειδώνεις.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

fastboot oem lock
Μπορείς αν δεν θες να περνάς ξανά την ρομ να μπεις σε fastboot και με την παραπάνω εντολή κλειδώνεις.
Περισσότερες πληροφορίες και ακριβή βήματα, μπορείς να μου πεις;;

Poco X5 5G via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

fastboot oem lock
Μπορείς αν δεν θες να περνάς ξανά την ρομ να μπεις σε fastboot και με την παραπάνω εντολή κλειδώνεις.
Σε μένα αυτή η εντολή δε δούλεψε ποτέ+ ότι και πάλι το κινητό γυρνάει στις εργοστασιακές.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...