Jump to content

Poco X5 Pro


minast
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, makisg4 said:

Ευχαριστώ παιδιά. Και μία ακόμη ερώτηση. Γιατί κάποιες εφαρμογές όταν κάνω εκκαθάριση με το τετράγωνο κουμπί δεν κλείνουν; 

αυτο ειναι μια καλη απορια που την ειχα απο το redmi note 10 pro ακομη ! δεν ειναι του poco μονο αλλα γενικως στα xiaomi  ! ενω πατας εκκαθάριση η τελευταια πχ εφαρμογη (ας πουμε ειναι του facebook ) παραμενει ανοιχτη ! πρεπει να την κλεισεις χειροκίνητα 

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Aυτο με τις εκκαθάριση των εφαρμογών που δεν τις κλεινει ολες (το εκανε και στο redmi note 10 pro που ειχα) ειναι λιγο κουφο! Υπαρχουν φορες που κλεινουν ολες οι εφαρμογες και υπαρχουν φορες που η τελευταια στην σειρα  παραμενει ανοιχτη πισω (πραγμα σπαστικο για μενα γιατι οταν θελω να κλεισει το facebook πχ θελω να κλεισει οριστικα ) ! Αναγκαζομαι μετα και το κανω χειροκίνητα ! Δεν νομιζω οτι ειναι θεμα android παντως γιατι στο LG 8 που εχω ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ! πατας εκκαθάριση και  τελος ολα ! (εχει παρει android 11 το lg ) ! επισης στο LG ο nova launcher δουλεύει κανονικα σε κανενα xiaomi σε μενα δεν μπορεσα να τον κανω να δουλέψει σωστα! ηταν για χρονια ο αγαπημένος μου launcher εδω μεγαλο μειον για μενα αλλα θα επιβιώσουμε 😜

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε για όσους έχουν global έκδοση update

V14.0.7.0.SMSMIXM 

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

η καμερα του κινητου (παντα για τα δεδομενα του) με εχει εντυπωσιάσει ! πολυ ανωτερη του note 10 pro ! βασικα η βασικη ειναι ανωτερη και απο τη Gcam που δοκιμασα ! Μερικες "βράδυνες" εδω ! 

Ολα στο αυτόματο !  εκτος απο την τριτη με το αμαξι που ειναι σε νυχτερινή λήψη !  εξαιρετικη και η  "βραδινή" wide ! βασικα επαθα πλακα ! 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που στα φώτα κάνει γραμμές είναι πολύ σπαστικό. Ειδικά σε κολώνες το φως που νομίζεις ότι είναι γραμμή της φωτογραφίας. Αν τύχει και πας σε συναυλία ή μέρος με πολλά φωτάκια δεν βλέπεις τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, τζάμπα όλη η διαδικασία και η ταλαιπωρία με την αλλαγή ROM στο Poco X5 5G μου, για να βάλω EU ROM, μιας και πίστευα ότι επειδή ήταν MIXM η ROM με την οποία ήρθε το κινητό, γιαυτό δεν δούλευε το VoLTE.

Το VoLTE εξακολουθεί να μην δουλεύει στο κινητό λοιπόν, παρά την EU ROM που έβαλα, μόλις το δοκίμασα.

Ενώ είναι ενεργοποιημένο κανονικά, όταν κάνω κλήσεις κόβονται τα δεδομένα πάλι.

Καμία λύση ρε παιδιά; Μήπως είναι κλειδωμένο κάπως;

Στάλθηκε από το 22111317PG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, topmar said:

Λοιπόν, τζάμπα όλη η διαδικασία και η ταλαιπωρία με την αλλαγή ROM στο Poco X5 5G μου, για να βάλω EU ROM, μιας και πίστευα ότι επειδή ήταν MIXM η ROM με την οποία ήρθε το κινητό, γιαυτό δεν δούλευε το VoLTE.

Το VoLTE εξακολουθεί να μην δουλεύει στο κινητό λοιπόν, παρά την EU ROM που έβαλα, μόλις το δοκίμασα.

Ενώ είναι ενεργοποιημένο κανονικά, όταν κάνω κλήσεις κόβονται τα δεδομένα πάλι.

Καμία λύση ρε παιδιά; Μήπως είναι κλειδωμένο κάπως;

Στάλθηκε από το 22111317PG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Παραξένω που δεν δουλεύει(μήπως είναι κάτι off), εμένα μόλις το πήρα και έβαλα την sim( Vodafone) με eu rom χωρίς να ρυθμίσω κάτι δουλεύει κανονικά 

Edited by vazos

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Μα η ίδια SIM δουλεύει κανονικά στο άλλο Poco X3 Pro, από το οποίο την βγάζω.

Οπότε, η SIM δεν φταίει, η ROM δεν φταίει... Τι φταίει άραγε;

Στάλθηκε από το 22111317PG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πως η Nova φταίει. 5G έχεις;

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω τη ρύθμιση στο 5G, δείχνει 4G+.

Μήπως επειδή η κάρτα της Wind που έχω είναι καμιά 5ετια παλιά; Να πάω να πάρω νέα κάρτα SIM από την Nova λες;

Στάλθηκε από το 22111317PG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω δοκίμασε και αυτό όμως. Πριν κάνεις αυτό όμως ζήτα να σου ενεργοποιήσουν 5G (και VoLTE εκ νέου). Ποτέ δεν ξέρεις τι κόλλημα μπορεί να έχει φάει το σύστημα.

Poco X3 Pro via Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Πάρε στο 13700 που είναι η τεχνική υποστήριξη δωρεάν, πες "πρόβλημα κινητής" και ζήτα να σου ενεργοποιήσουν αυτά που είπε ο φίλος πριν.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω δοκίμασε και αυτό όμως. Πριν κάνεις αυτό όμως ζήτα να σου ενεργοποιήσουν 5G (και VoLTE εκ νέου). Ποτέ δεν ξέρεις τι κόλλημα μπορεί να έχει φάει το σύστημα.

Poco X3 Pro via Tapatalk




Ευχαριστώ πολύ, μόλις παίρνω τηλέφωνο τώρα, για να δούμε τι θα γίνει.
Πάρε στο 13700 που είναι η τεχνική υποστήριξη δωρεάν, πες "πρόβλημα κινητής" και ζήτα να σου ενεργοποιήσουν αυτά που είπε ο φίλος πριν.
Στο 13800 με γυρνάει ο αυτόματος τηλεφωνητής, δεν πειράζει... Μιλάω τώρα μαζί τους, για να δούμε τι θα γίνει...

Στάλθηκε από το 22111317PG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχάσεις επανεκκίνηση συσκευής.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για τα μπάζα εταιρεία... Με σύνδεσε με σταθερή τηλεφωνία, αυτοί λογικά δεν μπορούν να κάνουν τίποτα, κατέγραψε το πρόβλημα και θα με καλέσουν αυτοί πίσω, κάποια στιγμή είπε... Πιάσε το αβγό και κουρευτο...


Μπήκα στο κρυφό μενού του κινητού με το *#*#4636#*#* και είδα ότι ότι ο ορισμός προτεινόμενου τύπου δικτύου είναι:

NR/LTE/GSM/WCDMA

Μήπως αυτό πρέπει να αλλάξει σε κάποια άλλη επιλογή;

Κάποιος με ίδιο κινητό, μπορεί να δει τι δίκτυο έχει σε αυτή τη ρύθμιση; a37671826bfb549c1ac005d785bc4ed2.jpg

Στάλθηκε από το 22111317PG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, topmar said:

Για τα μπάζα εταιρεία... Με σύνδεσε με σταθερή τηλεφωνία, αυτοί λογικά δεν μπορούν να κάνουν τίποτα, κατέγραψε το πρόβλημα και θα με καλέσουν αυτοί πίσω, κάποια στιγμή είπε... Πιάσε το αβγό και κουρευτο...


Μπήκα στο κρυφό μενού του κινητού με το *#*#4636#*#* και είδα ότι ότι ο ορισμός προτεινόμενου τύπου δικτύου είναι:

NR/LTE/GSM/WCDMA

Μήπως αυτό πρέπει να αλλάξει σε κάποια άλλη επιλογή;

Κάποιος με ίδιο κινητό, μπορεί να δει τι δίκτυο έχει σε αυτή τη ρύθμιση; a37671826bfb549c1ac005d785bc4ed2.jpg

Στάλθηκε από το 22111317PG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Αυτή η επιλογή είναι ότι παίζει σε όλα τα δίκτυα κανονικά (5g/4g/2g/3g),εγώ π.χ το έχω βάλει μόνο να παίζει μόνο NR(5g) και LTE(4g/4g+)

Screenshot_2023-04-03-06-37-57-027_com.android.phone.jpg

Edited by vazos

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ευχαριστώ πολύ.

Οπότε, δεν αλλάζω κάτι εκεί, άρα μήπως η κάρτα SIM φταίει;

Poco X5 5G via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Just now, topmar said:

Καλημέρα, ευχαριστώ πολύ.

Οπότε, δεν αλλάζω κάτι εκεί, άρα μήπως η κάρτα SIM φταίει;

Poco X5 5G via Tapatalk
 

Τότε μήπως η sim που είναι πολύ παλιά σου δημιουργεί πρόβλημα 

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, ίσως... Δεν δουλεύει και το 5G εξάλλου βλέπω..

Poco X5 5G via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

και 2 photos  ημέρας ! παιδια για μενα για τα λεφτα που εδωσα το κινητο κανει παπαδες ! 

1680444018797(1).jpg

1680444018803(1).jpg

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έφτιαξα προς το παρόν, το θέμα με το VoLTE που είχα.

Λοιπόν, για όποιον έχει παρόμοιο πρόβλημα, έκανα τα εξής βήματα:

1) Μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών της Wind, δεν είχαν ενεργοποιημένο το 5G στο νούμερο μου, το ενεργοποίησαν.

2) Εκαναν αυτοί (NOVA) επανεκκίνηση τις ρυθμίσεις VoLTE, μήπως είχε κολλήσει κάτι.

3) Έκανα επανεκκίνηση το κινητό.

4) Μπήκα στο κρυφό μενού του κινητού με το *#*#4636#*#* και είδα ότι ότι ο ορισμός προτεινόμενου τύπου δικτύου είναι: NR/LTE/GSM/WCDMA.

5) Άλλαξα την επιλογή προτεινόμενου δικτύου σε NR/LTE. Άμεσα εμφανίστηκε το εικονίδιο VoLTE και δουλεύει κανονικά το ίντερνετ κατά τις κλήσεις.

6) Άλλαξα πάλι την επιλογή προτεινόμενου δικτύου στην παλιά επιλογή NR/LTE/GSM/WCDMA. Το εικονίδιο VoLTE παραμένει και δουλεύει κανονικά το ίντερνετ κατά τις κλήσεις, ξανά.

Δεν ξέρω τι κόλλημα έφαγε, αλλά δείχνει να δουλεύει κανονικά.

Μοναδική παραφωνία στη λύση, το ότι μετά από επανεκκίνηση του κινητού, χάνεται ξανά το εικονίδιο VoLTE και δεν δουλεύει το ίντερνετ κατά τις κλήσεις. Όποτε, θα αποφεύγω προσωρινά τις επανακινήσεις ή απενεργοποιήσεις του. 2edafbd684d336e1968d65ee8ebc4e83.jpg

Poco X5 5G via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο περίεργο.

Με την επανεκκίνηση.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο περίεργο.
Με την επανεκκίνηση.
Σήμερα, παρόλο που δεν έκανα επανεκκίνηση το κινητό, πάλι χάθηκε το VoLTE

Αναγκαστικά επανέλαβα το βήμα της αλλαγής του τύπου δικτύου και επανήλθε, όμως δεν γίνεται να το κάνω διαρκώς αυτό βέβαια!
Οκ με το VolTE, τι γίνεται με το 5G; Στην φωτό βλέπω ακόμα 4G
Στιγμιαία 4G, τώρα αυτή τη στιγμή δείχνει 4G+....μήπως φταίει η περιοχή; Ή λες η κάρτα SIM ('2018);

Λέω για καλό και για κακό να πάω να την αλλάξω στη Nova, με μία νέα κάρτα.

Poco X5 5G via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...