Jump to content

Poco X5 Pro


minast
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το NetMonster τι δείχνει; (Εφαρμογή είναι στο Play Store)

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι είναι αυτό και τι κάνει... Να το εγκαταστήσω;;

Το έβαλα... Για δες το..

Poco X5 5G via Tapatalk



6735f067142d957378e62414263d7026.jpg

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει προφανώς η κεραία που πιάνεις έχει 5G και εσύ δεν το βλέπεις γιατί δεν είναι ενεργό (;). Εδώ μας ανέφερες ότι στο ενεργοποίησαν. Έχεις που έχεις και θέματα με το VoLTE. Να αλλάξεις και SIM κάρτα και καλή τύχη.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφού εχθές το βράδυ μίλησα μαζί τους και μου είπαν ότι το ενεργοποίησαν, τι στο καλό;;

Μάλλον η κάρτα SIM επειδή είναι 5ετιας, τα έχει παίξει ή δεν είναι συμβατή με το 5G.

Άμεσα θα πάω να την αλλάξω το απόγευμα και θα δω.

Ευχαριστώ πολύ.

Poco X5 5G via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, topmar said:

Αφού εχθές το βράδυ μίλησα μαζί τους και μου είπαν ότι το ενεργοποίησαν, τι στο καλό;;

Μάλλον η κάρτα SIM επειδή είναι 5ετιας, τα έχει παίξει ή δεν είναι συμβατή με το 5G.

Άμεσα θα πάω να την αλλάξω το απόγευμα και θα δω.

Ευχαριστώ πολύ.

Poco X5 5G via Tapatalk
 

Πάρε καινούργια κάρτα μήπως λόγω παλαιότητας δεν δουλεύει καλά το 5g και την ρύθμιση να την αφήσεις στο LTE/NR

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από επανεκκίνηση έτσι κι αλλιώς γυρνάει στο default αυτή η ρύθμιση.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, georgeavl3 said:

Μετά από επανεκκίνηση έτσι κι αλλιώς γυρνάει στο default αυτή η ρύθμιση.

Poco X3 Pro via Tapatalk
 

Nαι πολύ σωστά το είχα ξεχάσει να το αναφέρω, εγώ το θυμάμαι και της πάω ξανά σε LTE/NR

Παντός το τηλέφωνο τα σπάει,το έχω σχεδόν ένα μήνα και είναι τέλειο σε όλα του(αν και πριν είχα το F2pro)

Edited by vazos

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, κάτι παίζει με την κάρτα SIM, σίγουρα "τα έχει παίξει" ή κάποια "πατάτα" έκανα εγώ!

Την έβαλα πίσω στο προηγούμενο μου κινητό, το Poco X3 Pro 4G, όπου είχα κανονικά LTE 4G πριν, και τώρα δείχνει δίκτυο Nova 2G Edge μόνο!

Δείτε και τι βγάζει στο Net Monster... Εννοείται ότι δεν βγάζει πλέον και την ένδειξη VoLTE πάνω, ούτε στις ρυθμίσεις της κάρτας SIM στο κινητό το έχει ως επιλογή!

Βέβαια, πήρα ήδη νέα κάρτα SIM από την Nova, η οποία μου είπαν ότι θα ενεργοποιηθεί σε 12 ώρες, οπότε από τις 08:00 το πρωί και μετά, μάλλον. Τώρα ακόμα την παλιά έχω, στο προηγούμενο κινητό Poco X3 Pro.

Τι έγινε λέτε; Άλλαξα κατά λάθος κάποια βασική ρύθμιση στην (παλιά) κάρτα SIM εγώ, και σε όποιο κινητό κι αν την βάλω, παίζει μόνο σε 2G;;



Poco X3 Pro via Tapatalk



Screenshot_2023-04-05-00-08-53-618_com.android.phone-edit.jpg

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει γίνει κάτι από μεριάς σου. Πάντως μου κάνει εντύπωση που σου έδωσαν τόσο γρήγορα αντικατάσταση κάρτας SIM. Τελευταία με τη συγχώνευση πολλοί ταλαιπωρούνται με αυτό το θέμα.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, topmar said:

Λοιπόν, κάτι παίζει με την κάρτα SIM, σίγουρα "τα έχει παίξει" ή κάποια "πατάτα" έκανα εγώ!

Την έβαλα πίσω στο προηγούμενο μου κινητό, το Poco X3 Pro 4G, όπου είχα κανονικά LTE 4G πριν, και τώρα δείχνει δίκτυο Nova 2G Edge μόνο! emoji848.pngemoji44.png

Δείτε και τι βγάζει στο Net Monster... Εννοείται ότι δεν βγάζει πλέον και την ένδειξη VoLTE πάνω, ούτε στις ρυθμίσεις της κάρτας SIM στο κινητό το έχει ως επιλογή!

Βέβαια, πήρα ήδη νέα κάρτα SIM από την Nova, η οποία μου είπαν ότι θα ενεργοποιηθεί σε 12 ώρες, οπότε από τις 08:00 το πρωί και μετά, μάλλον. Τώρα ακόμα την παλιά έχω, στο προηγούμενο κινητό Poco X3 Pro.

Τι έγινε λέτε; Άλλαξα κατά λάθος κάποια βασική ρύθμιση στην (παλιά) κάρτα SIM εγώ, και σε όποιο κινητό κι αν την βάλω, παίζει μόνο σε 2G;;



Poco X3 Pro via Tapatalk



Screenshot_2023-04-05-00-08-53-618_com.android.phone-edit.jpg

Έχεις λάθος ρύθμιση δικτύου

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, georgeavl3 said:

Όχι σωστή είναι για το Poco X3 Pro.

Poco X3 Pro via Tapatalk
 

Μήπως θέλει GSM/WCDMA/LTE σκέτο,εγώ αυτό ξέρω 

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό είναι, δεν έχει "σκέτο" όπως λες εσύ.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, georgeavl3 said:

Μα αυτό είναι, δεν έχει "σκέτο" όπως λες εσύ.

Poco X3 Pro via Tapatalk
 

 Α οκ λάθος,κοίταγα σε τηλ που έχει και NR(5g)που έχει σκέτο LTE

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, aplos73 said:

Καλημέρα. Στο δυκτιο της Vodafone vowifi και volte παίζουν κανονικά; Το έχει δοκιμάσει κάποιος; 

Εγώ που το έχω σε Vodafone σε όλα κομπλέ παίζει 

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, κάτι παίζει με την κάρτα SIM, σίγουρα "τα έχει παίξει" ή κάποια "πατάτα" έκανα εγώ!

Την έβαλα πίσω στο προηγούμενο μου κινητό, το Poco X3 Pro 4G, όπου είχα κανονικά LTE 4G πριν, και τώρα δείχνει δίκτυο Nova 2G Edge μόνο!

Δείτε και τι βγάζει στο Net Monster... Εννοείται ότι δεν βγάζει πλέον και την ένδειξη VoLTE πάνω, ούτε στις ρυθμίσεις της κάρτας SIM στο κινητό το έχει ως επιλογή!

Βέβαια, πήρα ήδη νέα κάρτα SIM από την Nova, η οποία μου είπαν ότι θα ενεργοποιηθεί σε 12 ώρες, οπότε από τις 08:00 το πρωί και μετά, μάλλον. Τώρα ακόμα την παλιά έχω, στο προηγούμενο κινητό Poco X3 Pro.

Τι έγινε λέτε; Άλλαξα κατά λάθος κάποια βασική ρύθμιση στην (παλιά) κάρτα SIM εγώ, και σε όποιο κινητό κι αν την βάλω, παίζει μόνο σε 2G;;



Poco X3 Pro via Tapatalk



Screenshot_2023-04-05-00-08-53-618_com.android.phone-edit.thumb.jpg.0381e8a172c696e7aa2ed7fe20fa1cab.jpg
Καλημέρα, μετά από επικοινωνία με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της Nova, μου είπαν ότι χρειάζεται να απενεργοποιηθεί το κινητό (X3 Pro) για 2' και όταν το ανοίξω θα δουλέψει κανονικά στο 4G+ το δίκτυο, πράγμα που έκανα και έφτιαξε, ευτυχώς!

Τώρα αναμένω κλήση από το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της Nova, για ενεργοποίηση της νέας κάρτας SIM, για να τη δοκιμάσω στο X5 5G.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Μπήκε η ενεργοποιημένη νέα κάρτα SIM στο X5 5G, αλλά εκτός του ότι δεν έχω 5G, πάλι κόβονται και τα δεδομένα κατά την διάρκεια κλήσεων, παρόλο που έχω ενεργοποιήσει το VoLTE!

Δείτε τι γράφει στο Net Monster:

Κατάσταση NR: Restricted
Συχνότητα NR: Unknown

Τι τραβάω ρε γ@μώτο.... Screenshot_2023-04-05-10-29-45-003_com.android.phone-edit.jpg

Poco X5 5G via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα πρέπει να ενεργοποιήσεις το 5G για αυτήν την κάρτα. Οπότε θα πρέπει να μιλήσεις και πάλι μαζί τους για εκ νέου ενεργοποίηση του 5G στην νέα κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

OK, θα μιλήσω μαζί τους τώρα λοιπόν για να το ενεργοποιήσουν.

Αλλά και το άλλο θέμα που κόβεται η σύνδεση ίντερνετ, τι σχέση το 5G που δεν δουλεύει με το VoLTE; Δεν θα έπρεπε να δουλέψει και με LTE το VoLTE;

Poco X3 Pro via Tapatalk



Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ok. Ευχαριστώ πολύ γιατί αν το πάρω στο δίκτυο της Vodafone θα το δουλέψω και θέλω να δουλέψει και το vowifi και το volte. 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, σας έχω ζαλίσει... Χαχαχαχα

Μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών της Nova, ενεργοποίησαν τόσο το 5G στη νέα κάρτα SIM, όσο και το VoLTE.

Έχω πλέον 5G στο δίκτυο, αλλά VoLTE όχι πάλι.

Έφτιαξα το 1 από τα δύο προβλήματα λοιπόν... Που θα πάει, θα το φτιάξω και το 2ο.

Κάτι με την ενεργοποίηση του ιστορικού κλήσεων και μηνυμάτων της κάρτας SIM είναι το πρόβλημα, υποθέτω, βγάζει και σφάλμα.

Poco X5 5G via Tapatalk





89154645a0f7a1240ec01330fd9bd7c4.jpga790eab22b8682c8104fc4e849df355c.jpgd823bdf7a04473ee3f3528ae39a7bc54.jpg

Άλλαξα την ρύθμιση "Ορισμός προτεινόμενου τύπου δικτύου" σε NR/LTE και εμφανίζεται και το 5G και το VoLTE, επιτέλους!

Μόνο να παραμείνει έτσι και να μην χαθεί με την πάροδο του χρόνου ή την επανεκκίνηση! ee21e71189266896f8acbe95ef76d809.jpg

Poco X5 5G via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το σφάλμα που σου βγάζει σημαίνει ότι δεν μπορεί για κάποιο λόγο να στείλει το Sms (το οποίο είναι αναγκαστικά με χρέωση) για να ενεργοποιηθεί αυτή η υπηρεσία. Τώρα όσον αφορά το VoLTE, πολύ κουλή αυτή η συμπεριφορά. Μάλλον θα σου κάνει τα ίδια. Έχεις 5G πλέον τουλάχιστον.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, topmar said:

Λοιπόν, σας έχω ζαλίσει... Χαχαχαχα

Μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών της Nova, ενεργοποίησαν τόσο το 5G στη νέα κάρτα SIM, όσο και το VoLTE.

Έχω πλέον 5G στο δίκτυο, αλλά VoLTE όχι πάλι.

Έφτιαξα το 1 από τα δύο προβλήματα λοιπόν... Που θα πάει, θα το φτιάξω και το 2ο.

Κάτι με την ενεργοποίηση του ιστορικού κλήσεων και μηνυμάτων της κάρτας SIM είναι το πρόβλημα, υποθέτω, βγάζει και σφάλμα.

Poco X5 5G via Tapatalk





89154645a0f7a1240ec01330fd9bd7c4.jpga790eab22b8682c8104fc4e849df355c.jpgd823bdf7a04473ee3f3528ae39a7bc54.jpg

Άλλαξα την ρύθμιση "Ορισμός προτεινόμενου τύπου δικτύου" σε NR/LTE και εμφανίζεται και το 5G και το VoLTE, επιτέλους!

Μόνο να παραμείνει έτσι και να μην χαθεί με την πάροδο του χρόνου ή την επανεκκίνηση! ee21e71189266896f8acbe95ef76d809.jpg

Poco X5 5G via Tapatalk
 

Με την επανεκκίνηση θα πρέπει να ρυθμίσεις ξανά εσυ ότι θες μόνο LTE/NR,,τα υπόλοιπα ( σε Vodafone που έχω εγώ) δεν επιρεαζονται μετά από επανεκκίνηση 

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

τωρα ειδα οτι ουτε εγω πιανω 5g .....βεβαια η καρτα σιμ ειναι πενταετίας και κομμενη με ψαλιδι (το ειχα ξεχασει αυτο😄) !  αυριο θα παω να αλλαξω και θα ενημερωσω ! φανταζομαι Αλεξανδρουπολη στο κεντρο που μενω 5g θα επρεπε να πιανει ! 

τελικα ακυρο τωρα βγηκα εξω απο το σπιτι εχει 5g κανονικα ! (με καρτα 5τιας αν θυμαμαι καλα και κομμένη με ψαλιδι για να την κανω nano) ! 

1680719097194.jpg

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια. Λειτουργικό 100% το κινητό. Όλα δουλεύουν τέλεια. Απ' όσο το έχω ψάξει ποιο best value for money κινητό δεν πρόκειται να βρω. Έλεγα να περιμένω να δω και το redmi note 12 pro 5g αλλά δεν νομίζω να έχει μεγάλες διαφορές. Οπότε εν όψη του Πάσχα λέω να κάνω ένα δώρο στον εαυτό μου για να αντικαταστήσω το γερασμένο μου samsung j5 2017.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...