Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειναι εύκολο να έχω τα βήματα της ρουτίνας ; θα προσπαθήσω με μια vodafone που ειναι πιο εύκολο να βρω.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mger said:

ειναι εύκολο να έχω τα βήματα της ρουτίνας ; θα προσπαθήσω με μια vodafone που ειναι πιο εύκολο να βρω.

θα σου απαντησω αργοτερα γιατι ειμαι στη δουλεια...δες ενα screenshot που ειχα στειλει πριν 2-3 μερες

On 3/12/2023 at 6:42 ΜΜ, LAGGI said:

 

Screenshot_20231203_184132_Modes and Routines.jpg

να το αναλογο πόστ...

 

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και επισήμως το update v.15.0.05.5 για το OneUi που σε συνδυασμό με το τελευταίο update του HomeUp μας δίνει περισσότερες επιλογές για το Task Changer.... Επιτέλους και πάλι σε Stack....

Screenshot-20231208-203320-One-UI-Home.p     Screenshot-20231208-203434-Home-Up.png

 

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Εχετε παρατηρήσει πολλές εφαρμογές αργούν να έρθουν οι ειδοποιήσεις η δεν ερχονται καθόλου η οταν ανοίξεις την εφαρμογή έρχεται ?..τωρα τι φταίει το android 14 εφαρμογές οεοεοε?

Edited by Spirospe40
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Spirospe40 said:

Εχετε παρατηρήσει πολλές εφαρμογές αργούν να έρθουν οι ειδοποιήσεις η δεν ερχονται καθόλου η οταν ανοίξεις την εφαρμογή έρχεται ?..τωρα τι φταίει το android 14 εφαρμογές οεοεοε?

Επειδή δεν έχω android 14, απαντάω σε φαση να δώσω λύση...

Σύγκρινε μεταξύ εφαρμογής social και εφαρμογής συστήματος (π.χ viber - μηνυματα). Το κάνει και στα 2?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, mger said:

ειναι εύκολο να έχω τα βήματα της ρουτίνας ; θα προσπαθήσω με μια vodafone που ειναι πιο εύκολο να βρω.

Μα δεν έχει νόημα να έχεις 2G όταν είσαι με wifi.

Το σενάριο που πιστεύω όλοι θέλουμε είναι να είμαστε καμία φορά με 2G , χωρίς wifi ενεργό, όταν είμαστε έξω στο δρόμο και στις βόλτες και δεν μπαίνουμε στο ίντερνετ. Να κάθεται απλώς το κινητό και να μη τελειώνει η μπαταρία ψάχνοντας να βρει 4G. 

Αν και πιστεύω η cosmote κατάργησε την επιλογή μόνο, 2G επειδή στην Αθήνα τουλάχιστον, υπάρχει παντου 5G, πόσο μάλλον 4G. Αλλιώς δεν εξηγείται. 

Και φαντάζομαι ότι όταν ένα κινητό είναι συνδεμένο στο wifi, είναι αυτονόητο να γυρνάει μόνο του σε 2G, σε όλα τα κινητά. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Επειδή δεν έχω android 14, απαντάω σε φαση να δώσω λύση...

Σύγκρινε μεταξύ εφαρμογής social και εφαρμογής συστήματος (π.χ viber - μηνυματα). Το κάνει και στα 2?

Σε εφαρμογές συστήματος οχι...το κάνει σε τρίτες εφορμογες..όπως κλασικά messenger , στο garmin connect που δεν το ειχε κανει ποτέ .....

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, EricssonyFan said:

Μα δεν έχει νόημα να έχεις 2G όταν είσαι με wifi.

Το σενάριο που πιστεύω όλοι θέλουμε είναι να είμαστε καμία φορά με 2G , χωρίς wifi ενεργό, όταν είμαστε έξω στο δρόμο και στις βόλτες και δεν μπαίνουμε στο ίντερνετ. Να κάθεται απλώς το κινητό και να μη τελειώνει η μπαταρία ψάχνοντας να βρει 4G. 

Αν και πιστεύω η cosmote κατάργησε την επιλογή μόνο, 2G επειδή στην Αθήνα τουλάχιστον, υπάρχει παντου 5G, πόσο μάλλον 4G. Αλλιώς δεν εξηγείται. 

Και φαντάζομαι ότι όταν ένα κινητό είναι συνδεμένο στο wifi, είναι αυτονόητο να γυρνάει μόνο του σε 2G, σε όλα τα κινητά. 

έστω και έτσι , πρέπει να βρεθεί κάποιος τρόπος για  2g, το οποίο εχει τρομερή εξοικονόμηση μπαταρίας 

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ενημέρωση το samsung wallet και έκανε την διαδικασία κανονικά μου έβγαλε μια λίστα να επιλέξω χώρα η Ελλάδα όχι δεν υπάρχει, έβαλα Ηνωμένο Βασίλειο και άνοιξε κανονικά απλά δέχεται μόνο Ξένες καρτες. Απλά μου έκανε εντύπωση ότι άνοιξε κανονικά η εφαρμογή. 
Μπορεί αργότερα να έρθει και για Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Spirospe40 said:

Σε εφαρμογές συστήματος οχι...το κάνει σε τρίτες εφορμογες..όπως κλασικά messenger , στο garmin connect που δεν το ειχε κανει ποτέ .....

Να υποθέσω ότι έχεις δοκιμάσει επιβολη διακοπής, εκκαθαριση μνήμης cache κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Εχετε παρατηρήσει πολλές εφαρμογές αργούν να έρθουν οι ειδοποιήσεις η δεν ερχονται καθόλου η οταν ανοίξεις την εφαρμογή έρχεται ?..τωρα τι φταίει το android 14 εφαρμογές οεοεοε?
Έχεις δοκιμάσει ρυθμίσεις - εφαρμογές - η εφαρμογή που σε ενδιαφέρει - μπαταρία - χωρίς περιορισμό;
Είμαι με 14 και δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα.

Στάλθηκε από το S23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, 

Όταν το κινητό συνδέεται στο bluetooth του αμαξιού έχει ως πηγή εξόδου ήχου το αμάξι και οχι το κινητό, 

Γίνεται να αλλάξει και από default να έχει το κινητό, ή με κάποια ρύθμιση ή με ρουτινα? Γιατι δεν έχω καταφέρει να βρω κάτι 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, adelijohn said:

Καλημέρα παιδιά, 

Όταν το κινητό συνδέεται στο bluetooth του αμαξιού έχει ως πηγή εξόδου ήχου το αμάξι και οχι το κινητό, 

Γίνεται να αλλάξει και από default να έχει το κινητό, ή με κάποια ρύθμιση ή με ρουτινα? Γιατι δεν έχω καταφέρει να βρω κάτι 

Όταν κατεβάζεις την κουρτίνα, έχει κουμπί που λέει έξοδος πολυμέσων. Από εκεί επιλέγεις οποία συνδεδεμένη συσκευή θέλεις. Έχω την εντύπωση όμως ότι δε μένει μόνιμα οπότε πρέπει να το κάνεις κάθε φορά..

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, adelijohn said:

Καλημέρα παιδιά, 

Όταν το κινητό συνδέεται στο bluetooth του αμαξιού έχει ως πηγή εξόδου ήχου το αμάξι και οχι το κινητό, 

Γίνεται να αλλάξει και από default να έχει το κινητό, ή με κάποια ρύθμιση ή με ρουτινα? Γιατι δεν έχω καταφέρει να βρω κάτι 

Μπες στις ρυθμίσεις του bluetooth και εκεί που σου δείχνει ότι έχεις συνδεθεί στο αυτοκινητο πάτα το γρανάζι να επιλέξεις τι θα στέλνει στο αμάξι.

Νομίζω αυτό θέλεις.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

On 26/11/2023 at 5:44 ΜΜ, XristosKom said:

Καλησπέρα παιδιά. Παρατήρησα πριν μερικές μέρες ένα θέμα με την οθόνη της συσκευής. Έχει αυτήν την περίεργη γραμμή στο πάνω μέρος. Σαν να έχει κάτι από πάνω. Αν την καθαρίσω καλά με ένα πανάκι εξαφανίζεται σχεδόν αλλά αν λερωθεί ξαναεμφανίζεται ! Δεν μπορώ να το περιγράψω καλύτερα ,ελπίζω στις photo να φαίνεται καλύτερα τι εννοώ ! Επίσης δεν έχει κανένα θέμα προς το παρόν στην χρήση ,όλα φαίνονται ok στην οθόνη, μόνο όταν είναι κλειστή μπορείς να το καταλάβεις ! Πήγα σε ένα samsung kiosk και μου είπε ότι πρώτη φορά το βλέπει και έβγαλε photo να στείλει στα κεντρικα για να μας πούνε ! Έχουμε καμιά πληροφορία για το τι είναι ? Στην πρώτη photo με την γραμμή και στην δεύτερη μετά από το πανάκι.

prob 1.jpg

prob 2.jpg

Καλησπέρα με νέα ! Είχε πρόβλημα η ολεοφοβική επίστρωση τελικά και για άγνωστο λόγο άρχισε να φεύγει από το πάνω μέρος της οθόνης. Περάστηκε στην εγγύηση από όσο κατάλαβα γιατί είναι μόνο 6 μηνών η συσκευή. Γενικά από όσο έψαξα είναι συχνό θέμα αυτό αλλά το περνάνε σαν φυσιολογικό θέμα χρήσης.

CFX65 > w810i > 5530 > Neo V / 3GS > G2 > Oneplus 3 > Mi9T Pro > S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, XristosKom said:

Καλησπέρα με νέα ! Είχε πρόβλημα η ολεοφοβική επίστρωση τελικά και για άγνωστο λόγο άρχισε να φεύγει από το πάνω μέρος της οθόνης. Περάστηκε στην εγγύηση από όσο κατάλαβα γιατί είναι μόνο 6 μηνών η συσκευή. Γενικά από όσο έψαξα είναι συχνό θέμα αυτό αλλά το περνάνε σαν φυσιολογικό θέμα χρήσης.

Φυσιολογικό να φευγει η επίστρωση σε συσκευη 1500€; Δηλαδή σε 1,5 χρόνο θα σε βάλουν να πληρώσεις την οθόνη αν το παρουσιάσει πάλι.

Ενδιαφέρον.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mivechris said:

Φυσιολογικό να φευγει η επίστρωση σε συσκευη 1500€; Δηλαδή σε 1,5 χρόνο θα σε βάλουν να πληρώσεις την οθόνη αν το παρουσιάσει πάλι.

Ενδιαφέρον.

Ετσι είναι οι μεγάλες εταιρείες, ότι χαλάει είναι φυσιολογικό, και ότι δεν είναι φυσιολογικό φταίει ο πελάτης. Εσείς πού αλλάζετε κάθε χρόνο τα κινητά, μην τα αλλάξετε για ένα χρόνο να δούμε θα συμμορφωθούν ή όχι ?

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται τίποτα για αναβάθμιση Δεκεμβρίου? Και κάτι ακόμα, δεν μπορώ να στείλω από tapatalk γιατί θέλει να πληρώσω, υπάρχει λύση? 

On 8/12/2023 at 8:42 ΜΜ, thabull said:

Ήρθε και επισήμως το update v.15.0.05.5 για το OneUi που σε συνδυασμό με το τελευταίο update του HomeUp μας δίνει περισσότερες επιλογές για το Task Changer.... Επιτέλους και πάλι σε Stack....

Screenshot-20231208-203320-One-UI-Home.p     Screenshot-20231208-203434-Home-Up.png

 

Που ακριβώς είναι αυτή η ρύθμιση? 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, mivechris said:

Φυσιολογικό να φευγει η επίστρωση σε συσκευη 1500€; Δηλαδή σε 1,5 χρόνο θα σε βάλουν να πληρώσεις την οθόνη αν το παρουσιάσει πάλι.

Ενδιαφέρον.

Ακριβώς ! Αυτήν την αντίδραση είχα και εγώ όταν το άκουσα. Κακή πολιτική να το πούμε ? Η άφησαν την ποιότητα να πάει περίπατο ? Στο mi9t pro μου που πέρασε περίοδο κοβιντ (φουλ antiseptic κτλπ ,4 χρονών συσκευή) και είναι σαν την πρώτη μέρα η οθόνη ! Και φαντάσου το έπαθε στο πάνω μέρος της συσκευής ,όχι εκεί που σκρολλάρω ! Θα δυσκολευτώ να ξαναπάω σε σάμσουνγ αν σε αφήνουν ξεκρέμαστο σε τέτια θέματα.

CFX65 > w810i > 5530 > Neo V / 3GS > G2 > Oneplus 3 > Mi9T Pro > S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, boymanos said:

Ετσι είναι οι μεγάλες εταιρείες, ότι χαλάει είναι φυσιολογικό, και ότι δεν είναι φυσιολογικό φταίει ο πελάτης. Εσείς πού αλλάζετε κάθε χρόνο τα κινητά, μην τα αλλάξετε για ένα χρόνο να δούμε θα συμμορφωθούν ή όχι ?

Χάνεις την ουσία.

Σου λεει η μεγάλη αυτή εταιρία οτι ναι είναι φυσιολογικό να γίνεται. ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΜΩΣ αν εισαι εκτος εγγύησης; Αφου είναι φυσιολογικό το καλύπτουν εντός εγγύησης για πάντα με αυτή τη λογική;

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλή εβδομάδα. Να ρωτήσω κάτι μήπως ξέρετε. Είχα μεμβράνη μέχρι πριν λίγες μέρες και δεν μου άρεσε η απόκριση του spen σαν να κόλλαγε στην οθόνη και δεν γλίστραγε. Έβαλα πρόσφατα το whitestone dome glass και είδα τρελή διαφορά αλλά και πάλι νομίζω πως κάτι δεν πάει καλά με το spen. Όταν το έχω κάθετα στην οθόνη δεν γλιστράει καλά αλλά μόνο όταν είναι πλάγια. Επίσης παρατηρώ στο spen στην μύτη κάτι σαν τριχουλες το έχετε και εσείς ή σε εμένα μόνο? Μήπως χάλασε η μύτη του στην άκρη από την ζελατίνα? 

Link to comment
Share on other sites

On 8/12/2023 at 9:36 ΜΜ, EricssonyFan said:

Μα δεν έχει νόημα να έχεις 2G όταν είσαι με wifi.

Το σενάριο που πιστεύω όλοι θέλουμε είναι να είμαστε καμία φορά με 2G , χωρίς wifi ενεργό, όταν είμαστε έξω στο δρόμο και στις βόλτες και δεν μπαίνουμε στο ίντερνετ. Να κάθεται απλώς το κινητό και να μη τελειώνει η μπαταρία ψάχνοντας να βρει 4G. 

Αν και πιστεύω η cosmote κατάργησε την επιλογή μόνο, 2G επειδή στην Αθήνα τουλάχιστον, υπάρχει παντου 5G, πόσο μάλλον 4G. Αλλιώς δεν εξηγείται. 

Και φαντάζομαι ότι όταν ένα κινητό είναι συνδεμένο στο wifi, είναι αυτονόητο να γυρνάει μόνο του σε 2G, σε όλα τα κινητά. 

Το σκεπτικό σου δεν εγινε αντιληπτό απο μενα τουλάχιστον.Το 2G εχει νόημα οταν δεν χρειάζεσαι ίντερνετ.Και πότε δεν χρειαζεσαι ίντερνετ?Οταν εχεις wifi...

Αυτό δηλαδη που γραφεις στην αρχη του πόστ σου δεν κολλάει με τα υπόλοιπα...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Το σκεπτικό σου δεν εγινε αντιληπτό απο μενα τουλάχιστον.Το 2G εχει νόημα οταν δεν χρειάζεσαι ίντερνετ.Και πότε δεν χρειαζεσαι ίντερνετ?Οταν εχεις wifi...
Αυτό δηλαδη που γραφεις στην αρχη του πόστ σου δεν κολλάει με τα υπόλοιπα...
Υπάρχουν και περιπτώσεις σαν τη δική μου, που το σήμα της Cosmote στο εργοστάσιο που δουλεύω (επαρχία) είναι ελεεινό.
Έχω το WiFi, που σε πολλές περιπτώσεις κολλάει για κάποιο λόγο και δεν δέχομαι ούτε μπορώ να πάρω κλίση και το άσχημο είναι πως το καταλαβαίνω μόλις πάω να πάρω τηλέφωνο.
Γι' αυτό με το Note 10+ μόλις έμπαινα στη δουλειά γύρναγα το δίκτυο σε 2G μόνιμα και δεδομένα είχα με το WiFi.
Δυστυχώς τώρα δεν έχω αυτή τη δυνατότητα.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, pandrits said:

Υπάρχουν και περιπτώσεις σαν τη δική μου, που το σήμα της Cosmote στο εργοστάσιο που δουλεύω (επαρχία) είναι ελεεινό.
Έχω το WiFi, που σε πολλές περιπτώσεις κολλάει για κάποιο λόγο και δεν δέχομαι ούτε μπορώ να πάρω κλίση και το άσχημο είναι πως το καταλαβαίνω μόλις πάω να πάρω τηλέφωνο.
Γι' αυτό με το Note 10+ μόλις έμπαινα στη δουλειά γύρναγα το δίκτυο σε 2G μόνιμα και δεδομένα είχα με το WiFi.
Δυστυχώς τώρα δεν έχω αυτή τη δυνατότητα.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

παρόμοιος λόγος που θέλω το 2g επίσης το θέλω για περισσότερη εξοικονόμηση μπαταρίας , καθώς δεν χρειάζομαι πάντα volte - 4g. οταν χρειαστώ manual στο 4g..

Edited by mger
Link to comment
Share on other sites

On 8/12/2023 at 8:42 ΜΜ, thabull said:

Ήρθε και επισήμως το update v.15.0.05.5 για το OneUi που σε συνδυασμό με το τελευταίο update του HomeUp μας δίνει περισσότερες επιλογές για το Task Changer.... Επιτέλους και πάλι σε Stack....

Screenshot-20231208-203320-One-UI-Home.p     Screenshot-20231208-203434-Home-Up.png

 

Που ακριβώς είναι αυτή η ρύθμιση? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...