Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτά διαβάζω και για αυτό δεν έχω περάσει την 14 και εγώ.

Παραμένω με 13 και ελπιζω να φτιάξει στο μέλλον γιατί κάποια στιγμή, αργά ή γρήγορα, θα πρέπει να προχωρήσω και εγώ σε αναβάθμιση υποθετω.

Link to comment
Share on other sites

Το 85% ποτέ δεν ήταν το δυνατό του σημείο στη μπαταρία. Έπεφτε αρκετά γρήγορα. Έχουν γραφτεί και άρθρα γι αυτό. Από το 100% δεν έχει καμία απολύτως διαφορά αυτή η έκδοση από την προηγούμενη. Ίσως σε κάποιους να χρειάζεται κάποια εφαρμογή αναβάθμιση για να δουλεύει όπως πρέπει και να μην καταναλώνει μπαταρία. Αφήστε μερικές φορτίσεις να γίνουν και όλα θα είναι όπως πριν. Μη βλέπουμε προβλήματα εκεί που δεν υπάρχουν. Από το 100% το τηλέφωνο είναι ακριβώς ίδιο με πριν.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, costsa41 said:

Το 85% ποτέ δεν ήταν το δυνατό του σημείο στη μπαταρία. Έπεφτε αρκετά γρήγορα. Έχουν γραφτεί και άρθρα γι αυτό. Από το 100% δεν έχει καμία απολύτως διαφορά αυτή η έκδοση από την προηγούμενη. Ίσως σε κάποιους να χρειάζεται κάποια εφαρμογή αναβάθμιση για να δουλεύει όπως πρέπει και να μην καταναλώνει μπαταρία. Αφήστε μερικές φορτίσεις να γίνουν και όλα θα είναι όπως πριν. Μη βλέπουμε προβλήματα εκεί που δεν υπάρχουν. Από το 100% το τηλέφωνο είναι ακριβώς ίδιο με πριν.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μα πάντα εγώ από την αρχή που πήρα το τηλέφωνο φορτίζω ως το 85% 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Jason_z said:

Καλησπέρα!

Σορρυ για το off topic θέμα... σε galaxy watch 6 πως μπορώ να περάσω viber και Facebook εφαρμογές;

Με την εφ@ρμογή Bugjaeger (premium καλύτερα, αν την βρεις...σπ@σμένη) και με sideloading!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aeroporos said:

Πάντως με το 14 έχει χαλάσει η μπαταρία.Εγω το πρωί στις 07:00 το έβγαλα από το φορτιστή στο 75% και χωρίς να πολυασχοληθώ σήμερα έχει φτάσει ήδη στο 20%!!! Με το 13 το έβγαζα πρωί στο 100% και το βράδυ είχε 40% και με έβγαζε μέχρι την επόμενη το μεσημέρι.Και επειδή ήταν και η πρώτη εβδομάδα που το είχα πάρει,του είχα αλλάξει την πίστη στην κυριολεξία.Να τονίσω ότι το τηλ το έχω ακριβώς 2 μήνες,οπότε θεωρώ την μπαταρία απολύτως καινούρια. 

Με τα ποσοστά που αναφέρεις η απόδοση είναι σχεδόν η ίδια..

75-20 = 55 και 100-40 = 60

Πάντως κ εγώ είμαι ακόμα στη 13.  Αργά ή γρήγορα όμως θα πρέπει να κάνω την αναβάθμιση.. Ελπίζω να φτιαχτεί το θέμα μπαταρία γιατί ειναι απ τα (πολλά) δυνατά σημεία της συσκευής μας. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, costsa41 said:

Το 85% ποτέ δεν ήταν το δυνατό του σημείο στη μπαταρία. Έπεφτε αρκετά γρήγορα. Έχουν γραφτεί και άρθρα γι αυτό. Από το 100% δεν έχει καμία απολύτως διαφορά αυτή η έκδοση από την προηγούμενη. Ίσως σε κάποιους να χρειάζεται κάποια εφαρμογή αναβάθμιση για να δουλεύει όπως πρέπει και να μην καταναλώνει μπαταρία. Αφήστε μερικές φορτίσεις να γίνουν και όλα θα είναι όπως πριν. Μη βλέπουμε προβλήματα εκεί που δεν υπάρχουν. Από το 100% το τηλέφωνο είναι ακριβώς ίδιο με πριν.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εξακολουθώ να ισχυρίζομαι μετά από εμπειρία ότι δεν είναι όπως τα λες. 

Μπορεί να φταίει κάποια εφαρμογή, ναι, μαζί σου, αλλά δεν γίνεται όλοι που αναφέρουμε ότι η μπαταρία είναι χειρότερη από την 14 να είμαστε του γιατρού. 

Προσωπικά λοιπόν, ότι εφαρμογές έχω είναι πάντα ενημερωμένες και δεν είναι εφαρμογές άγνωστες. 

Εξάλλου στα στατιστικά της μπαταρίας δεν τρέχει τίποτα περίεργο από εφαρμογές. 

Βέβαια, Ξαναλέω, μετά το hard reset και με επαναφορά από backup σίγουρα πάει καλύτερα αλλά όχι όπως την 13.

Η προσωπική μου εμπειρία και όπως φαίνεται από δημοσιεύσεις και άλλων κατόχων. 

Σήμερα πήρα το update και αναμένω... 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθώ να ισχυρίζομαι μετά από εμπειρία ότι δεν είναι όπως τα λες. 
Μπορεί να φταίει κάποια εφαρμογή, ναι, μαζί σου, αλλά δεν γίνεται όλοι που αναφέρουμε ότι η μπαταρία είναι χειρότερη από την 14 να είμαστε του γιατρού. 
Προσωπικά λοιπόν, ότι εφαρμογές έχω είναι πάντα ενημερωμένες και δεν είναι εφαρμογές άγνωστες. 
Εξάλλου στα στατιστικά της μπαταρίας δεν τρέχει τίποτα περίεργο από εφαρμογές. 
Βέβαια, Ξαναλέω, μετά το hard reset και με επαναφορά από backup σίγουρα πάει καλύτερα αλλά όχι όπως την 13.
Η προσωπική μου εμπειρία και όπως φαίνεται από δημοσιεύσεις και άλλων κατόχων. 
Σήμερα πήρα το update και αναμένω... 
Κανείς δεν είπε ότι κάποιος είναι του γιατρού. Ακόμα και το γνωστό viber ή message κάνουν κόλπα καυτά καιρούς. Αν πραγματικά υπάρχει κάποιο πρόβλημα λύνεται με κάποια αναβάθμιση. Δεν ξέρω αυτό τι έκταση έχει. Αν υπάρχει πρόβλημα μόνο εδώ ή γράφεται ΓΕΝΙΚΆ και αλλού . Δεν έχω κάποιο θέμα και δεν έχω ασχοληθεί.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά τι κολλήματα είναι αυτά θα απολαύσετε την συσκευαρα και την ζωή;


iPhone 15 Pro Blue Titanium

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, bromiaris said:

Φυσικά κ γίνεται έλεγχος...

Αν γίνει η αγορά από το κατάστημα πρέπει να έχεις χαρτί ότι είσαι νόμιμος εκπρόσωπος...

Αν γίνει τηλεφωνικά τότε η παραγγελία θα σταλεί στο όνομα της επιχείρησης κ στην έδρα της...

Στην δίκη μου περίπτωση δεν έγινε. Αγόρασα MacBook Air από γνωστή αλυσίδα τηλεπικοινωνίας , σε αφμ του αδερφού μου χωρίς κανένα έλεγχο. Δεν μου ζήτησαν κανένα έγγραφο. 
Αυτο έγινε πριν 1,5 χρόνο περίπου. 
 Μακάρι να ήταν η εξαίρεση στον κανόνα. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μήπως γνωρίζετε τι ακριβως ειναι αυτό

https://www.jmctech.gr/product/samsung-galaxy-s23-ultra-s918-5g-dual-sim-8gb-ram-256gb-enterprise-edition-black-de/

τι συμβαίνει και εχει χαμηλότερη τιμη?

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Tips2022 said:

Με την εφ@ρμογή Bugjaeger (premium καλύτερα, αν την βρεις...σπ@σμένη) και με sideloading!

Δεν μπορεί να συνδεθεί με την IP...Γράφει συνεχώς failed to connect

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, petpapoy said:

Εξακολουθώ να ισχυρίζομαι μετά από εμπειρία ότι δεν είναι όπως τα λες. 

Μπορεί να φταίει κάποια εφαρμογή, ναι, μαζί σου, αλλά δεν γίνεται όλοι που αναφέρουμε ότι η μπαταρία είναι χειρότερη από την 14 να είμαστε του γιατρού. 

Προσωπικά λοιπόν, ότι εφαρμογές έχω είναι πάντα ενημερωμένες και δεν είναι εφαρμογές άγνωστες. 

Εξάλλου στα στατιστικά της μπαταρίας δεν τρέχει τίποτα περίεργο από εφαρμογές. 

Βέβαια, Ξαναλέω, μετά το hard reset και με επαναφορά από backup σίγουρα πάει καλύτερα αλλά όχι όπως την 13.

Η προσωπική μου εμπειρία και όπως φαίνεται από δημοσιεύσεις και άλλων κατόχων. 

Σήμερα πήρα το update και αναμένω... 

Με το που έβαλα την 14 η μπαταρία χειροτέρεψε. Μετά όμως την ενημέρωση Νοεμβρίου είναι πάλι τέλεια όπως ηταν αρχικά με την 13...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, GEORGE KYRKOS said:

Καλημέρα μήπως γνωρίζετε τι ακριβως ειναι αυτό

https://www.jmctech.gr/product/samsung-galaxy-s23-ultra-s918-5g-dual-sim-8gb-ram-256gb-enterprise-edition-black-de/

τι συμβαίνει και εχει χαμηλότερη τιμη?

Αναφέρει ότι είναι η έκδοση Enterprise Edition (έχει περισσότερα χρόνια υποστήριξη σε λογισμικό και ενημερώσεις επιπέδου ασφαλείας και είναι Γερμανικό (DE).

Το μόνο που μένει να μάθεις είναι εάν είναι κλειδωμένο σε Γερμανικό πάροχο κινητής εταιρίας και εάν έχει κάποιους περιορισμούς).

Τα Ελληνικά π.χ. της Cosmote και Vodafone δεν έχουν κανένα περιορισμό παρά μόνο παίρνουν το δικό τους πολύ ελαφρώς τροποποιημένο updatre.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, makouin said:

Αναφέρει ότι είναι η έκδοση Enterprise Edition (έχει περισσότερα χρόνια υποστήριξη σε λογισμικό και ενημερώσεις επιπέδου ασφαλείας και είναι Γερμανικό (DE).

Το μόνο που μένει να μάθεις είναι εάν είναι κλειδωμένο σε Γερμανικό πάροχο κινητής εταιρίας και εάν έχει κάποιους περιορισμούς).

Τα Ελληνικά π.χ. της Cosmote και Vodafone δεν έχουν κανένα περιορισμό παρά μόνο παίρνουν το δικό τους πολύ ελαφρώς τροποποιημένο updatre.

ευχαριστώ.. κάπου διάβασα ότι ειναι unlocked

καταλαβαίνω ότι ειναι παραεισαγωγή απο Ευρώπη

Λογικά πρέπει να οι εγγυήσεις να ισχύουν

από το κατάστημα δεν γνωρίζουν διαφορές

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το s23 Ultra και αυτό που παρατήρησα, επειδή το είχα πάρει και στην προπαραγγελια, είναι πως σε αυτή τη συσκευή δεν έχει μια φουσκαλα που φαίνεται υπό γωνία που είχαν αρκετά θέμα τότε όταν το είχαμε πρωτοπαρει. Του πέρασα whitestone και τζαμάκι στις κάμερες και περιμένω να δω πως συμπεριφέρεται η μπαταρία τουσε σχέση  με το s22 Ultra που εχω έως  τώρα, που ήταν και ο μόνος λόγος που το πήρα, αν και το βρήκα καινούργιο σε καλή τιμή 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα  εγω θα σας πω σχετικα με τη μπαταρια  οπως το εχω κανει εγω για τεστ.επειδη εχω δυο  τηλεφωνα  οταν αγορασα το κινητο με ανοιχτα τα δεδομενα και bluetooth  και να απανταω μονο σε κλησεις  κσι viber η μπαταρια με εχει βγαλει 4μιση μερες .μετα την αναβαθμιση σε 14 εκανα παλι το ιδιο και παρατηρω μια διαφορα  μιση μερα λιγοτερο απο πριν .υποψιν δεν εχω εφαρμογες επανω μονο 4 εχω κατεβασει. Επισης οσον αφορα με τη φορτιση της μπαταριας ανεκαθεν στα ακριβα  τηλεφωνα το φορτιζω απο 15% μεχρι 100% και το βγαζω κατευθειαν (το περιμενω δηλαφη να φτασει) αυτα που λενε οτι δεν εχουν προβλημα οι μπαταριες δεν τα πιστευω και αυτο το εχω διαπιστωσει και στο δευτερο τηλεφωνο που το φορτιζω οπως να ναι και μου βγαζει 8 ωρες πλεον .αυτα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. 

Οσο αφορα βαση στηριξης αυτοκινητου  τι έχετε να προτεινετε??  Προτειμω κατι που μπαίνει στις γριλιες του air-condition (αν μπορει να σταθεί εκει, γιατι κ το βαρος ειναι αρκετο). 

Εχω καινούργιο αυτοκίνητο κ σιγουρα χρειαζομαι κατι σταθερο που δεν θα νου μου κατεβάσει (σπασει) τις γριλιες κατω. 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε έχω αυτή

https://www.skroutz.gr/s/19654911/Spigen-Vasi-Kinitou-Aytokinitou-Click-R-me-Rythmizomena-Agistra-000CP26265.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Εμένα είναι κάθετες οι γρίλιες αλλά και στη γυναίκα που είναι οριζόντιες και το έχω βάλει στο κάτω κάτω άνοιγμα δε τα ανεβοκατεβαζει οπότε δεν υπάρχει φόβος να χαλάσουν πιστευω. Είναι σταθερή και το κρατάει καλά σχετικά για το βάρος του.

Υπάρχει και μια παρόμοια που μπαίνει στην είσοδο του cd (αν έχεις βεβαια) αν δε θες να ασχοληθείς με τις γριλιες

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε Android 14, όταν βγάζω το πενάκι δεν ανοίγουν αυτόματα τα air commands. Πρέπει να πατήσω το κουμπάκι στο spen για να ανοίξουν. Υπάρχει τρόπος να ανοίγουν αυτόματα όπως πριν; 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Livagoth said:

Μετά την αναβάθμιση σε Android 14, όταν βγάζω το πενάκι δεν ανοίγουν αυτόματα τα air commands. Πρέπει να πατήσω το κουμπάκι στο spen για να ανοίξουν. Υπάρχει τρόπος να ανοίγουν αυτόματα όπως πριν; 

Ναι ούτε κι εμένα ανοίγουν.Δεν μπορώ να βρω κάποια σχετική ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ούτε κι εμένα ανοίγουν.Δεν μπορώ να βρω κάποια σχετική ρύθμιση.
34988125323ceb05b078b98fe193be95.jpg

Στάλθηκε από το S23 Ultra

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή μετά από μικρό πέρασμα σε iPhone

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bardull said:

Επιστροφή μετά από μικρό πέρασμα σε iPhone

Ας πρόσεχες! 🤣

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν τόσο άσχημο αλλά δεν μου ταιριαζει

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...