Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8 minutes ago, DjTony said:

Το ram plus το βρήκα. Τα άλλα πως τα κλείνουμε; δώσε τα φώτα σου φίλε

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Άσε τα άλλα όπως είναι γιατί είναι θέμα ασφάλειας το protect scanning στο playstore

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, DjTony said:

Το ram plus το βρήκα. Τα άλλα πως τα κλείνουμε; δώσε τα φώτα σου φίλε

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Στο play store πατας πανω δεξια στην φωτογραφία σου η ότι έχεις βαλει ,play protect και το απενεργοποιώ ...και το άλλο ρυθμίσεις φροντίδα συσκευης , προστασία συσκευής , 3 τελειες πανω δεξια και ολα off...εχει αλλάξει ολο το τηλέφωνό η συμπεριφορά του .....

4 minutes ago, thanos1989 said:

Άσε τα άλλα όπως είναι γιατί είναι θέμα ασφάλειας το protect scanning στο playstore

Πρέπει βασικά να προσέχεις τι εφαρμογές βαζεις...το να το έχεις κλειστό δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα ίσα ισα γλιτώνεις πολυ μπαταρία γιατί αυτό σκαναρει συνεχεια και δουλεύει στο παρασκήνιο...ασε που εβαζες μια εφαρμογή και εκανε 1 ωρα να την κάνει εγκατάσταση ...τωρα γίνεται σε κλασματα....πάντα όμως προσέχουμε τι εφαρμογές βάζουμε ...

Edited by Spirospe40
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Spirospe40 said:

Καλημέρα ...έκλεισα και εγω RAM PLUS...και την επιλογή που σκαναρει συνέχεια εφαρμογές και κατα την εγκατάσταση ,και στο Google play το protect...και ξαφνικά βλέπω ενα αλλο τηλέφωνο ...πεταει,φυσαει ,μπαταρία δεν πέφτει με τίποτα...πιστεύω και εγω με την ram plus τραβούσε πολλες διεργασίες στο παρασκήνιο χωρίς λόγο ...

Προσωπικά παίδες είναι η δεύτερη φορά που προσπάθησα να κλείσω την RAM+ αλλά κατάλαβα (και τις δύο φορές) ότι δημιουργούνται προβλήματα στην ομαλή, επαναλαμβάνω ομαλή λειτουργία του τηλ. Έκανε κάτι κολλήματα, δεεεεννν ήταν smooth το τηλ, όποτε το ξαναγύρισα σε 8 και όλα πάλι καλά (έχω nova), κάμποσα widgets (καιρού, ημερολογίου κ. α.) και 5 αρχικές οθόνες 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alex61 said:

Προσωπικά παίδες είναι η δεύτερη φορά που προσπάθησα να κλείσω την RAM+ αλλά κατάλαβα (και τις δύο φορές) ότι δημιουργούνται προβλήματα στην ομαλή, επαναλαμβάνω ομαλή λειτουργία του τηλ. Έκανε κάτι κολλήματα, δεεεεννν ήταν smooth το τηλ, όποτε το ξαναγύρισα σε 8 και όλα πάλι καλά (έχω nova), κάμποσα widgets (καιρού, ημερολογίου κ. α.) και 5 αρχικές οθόνες 

Με ηπιο προφιλ μπαταρίας και δυνατή χρήση φουλ κανένα πρόβλημα δεν βλέπω σε εμενα με την απενεργοποιηη της ram...δουλεύουν ολα ρολόι 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Δεν χρησιμοποιω καθολου την ram+.Η συσκευη δεν την εχει καθολου αναγκη ,πιο πολυ προβληματα μου δημιουργει.Ενα ακομα marketing trick.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η αναβάθμιση με SEK έκδοση. 

Screenshot_20230828_161800_Software update.jpg

Screenshot_20230828_161804_Software update.jpg

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Ποια χώρα είναι το SEK?

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Ουκρανία

My S23 Ultra Is Awesome!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, MeteorX said:

Η επιλογη υψηλου bitrate στο 8k διορθωθηκε φιλε με την αναβαθμιση?τωρα ειναι γκριζαρισμενη η επιλογη

Δυστυχώς, νομίζω όχι! 

Μάλλον κάτι λάθος κατάλαβα... Εννοείς αν τραβάει 8Κ?

Αν ναι, τότε τραβάει... 

 

Καλά είχα καταλάβει! 

Όχι δεν διορθωθηκε... Δυστυχώς! 

 

Edited by petpapoy
Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, karagalexk said:

Ποια χώρα είναι το SEK?

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Μάλιστα... Εμείς ακόμα στην αναμονή...

Link to comment
Share on other sites

Τα καλα και τα ωραία τα έχουμε πει του τηλεφώνου ...όμως θέλω να εστιασω σε 3 αρνητικά που εχω δει και με βαση την τιμή του τηλεφώνου δεν έπρεπε να υπάρχουν ..1 face unlock απαράδεκτο.ενα xiaomi με 200€ έχει πολύ καλύτερο και γρήγορο .2 δαχτυλικο αποτύπωμα .καλο μέχρι εκεί θα μπορουσε να είναι καλύτερο ..και 3 το σημα της συσκευής πολλές φορές σε κλειστά μερη αλλά και εξω σε μέρη με λίγο σημα...σε κρεμαει ρε γαμωτο ...συσκευές που ειχα προηγούμενες με πολυ λιγότερα λεφτά τουλάχιστον 1 2 γραμμές της ειχαν και έκανες την δουλειά σου....θελω την γνώμη σας?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Spirospe40 said:

Τα καλα και τα ωραία τα έχουμε πει του τηλεφώνου ...όμως θέλω να εστιασω σε 3 αρνητικά που εχω δει και με βαση την τιμή του τηλεφώνου δεν έπρεπε να υπάρχουν ..1 face unlock απαράδεκτο.ενα xiaomi με 200€ έχει πολύ καλύτερο και γρήγορο .2 δαχτυλικο αποτύπωμα .καλο μέχρι εκεί θα μπορουσε να είναι καλύτερο ..και 3 το σημα της συσκευής πολλές φορές σε κλειστά μερη αλλά και εξω σε μέρη με λίγο σημα...σε κρεμαει ρε γαμωτο ...συσκευές που ειχα προηγούμενες με πολυ λιγότερα λεφτά τουλάχιστον 1 2 γραμμές της ειχαν και έκανες την δουλειά σου....θελω την γνώμη σας?

Πούλα το και πάρε κάτι φτηνό... το κινητό δεν αλλάζει 😂

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, thanos1989 said:

Πούλα το και πάρε κάτι φτηνό... το κινητό δεν αλλάζει 😂

Σε αυτά που γράφω εσυ είσαι ευχαριστημένος ?αλήθεια πες μου ?...δεν άλλαζω λεμε..το αγαπώ και με τα αρνητικά του χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Τα καλα και τα ωραία τα έχουμε πει του τηλεφώνου ...όμως θέλω να εστιασω σε 3 αρνητικά που εχω δει και με βαση την τιμή του τηλεφώνου δεν έπρεπε να υπάρχουν ..1 face unlock απαράδεκτο.ενα xiaomi με 200€ έχει πολύ καλύτερο και γρήγορο .2 δαχτυλικο αποτύπωμα .καλο μέχρι εκεί θα μπορουσε να είναι καλύτερο ..και 3 το σημα της συσκευής πολλές φορές σε κλειστά μερη αλλά και εξω σε μέρη με λίγο σημα...σε κρεμαει ρε γαμωτο ...συσκευές που ειχα προηγούμενες με πολυ λιγότερα λεφτά τουλάχιστον 1 2 γραμμές της ειχαν και έκανες την δουλειά σου....θελω την γνώμη σας?


Αν και έχω το plus μοντέλο, προσωπική μου άποψη είναι πως φέτος η S23 σειρά γενικότερα είναι από τις πιο αξιόλογες επιλογές για κάποιον που θέλει δυνατή συσκευή με διάρκεια.

Συγκεκριμένα στα όσα αναφέρεις:
1. Face unlock, δεν το χρησιμοποιώ, μάλλον επειδή όντως είναι ακόμα πολύ μακρυά από την υλοποίηση των iPhone...
2. Fingerprint unlock, προσωπικά πιάνει 9/10 οπότε είμαι happy, κάθε βελτίωση βέβαια ευπρόσδεκτη
3. Σήμα, εδώ ενδεχομένως λόγω τοποθεσίας δηλώνω σούπερ happy (έχω 2 παρόχους), γενικότερα δεν έχω αντιμετωπίσει θέματα σε ταξίδια και προτιμώ χαμηλό SAR vs καλύτερο σήμα παντού - δοκίμασες έστω Wifi calling μήπως βελτιώσουν την κατάσταση;

Sent from my SM-S916B using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Spirospe40 said:

Σε αυτά που γράφω εσυ είσαι ευχαριστημένος ?αλήθεια πες μου ?...δεν άλλαζω λεμε..το αγαπώ και με τα αρνητικά του χαχαχα

Εγω δεν είμαι ο μέσος όρος χρήστη και γι'αυτό δεν με απασχολούν τα προβλήματα που είπες όμως άμα ήμουν στην θέση σου θα το άλλαζα.

Απάντησα γιατί ρώτησες την γνώμη μας και ο καθένας το βλέπει διαφορετικά το θέμα. 

Τα προβλήματα της κάθε συσκευής δεν αλλάζουν όσο και αν το αναλύεις. 

Είπες κάποια πράγματα ότι υπάρχουν σε πολλές συσκευές της Samsung και μάλλον δεν θα αλλάξουν με κανένα update.

 

Link to comment
Share on other sites

Τα καλα και τα ωραία τα έχουμε πει του τηλεφώνου ...όμως θέλω να εστιασω σε 3 αρνητικά που εχω δει και με βαση την τιμή του τηλεφώνου δεν έπρεπε να υπάρχουν ..1 face unlock απαράδεκτο.ενα xiaomi με 200€ έχει πολύ καλύτερο και γρήγορο .2 δαχτυλικο αποτύπωμα .καλο μέχρι εκεί θα μπορουσε να είναι καλύτερο ..και 3 το σημα της συσκευής πολλές φορές σε κλειστά μερη αλλά και εξω σε μέρη με λίγο σημα...σε κρεμαει ρε γαμωτο ...συσκευές που ειχα προηγούμενες με πολυ λιγότερα λεφτά τουλάχιστον 1 2 γραμμές της ειχαν και έκανες την δουλειά σου....θελω την γνώμη σας?
Το face το έχω ξαναγράψει λειτουργεί πάρα πολύ καλά αν το κάνεις σωστά. Εγώ το χρησιμοποιώ πολύ γιατί με βολεύει. Το δαχτυλικο είναι ακαριαίο!!!!!! Για το σήμα φταίει η περιοχή και η εταιρεία. Το λέω γιατί έχουμε δύο με δύο διαφορετικές εταιρείες. Δεν μπορεί στο ίδιο τραπέζι το ένα να έχει φουλ δεδομένα και το άλλο να βγάζει έψιλον. Το τηλέφωνο φταίει; Το δε σήμα του δε σε κρεμάει ποτέ. Δεν υπάρχει καμία χαμένη κλήση.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Spirospe40 said:

Τα καλα και τα ωραία τα έχουμε πει του τηλεφώνου ...όμως θέλω να εστιασω σε 3 αρνητικά που εχω δει και με βαση την τιμή του τηλεφώνου δεν έπρεπε να υπάρχουν ..1 face unlock απαράδεκτο.ενα xiaomi με 200€ έχει πολύ καλύτερο και γρήγορο .2 δαχτυλικο αποτύπωμα .καλο μέχρι εκεί θα μπορουσε να είναι καλύτερο ..και 3 το σημα της συσκευής πολλές φορές σε κλειστά μερη αλλά και εξω σε μέρη με λίγο σημα...σε κρεμαει ρε γαμωτο ...συσκευές που ειχα προηγούμενες με πολυ λιγότερα λεφτά τουλάχιστον 1 2 γραμμές της ειχαν και έκανες την δουλειά σου....θελω την γνώμη σας?

Face δεν χρησιμοποιώ ποτέ. 

Ίσως δεν θα έπρεπε να υπάρχει καν αυτή η επιλογή. 

Δεν την θεωρώ ασφάλεια αυτή την επιλογή. 

Από την άλλη το δακτυλικο ακόμα και με dome πιάνει 95 στις 100 φορές. 

Ναι θα μπορούσε να πιάνει πιο καλά. 

Αλλά μη ξεχνάμε ότι έχουμε αισθητήρα που διαβάζει "υπέρηχο" και όχι απλά μια φωτογραφία του δακτύλου. 

Προτιμώ ασφάλεια έναντι ταχύτητας. 

Στο σήμα τώρα, κάνω 60km κάθε μέρα σχεδόν και περνάω από δύσκολα σημεία ανάμεσα σε βουνά. 

Ότι σήμα είχαν προηγούμενες συσκευές μου το ίδιο πάνω κάτω έχει και το s23u. 

Ούτε καλύτερο ούτε χειρότερο. 

Στην περιοχή που μένω από την άλλη το σήμα είναι καμπάνα! 

Αυτά.. 🙂 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

On 27/8/2023 at 9:13 ΜΜ, thanos1989 said:

Την Ram plus την κλείνουμε για να μην χαλάει έξτρα μπαταρία με περισσότερες διεργασίες στο παρασκήνιο και όχι γιατί πάει πιο αργά το κινητό. 

 

Ασφαλώς και πάει πιο αργά το κινητό αν θέλεις στο εξηγώ (αν και το εξηγούν αναλυτικά σε Reddit  πολλοί αλλά και αλλού)όπως και αύξηση μπαταρίας με κλειστό 

14 ώρες πριν, Spirospe40 said:

Καλημέρα ...έκλεισα και εγω RAM PLUS...και την επιλογή που σκαναρει συνέχεια εφαρμογές και κατα την εγκατάσταση ,και στο Google play το protect...και ξαφνικά βλέπω ενα αλλο τηλέφωνο ...πεταει,φυσαει ,μπαταρία δεν πέφτει με τίποτα...πιστεύω και εγω με την ram plus τραβούσε πολλες διεργασίες στο παρασκήνιο χωρίς λόγο ...

Έτσι φίλε μου καί εγώ,, φυσάει από τότε που την έκλεισα,,μου δημιουργούσε πολλά προβλήματα 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, MeteorX said:

Το δακτυλικο ειναι μια χαρα στη συσκευη πιανει αμεσως με την πρωτη σε μενα.δεν εχω τζαμακι ουτε θηκες κτλ.

Και σε εμένα αστραπή,,εγώ έχω και face ανοιχτό οπότε όποιο προλάβει πρώτο 😂

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαίνει σε SEK 98c6ed45ca20b4add2978c30b0c36788.jpg

Στάλθηκε από το S23 ultra.




Φεύγει και ο Αύγουστος εμάς μας ξεχάσανε

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλη αναβαθμιση δείχνει...

Ελπίζω να βελτιώνει κάτι και να μη χαλάσει κάτι άλλο...γιατι ετσι όπως ειναι τωρα το κινητό είναι εξαιρετικό από κάθε άποψη...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, LAGGI said:

Μεγαλη αναβαθμιση δείχνει...

Ελπίζω να βελτιώνει κάτι και να μη χαλάσει κάτι άλλο...γιατι ετσι όπως ειναι τωρα το κινητό είναι εξαιρετικό από κάθε άποψη...

Εαααν την πάρουμε ή πάμε απευθείας στην επόμενη.... 🤣

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...