Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, yorgos00 said:

Μία απλή ζελατίνα τη θες... Αδύνατο να μη κάνει γρατσουνιές μικρές όσο και να το προσέχεις. Κλειδιά, φερμουάρ σίγουρα . Κρίμα είναι...

Δεν το έχω αγοράσει ακόμα, απλά επειδή το διάβασα και μου έκανε εντύπωση. Βέβαια από την άλλη είδα βίντεο που έλεγε ότι είναι αυθεντικό. Εγώ σε κανένα από τα OnePlus που έχω δεν έχω γρατσουνιά και τα έχω χωρίς ζελατίνα. 

40 minutes ago, arxontas2323 said:

Εγώ απο την πρώτη μέρα... καθημερινή χρήση, τρίαθλο, σκύλος στο σπίτι,ταξίδια κτλ και ως τώρα καμία γρατζουνιά ή κάτι που να φαίνεται

Καλησπέρα. Πόσο καιρό το έχεις;

Εκεί που θέλω να καταλήξω με την ερώτησή μου είναι μήπως έχει κάποια υπερευαισθησία η οθόνη. 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πόσο καιρό το έχεις;
Εκεί που θέλω να καταλήξω με την ερώτησή μου είναι μήπως έχει κάποια υπερευαισθησία η οθόνη. 
Αν υποθέσεις ότι φοράει ένα από τα καλύτερα γυαλιά στην οθόνη του τότε δε θα σου πάθει κάτι, ειδικά αφού δε σου έπαθαν κάτι τα one plus που είχες που δεν υπάρχει σύγκριση!! Απλά μη σου πέσει μην το βάζεις με διάφορα αντικείμενα στην τσέπη σου και να το...δέρνει η άμμος της θάλασσας.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, ostvarivanje said:

 

Καλησπέρα. Πόσο καιρό το έχεις;

Εκεί που θέλω να καταλήξω με την ερώτησή μου είναι μήπως έχει κάποια υπερευαισθησία η οθόνη. 

Δεν εχει κάποια υπερευαισθησία...προπαραγγελια το είχα κάνει οπότε απο τις πρώτες μέρες...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, costsa41 said:

Αν υποθέσεις ότι φοράει ένα από τα καλύτερα γυαλιά στην οθόνη του τότε δε θα σου πάθει κάτι, ειδικά αφού δε σου έπαθαν κάτι τα one plus που είχες που δεν υπάρχει σύγκριση!! Απλά μη σου πέσει μην το βάζεις με διάφορα αντικείμενα στην τσέπη σου και να το...δέρνει η άμμος της θάλασσας.

Επειδή γνωρίζω ότι φοράει πολύ καλό γυαλί για αυτό και μου φάνηκε περίεργο. Δεν γνωρίζω πόσο μεγάλη διαφορά έχουν τα γυαλιά που φοράνε εννοώ το Samsung και τα OnePlus που είχα αλλά ποτέ δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα με όλα τα OnePlus. Φυσικά το προσέχω πάρα πολύ και τα είχα πάντα μόνο τους είτε σε μπουφάν ή σακάκια είτε τώρα σε τσαντάκι το καλοκαίρι. Άρα από ότι καταλαβαίνω δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα σε αυτόν τον τομέα. 

54 minutes ago, arxontas2323 said:

Δεν εχει κάποια υπερευαισθησία...προπαραγγελια το είχα κάνει οπότε απο τις πρώτες μέρες...

Δεν το είχα καταλάβει ότι εννοούσες από τις πρώτες ημέρες της κυκλοφορίας του, νόμισα ότι από τις πρώτες μέρες που το αγόρασες το είχες έτσι. Όπως και να χει ευχαριστώ πολύ.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μια ερωτηση στις ρυθμισεις δεν βλεπω το volte να το ενεργοποιησω η να το απενεργοποιησω ειμαι με κοσμοτε.εχετε αυτη τη ρυθμιση η οχι?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MeteorX said:

Γεια σας μια ερωτηση στις ρυθμισεις δεν βλεπω το volte να το ενεργοποιησω η να το απενεργοποιησω ειμαι με κοσμοτε.εχετε αυτη τη ρυθμιση η οχι?

Αυτή η ρύθμιση δεν υπάρχει ποια. Το έχουν κάνει αυτόματα στο on.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μια ερωτηση στις ρυθμισεις δεν βλεπω το volte να το ενεργοποιησω η να το απενεργοποιησω ειμαι με κοσμοτε.εχετε αυτη τη ρυθμιση η οχι?
Την βγάλανε. Είναι by default ενεργοποιημένο. Μόνο για το vowifi έχει επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Cris4524 said:
31 minutes ago, MeteorX said:
Γεια σας μια ερωτηση στις ρυθμισεις δεν βλεπω το volte να το ενεργοποιησω η να το απενεργοποιησω ειμαι με κοσμοτε.εχετε αυτη τη ρυθμιση η οχι?

Την βγάλανε. Είναι by default ενεργοποιημένο. Μόνο για το vowifi έχει επιλογή.

Α μαλιστα γιαυτο δεν τη βλεπω τη ρυθμιση.ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, kergaz said:

Έχει να προτείνει κάποιος μαγαζί που να έχουν tempered glass για το S23 ultra και να κάνουν οι ίδιοι την τοποθέτηση?

Λόγω κυρτότητας της οθόνης μην βάλεις τζαμακι, με καμία θήκη βάλε βγάλε εσπασε....εγω προσωπικά εχω βάλει ζελατινα της spigen ..με 10€ έχει 2 μεσα και ειναι εύκολη στην τοποθέτηση ....

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη δεν παιζεται την εχω τριτη μερα.η μπαταρια καμια σχεση με τα προηγουμενα samsung που ειχα.ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Spirospe40 said:

Λόγω κυρτότητας της οθόνης μην βάλεις τζαμακι, με καμία θήκη βάλε βγάλε εσπασε....εγω προσωπικά εχω βάλει ζελατινα της spigen ..με 10€ έχει 2 μεσα και ειναι εύκολη στην τοποθέτηση ....

Εγώ πάλι 2 μήνες με dome glass δεν έχω κανένα θέμα .. Με θήκες ringke ,spigen και esr .... Προφανώς θέλει να το βάλεις σωστά.. Είναι σαν την πρώτη μέρα, το δάχτυλο γλιστράει σαν να είναι η οθόνη γυμνή, οριακά δε φαίνεται οτι υπάρχει, το δακτυλικό δουλεύει σωστά απλά θέλει πιο σωστό πάτημα και όχι στην ξεπέτα, ούτε έχει ξεκολλήσει τίποτα και από πουθενά ..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με,τη τελευταία αναβάθμιση, δεν μπορώ να απενεργοποιησω τη συσκευή,  ούτε επανεκκίνηση.  Πατώντας το power button μου βγάζει ένα παράθυρο διαλόγου και στα δεξιά τη λέξη discover. Τι φάση όλο αυτό? Έχω απορήσει. 

Link to comment
Share on other sites

Eαν αλλαξεις κωδικο χωρας για να εχεις ηχογραφηση συνομιλιας, εχει τη δυνατοτητα να καταγραφει οταν εισαι σε VoWifi?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, kergaz said:

Έχει να προτείνει κάποιος μαγαζί που να έχουν tempered glass για το S23 ultra και να κάνουν οι ίδιοι την τοποθέτηση?

dome glass σε μαγαζί νέα Σμύρνη που κάνει και τοποθέτηση. Έχω 3 μήνες το τζαμί, άψογη εφαρμογή 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, marlboro man said:

Eαν αλλαξεις κωδικο χωρας για να εχεις ηχογραφηση συνομιλιας, εχει τη δυνατοτητα να καταγραφει οταν εισαι σε VoWifi?

Σε vowifi οχι... αλλιώς ναι γράφει κανονικά 

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, να σας ρωτήσω κάτι και ίσως έχει απαντηθεί σε προηγούμενο post. Έχω στην Sim1 Vodafone και στην Sim2 Cosmote. Η επιλογή wi-fi calling στις ρυθμίσεις, φαίνεται μόνο για την cosmote. Έστειλα μήνυμα στο 1339 την λέξη "WIFI" και ήρθε μήνυμα ότι είναι ήδη ενεργοποιημενη η υπηρεσία από την Vodafone. Ξέρετε μήπως τι συμβαίνει; Μήπως όταν λειτουργεί σαν δικαρτο ενεργοποιείται μόνο για την μία από τις 2 Sim; 

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, fasteagle2023 said:

Καλησπέρα παιδιά, να σας ρωτήσω κάτι και ίσως έχει απαντηθεί σε προηγούμενο post. Έχω στην Sim1 Vodafone και στην Sim2 Cosmote. Η επιλογή wi-fi calling στις ρυθμίσεις, φαίνεται μόνο για την cosmote. Έστειλα μήνυμα στο 1339 την λέξη "WIFI" και ήρθε μήνυμα ότι είναι ήδη ενεργοποιημενη η υπηρεσία από την Vodafone. Ξέρετε μήπως τι συμβαίνει; Μήπως όταν λειτουργεί σαν δικαρτο ενεργοποιείται μόνο για την μία από τις 2 Sim; 

Ευχαριστώ 

Εγώ έχω nova και Cosmote και τα έχω και τα δύο WiFi calling.

Μπες εδώ που θα σου πω για να δεις άμα είναι ενεργοποιημένα και τα δύο δίκτυα.

Πας dialer--> τρις τελείες και ρυθμίσεις --> εκεί θα δεις το WiFi calling προς το τέλος και πάτα μέσα να δεις τι είναι ενεργοποιημένο και τι όχι.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, fasteagle2023 said:

Καλησπέρα παιδιά, να σας ρωτήσω κάτι και ίσως έχει απαντηθεί σε προηγούμενο post. Έχω στην Sim1 Vodafone και στην Sim2 Cosmote. Η επιλογή wi-fi calling στις ρυθμίσεις, φαίνεται μόνο για την cosmote. Έστειλα μήνυμα στο 1339 την λέξη "WIFI" και ήρθε μήνυμα ότι είναι ήδη ενεργοποιημενη η υπηρεσία από την Vodafone. Ξέρετε μήπως τι συμβαίνει; Μήπως όταν λειτουργεί σαν δικαρτο ενεργοποιείται μόνο για την μία από τις 2 Sim; 

Ευχαριστώ 

Πάτα παρατεταμένα επάνω στο εικονίδιο κ δες τι έχεις επιλέξει.  Αν έχεις επιλέξει τον παροχο στο πάει αυτόματα η vodafone όταν έχεις πολύ κακό σήμα.  Αν επιλέξεις δίκτυο το έχεις μόνιμα. 

Screenshot_20230722_180137_One UI Home.jpg

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, challenge143 said:

Πάτα παρατεταμένα επάνω στο εικονίδιο κ δες τι έχεις επιλέξει.  Αν έχεις επιλέξει τον παροχο στο πάει αυτόματα η vodafone όταν έχεις πολύ κακό σήμα.  Αν επιλέξεις δίκτυο το έχεις μόνιμα. 

Screenshot_20230722_180137_One UI Home.jpg

Ευχαριστώ πολύ, το βρήκα. Μου το ενεργοποίησε και στις 2 Sim. Εν τω μεταξύ επάνω συνεχίζει και γράφει cosmote wi fi calling. Αλλά από ότι δείχνει και πάνω πάνω στα σηματάκια ενεργοποιηθηκε και στις 2 κάρτες. Ευχαριστώ πολύ και πάλι 

Screenshot_20230723_101958_Wi-Fi Calling.jpg

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, fasteagle2023 said:

Πάτα παρατεταμένα επάνω στο εικονίδιο κ δες τι

 

26 minutes ago, fasteagle2023 said:

Ευχαριστώ πολύ, το βρήκα. Μου το ενεργοποίησε και στις 2 Sim. Εν τω μεταξύ επάνω συνεχίζει και γράφει cosmote wi fi calling. Αλλά από ότι δείχνει και πάνω πάνω στα σηματάκια ενεργοποιηθηκε και στις 2 κάρτες. Ευχαριστώ πολύ και πάλι 

Screenshot_20230723_101958_Wi-Fi Calling.jpg

Εκει πανω δειχνει παντα την πρωτη καρτα που θα βαλεις. 

Αμα θέλεις να μην εχεις καθόλου ανοιχτή την κεραία κινητής για λογους ακτινοβολίας μπορείς να βάλεις το κινητο σε fly mode και μετα να ανοίξεις το wifi και θα παίρνεις τις κλήσεις καθαρά απο wifi (το μειονέκτημα είναι ότι δεν θα δέχεσαι sms, αν και εμένα στην cosmote μου έρχονται κανονικά, δεν ξερω όμως σίγουρα για τους άλλους παρόχους) . 

Ειδα οτι εχεις χαλια σημα οπως και εγω γιαυτο στο πρωτινο. Πρωτον θα εξοικονιμισεις μπαταρια και δευτερον τα κινητα οταν δεν εχουν καλο σημα αυξανουν πολυ το sar για να μπορεσουν να πιασουν κεραια συν οτι εχεις και δυο καρτες με το ιδιο προβλημα. 

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

παιδες εδω ενα συγκριτικο καμερων με iphone 14pro και Xperia 1v οποιος ενδιαφερεται..

https://myphone.gr/forum/topic/170719/page/205/?tab=comments#comment-7194402

 

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, thanos1989 said:

 

Εκει πανω δειχνει παντα την πρωτη καρτα που θα βαλεις. 

Αμα θέλεις να μην εχεις καθόλου ανοιχτή την κεραία κινητής για λογους ακτινοβολίας μπορείς να βάλεις το κινητο σε fly mode και μετα να ανοίξεις το wifi και θα παίρνεις τις κλήσεις καθαρά απο wifi (το μειονέκτημα είναι ότι δεν θα δέχεσαι sms, αν και εμένα στην cosmote μου έρχονται κανονικά, δεν ξερω όμως σίγουρα για τους άλλους παρόχους) . 

Ειδα οτι εχεις χαλια σημα οπως και εγω γιαυτο στο πρωτινο. Πρωτον θα εξοικονιμισεις μπαταρια και δευτερον τα κινητα οταν δεν εχουν καλο σημα αυξανουν πολυ το sar για να μπορεσουν να πιασουν κεραια συν οτι εχεις και δυο καρτες με το ιδιο προβλημα. 

Ευχαριστώ πολύ. Δεν το ήξερα αυτό με το fly mode. Και ναι δυστυχώς δεν έχω καλό σήμα. Αυτό είναι που πονάει με αυτό το κινητό. Τέλεια σε όλα η κινηταρα μας εκτός του σήματος. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, thanos1989 said:

Αμα θέλεις να μην εχεις καθόλου ανοιχτή την κεραία κινητής για λογους ακτινοβολίας μπορείς να βάλεις το κινητο σε fly mode και μετα να ανοίξεις το wifi και θα παίρνεις τις κλήσεις καθαρά απο wifi (το μειονέκτημα είναι ότι δεν θα δέχεσαι sms, αν και εμένα στην cosmote μου έρχονται κανονικά, δεν ξερω όμως σίγουρα για τους άλλους παρόχους) . 

Υπάρχει ρουτίνα που να παίζει σωστά ώστε όταν είμαι πάνω στο wifi του σπιτιού μου να βάζει flight mode να μένει ανοιχτό το WiFi για WiFicall και να μη πέφτει σε loop όλη την ώρα ?!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...