Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχετε δοκιμάσει να τραβήξετε με το νεο update φωτογραφια οπου περιέχει πορτοκαλί χρώμα?    Εμενα μου κοκκινο πορτοκαλιζει όλη την φωτογραφία, κατι που δεν ειχα πριν. Δεν μπορω να το διορθώσω με καμία ρύθμιση. 

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να επιβεβαιώσετε ότι με το σημερινή αναβάθμιση λύθηκε το θέμα με το πληκτρολόγιο της Samsung και το πρώτο γράμμα της φράσης στην ελληνική γλώσσα (το μετέτρεπε από κεφαλαίο σε μικρό). Σε εμένα φαίνεται ότι δουλεύει κανονικά.

Edited by sb68s

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα, μια ερώτηση για όσους γνωρίζουν
Μετά την αναβάθμιση μόλις άνοιξα την εφαρμογή των μηνυμάτων, μου έβγαλε ότι τώρα μπορώ να χρησιμοποιήσω την εφαρμογή για να στέλνω RCS, αλλά οπότε πάω να κάνω εγγραφή μου λέει απέτυχε η σύνδεση. Δείτε το βίντεο για να καταλάβετε https://cloud.tapatalk.com/s/642b02ef02dcc/Screen_Recording_20230403_193922_Messages.mp4

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δεν ήρθε ειδοποίηση από 112 στο κινητό και νομίζω ότι είναι όλα ενεργοποιημένα...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα, μια ερώτηση για όσους γνωρίζουν
Μετά την αναβάθμιση μόλις άνοιξα την εφαρμογή των μηνυμάτων, μου έβγαλε ότι τώρα μπορώ να χρησιμοποιήσω την εφαρμογή για να στέλνω RCS, αλλά οπότε πάω να κάνω εγγραφή μου λέει απέτυχε η σύνδεση. Δείτε το βίντεο για να καταλάβετε https://cloud.tapatalk.com/s/642b02ef02dcc/Screen_Recording_20230403_193922_Messages.mp4

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Εάν έχεις vodafone η εταιρεία έχει καταργήσει το RCS και δουλεύει αποκλειστικά με το Google messages μέσω σέρβερ της Google.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλε το Πλαίσιο προσφορά trade in με Pandas. Μπορούμε να τους δώσουμε συσκευή ακόμα και παλιά ή σε μη λειτουργική κατάσταση και δίνουν 100€; 

Ή σου κάνουν προσφορά αναλογα με την συσκευή; 

Link to comment
Share on other sites

Ναι,μπορεις και σου βαζουν στην τραπεζα 100€

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση χθες, διαπίστωσα ότι στην αρχική οθόνη,μέσα στους φακέλους που έχω φτιάξει έχουν χαλάσει τα εικονίδια των εφαρμογών.....δουλεύουν κανονικά όμως...
Να παιζει ρολο το home up του nicelock? .9f7d59672be6fb441f9e324cde6d7b56.jpg61c28c0b2b210634f1f2eaf54bfd07dc.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Με επανεκκίνηση έφτιαξε. Το ίδιο έκανε και χτες βέβαια, μετά την αναβάθμιση. Ίδωμεν

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να ενεργοποιείς το hdr κατά περίπτωση και όχι by default ενεργοποιημένο ή απανεργοποιημένο? Στο ios ας πούμς τραβάει 2 φωτό (μία με μία χωρίς) και διαλέγεις εσύ μετα. Βολικό και εκνευριστικό την ίδια στιγμή

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DrFrap said:

Με επανεκκίνηση έφτιαξε. Το ίδιο έκανε και χτες βέβαια, μετά την αναβάθμιση. Ίδωμεν

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το παθαίνω πολλές φορές και στο S21U οπότε δεν είναι θέμα συσκευής αλλά μάλλον του HomeUp όταν το ρυθμίζουμε όπως θέλουμε υποθέτω. Συνήθως μετά από επανεκκίνηση ισιώνει, αλλά έχει τύχει να κάνω και 4-5 σερί και τίποτα...

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το wi fi 6 έχει αναφερθεί στο reddit ότι η Samsung έχει αναγνωρίσει το πρόβλημα και δουλεύει στη λύση του στα επόμενα updates. Υπάρχει και σχετικό επίσημο email σε πελάτη που διαμαρτυρήθηκε. Κάποιοι λένε ότι το πρόβλημα είναι στο security WPA3 method. Το παράδοξο είναι ότι δεν έχει εμφανιστεί στα S23, S23+. Τώρα αν λύθηκε όντως με το τελευταίο update ποιος ξέρει. Λογικά πρέπει να αναφέρεται στο log. Όπως και να έχει για ακόμα μια χρονιά η βιασύνη να βγάλουν τις καινούριες σειρές είχε σαν αποτέλεσμα διαφορά προβλήματα. Και φυσικά έχουν δίκιο όσοι γκρινιάζουν. Είναι απαράδεκτο ακόμα και αν επηρεάζει το 1% αυτών που έχουν wi fi 6. Πρέπει να είμαστε δίκαιοι. 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είμαι πολύ κοντά στα 14 pro max... Ζούμε ιστορικές στιγμές e6523ba86621c4c47f711d9749c3644c.jpg

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα προς τους κατόχους του S23 ultra, θα ήθελα να σας απευθύνω μια ερώτηση μιας και έχετε την πλέον τελευταία συσκευή και λειτουργικό. Η ερώτηση απευθύνεται συγκεκριμένα σε αυτούς που βρίσκονται στο δίκτυο της Vodafone και αφορά στο εάν έχουν μεταβεί στην εφαρμογή Google messages μετά την διακοπή της RCS λειτουργίας και εάν αυτή λειτουργεί. Στην κατοχή μου έχω το ταπεινό S10e στο οποίο λειτουργούσε το Google Messages και η RCS μέχρι προχθές. Έχει γίνει επικοινωνία με την υποστήριξη της Vodafone, όμως δεν γνωρίζουν κάτι.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, awueu said:

καλημέρα προς τους κατόχους του S23 ultra, θα ήθελα να σας απευθύνω μια ερώτηση μιας και έχετε την πλέον τελευταία συσκευή και λειτουργικό. Η ερώτηση απευθύνεται συγκεκριμένα σε αυτούς που βρίσκονται στο δίκτυο της Vodafone και αφορά στο εάν έχουν μεταβεί στην εφαρμογή Google messages μετά την διακοπή της RCS λειτουργίας και εάν αυτή λειτουργεί. Στην κατοχή μου έχω το ταπεινό S10e στο οποίο λειτουργούσε το Google Messages και η RCS μέχρι προχθές. Έχει γίνει επικοινωνία με την υποστήριξη της Vodafone, όμως δεν γνωρίζουν κάτι.

Ευχαριστώ

Ναι δυστυχώς τέλος  με αυτό το κομμάτι. Μόνο cosmote κ nova παίζουν. 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πειράζουν πράγματα που βοηθάνε τον κόσμο?

Π.χ. στην τελευταία ενημέρωση του nbg app, καταργήσανε τις ανέπαφες..... 😑

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πειράζουν πράγματα που βοηθάνε τον κόσμο?
Π.χ. στην τελευταία ενημέρωση του nbg app, καταργήσανε τις ανέπαφες..... 
 
Πολύ κακή υλοποίηση ανέπαφης πληρωμής μέσω του app της εθνικής... Προσωπικά έμεινα πολύ δυσαρεστημένος....

Εν αντιθέσει με το google wallet το οποίο είναι άψογο και έσωσε την κατάσταση... Το δουλεύω και στο galaxy watch 5 και με έχει σώσει δεν βγάζω πλέον το κινητό για πληρωμή...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Konstantine73 said:

Πολύ κακή υλοποίηση ανέπαφης πληρωμής μέσω του app της εθνικής... Προσωπικά έμεινα πολύ δυσαρεστημένος....

Εν αντιθέσει με το google wallet το οποίο είναι άψογο και έσωσε την κατάσταση... Το δουλεύω και στο galaxy watch 5 και με έχει σώσει δεν βγάζω πλέον το κινητό για πληρωμή...

sent from my S23Ultra 12/512
 

Καλησπέρα η Εθνική καταργησε την ανεπαφη πληρωμη γιατι συνεργαζεται με την Google πλεον οποτε θεωρηθηκε ως πλεονασμος γιαυτο απο τωρα Google Pay για ανεπαφες.

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα η Εθνική καταργησε την ανεπαφη πληρωμη γιατι συνεργαζεται με την Google πλεον οποτε θεωρηθηκε ως πλεονασμος γιαυτο απο τωρα Google Pay για ανεπαφες.
Και πριν την καταργήσει ένα χαλί μαύρο ήταν

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Kostas_Ts_86 said:

Γιατί πειράζουν πράγματα που βοηθάνε τον κόσμο?

Π.χ. στην τελευταία ενημέρωση του nbg app, καταργήσανε τις ανέπαφες..... 😑

 

Ναι ρε παιδια και εγώ νομιζα οτι εκανα καμια πατάτα και το εβγαλα κατα λάθος, και το εψαχνα καμια ωρα πως μπαινει...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kek said:

το GOOGLE PAY θελει υποχρεωτικα κλειδωμα οθονης?

Ναι. 

Και καλά κάνει κατά τη γνώμη μου. 

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω ένα galaxy note 9 στο οποίο από άποψη software όλα δουλεύουν άψογα. Σκέφτομαι για την μετάβαση σε S23 Ultra. Πιστεύετε ότι αξίζει τα χρήματά της η αναβάθμιση;

Επίσης, σε καθημερινή χρήση έχει διαφορά το 8/256 από το 12/512? Διότι έχουν και 200+ ευρώ διαφορά....

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. 

Ρε σεις η Πειραιώς πάει καλά;

Βγάζει μια πιο σύγχρονη εφαρμογή η οποία μαστίζεται από bugs και μάλιστα μετά από την τελευταία ενημέρωση δεν έχει καν δικαίωμα ειδοποιήσεων; Τι φάση; 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...