Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 minutes ago, bikerson said:

Εγώ θα πάω εδώ μιας και δεν έχω άλλο 45άρι, παρότι τσουχτερή η τιμή του.

https://www.samsung.com/gr/mobile-accessories/45w-power-adapter-black-ep-t4510xbegeu/

Ή από εδώ οικονομικότερα...

Samsung Φορτιστής με Θύρα USB-C και Καλώδιο USB-C 45W Power Delivery Μαύρος (EP-T4510) | Skroutz.gr

Εμένα αυτό που με απασχολεί περισσότερο είναι τι κάνουμε με προστασία οθόνης;

Μεμβράνη ή τζαμάκι;

Θα εφαρμόσουν καλά στην οθόνη; Θα υπάρξει πρόβλημα όταν μπει το κινητό σε θήκη; (περίπτωση να πετάξει το τζαμάκι ή να ξεκολλήσει - τσαλακωθεί στις άκρες η μεμβράνη;)

Ταιριάζουν του S22 Ultra στο S23 Ultra; (αναφέρομαι μόνο για προστασία οθόνης) 

Καλά τα έστελναν με εργοστασιακή μεμβράνη, τι ήθελαν και την έκοψαν κι αυτή, για οικονομία;;;

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, jimmis11 said:

Ή από εδώ οικονομικότερα...

Samsung Φορτιστής με Θύρα USB-C και Καλώδιο USB-C 45W Power Delivery Μαύρος (EP-T4510) | Skroutz.gr

Εμένα αυτό που με απασχολεί περισσότερο είναι τι κάνουμε με προστασία οθόνης;

Μεμβράνη ή τζαμάκι;

Θα εφαρμόσουν καλά στην οθόνη; Θα υπάρξει πρόβλημα όταν μπει το κινητό σε θήκη; (περίπτωση να πετάξει το τζαμάκι ή να ξεκολλήσει - τσαλακωθεί στις άκρες η μεμβράνη;)

Ταιριάζουν του S22 Ultra στο S23 Ultra; (αναφέρομαι μόνο για προστασία οθόνης) 

Καλά τα έστελναν με εργοστασιακή μεμβράνη, τι ήθελαν και την έκοψαν κι αυτή, για οικονομία;;;

Το έχω βρει και εγώ από skroutz, το ερώτημα είναι, είναι γνήσια; Σκέφτομαι να πάρω και ένα ρολόι, είτε το galaxy 4 classic είτε το 5 αλλά και πάλι το σκέφτομαι από skroutz γιατί έχω ακούσει ότι κάποιες φορές δεν τα βλέπει η συσκευή σαν γνήσια (που μου φαίνεται κουλό και βασικά το έχω ακούσει κυρίως για apple watch).

Ως προς την προστασία οθόνης προσωπικά δεν βάζω τίποτα και ποτέ και απολαμβάνω την οθονάρα σε όλο της το μεγαλείο. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα (σε samsung) χωρίς προστασία, ούτε γρατζουνιές, ούτε σπασίματα και προφανώς προσέχω όσο μπορώ το κινητό και πάντα σε θήκη. 

Edited by bikerson
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!οσοι παραλαβατε απο samsung,σαν εγραφε στο site πως απεσταλη;διοτι εκανα παραγγελια 2/2 κ ακομα γραφει προς επεξςργασια.αν κ στο τηλ μ ειπαν πως ετο ετοιμαζουν για αποστολη.ειμαι επαρχια

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!οσοι παραλαβατε απο samsung,σαν εγραφε στο site πως απεσταλη;διοτι εκανα παραγγελια 2/2 κ ακομα γραφει προς επεξςργασια.αν κ στο τηλ μ ειπαν πως ετο ετοιμαζουν για αποστολη.ειμαι επαρχια
Σε μένα ναι.
Στην αρχή προς επεξεργασία και μετά αποστολή.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για όσους αγόρασαν από το Samsung e-shop:

Σας έστειλαν απόδειξη;

Μίλος παρέλαβα και το δέμα δεν είχε μέσα απόδειξη.

Note 10+ 12/256, iPhone 12 Pro Max 512
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, bikerson said:

Εγώ θα πάω εδώ μιας και δεν έχω άλλο 45άρι, παρότι τσουχτερή η τιμή του.

https://www.samsung.com/gr/mobile-accessories/45w-power-adapter-black-ep-t4510xbegeu/

Και γιατί όχι αυτόν στα ίδια χρήματα;

https://www.samsung.com/gr/mobile-accessories/65w-power-adapter-trio-black-ep-t6530nbegeu/

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν είναι διαθέσιμος;

1.Dell G7 7790||Intel Core i7-9750H 12MB 2.60GHz - 4.50GHz||16GB DDR4 2666MHz||512GB SSD||17.3" FHD 144Hz IPS Anti-Glare 300 nits||Nvidia GeForce RTX 2070 8GB GDDR5||W10 Pro 64-bit||

2.Samsung Galaxy S23 Ultra 5G||12GB RAM||512GB ROM||Black||

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, vasilakis13 said:

Καλημερα!οσοι παραλαβατε απο samsung,σαν εγραφε στο site πως απεσταλη;διοτι εκανα παραγγελια 2/2 κ ακομα γραφει προς επεξςργασια.αν κ στο τηλ μ ειπαν πως ετο ετοιμαζουν για αποστολη.ειμαι επαρχια

Το ίδιο και σε εμένα, παραγγελία 03/02 και ακόμη γράφει "επεξεργασία". Στο Chat μου είπαν ότι θα παραλάβω εντός 2 εργασίμων ημερών...

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mc01319 said:

Γιατί δεν είναι διαθέσιμος;

Υπάρχει στο skroutz https://www.skroutz.gr/s/35028481/Samsung-Φορτιστής-Χωρίς-Καλώδιο-με-Θύρα-USB-A-και-2-Θύρες-USB-C-65W-Power-Delivery-Μαύρος-Trio.html#reviews

Προσωπικά δεν τον είχα υπόψιν αλλά δεν έχω και ανάγκη να φορτίζω 3 συσκευές ταυτόχρονα. Είναι λίγο περίεργο βέβαια που είναι στην ίδια τιμή με τον μονό 45αρι, το μόνο που γνωρίζω είναι ότι ο EP-T4510 είναι ο πιο καινούργιος (ό,τι κι αν σημαίνει αυτό).

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, rozak said:

Μια ερώτηση για όσους αγόρασαν από το Samsung e-shop:

Σας έστειλαν απόδειξη;

Μίλος παρέλαβα και το δέμα δεν είχε μέσα απόδειξη.

Μόλις παρέλαβα και γω Νότια Προάστια με easy mail και αγορά απο το store.
Η συσκευασία θα μπορούσε να είναι λίγο καλύτερη για 1500€ και μια κουτα με 4 πραγματα μεσα πεταμενα χωρίς προστασία.

Επίσης δεν είχε απόδειξη μέσα.
Από την εξυπηρέτηση μου είπαν ότι θα αποσταλει με mail όταν στο site η αποστολή φανεί ως Delivered

Edited by OverClocker

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 σελιδες κι ακομα δεν εχουμε σχολιο απο τους κατοχους !

Δεν βοηθαει κανεναν η παραλαβη η οχι παιδια, μιλατε με τους υπευθυνους γι αυτα. (Μην με παρεξηγησετε δεν βαζω "χερι" σε κανεναν οτι θελετε κανετε απλα διαβαζω 9 σελιδες και οι μισες αφορουν πως θα κανουμε τσατσια να μην πληρωσουμε ΦΠΑ μεσω γνωστου ή συγγενη και οι αλλες μισες γιατι δεν παραλαβατε και απο ποιο σημειο)

Θα μας πειτε πως ειναι η συσκευη που εχουμε αρρωστησει ? Φαινεται οντως η διαφορα στην μπαταρια ?  Θερμοκρασιες?

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το πράσινο απο samsung eshop βλεπω βγήκε out of stock.Ευτυχώς ήθελα το μαύρο😄 Παραγγελία πριν μία ωρα και πέρασε στο στάδιο προετοιμασία αποστολής οπότε ελπίζω να παραλάβω μεχρι παρασκευή.Ποιά θήκη προτιμήσατε όσοι πήρατε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά περιμένουμε να μας πείτε εντυπώσεις από την συσκευή ειδικά για όσους πριν είχαν s22 ultra!Καλορίζικο σε οσους/όσες παρέλαβαν!

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, stiflerakos said:

9 σελιδες κι ακομα δεν εχουμε σχολιο απο τους κατοχους !

Δεν βοηθαει κανεναν η παραλαβη η οχι παιδια, μιλατε με τους υπευθυνους γι αυτα. (Μην με παρεξηγησετε δεν βαζω "χερι" σε κανεναν οτι θελετε κανετε απλα διαβαζω 9 σελιδες και οι μισες αφορουν πως θα κανουμε τσατσια να μην πληρωσουμε ΦΠΑ μεσω γνωστου ή συγγενη και οι αλλες μισες γιατι δεν παραλαβατε και απο ποιο σημειο)

Θα μας πειτε πως ειναι η συσκευη που εχουμε αρρωστησει ? Φαινεται οντως η διαφορα στην μπαταρια ?  Θερμοκρασιες?

Πάντα έτσι γίνεται και είναι λογικό, δεν είμαστε δημοσιογράφοι, οπότε θα γράφουμε και τα της παραγγελίας που επίσης είναι χρήσιμα. Για παράδειγμα η έκπτωση των 100€ δεν ήταν γνωστή και κατάφεραν αρκετοί και την πήραν επειδή ακριβώς το διάβασαν εδώ, σχετικά με τις παραδόσεις και πάλι είναι χρήσιμο για να δούμε τι παίζει και τι να περιμένουμε.
Αν βιάζεσαι υπάρχουν ήδη βιντεάκια με reviews στο ιντερνετ. Ούτως ή άλλως και να παραλάβουμε χρειάζονται κάποιες ημέρες για να γράψουμε τι και πως.
Αν είχες αρρωστήσει θα είχες πατήσει ήδη το κουμπί 😁(πλάκα κάνω).

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, OverClocker said:

Μόλις παρέλαβα και γω Νότια Προάστια με easy mail και αγορά απο το store.
Η συσκευασία θα μπορούσε να είναι λίγο καλύτερη για 1500€ και μια κουτα με 4 πραγματα μεσα πεταμενα χωρίς προστασία.

Επίσης δεν είχε απόδειξη μέσα.
Από την εξυπηρέτηση μου είπαν ότι θα αποσταλει με mail όταν στο site η αποστολή φανεί ως Delivered

Σωστά, μόλις ήρθε και το e-mail με την απόδειξη.

Note 10+ 12/256, iPhone 12 Pro Max 512
Link to comment
Share on other sites

Just now, bikerson said:

Πάντα έτσι γίνεται και είναι λογικό, δεν είμαστε δημοσιογράφοι, οπότε θα γράφουμε και τα της παραγγελίας που επίσης είναι χρήσιμα. Για παράδειγμα η έκπτωση των 100€ δεν ήταν γνωστή και κατάφεραν αρκετοί και την πήραν επειδή ακριβώς το διάβασαν εδώ, σχετικά με τις παραδόσεις και πάλι είναι χρήσιμο για να δούμε τι παίζει και τι να περιμένουμε.
Αν βιάζεσαι υπάρχουν ήδη βιντεάκια με reviews στο ιντερνετ. Ούτως ή άλλως και να παραλάβουμε χρειάζονται κάποιες ημέρες για να γράψουμε τι και πως.
Αν είχες αρρωστήσει θα είχες πατήσει ήδη το κουμπί 😁(πλάκα κάνω).

Γι αυτους με τα βιντεακια ειναι αστειο φιλε μου να μιλαμε. Τα εχω ξαναπει εδω. Ο καθενας εχει να κανει με απο ποιον σπονσορα προμοταρεται την εκαστοτε στιγμη. Καθολου αντικειμενικα.

Δυστυχως ειμαι πανω σε πλοιο στην μεση του πουθενα και ακομα και να παταγα το κουμπι δεν θα ειχα που να παραλαβω 😞

 

Αναμενουμε σχολια ! !

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, xristos303 said:

Ο κωδικος που δίνει η Samsung για 10% έκπτωση είναι για αγορά μονο απο την Samsung η κ για αγορά απο αλυσίδα καταστημάτων;;;;

Μόνο από samsung eshop

Link to comment
Share on other sites

Προεβηκα και εγώ σε παραγγελία. Πάλι καλά βρήκα τον κωδικό που αναφέρατε στα προηγούμενα σχόλια. Τελικά ενώ χτες μίλησα στο τσατ με την σαμσουνγκ στο γενικό τους σάιτ μ είπαν θα επικοινωνήσουν μαζί μου που δεν επικοινώνησαν ποτέ. Τελικά ήθελε να μιλήσω στο τσατ στην σελίδα με την προπαραγγελια, γτ μου είπαν είναι το τμήμα πωλήσεων ( θα δείτε κάτω δεξιά την φούσκα) και εκεί μ έδωσαν αμέσως τον κωδικό. Οπότε δείτε το σε όσους δεν σας έδωσαν αμέσως τον κωδικό μη τυχόν και κάνατε το ίδιο 

Link to comment
Share on other sites

Χωρις αποφορολογηση, με το εκπτωτικο των 100 ευρω, βγαινει πιο οικονομικο απο σκρουτζ?

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, stiflerakos said:

Χωρις αποφορολογηση, με το εκπτωτικο των 100 ευρω, βγαινει πιο οικονομικο απο σκρουτζ?

Καλά ταξίδια φίλε μου, σύντομα θα γράψουμε όλοι μας την άποψη μας και όταν με το καλό γυρίσεις βλέπω να πατάς το κουμπί και εσύ!

Όσον αφορά την ερώτηση σου, τα skroutzομάγαζα ακόμα έχουν τιμή που έχουν όλες οι αλυσίδες και η ίδια η samsung οπότε με το εκπτωτικό έρχονται 100€ φτηνότερα τα επίσημα μαγαζιά σε σχέση με το skroutz.

Αυτό που κατάλαβα πάντως, συμφέρει η προ-παραγγελία από το να περιμένεις μήνες ή και χρόνο για να πέσει λίγο η τιμή και πάλι μπορεί να αργήσει να φτάσει την τιμή της προ-παραγγελίας με τα όποια ρίσκα βέβαια.

Edited by bikerson
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Leongr188 said:

Προεβηκα και εγώ σε παραγγελία. Πάλι καλά βρήκα τον κωδικό που αναφέρατε στα προηγούμενα σχόλια. Τελικά ενώ χτες μίλησα στο τσατ με την σαμσουνγκ στο γενικό τους σάιτ μ είπαν θα επικοινωνήσουν μαζί μου που δεν επικοινώνησαν ποτέ. Τελικά ήθελε να μιλήσω στο τσατ στην σελίδα με την προπαραγγελια, γτ μου είπαν είναι το τμήμα πωλήσεων ( θα δείτε κάτω δεξιά την φούσκα) και εκεί μ έδωσαν αμέσως τον κωδικό. Οπότε δείτε το σε όσους δεν σας έδωσαν αμέσως τον κωδικό μη τυχόν και κάνατε το ίδιο 

Ισχύει αυτό! Εγώ με 2 διαφορετικά emails ακόμα περιμένω τον κωδικό για 100€  μπήκα στην σελίδα της προπαραγγελίας (απο κινητό) και μου έδωσαν το 10%. 

Μέλος εδώ , μου είχε δώσει 2ο κωδικό που δεν τον χρησιμοποίησα και έχει μένει. Του έκανα ερώτημα αν μου επιτρέπει να τον δώσω σε τρίτο. Εάν μου απαντήσει θετικά σας τον δίνω ή ίσως τον δώσει και ο ίδιος.

Έτοιμος να το πατήσω και εγώ...

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που παράγγειλε από Public, σας έχουν στείλει την παραγγελία ? Εμένα μου δώσανε 120 ευρώ έκπτωση που δέχτηκα και πλήρωσα ηλεκτρονικά από την Πέμπτη, στην εξυπηρέτηση μου λένε είναι έτοιμο για αποστολή αλλά ακόμα δεν το έχουν στείλει.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nikos2153 said:

Κάποιος που παράγγειλε από Public, σας έχουν στείλει την παραγγελία ? Εμένα μου δώσανε 120 ευρώ έκπτωση που δέχτηκα και πλήρωσα ηλεκτρονικά από την Πέμπτη, στην εξυπηρέτηση μου λένε είναι έτοιμο για αποστολή αλλά ακόμα δεν το έχουν στείλει.

σε μαγαζι στην εδωσαν την εκπτωση ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...