Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, anergos13 said:
8 minutes ago, bikerson said:
Έκανα προπαραγγελια χτες από μεγάλη αλυσίδα, μου είπαν παραλαβή από 16 Φεβρουαρίου αλλά σήμερα με κάλεσαν ότι τρέχει προσφορά -100€ αν το εξοφλήσω σήμερα και έτσι έκανα , και μάλιστα υπάρχει ετοιμοπαράδοτο, (Δευτέρα παραλαμβάνω) το πήρα με τιμολόγιο συνεπώς τελική τιμή για το S23 Ultra 12/512  βγαίνει 1087€. Και αν δώσω την παλιά συσκευή φτάνει μέχρι και 987€.
Για Day one την καλύτερη android συσκευή δεν την λες πολύ ακριβή (αναλογικά πάντα έτσι; Μιας και έχουν ακριβυνει τα πάντα).
Γενικά αυτό που κατάλαβα είναι ότι αν θες να πάρεις flagship κινητό συμφέρει day one. Όσο και να πέσει η τιμή του τους επόμενους μήνες δεν θα συμφέρει μιας και για τις προπαραγγελιες τρέχει και η προσφορά με τα διπλά gb χώρο.

Ποια ειναι η Αλυσιδα φιλε για να ξερουμε και εμεις που θα παραγγειλουμε να δουμε τι παιζει...

Πλαίσιο.

Η προσφορά για τα 100€ έκπτωση ισχύει μόνο για σήμερα μου είπαν (χτες δεν το ήξεραν οπότε μάλλον από την samsung θα είναι λογικά) και είναι άσχετο με τα 100€ του κουπονιού για επιστροφή συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Πλαίσιο.
Η προσφορά για τα 100€ έκπτωση ισχύει μόνο για σήμερα μου είπαν (χτες δεν το ήξεραν οπότε μάλλον από την samsung θα είναι λογικά) και είναι άσχετο με τα 100€ του κουπονιού για επιστροφή συσκευής.
συνήθως καθε χρονο ετσι ξεκινανε με 100ρικο και σε μια δυο μερες παιζει σε ολες τις αλυσιδες ( για να τονωσουν τις προπαραγγελιες)...
Για να δουμε τι θα πουν και στο Γερμανο που θα περασω αυριο.....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Just now, anergos13 said:

συνήθως καθε χρονο ετσι ξεκινανε με 100ρικο και σε μια δυο μερες παιζει σε ολες τις αλυσιδες ( για να τονωσουν τις προπαραγγελιες)...
Για να δουμε τι θα πουν και στο Γερμανο που θα περασω αυριο.....

Μακάρι, πάντως εμένα μου είπαν ρητά μόνο για σήμερα και μάλιστα με ειδοποίησαν απόγευμα, τελευταία στιγμή δλδ, για αυτό υποθέτω ότι μάλλον από samsung είναι η έκπτωση και όχι από το Πλαίσιο, φαντάζομαι αν ήταν δική τους ενέργεια θα ειδοποιούσαν νωρίτερα.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι, πάντως εμένα μου είπαν ρητά μόνο για σήμερα και μάλιστα με ειδοποίησαν απόγευμα, τελευταία στιγμή δλδ, για αυτό υποθέτω ότι μάλλον από samsung είναι η έκπτωση και όχι από το Πλαίσιο, φαντάζομαι αν ήταν δική τους ενέργεια θα ειδοποιούσαν νωρίτερα.
Παραγγειλες απο καταστημα ή απ το eshop του πλαισιου?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Αύριο πάω Θεσσαλονίκη. Θα πάω σε κατάστημα Πλαίσιο να ρωτήσω. Σκέφτομαι να το πάρω και με trade in μια παλιά συσκευή που έχω... Για να δούμε τι θα μου πούνε

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, anergos13 said:

Παραγγειλες απο καταστημα ή απ το eshop του πλαισιου?

Ούτε το ένα ούτε το άλλο,  τηλεφωνική παραγγελία από το τηλεφωνικό κέντρο για εταιρικούς πελάτες.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε το ένα ούτε το άλλο,  τηλεφωνική παραγγελία από το τηλεφωνικό κέντρο για εταιρικούς πελάτες.
Επειδη θα το παρω με τιμολογιο ξερεις αν εξυπηρετουν τηλεφωνικα γενικα οσους εχουν δυνατοτητα τιμολογιου?
Το ποσο το πληρωσες με καταθεση ?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, anergos13 said:

Επειδη θα το παρω με τιμολογιο ξερεις αν εξυπηρετουν τηλεφωνικα γενικα οσους εχουν δυνατοτητα τιμολογιου?
Το ποσο το πληρωσες με καταθεση ?

Κοίτα ζητάνε αφμ, τσεκαρουν και σου λένε αν δικαιούσαι.

Εξυπηρετούν τηλεφωνικά, ζητα το τμήμα εταιρικών πελατών όταν το σηκώσουν στο κέντρο.

Πλήρωσα με κατάθεση και τους έστειλα το καταθετηριο.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως αυτό με τα 100 ευρώ ισχύει μόνο για εταιρικούς πελάτες με ΑΦΜ; Και όχι για εμάς τους υπόλοιπους; 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, nasosvasedis said:

Μήπως αυτό με τα 100 ευρώ ισχύει μόνο για εταιρικούς πελάτες με ΑΦΜ; Και όχι για εμάς τους υπόλοιπους; 

Μπορεί, δεν το σκέφτηκα να σου πω την αλήθεια και ούτε ρώτησα περαιτέρω γιατί βιαζομουν να κάνω την πληρωμή.

Στο site τους δεν αναφέρουν πάντως κάτι για τα 100€, μόνο για το ότι παίρνεις διπλάσια χωρητικότητα συσκευής με τα χρήματα της προηγούμενης χωρητικότητας για όσο διαρκεί η προπαραγγελια.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και το είδα στο πλαίσιο από κοντά και να πω την αλήθεια το πράσινο δεν μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση σε αντίθεση με το μαύρο.και ήμουν σχεδόν σίγουρος για το πράσινο🤔

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγάζω άκρη με το trade in.. πήγα ρώτησα πλαίσιο και αλλού, αλλά έλεγε ο ένας άλλο ο άλλος....

Τελικά γίνεται πχ από πλαίσιο να δώσω πίσω την παλιά μου συσκευή και να κάνω προ παραγγελία πριν την πληρώσω;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, doganos said:

Δεν βγάζω άκρη με το trade in.. πήγα ρώτησα πλαίσιο και αλλού, αλλά έλεγε ο ένας άλλο ο άλλος....

Τελικά γίνεται πχ από πλαίσιο να δώσω πίσω την παλιά μου συσκευή και να κάνω προ παραγγελία πριν την πληρώσω;

όχι δεν γίνετε θα πάρεις την συσκευή πρώτα και μετά μέσο την εφαρμογής samsung member θα κανεις την διαδικασία

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, andreas443 said:

όχι δεν γίνετε θα πάρεις την συσκευή πρώτα και μετά μέσο την εφαρμογής samsung member θα κανεις την διαδικασία

Από πλαίσιο γίνεται όμως κουπόνι 100 ευρώ και τιμολόγιο να βγει 1090€ το 512? 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, andreas443 said:

όχι δεν γίνετε θα πάρεις την συσκευή πρώτα και μετά μέσο την εφαρμογής samsung member θα κανεις την διαδικασία

Δηλαδή θα πρέπει να την πληρώσω όλη και μετά τι; Την στέλνω στην πάντα και μετά μου βάζουν λεφτά;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, doganos said:

Δηλαδή θα πρέπει να την πληρώσω όλη και μετά τι; Την στέλνω στην πάντα και μετά μου βάζουν λεφτά;

Αγοράζεις το κινητό από όπου θες το πληρώνεις κανονικά όταν πάρεις στα χερια σου την συσκευή μπαίνεις στο samsung member θα βρείς εκεί κάπου που θα λέει για το trade in θα βάλεις τα στοιχεία σου και όταν επιστρέψεις την παλιά συσκευή θα πάρεις τα 100 euro + όσο σου αξιολογήσουν την παλιά συσκευή

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Είχα 10 χρόνια Smasung και πήρα iPhone πριν 1 βδομάδα κυρίως για τη μπαταρία του. Τώρα διαβαζω ότι το Ultra έχει ίδια μπαταρία με το iPhone. Μετά από τόσα χρόνια αποτυχίας ρε μλκ τώρα το έφτιαξαν 1 βδομάδα αφού πήρα iPhone.

Είναι να τρελαινεσαι🤣🤣🤣

Παρόλα αυτά μαρεσει το iphone.

Link to comment
Share on other sites

Θετικες λενε οι εντυπωσεις απο τη μπαταρια,για να δουμε τι θα μας που κι οι κατοχοι εδω...

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kountoura said:

Από πλαίσιο γίνεται όμως κουπόνι 100 ευρώ και τιμολόγιο να βγει 1090€ το 512? 

Εγώ τόσο το πήρα το 512  (1087€ για την ακρίβεια) αλλά όπως έγραψα μου είπαν ότι ίσχυε μόνο για μια ημέρα και συγκεκριμένα χτες. 

Μόνοι τους με κάλεσαν και μου είπαν αν το εξοφλήσω χτες 3/2 κερδίζω 100€ και παραλαβή Δευτέρα. Και προφανώς έτσι και έκανα. Τους είπα ρε παιδιά να το εξοφλήσω αύριο (σήμερα δλδ 4/2) Σάββατο και μου είπαν ρητά όχι, η προσφορά ισχύει μόνο αν η εξόφληση γίνει με χτεσινή ημερομηνία.

Δεν χάνετε κάτι να πάρετε τηλέφωνο και να ρωτήσετε. Αλλά να γνωρίζετε ότι ήταν ρητοί για την χτεσινή ημέρα. Δεν το άφησαν ανοιχτό δλδ.

Και μίλησα με το κέντρο για τους εταιρικούς πελάτες.

Αν ισχύει το παρακάτω βίντεο μιλάμε για πολύ παραπάνω από θετική εντύπωση.

11 ώρες και 15 λεπτά  SOT πίσω μόνο από το iphone και για μόνο 10 λεπτά.

https://m.youtube.com/watch?v=oGGe18n24uE

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, bikerson said:

Εγώ τόσο το πήρα το 512  (1087€ για την ακρίβεια) αλλά όπως έγραψα μου είπαν ότι ίσχυε μόνο για μια ημέρα και συγκεκριμένα χτες. 

Μόνοι τους με κάλεσαν και μου είπαν αν το εξοφλήσω χτες 3/2 κερδίζω 100€ και παραλαβή Δευτέρα. Και προφανώς έτσι και έκανα. Τους είπα ρε παιδιά να το εξοφλήσω αύριο (σήμερα δλδ 4/2) Σάββατο και μου είπαν ρητά όχι, η προσφορά ισχύει μόνο αν η εξόφληση γίνει με χτεσινή ημερομηνία.

Δεν χάνετε κάτι να πάρετε τηλέφωνο και να ρωτήσετε. Αλλά να γνωρίζετε ότι ήταν ρητοί για την χτεσινή ημέρα. Δεν το άφησαν ανοιχτό δλδ.

Και μίλησα με το κέντρο για τους εταιρικούς πελάτες.

Αν ισχύει το παρακάτω βίντεο μιλάμε για πολύ παραπάνω από θετική εντύπωση.

11 ώρες και 15 λεπτά  SOT πίσω μόνο από το iphone και για μόνο 10 λεπτά.

https://m.youtube.com/watch?v=oGGe18n24uE

παραλαμβανω την Δευτερα με 100 ευρω εκπτωση (ως επαγγελματιας) και θα πληρωσω με την παραλαβη.μιλησα πριν 5 λεπτα με πλαισιο

Link to comment
Share on other sites

Εγω που το έκραζα και δεν αξιζει απο το 22 στο 23 κλπ κλπ κλπ στους φίλους μου εχθές ανοιγοκλείνω τον browser στο Samsung eshop καθε μια ωρα, το βάζω στο καλάθι και κλείνω τον chrome!

Αχ με βλέπω ...

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, spiros1001 said:

παραλαμβανω την Δευτερα με 100 ευρω εκπτωση (ως επαγγελματιας) και θα πληρωσω με την παραλαβη.μιλησα πριν 5 λεπτα με πλαισιο

Εσύ πήρες τηλέφωνο και τους είπες για την έκπτωση? Είναι σούπερ τιμή για 512 και day one τα 1087.

 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...