Jump to content

CU Liquid


blizard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε περίπτωση που ανανεώσω μία μέρα πρίν σταματήσει το liquid δηλαδή 23/6 την επόμενη θα με πετάξει έξω ή θα έχω για ένα μήνα ακόμα τις παροχές;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

55 minutes ago, vassar said:

Σε περίπτωση που ανανεώσω μία μέρα πρίν σταματήσει το liquid δηλαδή 23/6 την επόμενη θα με πετάξει έξω ή θα έχω για ένα μήνα ακόμα τις παροχές;

Νομίζω ότι κανείς δεν μπορεί να σου το πει αυτό με σιγουριά.....

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, vassar said:

Σε περίπτωση που ανανεώσω μία μέρα πρίν σταματήσει το liquid δηλαδή 23/6 την επόμενη θα με πετάξει έξω ή θα έχω για ένα μήνα ακόμα τις παροχές;

κανεις δεν ξερει να σου απαντησει στα σιγουρα

ειναι terra incognita (αγνωστη γη)

αξιζει παντως να το δοκιμασει καποιος :)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

On 31/3/2024 at 8:31 ΜΜ, Steleon said:

Καλησπέρα, μην αγχώνεσαι,

5. Τον δωρεάν μήνα του liquid θα τον πάρεις όσο μετά θέλεις, όταν αφήσεις να ενεργοποιηθεί η πρώτη αυτόματη χρέωση μέσω liquid.  Θα το επιλέξεις εσύ ποτέ θα γίνει αυτό με την μετακίνηση της μπάρας.

Άρα, μετακινείς την μπάρα, βάζεις χειροκίνητα (on line ανανέωση) 13€, παίρνεις τις προσφορές και συνεχίζεις χωρίς να χάσεις τιποτα.

Αδερφέ σε ευχαριστώ και πάλι για τη βοήθεια με αυτό:

Μόλις σήμερα ενεργοποιήθηκε ο δωρεάν μήνας του Liquid με τα €30, από το Φλεβάρη που ήρθα στο CU (αφού στο μεταξύ μετακινούσα την μπάρα)!

Έτσι εκμεταλλεύομαι τον δωρεάν μήνα, θα αφήσω να γίνει και μια κανονική ανανέωση αρχές Ιουνίου, και μετά με την κατάργηση του Liquid, βλέπουμε τί θα κάνουμε.

Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά σε όλους - και ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους όσοι βοηθάνε με τις απαντήσεις τους στο forum!

Screenshot_20240506-090724-701.png

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, geoponer said:

Αδερφέ σε ευχαριστώ και πάλι για τη βοήθεια με αυτό:

Μόλις σήμερα ενεργοποιήθηκε ο δωρεάν μήνας του Liquid με τα €30, από το Φλεβάρη που ήρθα στο CU (αφού στο μεταξύ μετακινούσα την μπάρα)!

Έτσι εκμεταλλεύομαι τον δωρεάν μήνα, θα αφήσω να γίνει και μια κανονική ανανέωση αρχές Ιουνίου, και μετά με την κατάργηση του Liquid, βλέπουμε τί θα κάνουμε.

Καλημέρα & Χρόνια πολλά με υγεία!

Καλα έκανες, μακάρι να συνέχιζε το liquid να την βγάζαμε πολύ οικονομικά και στο μέλλον αλλά μας πήραν ...χαμπάρι.

Και μια τελευταία συμβουλή, που μάλλον την ξέρεις, λογικά στις 24/6 (δεν θυμάμαι σίγουρα την ημερομηνία, τσεκαρε το) θα μας πετάξει όλους έξω σε cu χωρίς πακέτο ενεργό. Αν έχεις πάρει τα 30 ευρώ αγόρασε ένα πακέτο big bang (το medium με τα 6,50) ή το summer με τα 12,7 για να έχεις δεδομένα για ένα μήνα ακόμη, θα φτάσεις δηλαδή μέχρι τις 20 Ιουλίου περίπου. (Για Αύγουστο όλο και κάτι θα δώσει πάλι) Πιστεύω ότι, ότι αγοράσουμε θα παραμείνει ζωντανό και μετά το τέλος του liquid. 

Δυστυχώς,

RIP liquid

για εμένα ήταν εξαιρετικό.

Edited by Steleon
Link to comment
Share on other sites

On 6/5/2024 at 11:35 ΠΜ, Steleon said:

 

Καλα έκανες, μακάρι να συνέχιζε το liquid να την βγάζαμε πολύ οικονομικά και στο μέλλον αλλά μας πήραν ...χαμπάρι.

 

Συμφωνώ με όσα γραφεις αλλά δεν νομίζω οτι ο λόγος που το σκοτώνουν είναι τα κόλπα που κανουμε για να την βγαζουμε φθηνότερα. Αν ήθελαν θα μπορούσαν πολυ απλα να σου πουν οτι αν βγεις (με σκοπο το cashback) δεν μπορεις να μπεις άμεσα αλλα μετα απο εναν μήνα πχ. ή οτι και να βγεις απο το liquid δεν μπορεις να κανεις cashback για 1 χρονο. Τρόποι υπήρχαν. Αυτό που κατάλαβα ειναι οτι το liquid καθώς ήταν όντως too good to be true , ήταν απλά ενας κράχτης για να φέρουν κόσμο που οτι ηταν να δώσει το έδωσε. Αν είχαν μακροχρόνιο πλάνο θα μπορουσαν να το κρατήσουν κ να αυξήσουν την χρέωση πχ αλλα δεν ηταν αυτος ο σκοπος

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα τωρα, πιστευετε οτι ηταν τοσος πολυς ο κοσμος που εχει γνωση υπαρξης του liquid, και ειδικοτερα οτι κατανοησε τα προτερηματα που ειχε μεσα σε ολη την πολυπλοκοτητα του; Και ηρθε στη Vodafone απο αλλες εταιριες για αυτο, ειδικα χωρις καμια διαφημιση, για να αιτιολογησετε οτι παρεσυρε η Vodafone τους συνδρομητες καρτοκινητης να ερθουν σε αυτην για κατι τοσο δυσνοητο και πολυπλοκο; Οχι στην εποχη των 90s, αλλα σε μια εποχη οπου εχει εγκαθιδρυθει η λογικη των πακετων μηνιαιας διαρκειας και οτιδηποτε αλλο ξενιζει και δημιουργει υποψιες;

Εχουμε στοιχεια ποσοι ειναι οι συνδρομητες στο liquid αυτη τη στιγμη 1,5 ετος μετα την εναρξη του; Μεσα στο συνολο των συνδομητων καρτοκινητης; Ελαχιστοι τους υπολογιζω, αλλα εαν εχει καποιος στοιχεια ας μας τα πει.

Δηλαδη οτι εξαρχης απο τελη 2022 σκοπος της Vodafone με το liquid ηταν να μαζεψει πελατες; Πελατες που δεν εχουν καμια δυσκολια να φυγουν απο αλλη εταιρια, αρα ως target group , και παλι απο τα μεσα 2024 δε θα εχουν καμια δυσκολια να πανε σε μια τελειως αλλη εταιρια;

Κατα τη γνωμη μου το liquid "χαθηκε" μεσα στην πληθωρα των προυποθεσεων του, κοινως: Ηταν τοσο πολυπλοκο που δεν εγινε κατανοητο παρολα τα προτερηματα του. Δεν επιασε στην αγορα. Και εννοειται οτι , γενικα, οτιδηποτε πολυπλοκο παντοτε βρισκεται καποιος κοσμος να εκμεταλλευτει τις τρυπες του και να την βγαζει σχεδον τελειως τσαμπα. Αυτο ηταν που καταλαβαν οι υπευθυνοι της Vodafone. Εστω και ως ενα ειδος πειραματος.

Εν ολιγοις, το πειραμα του liquid απεδειξε οτι η λογικη που "αγαπανε" οι πελατες καρτοκινητης ειναι αυτη των μηνιαιων πακετων και οχι της χρεωσης πληρωνεις οτι καταναλωνεις. Περασμενες εποχες και διηγοντας τα να κλαις. 

Και με interpolation στο μελλον της λογικης "μηνιαια πακετα" vs "πληρωνεις οτι καταναλωνεις" που "νικησε" το 1ο: 

ΤΑ ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ. Ο κοσμος αυτο ζητα.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, alteisei said:

Κατα τη γνωμη μου το liquid "χαθηκε" μεσα στην πληθωρα των προυποθεσεων του, κοινως: Ηταν τοσο πολυπλοκο που δεν εγινε κατανοητο παρολα τα προτερηματα του.

Κατά τα άλλα, το liquid μπορούσε να είναι και σχεδόν συμβόλαιο. Δεν σε ανάγκαζε κανείς να μετακινείς μπάρες και να μπαινοβγαίνεις. Αυτά τα κάναμε εμείς για να τη βγάζουμε τζάμπα.

Κατά τη γνώμη μου το liquid έπεσε γιατί οι περισσότεροι πελάτες του ήταν τζαμπατζήδες και βάζω και τον εαυτό μου μέσα.

Αν έπαιρνε η Vodafone 13€+ το μήνα, δεν θα το καταργούσε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι της γνωμης οτι καλυτερα να έχω εγώ τον πελάτη (και ας είναι "τζαμπατζης"), παρά να τον διώξω στον ανταγωνισμό. Διότι οταν ο "τζαμπατζης" αποφασισει θα βαλει καποια λεφτα παραπανω, καλυτερα να τα παρω εγω παρά ο ανταγωνισμός. 

Επίσης, οταν συνηθίζεις καποιον σε μια οικονομική λυση και μετα τον αναγκάζειςνα χρεωθεί περισσότερο, χωρις να του δωσεις μια εναλλακτική, θα ισχυσει το "ο ευχαριστημένος πελάτης το λεει σε 5, ο δυσαρεστημενος πελατης το λεει σε 10".

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, VIPdriver said:

Εγω ειμαι της γνωμης οτι καλυτερα να έχω εγώ τον πελάτη (και ας είναι "τζαμπατζης"), παρά να τον διώξω στον ανταγωνισμό. Διότι οταν ο "τζαμπατζης" αποφασισει θα βαλει καποια λεφτα παραπανω, καλυτερα να τα παρω εγω παρά ο ανταγωνισμός. 

Επίσης, οταν συνηθίζεις καποιον σε μια οικονομική λυση και μετα τον αναγκάζειςνα χρεωθεί περισσότερο, χωρις να του δωσεις μια εναλλακτική, θα ισχυσει το "ο ευχαριστημένος πελάτης το λεει σε 5, ο δυσαρεστημενος πελατης το λεει σε 10".

Και φυσικά όταν του κάνεις την "πονηριά" που περιγράφεις, δεν θα μείνει σε εσένα να σου δίνει 13€, θα πάει αλλού κι ας δώσει τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα.

Είμαι από 15.04.2024 στο culiquid με το δωρεάν πρώτο μήνα. Στις 14.05.2024 λήγει η κάρτα και θέλω να κάνω ανανέωση μέσω cashback γιατί θα κάνω φορητότητα σε nova συμβόλαιο και δεν θέλω να ανανεώσω με 13€. Πρέπει να βγω από το culiquid?

Για να ξαναμπώ θα πρέπει να έχω το ελάχιστο ποσό 13€ στην κάρτα ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Teiresias_ said:

Κατά τα άλλα, το liquid μπορούσε να είναι και σχεδόν συμβόλαιο. Δεν σε ανάγκαζε κανείς να μετακινείς μπάρες και να μπαινοβγαίνεις. Αυτά τα κάναμε εμείς για να τη βγάζουμε τζάμπα.

Κατά τη γνώμη μου το liquid έπεσε γιατί οι περισσότεροι πελάτες του ήταν τζαμπατζήδες και βάζω και τον εαυτό μου μέσα.

Αν έπαιρνε η Vodafone 13€+ το μήνα, δεν θα το καταργούσε.

Το ερώτημα είναι πόσοι θα ήταν διατεθειμένοι να παραμείνουν στο liquid, πληρώνοντας αυτά που λέει το πρόγραμμα?

ΕΓΩ λέω κάνεις γιατί θα πήγαιναν αλλού πιο οικονομικα.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, GREGORYMO said:

Το ερώτημα είναι πόσοι θα ήταν διατεθειμένοι να παραμείνουν στο liquid, πληρώνοντας αυτά που λέει το πρόγραμμα?

ΕΓΩ λέω κάνεις γιατί θα πήγαιναν αλλού πιο οικονομικα.

Εαν κρατουσε την 8ευρη ανανεωση και συνεχιζε τις χρεωσεις λικουιντ, πολυς κοσμος θα έμενε. Αλλά πού μυαλό οι μανατζαραίοι...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Κατά τα άλλα, το liquid μπορούσε να είναι και σχεδόν συμβόλαιο. Δεν σε ανάγκαζε κανείς να μετακινείς μπάρες και να μπαινοβγαίνεις. Αυτά τα κάναμε εμείς για να τη βγάζουμε τζάμπα.

Κατά τη γνώμη μου το liquid έπεσε γιατί οι περισσότεροι πελάτες του ήταν τζαμπατζήδες και βάζω και τον εαυτό μου μέσα.

Αν έπαιρνε η Vodafone 13€+ το μήνα, δεν θα το καταργούσε.

Τα κουνήματα της μπαρας και τα cashback ήταν προφανως εν γνώσει της Vodafone και τα επέτρεπε. Ας μήν έχουμε ενοχές γιατι το εκμεταλλευτήκαμε. Θα μπορούσε πολυ απλά να τα κοψει και να δώσει το "τυράκι" οτι παραμένει η 8ευρη ανανέωση μόνο στο liquid. Αυτό δεν θα έψηνε πολύ κόσμο να έρθει ; Αλλά πολύ απλά θέλουν με κάθε τρόπο να πανε το κινητό στα 13-15€ για όλους. Υπερβολικό κατα την γνώμη μου 

Edited by geopapa123
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, geopapa123 said:

Τα κουνήματα της μπαρας και τα cashback ήταν προφανως εν γνώσει της Vodafone και τα επέτρεπε. Ας μήν έχουμε ενοχές γιατι το εκμεταλλευτήκαμε. Θα μπορούσε πολυ απλά να τα κοψει.

Δεν είναι θέμα ενοχής.

Απλά, έπαιξε και αυτό ρόλο στο να το σταματήσει η εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

Απο τη δικη μου εμπειρια στο λικουιντ, το ολο προγραμμα ηταν κακογραμμένο με αποτέλεσμα να επιβαρύνεται η εξυπηρέτηση πελατων με εξτρα κλησεις για να λυθουν τα κολληματα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, alteisei said:

Σοβαρα τωρα, πιστευετε οτι ηταν τοσος πολυς ο κοσμος που εχει γνωση υπαρξης του liquid, 

...

Εν ολιγοις, το πειραμα του liquid απεδειξε οτι η λογικη που "αγαπανε" οι πελατες καρτοκινητης ειναι αυτη των μηνιαιων πακετων και οχι της χρεωσης πληρωνεις οτι καταναλωνεις.

Η αντίφαση στη σκέψη σου είναι ότι από την μια δεν πιστεύεις ότι ήταν πολύς ο κόσμος που ήξερε το liquid και από την άλλη ότι αυτό απέδειξε ότι οι καταναλωτές θέλουν κάτι άλλο. Δεν το διαφήμισε σε τυπικά μέσα καθόλου, δεν το προώθησε με κάποιο τρόπο, ακόμα και όταν έκανες φορητότητα έσπρωχνε πακέτα ή προσφορές με το νέο νούμερο, όχι το liquid. Το banner στο app το έκανε να φαίνεται σα μηνιαίο συμβόλαιο.

Κανείς δε μπορεί να ξέρει τι σκέφτονταν όταν το έφτιαξαν ή όταν το κατάργησαν, συμπεριλαμβανομένης και της μικρής περιόδου πέρυσι με τις 8ρες κάρτες που πήγε και ήρθε. Το πιο πιθανό ότι το liquid το σκέφτηκαν για να συνηθίσει τον κόσμο να πληρώνει σταθερά μηνιαία μεγάλες κάρτες (κάτι που όταν ξεκίνησε δεν ήταν όσο σχεδόν δεδομένο όσο σήμερα), χωρίς όμως να το σκεφτούν και πολύ και με υλοποίηση αρπακώλα (πχ η εφαρμογή vodafone δε δούλευε όπως και κάποιες υπηρεσίες). Επίσης είχε και το περίεργο να μην σε εξυπηρετούν τηλεφωνικά αλλά μόνο με chat όταν είσαι liquid, δείγμα ότι ένας ακόμα στόχος μπορεί να ήταν να τεστάρουν και τις αντιδράσεις του κόσμου σε παρόμοιες μελλοντικές αλλαγές.

Αντικειμενικά μιλώντας, με όλα τα quirk του ήταν το καλύτερο πρόγραμμα κινητής από την εποχή που τη βγάζαμε στη q με 5 ευρώ το τρίμηνο. Δεν χρειαζόταν να σκέφτεσαι πόσο χρόνο έχεις και πόσο θα φας, απλά σήκωνες το τηλ ή έστελνες sms όποτε ήθελες, το ίδιο και για δεδομένα για αυτούς που δεν τα τρώνε νεράκι και με τις λαμογιές που βρήκαμε τη βγάζαμε σχεδόν κυριολεκτικά τζάμπα.

Ας το ξεπεράσουμε τώρα ότι τέλειωσε και ας πάμε αλλού (κυριολεκτικά ή μεταφορικά).

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, spiliot said:

Η αντίφαση στη σκέψη σου είναι ότι από την μια δεν πιστεύεις ότι ήταν πολύς ο κόσμος που ήξερε το liquid και από την άλλη ότι αυτό απέδειξε ότι οι καταναλωτές θέλουν κάτι άλλο. Δεν το διαφήμισε σε τυπικά μέσα καθόλου, δεν το προώθησε με κάποιο τρόπο, ακόμα και όταν έκανες φορητότητα έσπρωχνε πακέτα ή προσφορές με το νέο νούμερο, όχι το liquid. 

Δεν ειναι αντιφατικα τα 1) Ακομα και να περασει απο το κινητο μου η πληροφορια , δεν ασχολουμαι με κατι που με ξενιζει (λογικη οτι πληρωνεις παιρνεις τυπου μεσα δεκαετιας 90s) και ισως πονηρευει για παγιδα, και απο κει και περα οταν το ξαναβλεπω το αγνοω ακομα και να μου το λενε επιμονα οι myphonιστας. Το αγνοω για διαφορους λογους, οπως το ετσι στα πακετα εχω συνηθισει κι ας μενουν τεραστια υπολοιπα απο τα διαρκη Rollover που μαζευω για ασφαλεια μηπως τα χρειαστω , η εχω κουραση απ'την εργασια μου και δεν εχω χρονο να ασχολουμαι με μπαρες καθετοσο και τιν'τουτα που τσαμπουνανε δαυτοι! ; , θελω κατι σταθερο και οσο πιο φθηνο, και ολες τις ενδιαμεσες στα παραπανω 2 αιτιολογησεις.

Και το 2) "Δε το θελω δαυτο κι ας λενε οτι θελουν, μαλλον κολπο ειναι κι αυτο απο την πλημμυρα τοιουτων στην εποχη μας". 

Οποιοσδηποτε "πειραματισμος" σκονταφτει στα παραπανω 2 για την πλειοψηφια του κοσμου: Απο τη μια ακρη τις συνηθειες του κοσμου που δεν εχει χρονο να ασχοληθει ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ εαν δεν ειναι κανας 20αρης με παθος στις κινητες τεχνολογιες. Και απο την αλλη σε οσα γραφονταν εδω μεσα αλλα και σε αλλα φορουμ για κολπα με μπαρες , κασμπακια κλπ και ζαλιζαν ακομα περισσοτερο τον κοσμο: ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΚΙ ΑΣ ΛΕΝΕ ΟΣΑ ΛΕΝΕ ΟΙ "ΕΙΔΙΚΟΙ".

Ας μην αγνοουμε οτι "πειραματισμος" υπηρξε και απο τη μερια της Vodafone με το liquid. 

Αλλα σε terra incognita ποτε κανεις δε ξερει το αποτελεσμα. Μονο τις επιθυμιες του σε καθε σταδιο διεξαγωγης του "πειραματος": Ας πουμε οτι το "πειραμα" ηταν τυπου μεσα Οκτωβρη απαγαγουμε ομηρους απο το νοτιο Ισραηλ για να "κινησουμε" τα θολα νερα και ναααα το αποτελεσμα μετα απο 6 μηνες!

Κανεις δε το ηξερε απο πριν.

"Πειραματιστηκαν" ολοι οσοι γνωριζαν/επηρεαζονταν/ηθελαν.....

And the winner is Συμβολαιαααααα.

Douze points, s'il vous plait!

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, xaralvamv said:

Kαλημέρα.

Είμαι από 15.04.2024 στο culiquid με το δωρεάν πρώτο μήνα. Στις 14.05.2024 λήγει η κάρτα και θέλω να κάνω ανανέωση μέσω cashback γιατί θα κάνω φορητότητα σε nova συμβόλαιο και δεν θέλω να ανανεώσω με 13€. Πρέπει να βγω από το culiquid?

Για να ξαναμπώ θα πρέπει να έχω το ελάχιστο ποσό 13€ στην κάρτα ή όχι;

Αν βγεις δεν ξαναμπαίνεις, διότι εμπορικά έχει καταργηθεί το liquid. 24/6 καταργείται και για τους παλιούς. Πιο ευκολο να πας σε κατάστημα και να βαλεις 8 ευρω για να μη χαθεί το υπόλοιπο (το δωρεαν χάνεται στις 33 μερες). Επειδή η καρτα που εχεις θα χρεωθεί αυτοματα προφανώς στις 14, φροντισε να ειναι κλειδωμένη ή με χαμηλο υπολοιπο μέχρι το βράδυ. Εφοσον είναι η πρώτη φορα που θα αποπειραθεί να σε χρεωσει, αν αποτύχει δεν θα σε πεταξει απο το liquid. Μια αλλη λυση ειναι να βαλεις σε καποιο αλλο κινητο παλιο apk του vodafone app που να σου επιτρέπει να μπεις στον liquid αριθμό και να κανεις το cashback. Αν θυμαμαι οι εκδοσεις 4.13 πριν πλασαριστει το liquid καπου τον Οκτώβριο ή Νοεμβριο του 22 πρέπει να δουλεύουν. Επειδή καποια στιγμή κανουν εσωτερικό update και πανε σε 4.14,φροντισε να εχεις το apk για απεγκατασταση - επανεγκατάσταση. Αν θες τη γνώμη μου πιο άμεσο και ασφαλές είναι να βάλεις τα 8€ (εχει και αυτόματο μηχάνημα δεν μπλέκεις με ταμείο). Ισως για λιγο,αν βαλεις τα 8 λιγο νωρίτερα,μιας και θα βλεπει μεσα σε 30 μέρες πανω απο 15 ευρω ανανεωση να μπορεις να εκδώσεις εκπτωτικά κουπονια απο e-food,για να μην πανε χαμένα τα 8€ (smart pocket)

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kmpatra said:

Μια αλλη λυση ειναι να βαλεις σε καποιο αλλο κινητο παλιο apk του vodafone app που να σου επιτρέπει να μπεις στον liquid αριθμό και να κανεις το cashback. Αν θυμαμαι οι εκδοσεις 4.13 πριν πλασαριστει το liquid καπου τον Οκτώβριοή Νοεμβριο του 22 πρέπει να δουλεύουν. Επειδή καποια στιγμή κανουν εσωτερικό update και πανε σε 4.14,φροντισε να εχεις το apk για απεγκατασταση - επανεγκατάσταση. 

Και οι "Αποκαλυψεις" ειτε στα "Κατα Μαρκον" ειτε στα "Κατα Λουκαν" κλπ θα συνεχιζονται τους επομενους μηνες.......Χαχαχα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καινούργιο εχει ξαναγραφτεί εδω, οχι πολλες φορές ομως. Μέχρι να κλείσουν κι αυτη την τρύπα (αν μπορούν). Δεν εχει νόημα να τα κρύβουμε πλεον,ουτως ή άλλως το "λήξανε" το liquid.

Υ.Γ. σορρυ το λογοπαίγνιο με τα Ευαγγέλια δεν το πιανω...καποιας ηλικίας γαρ...

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, alteisei said:

 

And the winner is Συμβολαιαααααα.

Douze points, s'il vous plait!

 

 

Εγώ πιστευω οτι νικητής θα είναι η κοσμοτέ. Εάν είναι να δώσω τα ίδια λεφτά, θα τα δώσω στην πιο σταθερή εταιρία. 

Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια απο το προηγούμενο ποστ

Υ.Γ.2. σαν να μοιάζεις στο 5%....

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VIPdriver said:

Εγώ πιστευω οτι νικητής θα είναι η κοσμοτέ. Εάν είναι να δώσω τα ίδια λεφτά, θα τα δώσω στην πιο σταθερή εταιρία. 

Προφανώς..

 

ΥΓ: κατά τα άλλα @VIPdriver, εμείς κι εμείς είμαστε που ασχολούμαστε και πάμε από τον έναν πάροχο στον άλλο επειδή κάτι μας ξινίζει και κάτι μας βρωμάει..

Ο πολύς ο κόσμος θα κάτσει στα αβγά του (όσος είναι τέλος πάντων γιατί για το liquid μιλάμε), θα πληρώσει και θα πει κι ένα τραγούδι.

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, geopapa123 said:

Συμφωνώ με όσα γραφεις αλλά δεν νομίζω οτι ο λόγος που το σκοτώνουν είναι τα κόλπα που κανουμε για να την βγαζουμε φθηνότερα

Προφανώς ότι έγραψα το έγραψα με διάθεση χιουμοριστική, δεν πιστεύω ότι καταργούν μια υπηρεσία γιατί 100 άνθρωποι έχουν βρει 5 κολπάκια και τη βγάζουν από φθηνά έως πολύ φθηνά. 

Νομίζω η βασική αιτία ήταν η πολύ χαμηλή αποδοχη που είχε η υπηρεσία, ελάχιστοι το χρησιμοποίησαν, εγώ τουλάχιστον πέρα από όσους έβλεπα εδώ μέσα δεν γνωρίζω ΚΑΝΕΝΑ άλλο να το χρησιμοποιεί. Και σε όσους το είπα, και μάλιστα εκθειάζοντας και το ποσό οικονομικό και το ποσό ευέλικτο μπορεί να γίνει, ούτε ένας δεν αποπειράθηκε να το δοκιμάσει, έστω δωρεάν! Και ίσως να μην το δοκίμαζα κι εγώ αν δεν ήταν ο blizzard να... λυσσαει όλη μερα ότι το liquid αξίζει! Και άξιζε.

Πιστεύω ότι η Vodafone είχε στο μυαλό της μια υπηρεσία που θα την ενεργοποιείς και θα την ξεχνάς, δεν θα ασχολείσαι ξανά παρά μόνο για να αλλάξεις την μηνιαία χρέωση εάν οι ανάγκες σου αυξηθούν ή μειωθούν για κάποιο διάστημα. Και χωρίς δέσμευση συμβολαίου, ένα συμβόλαιο χωρίς συμβόλαιο δηλαδή. Δεν έδωσαν όμως την απαιτούμενη προσοχή για κάτι τόσο καινοτόμο, να το καταλάβει η μεγάλη μάζα της καρτοκινητής. Εάν είχαν ανταπόκριση, και το λογισμικό θα βελτίωναν και τις κόλπα θα περιόριζαν και θα είχε και μεγαλύτερη προβολή στα μέσα. 

Εμένα ακόμη και με πιο αυστηρά κριτήρια πάλι θα με βόλευε, έτσι κι αλλιώς οποιος κάνει χρήση του κινητού δεν έχει πλέον δυνατότητα να πληρώσει λιγότερα από 13 ευρώ το μήνα. Άρα και μόνο το γεγονός ότι θα είχα επιλογή να χρησιμοποιώ τα χρήματα μου όπως θέλω (λιγότερη ομιλία, περισσότερα data, ελάχιστα έως καθόλου sms) ήταν για μένα ιδανικό. Τώρα πάλι θα στοκαρω sms και θα είμαι πιεσμένος στα δεδομένα όπως παλιά. Και θα έχω και απεριόριστη ομιλία αν και οι ανάγκες μου είναι 300-400 λεπτά, με τα 3λεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...