Jump to content

CU Liquid


blizard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

8 minutes ago, VIPdriver said:

Εσείς που παθατε εμπλοκή, ήσασταν λίγες μέρες πριν την χρέωση;

Εγώ απτην πρώτη στιγμή που έγινα liquid.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, thman said:

Το απίστευτο  είναι ότι στο my Vodafone από τον υπολογιστή μου βγάζει πακέτα κανονικά. Δηλαδή δεν με δείχνει liquid. Στο Vodafonecu.gr από τον υπολογιστή μου λέει συγχαρητήρια είστε liquid. 
ένα μπάχαλο. 

Νομίζω είσαι liquid , και τις 4 φορές που έχω κολλήσει και όσες θυμάμαι απο αλλους ήταν liquid ...  το vodafone.gr πρεπει να έχει παλιά πακέτα περίεργα που έχουν ξεμείνει , έχεις τα σωστά εσυ ?

Δεν ξέρω κάποιο τρόπο να το δοκιμάσεις σίγουρα ,εγω έχω μεταφέρει τα χρήματα και αν χτυπήσει η κλήση με τα cent μεσα είμαι liquid. δοκίμασε αν δουλευει το 1252 ισως. 
Κάτσε liquid και μην ξαναδοκιμάσεις να βγείς κλπ πριν φτιάξει κατα την γνώμη μου ... αν ειναι να βάλεις λεφτά , να κάνεις shake κλπ κάντο *δες και πιο πανω . η κάτι να αλλάξει το υπόλοιπό σου (πχ  σμσ αν δεν σου εχουν δώσει)  . Οταν φτιάξει μας λες .

Link to comment
Share on other sites

1252 δουλεύει κανονικά. Από την εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν ότι αφού δουλεύει αυτό πάει να πει είμαι στο κανονικό και όχι στο liquid. Blizzard πάνω που είπα να αρχίσω να μαθαίνω τα κατατόπια έπεσα στην περίπτωση. 

http://img64.photobucket.com/albums/v195/oikono79/acropolis/07230045.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τον Νοέμβριο-Δεκεμβριο είχα εγώ θεμα με το μπες-βγες, όπως και πολλοι άλλοι. Πριν λίγο καιρό που μπηκα-βγηκα 2 φορές δεν είχα προβλημα και νόμιζα ότι το έφτιαξαν. Μου φαίνεται περιεργο που ενώ υποτίθεται το έφτιαξαν, παλι προβλήματα βγάζει. Μήπως το κάνουν επίτηδες;

Link to comment
Share on other sites

Logout για λιγη ώρα απο την εφαρμογή και αφαίρεση απο το background δοκιμασατε? Μην τυχόν θέλει να μην φαίνεται ο χρήστης συνδεδεμένος στο app. Νομίζω μάλιστα λέει κάτι παρόμοιο όταν πας να βγεις, να κλείσεις την εφαρμογή ή κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VIPdriver said:

Τον Νοέμβριο-Δεκεμβριο είχα εγώ θεμα με το μπες-βγες, όπως και πολλοι άλλοι. Πριν λίγο καιρό που μπηκα-βγηκα 2 φορές δεν είχα προβλημα και νόμιζα ότι το έφτιαξαν. Μου φαίνεται περιεργο που ενώ υποτίθεται το έφτιαξαν, παλι προβλήματα βγάζει. Μήπως το κάνουν επίτηδες;

Αυτό φοβάμαι μήπως σιγά σιγά μας κόβουν τα κόλπα. 

http://img64.photobucket.com/albums/v195/oikono79/acropolis/07230045.jpg
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, thman said:

Αυτό φοβάμαι μήπως σιγά σιγά μας κόβουν τα κόλπα. 

μπα, σε εμενα ειχε κολησει τον Ιουλιο -αν θυμαμαι καλα- μηνες δηλαδη....

τα κολπα ομως μενουν 😃

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Τόσο καιρό θα έπρεπε να τα έχουν φτιάξει τα κολλήματα. Δεν έχουν τις γνώσεις;

Γι'αυτό λέω ότι μάλλον επίτηδες δημιουργούν random εμπλοκές σε όσους μπαινοβγαίνουν. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, blizard said:

Νομίζω είσαι liquid , και τις 4 φορές που έχω κολλήσει και όσες θυμάμαι απο αλλους ήταν liquid ...  το vodafone.gr πρεπει να έχει παλιά πακέτα περίεργα που έχουν ξεμείνει , έχεις τα σωστά εσυ ?

Δεν ξέρω κάποιο τρόπο να το δοκιμάσεις σίγουρα ,εγω έχω μεταφέρει τα χρήματα και αν χτυπήσει η κλήση με τα cent μεσα είμαι liquid. δοκίμασε αν δουλευει το 1252 ισως. 
Κάτσε liquid και μην ξαναδοκιμάσεις να βγείς κλπ πριν φτιάξει κατα την γνώμη μου ... αν ειναι να βάλεις λεφτά , να κάνεις shake κλπ κάντο *δες και πιο πανω . η κάτι να αλλάξει το υπόλοιπό σου (πχ  σμσ αν δεν σου εχουν δώσει)  . Οταν φτιάξει μας λες .

Λοιπόν ένα άλλο που σκέφτηκα. Στις 20 είναι η ημερομηνία η αρχική που είχα βάλει για χρέωση στο liquid. Έχει πλάκα να τα πάρουν και να είμαι και σε αυτήν την κατάσταση. 

Ενημέρωση. Έστρωσε. Είμαι εκτός liquid απλό κανονικό CU. 

1 hour ago, blizard said:

Νομίζω είσαι liquid , και τις 4 φορές που έχω κολλήσει και όσες θυμάμαι απο αλλους ήταν liquid ...  το vodafone.gr πρεπει να έχει παλιά πακέτα περίεργα που έχουν ξεμείνει , έχεις τα σωστά εσυ ?

Δεν ξέρω κάποιο τρόπο να το δοκιμάσεις σίγουρα ,εγω έχω μεταφέρει τα χρήματα και αν χτυπήσει η κλήση με τα cent μεσα είμαι liquid. δοκίμασε αν δουλευει το 1252 ισως. 
Κάτσε liquid και μην ξαναδοκιμάσεις να βγείς κλπ πριν φτιάξει κατα την γνώμη μου ... αν ειναι να βάλεις λεφτά , να κάνεις shake κλπ κάντο *δες και πιο πανω . η κάτι να αλλάξει το υπόλοιπό σου (πχ  σμσ αν δεν σου εχουν δώσει)  . Οταν φτιάξει μας λες .

Blizard μια βοήθεια. Είμαι με 3€ υπόλοιπο και ενεργοποιημένο το απεριόριστο Ίντερνετ Της προσφοράς με 22 μέρες ακόμα υπολοιπο. 
Τι μπαλίτσα να παίξω με το liquid ? Δηλαδή εννοώ τι ημερομηνία να βάλω; 15 ευρώ ; 
είναι η πρώτη φορά δεν έχω χρεωθεί ποτέ liquid. 

http://img64.photobucket.com/albums/v195/oikono79/acropolis/07230045.jpg
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VIPdriver said:

Τόσο καιρό θα έπρεπε να τα έχουν φτιάξει τα κολλήματα. Δεν έχουν τις γνώσεις;

Γι'αυτό λέω ότι μάλλον επίτηδες δημιουργούν random εμπλοκές σε όσους μπαινοβγαίνουν. 

εχεις δικαιο, κατι τετοιο παιζει

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μία ακόμα επικοινωνία που υποτίθεται θα με καλούσαν αλλά κατά τα γνωστά επήλθε "σύνδεση με κάιρο" ξεμπλόκαρε τελικά μετά από λίγες μέρες το πάνω από δυόμιση μήνες κολλημένο σε παυλίτσες νούμερο.

Τη τελευταία φορά έπεσα σε ψιλοάσχετο που όχι μόνο δεν καταλάβαινε το πρόβλημα αλλά επέμενε ότι όλα είναι καλά αφού με βλέπει κανονικό CU. Έπρεπε να πιέσω να δει παλιό ιστορικό και να εξηγήσω πάλι από την αρχή με πολλούς τρόπους το πρόβλημα μέχρι να το καταλάβει.

Τουλάχιστον είχαμε αίσιο τέλος.

Όμως νομίζω ότι υπάρχει άλλο πρόβλημα. Το κινητό αυτό πριν δύο μέρες σαν ακόμα απλό cu με χρέωσε ένα 2ευρο λόγω έλλειψης πακέτου ίντερνετ, παρόλο που θυμάμαι ότι είχα στείλει το K στο 4ψήφιο για να μην συμβαίνει. Βέβαια δεν έχω κρατήσει το μήνυμα οπότε δεν είμαι 100% σίγουρος. Το ίδιο βλαμμένο (με πριν) του τσατ μου είπε ότι υπάρχει επιλογή στην εφαρμογή για να σταματάς την χρέωση και δεν μου επέστρεψε τα χρήματα, ήταν πριν πειστεί ότι υπάρχει πρόβλημα με το liquid, μου είπε όμως ότι το απενεργοποίησε για το μέλλον.

Σήμερα ανακάλυψα ότι και δεύτερο νούμερο χρέωσε 2 ευρω και μάλιστα με τα δεδομένα κλειστά, μου θύμισε wind. Σε αυτό το νούμερο είμαι ακόμα πιο σίγουρος ότι είχα στείλει το Κ καθώς είχα κάνει όλες τις κινήσεις τυφλοσούρτη (κλείσιμο 5ψήφιων, wifi calling, κατάργηση τηλεφωνητή κλπ) όταν το είχα πάρει.

Το μήνυμα που στείλανε για την χρέωση είναι περίεργο. Λέει "κατανάλωσες όλα τα διαθέσιμα data, η προσφορά 2ευρώ για απεριόριστα data & λεπτά ομιλίας έληξε. Πλέον η χρέωση 2e/ημέρα έως 4ΠΜ ισχύει μόνο για απεριόριστα data.". Υποψιάζομαι λοιπόν ότι πιθανώς το προηγούμενο ΣΚ των αναβαθμίσεων έληξαν την "προσφορά" (του κ@λου) και με την αντικατάστασή της "σε μόνο data" καταργήθηκε και η προηγούμενη εφαρμογή του Κ για να μη χρεώνεσαι. Προσοχή λοιπόν σε όσους βγαίνουν εκτός liquid και δεν έχουν πακέτο ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

αυτο ομως πρεπει να αναφερθει στο τεχνικο τμημα, απο τη στιγμη που δεν λειτουργει οπως πρεπει.

Link to comment
Share on other sites

Το Κ στο 1252 σαν liquid λέει ότι δεν επιτρέπεται η ενεργοποίηση πακέτου μέσω SMS γιατί είσαι liquid.

Σε μη liquid και μάλιστα αυτό που υποτίθεται απενεργοποίησε από το chat ήρθε μήνυμα ότι ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία "my data control" την πρώτη φορά και την δεύτερη ότι είναι ήδη ενεργοποιημένο. Συνεπώς είτε δεν έκανε τίποτα από το chat, είτε είναι διαφορετική ρύθμιση μεταξύ chat και μηνύματος για το ίδιο πράγμα, είτε είναι άλλη "υπηρεσία" το ένα με το άλλο.

Δεν έχω άλλο νούμερο εκτός liquid για να δοκιμάσω, ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα με το σύστημα για ακόμα μία φορά.

Επίσης επιλογή στο my cu app για να κλείνεις τις χρεώσεις αυτές δεν βρήκα πουθενά.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, spiliot said:

Το Κ στο 1252 σαν liquid λέει ότι δεν επιτρέπεται η ενεργοποίηση πακέτου μέσω SMS γιατί είσαι liquid.

Σε μη liquid και μάλιστα αυτό που υποτίθεται απενεργοποίησε από το chat ήρθε μήνυμα ότι ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία "my data control" την πρώτη φορά και την δεύτερη ότι είναι ήδη ενεργοποιημένο. Συνεπώς είτε δεν έκανε τίποτα από το chat, είτε είναι διαφορετική ρύθμιση μεταξύ chat και μηνύματος για το ίδιο πράγμα, είτε είναι άλλη "υπηρεσία" το ένα με το άλλο.

Δεν έχω άλλο νούμερο εκτός liquid για να δοκιμάσω, ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα με το σύστημα για ακόμα μία φορά.

Νομίζω σωστά έγινε  ... εγώ εστειλα Κ στο 1252 από μια σιμ που είχα παει για εναν μηνα στο vodafone καρτοκινητό και επεστρεψε (τωρα κανω δοκιμές μπες βγες στο liquid) οπότε δεν ειχε ενεργό το data control  και έβγαλε ακριβώς τα 2 μηνύματα που περιγράφεις ... στην συνέχεια που  το εκανα ξανα μου έβγαλε μόνο ενα μυνημα  (εικονα πιο κατω 3 σμσ ελαβα δλδ για 2 φορες που εστειλα το Κ)
Οταν εισαι σε liquid δεν μπορείς να τα κανεις αυτά όντος , στέλνει άλλο μύνημα , μπορεί να εγινε ετσι ?

Δλδ αν δεις κατι απο αυτα είσαι οκ θεωριτηκά  ... θα πρεπει να στείλει σμσ οταν δεν εχεις data και μετα θα επιλέξεις κάτι από εδω https://www.vodafonecu.gr/my-data-control/ (μην επιλέξεις πακετο σε αυτη τι σελίδα γιατι θα χρεωθείς αλλά πρέπει να βλέπεις τις επιλογές χωρις σκιά - επιλέξιμες) . Το Ο θα επρεπε να σε γυρίσει πίσω και να χρεωνεσαι αυτόματα τα 2 ευρω , αλλά δεν φαινεται να δουλέυει.

Screenshot_20240119-115001.thumb.png.155c37d790b46aff3242934266724756.png

15 ώρες πριν, thman said:

Ενημέρωση. Έστρωσε. Είμαι εκτός liquid απλό κανονικό CU. 

Blizard μια βοήθεια. Είμαι με 3€ υπόλοιπο και ενεργοποιημένο το απεριόριστο Ίντερνετ Της προσφοράς με 22 μέρες ακόμα υπολοιπο. 
Τι μπαλίτσα να παίξω με το liquid ? Δηλαδή εννοώ τι ημερομηνία να βάλω; 15 ευρώ ; 
είναι η πρώτη φορά δεν έχω χρεωθεί ποτέ liquid. 

Αφου δεν εχεις χρεωθει απο την μπαρα θα πάρεις μέχρι 30 ευρω δωρεαν 1 φορα (δες στο 1ο ποστ του τοπικ) οπότε τοσο να βαλεις απο ποσο. Μπορεις να παρεις 2 μηνες απο 200gb  την δευτερη λιγο πριν λήξουν τα 30 ευρω αλλα αφου εχεις τωρα data βαλε την μπαρα 22 μερες μετα  και θα εχεις και απεριοριστη ομιλια, Αν βολευεσαι με το 0.0065 και οποια data  αγορασεις που είπαμε πιο πανω ξανακουνας την μπαρα (προσεξε οτι δεν ανανεωνει το υπολοιπο σου το δώρο , και αν μπορεις να κλεισεις την καρτα για μια μερα να μην εχεις ανγχος)

Τωρα εμενα μου κόλλησε και 4η φορα  (πανω απο 10%) και δεν εχει σχεση με παλιά που μπορεί να εκανα και 100 φορές για να κολλήσει μπες βγες ...  Κάθε φορα μπαινει ή βγαίνει αμεσως αλλά η εφαρμογή δεν το δειχνει σωστά ... ξεκολάει (απο 6 ως 40 ώρες) χωρις να έχω παιξει με επιπλέον εντολή εισόδου εξόδου.
Στην δικιά σου περίπτωση προσπαθησες να μπεις liquid , και από ότι κατάλαβα δεν μπήκες ποτέ ετσι ?  και μαλιστα οταν ξεκόλησε εισουν εκτος ?  στο μενου εκανες προσπαθεια εξόδου όταν ήταν κολλημένο ή δεν σου εβγαζε ? πόσες ώρες έμεινες ετσι ?

15 ώρες πριν, kmpatra said:

Logout για λιγη ώρα απο την εφαρμογή και αφαίρεση απο το background δοκιμασατε? Μην τυχόν θέλει να μην φαίνεται ο χρήστης συνδεδεμένος στο app. Νομίζω μάλιστα λέει κάτι παρόμοιο όταν πας να βγεις, να κλείσεις την εφαρμογή ή κάτι τέτοιο.

 Δεν ειχα προσέξει να το γραφει αλλα έχω και μια app που τις κλείνει εντελώς οποτε θα δοκιμασω και να μην μπαινω για λιγη ώρα  

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, blizard said:

Δεν ξέρω κάποιο τρόπο να το δοκιμάσεις σίγουρα ,εγω έχω μεταφέρει τα χρήματα και αν χτυπήσει η κλήση με τα cent μεσα είμαι liquid. δοκίμασε αν δουλευει το 1252 ισως. 

Αν δεν έχεις ήδη ενεργό πακέτο sms, μπορείς να στείλεις κι ένα sms και να δεις πόσο μειώθηκε το υπόλοιπό σου.

Link to comment
Share on other sites

Επιτρέψτε μου δύο ερωτήσεις. Α) στο liquid  χρειάζεται ανανέωση κάθε μήνα? π.χ αν ανανεώσω τον πρώτο μήνα αλλά κάνω ελάχιστη κατανάλωση ότι μείνει σε ευρώ ισχύει και τον επόμενο μήνα ως υπόλοιπο ευρώ liquid?

Β) είμαι liquid. Μπορώ να αγοράσω κάποιο πακέτο φωνής ή δεδομένων έξτρα?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, DITS said:

Επιτρέψτε μου δύο ερωτήσεις. Α) στο liquid  χρειάζεται ανανέωση κάθε μήνα? π.χ αν ανανεώσω τον πρώτο μήνα αλλά κάνω ελάχιστη κατανάλωση ότι μείνει σε ευρώ ισχύει και τον επόμενο μήνα ως υπόλοιπο ευρώ liquid?

Β) είμαι liquid. Μπορώ να αγοράσω κάποιο πακέτο φωνής ή δεδομένων έξτρα?

Ευχαριστώ πολύ

A) Το liquid ζητάει λεφτά κάθε μήνα αλλά μπορείς πολύ εύκολα αν έχεις ακόμα αρκετό υπόλοιπο για να βγάλεις και δεύτερο μήνα να παγώσεις την κάρτα που θα δηλώσεις για να παίρνει τα λεφτά μόνο για εκείνη τη μέρα ώστε να πας στον δεύτερο μήνα. Προσοχή όμως γιατί το υπόλοιπο διαρκεί γενικά 2 μήνες και μπορεί να το χάσεις μία μέρα πριν γίνει η ανανέωση του δεύτερου μήνα. Εκτός κι αν έχεις φοιτητικό που λήγει στο 6μηνο το υπόλοιπο.

Β) Για να αγοράσεις πακέτο του κανονικού CU , θα πρέπει να βγεις από το liquid. Και φυσικά όταν ξαναμπείς θα λειτουργεί κανονικά το πακέτο και δεν θα χρεώνεις το υπόλοιπό σου. Εκτός και αν αγοράσεις πακέτο Big Bang από την εφαρμογή του Big Bang οπότε δεν χρειάζεται να βγεις.

ΥΓ κατά τα άλλα.. το υπόλοιπο που σου μένει μπορείς να το φας σε κουπόνια στο efood μέσω του smart pocket οπότε γλυτώνεις τις διαδικασίες και δεν χάνεις και λεφτά.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω στο 'Α' ότι για να μη χρεωθείς συνεχόμενο μήνα 1) μπορείς να αλλάζεις την μπάρα στον επόμενο μήνα και 2) μπορείς να αφήσεις χαμηλό υπόλοιπο στην χρεωστική κάρτα. 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, blizard said:

Νομίζω σωστά έγινε  ... εγώ εστειλα Κ στο 1252 από μια σιμ που είχα παει για εναν μηνα στο vodafone καρτοκινητό και επεστρεψε (τωρα κανω δοκιμές μπες βγες στο liquid) οπότε δεν ειχε ενεργό το data control  και έβγαλε ακριβώς τα 2 μηνύματα που περιγράφεις ... στην συνέχεια που  το εκανα ξανα μου έβγαλε μόνο ενα μυνημα  (εικονα πιο κατω 3 σμσ ελαβα δλδ για 2 φορες που εστειλα το Κ)
Οταν εισαι σε liquid δεν μπορείς να τα κανεις αυτά όντος , στέλνει άλλο μύνημα , μπορεί να εγινε ετσι ?

Δλδ αν δεις κατι απο αυτα είσαι οκ θεωριτηκά  ... θα πρεπει να στείλει σμσ οταν δεν εχεις data και μετα θα επιλέξεις κάτι από εδω https://www.vodafonecu.gr/my-data-control/ (μην επιλέξεις πακετο σε αυτη τι σελίδα γιατι θα χρεωθείς αλλά πρέπει να βλέπεις τις επιλογές χωρις σκιά - επιλέξιμες) . Το Ο θα επρεπε να σε γυρίσει πίσω και να χρεωνεσαι αυτόματα τα 2 ευρω , αλλά δεν φαινεται να δουλέυει.

 

 

Εκανα 2-3 εισόδους και εξόδους στο liquid και ξαναδοκίμασα να δω πως είναι το K sto 1252  ... αυτή τη φορά μου έβγαλε μόνο ένα μύνημα "εισαι εγγεγραμενος" και όχι 2 που έκανε την 1η φορα.
Μετά που έστειλα Ο έγραψε "η υπηρεσια δεν ειναι διαθέσιμη που τελικά σημαίνει οτι έχεις ξανα αυτόματη χρέωση 2 ευρω .
Οταν ξαναστέλνεις Κ σου λεει εγινε η ενεργοποίηση ... και στην συνέχεια είναι εγγεγραμενος , σωστά όλα.

Με λίγα λόγια φαίνεται να δουλευει ενταξη  . Την 1η φορά θα σου βγάλει 2 απαντήσεις μαζι , μετά θα σου βγαζει σωστα οτι είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία  , Κρατήστε το στο chat του android  ως απόδειξη , και τσεκαρετε που και που ( όταν είναι liquid  δεν δουλευει το sms στο 1252)

Screenshot_20240119-232759.thumb.png.575133f10599a861410d5cf23a1338a5.png

3 ώρες πριν, DITS said:

Επιτρέψτε μου δύο ερωτήσεις. Α) στο liquid  χρειάζεται ανανέωση κάθε μήνα? π.χ αν ανανεώσω τον πρώτο μήνα αλλά κάνω ελάχιστη κατανάλωση ότι μείνει σε ευρώ ισχύει και τον επόμενο μήνα ως υπόλοιπο ευρώ liquid?

Β) είμαι liquid. Μπορώ να αγοράσω κάποιο πακέτο φωνής ή δεδομένων έξτρα?

Ευχαριστώ πολύ

Οπως σου είπαν αν η μπαρουλα σε χρεώνει  στις 20 του μηνός και δεν θές να πληρώσεις ενα μήνα, θα πάς και θα την αλλάξεις την μπάρα σε 15 του μήνα ...  πρέπει να το κάνεις αυτό απο τις 16 ώς τις 19 φυσικά για να μην φτάσει η μέρα χρέωσης και να καταλάβει οτι η 15 είναι του επόμενου μηνα .

20m.thumb.png.79eff8f799809117485b9e7f1fd272ad.png15m.thumb.png.e5983dab7a005440b8c61db0d16946b9.png

Τα χρήματα σου είναι κανονικά σαν κάθε καρτοκινητό και μένουν για παντα φτάνεις να ανανεωνεις κάθε 60 ημέρες ... απλά αν είσαι liquid και δεν εχεις πακέτο χρεώνεσαι 0.0065 ομιλια η 0.0012 data    
Κάποια πακέτα του cu δεν τα βλέπεις όμως οταν εισαι liquid και πρέπει να βγείς ... πακετα big bang (200gb 10 ευρω - 8gb 6 ευρω κλπ) και προσφορές τις βλέπεις μια χαρα ..  Δες και το https://www.vodafonecu.gr/my-data-control/  - δεν το έχω δοκιμάσει ακομα

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, blizard said:

Εκανα 2-3 εισόδους και εξόδους στο liquid και ξαναδοκίμασα να δω πως είναι το K sto 1252  ... αυτή τη φορά μου έβγαλε μόνο ένα μύνημα "εισαι εγγεγραμενος" και όχι 2 που έκανε την 1η φορα.
Μετά που έστειλα Ο έγραψε "η υπηρεσια δεν ειναι διαθέσιμη που τελικά σημαίνει οτι έχεις ξανα αυτόματη χρέωση 2 ευρω .
Οταν ξαναστέλνεις Κ σου λεει εγινε η ενεργοποίηση ... και στην συνέχεια είναι εγγεγραμενος , σωστά όλα.

Μήπως χρειάζεται να το δοκιμάσεις με 0 (μηδέν) όπως λέει η σελίδα και όχι με Ο (όμικρον) όπως το έβαλες.....?

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Έληξαν που έξτρα παροχές στο cu μου μετά από 9 μήνες. 

Δεν έχω καθόλου υπόλοιποωξαι δεν δεν έχω ξαναμπεί στο liquid. 

Με ενδιαφέρει η απεριόριστη ομιλία και τουλάχιστον καμία 10gb θα ήταν επιθυμητά. 

Τι προτείνετε να κάνω; 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, tiniakos said:

Έληξαν που έξτρα παροχές στο cu μου μετά από 9 μήνες. 

Δεν έχω καθόλου υπόλοιποωξαι δεν δεν έχω ξαναμπεί στο liquid. 

Με ενδιαφέρει η απεριόριστη ομιλία και τουλάχιστον καμία 10gb θα ήταν επιθυμητά. 

Τι προτείνετε να κάνω; 

26828296_Screenshot_20240120_103821_MyCU.thumb.jpg.fc1f107b19025c2fb9ef8f872870f684.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωραία κάνω κάτι με τη μπάρα, σε ποια ημερομηνία να τη βάλω; 

Συμφέρει καλύτερα αυτό ή κάποιο πακέτο από τα cu τα απλά; 

Edited by tiniakos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...