Jump to content

CU Liquid


blizard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

25 minutes ago, kalitexnis_g said:

Όταν με το καλό λυθεί το πρόβλημα, πες τους το στόρυ και ζητά να σου πιστωθεί το ποσό εκ νέου. Αφού δεν είναι από δική σου υπαιτιότητα.

Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι το νούμερο έχει ειδική προσφορά που τρώει την κάρτα και δίνει άχρηστα πακέτα όταν κάνεις ανανέωση 12 ευρώ και άνω. Οπότε για να μην μπαίνω στην διαδικασία να γκρινιάζω στο τσατ να αφαιρέσουν το πακέτο και να γυρίσουν τα λεφτά μετά από online ανανέωση, έτρεχα να βρω κατάστημα να κάνω ανανέωση με 8ρα.

Να μου γυρίσουν τα λεφτά δεν υπάρχει λόγος. Κατ' αρχάς δε θέλω να τους μαθαίνω πως βγαίνει τζάμπα με cashback και επιπλέον όταν έχεις άλλους τρόπους να βγάλεις το υπόλοιπο είναι άσκοπο. Πήραμε πίτσες προχτές από το υπόλοιπο οπότε το ίδιο αποτέλεσμα στην τσέπη μου με το να μου τα γυρίζανε είχε.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

7 minutes ago, spiliot said:

Κατ' αρχάς δε θέλω να τους μαθαίνω πως βγαίνει τζάμπα με cashback 

Αποκλείεται να μην το ξέρουν. Απλά δεν είμαστε πολλοί αυτοι που το κάνουμε και δεν αξιζει να ασχοληθούν με πρόσθετες ρυθμίσεις. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, spiliot said:

Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι το νούμερο έχει ειδική προσφορά που τρώει την κάρτα και δίνει άχρηστα πακέτα όταν κάνεις ανανέωση 12 ευρώ και άνω. Οπότε για να μην μπαίνω στην διαδικασία να γκρινιάζω στο τσατ να αφαιρέσουν το πακέτο και να γυρίσουν τα λεφτά μετά από online ανανέωση, έτρεχα να βρω κατάστημα να κάνω ανανέωση με 8ρα.

Να μου γυρίσουν τα λεφτά δεν υπάρχει λόγος. Κατ' αρχάς δε θέλω να τους μαθαίνω πως βγαίνει τζάμπα με cashback και επιπλέον όταν έχεις άλλους τρόπους να βγάλεις το υπόλοιπο είναι άσκοπο. Πήραμε πίτσες προχτές από το υπόλοιπο οπότε το ίδιο αποτέλεσμα στην τσέπη μου με το να μου τα γυρίζανε είχε.

Πάντως τόσο καιρό που περιμένεις μήπως θα ήταν μία λύση να κάνεις φορητότητα άλλου και μετά να ξανά γυρίσεις ώστε να ξεκινήσεις από την αρχή με το cu. Εκτός αν έχεις μεγάλο υπόλοιπο ή κρυστάλλους και τα λυπάσε.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, spiliot said:

Πήραμε πίτσες προχτές από το υπόλοιπο οπότε το ίδιο αποτέλεσμα στην τσέπη μου με το να μου τα γυρίζανε είχε.

Κι εγώ απόλαυσα 7 πιτόγυρα (όχι μόνος μου) προσφορά του smart pocket προχθές.. 😉

22 minutes ago, staurosmar said:

Πάντως τόσο καιρό που περιμένεις μήπως θα ήταν μία λύση να κάνεις φορητότητα άλλου και μετά να ξανά γυρίσεις ώστε να ξεκινήσεις από την αρχή με το cu. Εκτός αν έχεις μεγάλο υπόλοιπο ή κρυστάλλους και τα λυπάσε.

Ένα θα σου πω.. έφυγα για μήνες στην Cosmote από ένα φοιτητικό CU και γύρισα ξανά και οι κρύσταλλοι ήταν εκεί!!! Το φοιτητικό βέβαια είχε χαθεί ☹️😂😂

26 minutes ago, VIPdriver said:

Αποκλείεται να μην το ξέρουν. Απλά δεν είμαστε πολλοί αυτοι που το κάνουμε και δεν αξιζει να ασχοληθούν με πρόσθετες ρυθμίσεις. 

Πάντως εγώ που έκατσα και εξηγούσα μία μέρα έναν πως μετακινώ τη μπάρα και τη βγάζω 2 μήνες, άκουγε σαν χαζός και μου λέει "τώρα που το λες ναι μπορεί να συμβεί" Αυτοί θεωρούν ότι βάζουμε μία φορά την ημερομηνία και τέλος. Θα μου πεις ο κανόνας λέει ότι τα πρόβατα έτσι κάνουν.. οκ

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ που έκατσα και εξηγούσα μία μέρα έναν πως μετακινώ τη μπάρα και τη βγάζω 2 μήνες, άκουγε σαν χαζός και μου λέει "τώρα που το λες ναι μπορεί να συμβεί" Αυτοί θεωρούν ότι βάζουμε μία φορά την ημερομηνία και τέλος. Θα μου πεις ο κανόνας λέει ότι τα πρόβατα έτσι κάνουν.. οκ

Κάποια στιγμή εξηγούσα σε μια παρέα πώς την βγάζω πληρώνοντας ελάχιστα με όλα τα κινητά που έχω (ελληνικά και ξένα) και με κοίταζαν σαν εξωγήινο....

Και μετά άρχισαν να με δουλεύουν

Τι να πεις, ήταν και μορφωμένοι άνθρωποι

Το να μην ξέρεις το θεωρώ λογικό το να μην θέλεις να μάθεις όταν ο άλλος σου εξηγεί μια λύση που θα σε βοηθήσει οικονομικά το θεωρώ απλά απαράδεκτο

Τέλος πάντων, προσωπικά έπαψα να εξηγώ πλέον, αστούς να κόψουν το λαιμό τους

Στο φινάλε όπως έλεγε ένας μάστορας παλιά που δούλευα σε ένα συνεργείο σαν βοηθός ...αν δεν υπήρχαν τα κορόιδα, πώς θα ζούσαν οι έξυπνοι.....λολ...:)

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, HEO said:

Στο φινάλε όπως έλεγε ένας μάστορας παλιά που δούλευα σε ένα συνεργείο σαν βοηθός ...αν δεν υπήρχαν τα κορόιδα, πώς θα ζούσαν οι έξυπνοι.....λολ...:)

Προφανώς.. το έχω ξαναπεί ότι αν σταματήσουν να πληρώνουν οι άλλοι, θα αναγκαστούμε να πληρώνουμε κι εμείς..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, HEO said:

Το να μην ξέρεις το θεωρώ λογικό το να μην θέλεις να μάθεις όταν ο άλλος σου εξηγεί μια λύση που θα σε βοηθήσει οικονομικά το θεωρώ απλά απαράδεκτο

Τέλος πάντων, προσωπικά έπαψα να εξηγώ πλέον, αστούς να κόψουν το λαιμό τους

Από προσωπική εμπειρία, πολύς κόσμος θεωρεί φυσιολογικό να πληρώνει €30-40 το μήνα για το κινητό, αρκεί να μη χρειάζεται να σκοτίζεται για υπόλοιπο χρόνια ομιλίας και δεδομένων.

Ακριβώς επειδή θεωρούν δεδομένο/πάγιο αυτό το έξοδο, δεν ασχολούνται να βρουν φθηνότερες εναλλακτικές και αδιαφορούν για ότι σχετικό και να τους πεις.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, geoponer said:

Από προσωπική εμπειρία, πολύς κόσμος θεωρεί φυσιολογικό να πληρώνει €30-40 το μήνα για το κινητό, αρκεί να μη χρειάζεται να σκοτίζεται για υπόλοιπο χρόνια ομιλίας και δεδομένων.

Ακριβώς επειδή θεωρούν δεδομένο/πάγιο αυτό το έξοδο, δεν ασχολούνται να βρουν φθηνότερες εναλλακτικές και αδιαφορούν για ότι σχετικό και να τους πεις.

Κάποιοι από αυτούς που περιγράφεις πηγαίνουν κάνουν με το αυτοκίνητο χιλιόμετρα για να πάνε σε όλα τα super να μαζέψουν τις προσφορές την ώρα που η βενζίνη είναι στα 2€.

Αλλά το κινητό το θεωρούν πάγιο.. 😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Alexandros201285 said:

Καλημέρα κ καλή χρονιά. χθές βράδυ το γύρισα σε liquid, σήμερα μετά τις 9 ήρθε μνμ ότι έγινε εγγραφή κλπ, αλλά δείχνει παύλες στα ποτηράκια. Είδα στο αντίστοιχο νήμα ότι έχει αναφερθεί κ από άλλους. Γιατί γίνεται αυτό?

Καλή χρονιά ... Hταν πρώτη φορά που μπήκες ? Θυμάσαι αν έκανες τίποτα ιδιαίτερο  ? πχ στην μπαρούλα είχεις βάλει ημερομηνία πληρωμής δικιά σου ή το είχες αφήσει εκει που ήταν ? 
Δεν ξέρουμε γιατί συμβαίνει (1-2% χοντρικα)  δεν εχω καταλάβει κάποιο pattern ... θα σου πρότεινα να μην δοκιμάζεις ξανα μπες βγες και πολλές αλλαγές μπάρας ίσως το κολλήσουν χειρότερα , περίμενε μέχρι δευτέρα που γενικά φτιάχνουν διάφορα προβλήματα αυτόματα , καθάρισε cashe και storage της εφαρμογής, σβήσιμο και install ξανα (κανε και το ίδιo στο vodafone app) 

8 ώρες πριν, spiliot said:

Στη δική μου περίπτωση έχουν περάσει 2 μήνες και δεν έχουν κάνει τίποτα. Όταν τους γκρίνιαξα ότι τι θα το κάνω το νούμερο με αυτές τις χρεώσεις μου έδωσαν 200' και 1GB για ένα μήνα. Σε δύο βδομάδες λήγει, για να δούμε αν θα το έχουν φτιάξει μέχρι τότε ή θα το πάμε μέχρι το καλοκαίρι με τζάμπα πακέτα από το τσατ 🙂

Πές μας και εσυ απο περιέργεια αν θυμάσαι κάτι ιδιαίτερο όταν έγινε, μαλλον πρέπει να το βρούμε μόνοι μας 😉 . Να δοκιμάσεις έξοδο στο vodafone καρτοπρόγραμμα όπως σου είπαν, δεν χανεις λεφτά ή ποντους , αν μπορέσουν να σε γυρίσουν πριν τις 30 μερες η να σου δώσουν 1 μηνα κατι να μιλάς μια χαρα.

4 ώρες πριν, HEO said:

Κάποια στιγμή εξηγούσα σε μια παρέα πώς την βγάζω πληρώνοντας ελάχιστα με όλα τα κινητά που έχω (ελληνικά και ξένα) και με κοίταζαν σαν εξωγήινο....
Και μετά άρχισαν να με δουλεύουν
Τι να πεις, ήταν και μορφωμένοι άνθρωποι

Αστα να πάνε ...  στις γιορτές σε ένα σπίτι αρχίσαμε συζήτηση για την ακρίβεια που μετα πηγε στα καρτελ ... εγω ανέφερα την τηλεφωνία με διάθεση πλάκας αφου τους έχω πει πολλές φορές για το liquid ,  και προς έκπληξή μου συμφώνησαν και οι 3 !!  ο ένας ελεγε για το συμβόλαιο και ο άλλος για την άυξηση κάρτας σαν να είχαν ξεχάσει τα παντα η να μην ειχαν καταλάβει ποτέ τίποτα  !!! Στην αρχή νόμιζα μου εκαναν πλάκα 😉  ... το άφησα γιατι δεν ξέρω τι θα γινόταν αν επέμενα. Κανονικοί άνθρωποι το πιο τρομερό, με 7 χρονών παιδί που σίγουρα εχει ενδιαφέρον να  καταλαβει περισσότερα. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, blizard said:

Καλή χρονιά ... Hταν πρώτη φορά που μπήκες ? Θυμάσαι αν έκανες τίποτα ιδιαίτερο  ? πχ στην μπαρούλα είχεις βάλει ημερομηνία πληρωμής δικιά σου ή το είχες αφήσει εκει που ήταν ? 
Δεν ξέρουμε γιατί συμβαίνει (1-2% χοντρικα)  δεν εχω καταλάβει κάποιο pattern ... θα σου πρότεινα να μην δοκιμάζεις ξανα μπες βγες και πολλές αλλαγές μπάρας ίσως το κολλήσουν χειρότερα , περίμενε μέχρι δευτέρα που γενικά φτιάχνουν διάφορα προβλήματα αυτόματα , καθάρισε cashe και storage της εφαρμογής, σβήσιμο και install ξανα (κανε και το ίδιo στο vodafone app) 

Ναι πρώτη φορά ήταν. Επέλεξα εγώ ημερομηνία πληρωμής. Τώρα βγήκα από liquid, το γύρισα σε κανονικό cu, όταν πάω να ξαναγίνω liquid δεν μαφηνει. Έρχεται μνμ οτι απέτυχε η εγγραφή μου.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, blizard said:

Πές μας και εσυ απο περιέργεια αν θυμάσαι κάτι ιδιαίτερο όταν έγινε, μαλλον πρέπει να το βρούμε μόνοι μας 😉 . Να δοκιμάσεις έξοδο στο vodafone καρτοπρόγραμμα όπως σου είπαν, δεν χανεις λεφτά ή ποντους , αν μπορέσουν να σε γυρίσουν πριν τις 30 μερες η να σου δώσουν 1 μηνα κατι να μιλάς μια χαρα.

Δεν έχω όρεξη να μπλέξω χειρότερα δοκιμάζοντας μόνος μου, προτιμώ μια φορά τη βδομάδα να τους γκρινιάζω. Άλλωστε τώρα που έχει τόσο μεγάλη καθυστέρηση και που υποτίθεται το έχουν δώσει σε υπεύθυνο με προτεραιότητα και πάλι με γράψανε ντρέπονται και οι ίδιοι (και θα έπρεπε).

Αυτό που έκανα ήταν να βγω από liquid για να κάνω ανανέωση σαν cu ώστε να πάρω shake it κλπ. Βγήκα, περίμενα κάποια ώρα, έκανα την ανανέωση από την εφαρμογή και όταν πήγα να βάλω shake it μου έβγαλε καλώς ήρθες στο liquid (ποιος ήρθε λέω) και παυλίτσες. Από τότε πείσμα.

Να ξεκαθαρίσω ότι δεν είδα αν είχε προλάβει να βγει από liquid γιατί δεν έχω την συσκευή κοντά ούτε θεώρησα ότι το να κάνεις ανανέωση μπορούσε να το μπλοκάρει, άντε στη χειρότερη να μην έδινε τα 100mb του πάρε να έχεις. Μέχρι τότε ξέραμε το γρήγορο μπες βγες ή τις απανωτές αλλαγές μπάρας ως πρόβλημα.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

ως χρηστης στο cu liquid δεν μπορουμε να χρησιμοποιησουμε την εφαρμογη my vodafone app και να δηλωσουμε προβλημα καλυψης και ιντερνετ για να κερδισουμε δωρεαν ομιλια και ιντερνετ για 24 ωρες. 

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.Σας στέλνει κι εσάς η Vodafone μυνήματα να ενεργοποιησετε πακέτα ενώ είστε liquid;Τι φάση;Αφού είμαστε liquid γιατί μας στέλνει τέτοια μυνήματα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.Σας στέλνει κι εσάς η Vodafone μυνήματα να ενεργοποιησετε πακέτα ενώ είστε liquid;Τι φάση;Αφού είμαστε liquid γιατί μας στέλνει τέτοια μυνήματα;
υπαρχει μια παροιμια που ταιριαζει στην σημερικη κατασταση της αγορας την ακριβεια και τους "εμπορους"

"ό,τι φάμε, ό,τι πιούμε και ό,τι αρπάξει ο κ..λος μας"

Sent from my SM-A908N using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, glofiish said:

Παιδιά μια ερώτηση.Σας στέλνει κι εσάς η Vodafone μυνήματα να ενεργοποιησετε πακέτα ενώ είστε liquid;Τι φάση;Αφού είμαστε liquid γιατί μας στέλνει τέτοια μυνήματα;

Μηπως ειναι προσφορές?

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, kmpatra said:

Μηπως ειναι προσφορές?

Ναι προσφορές είναι αλλά εγώ για να τα ενεργοποιήσω πρέπει να ακυρώσω την συνδρομή.Να βγω δηλαδή από το liqud.Δεν είναι σαν τα απεριόριστα που δίνει με 11,5 ευρώ και μπορώ να τα ενεργοποιήσω.

Είναι καθαρά πακέτα cu

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, glofiish said:

Ναι προσφορές είναι αλλά εγώ για να τα ενεργοποιήσω πρέπει να ακυρώσω την συνδρομή.Να βγω δηλαδή από το liqud.Δεν είναι σαν τα απεριόριστα που δίνει με 11,5 ευρώ και μπορώ να τα ενεργοποιήσω.

Είναι καθαρά πακέτα cu

Ε βγες απο το λικουιντ, παρε την προσφορά και ξαναμπες. Πριν μπεις σκαναρε και ενα κάσμπακ οποτε θα το εχεις ετοιμο την επόμενη φορα που ξαναβγεις.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VIPdriver said:

Ε βγες απο το λικουιντ, παρε την προσφορά και ξαναμπες. Πριν μπεις σκαναρε και ενα κάσμπακ οποτε θα το εχεις ετοιμο την επόμενη φορα που ξαναβγεις.

Έχω κατοχυρώσει ανανέωση με 8 ευρώ.Αν βγω και ξαναμπώ η αν πειράξω μπάρα μετά θα ακυρωθεί η 8ευρη συνδρομή και θα πάει 13

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, glofiish said:

Έχω κατοχυρώσει ανανέωση με 8 ευρώ.Αν βγω και ξαναμπώ η αν πειράξω μπάρα μετά θα ακυρωθεί η 8ευρη συνδρομή και θα πάει 13

Τότε πληρώνεις 16 ευρώ το δίμηνο. Άλλαξέ το σε 15 ευρώ συνδρομή και πείραζε την μπάρα να πληρώνεις ανά δίμηνο. Θα έχεις ένα μήνα δωρεάν κλήσεις και θα πληρώνεις 1 ευρώ λιγότερο στο δίμηνο.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, spiliot said:

Τότε πληρώνεις 16 ευρώ το δίμηνο. Άλλαξέ του σε 15 ευρώ συνδρομή και πείραζε την μπάρα να πληρώνεις ανά δίμηνο. Θα έχεις ένα μήνα δωρεάν κλήσεις και θα πληρώνεις 1 ευρώ λιγότερο στο δίμηνο.

Αφού δεν γίνεται.Το υπόλοιπο λήγει 12 το βράδυ και η αυτόματη ανανέωση 9 το άλλο πρωι.Πρεπει μετά να ασχολησε συνέχεια ,να μπαινοβγαίνεις με κίνδυνο να κολλήσει το σύμπαν ,να κάνεις Cashback και γενικα να είσαι σε εγρήγορση πάντα κάτι που δεν θέλω.

Το liquid είναι τέλειο για μέτρια προς χαμηλή χρήση,για κάνα σουβλάκι  και για αυτούς που δεν θέλουν να ασχολούνται.Εγω είμαι σε τέτοια φάση γι'αυτό το επέλεξα.

Edited by glofiish
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, glofiish said:

Αφού δεν γίνεται.Το υπόλοιπο λήγει 12 το βράδυ και η αυτόματη ανανέωση 9 το άλλο πρωι.Πρεπει μετά να ασχολησε συνέχεια ,να μπαινοβγαίνεις με κίνδυνο να κολλήσει το σύμπαν ,να κάνεις Cashback και γενικα να είσαι σε εγρήγορση πάντα κάτι που δεν θέλω.

Το liquid είναι τέλειο για μέτρια προς χαμηλή χρήση,για κάνα σουβλάκι  και για αυτούς που δεν θέλουν να ασχολούνται.Εγω είμαι σε τέτοια φάση γι'αυτό το επέλεξα.

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς δε γίνεται. Θα το βάζεις να κάνει ανανέωση την μέρα που λήγει το υπόλοιπο και όχι την επόμενη. Το να αλλάζεις την μπάρα δεν έχει μπλοκάρει κανέναν - απ' όσο ξέρουμε μέχρι στιγμής - εφόσον γίνεται μόνο μία φορά. Αν δοκιμάσεις και δεύτερη αλλαγή σε liquid πριν ολοκληρωθεί η πρώτη υπάρχει κίνδυνος.

Αφήνοντας στην άκρη τα cashback κατ' εμέ το να αλλάζεις την μπάρα κάθε μήνα δεν είναι και κάτι το φοβερό για να παίρνεις και ένα μήνα δωρεάν κλήσεις αλλά το δέχομαι ότι είναι κάτι που δε θες να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, glofiish said:

Το liquid είναι τέλειο για μέτρια προς χαμηλή χρήση,για κάνα σουβλάκι  και για αυτούς που δεν θέλουν να ασχολούνται.

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω εν μέρει. Πρώτα απ' όλα με 15€ έχεις απεριόριστη ομιλία, και με 1,5€ έχεις απεριόριστα τα πάντα για 24 ώρες. Άρα πώς προκύπτει η μέτρια προς χαμηλή χρήση;

Επίσης αν δεν ασχολείσαι και κανείς μέτρια προς χαμηλή χρήση, θα γεμίσεις λεφτά. Πρέπει να ασχολείσαι ώστε να τα τρως στο smart pocket ή να μην τα αφήνεις να γίνουν πολλά μέσω των τρόπων που έχουν αναφερθεί.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kalitexnis_g said:

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω εν μέρει. Πρώτα απ' όλα με 15€ έχεις απεριόριστη ομιλία, και με 1,5€ έχεις απεριόριστα τα πάντα για 24 ώρες. Άρα πώς προκύπτει η μέτρια προς χαμηλή χρήση;

Επίσης αν δεν ασχολείσαι και κανείς μέτρια προς χαμηλή χρήση, θα γεμίσεις λεφτά. Πρέπει να ασχολείσαι ώστε να τα τρως στο smart pocket ή να μην τα αφήνεις να γίνουν πολλά μέσω των τρόπων που έχουν αναφερθεί.

Σε απόλυτους αριθμούς έχει ακριβά data.1,2γιγα έχει 1,5 ευρώ.

Έχεις δικιο .unlimited data στο ίδιο 24ωρο πάλι 1,5ευρω έχουν.Στο ίδιο 24ωρο όμως Οκ. 

Εμένα το liquid με έσωσε. Παρόλα αυτά δεν είναι για όλους.Αμα ο άλλος είναι συνέχεια στο τικ τοκ και στο YouTube on the go δεν κάνει 

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, glofiish said:

Εμένα το liquid με έσωσε. Παρόλα αυτά δεν είναι για όλους.Αμα ο άλλος είναι συνέχεια στο τικ τοκ και στο YouTube on the go δεν κάνει 

Υπάρχουν 200gb το μήνα με 10 ευρω (τωρα που τελιωνουν τα απεριοριστα τζαμπα) , 8gb με 6 ευρω , το 1,2 ευρω ανα gb ,  και αν ασχοληθείς μπορείς να παρεις 3gb με καθε ανανεωση ... για τα παντα κάνει , και για λιγα αλλά και για παρα πολλα ... (ισως βρείς πιο φτηνό κάποιο συμβόλαιο για απεριοριστα  data στα 20-25 ευρω προσφορα με εχτρα καρτες για οικογένεια  αλλα αν καποιος ειναι κατω των 30 η καρτα νεων στο liquid είναι καλυτερη)

Από ανανεωση δεν θα κάνεις σχεδόν τίποτα , οπως σου ειπαν θα ορίσεις χρέωση 13-15 ευρω  και μετα κάθε 55-60 μέρες θα κουνας την μπαρουλα οταν πλησιάσει ο μηνας που δεν θες να σου παρει λεφτα.
(Προσοχη μην το κάνεις 2 φορες αν φανει οτι δεν επιασε την 1η , περίμενε ... επίσης μπορεις να κλεισεις και την κάρτα αλλα θέλει προσοχή μην ξεχάσεις να την ανοιξεις μετα και να κουνησεις την μπαρα για τις 61 μερες που ειπες)

 Τωρα αν θες κάποιο πακέτο internet  θα το αγοράσεις πολυ απλα απο το Big bang (λεφτά δεν ξερω αλλα κρύσταλοι υπάρχουν), για απεριοριστη ομιλία δωρεαν απλα βαζεις 15 ανανεωση , αν θες 3gb θα πρέπει να κανεις κατι παραπανω (μπες βγες η παλια εφαρμογη αν δεν μπορεις να βγεις) αλλα γενικα δεν εχει κατι δύσκολο .

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Αν μπω liquid και μετα απο καποιες μερες βγω χωρις να παρω το δωρεαν μηνα, μπορω να τον παρω την επομενη φορα που θα μπω?  Αν θυμαμαι καλα απο οτι εχω διαβασει μπορω. Ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...