Jump to content

Google Pixel 7


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έχω αυτή και καλύπτει το αλουμίνιο της κάμερας και είναι αρκετά προστατευτική:

 

https://www.amazon.de/-/en/gp/aw/d/B0BFBRLHB4?psc=1&ref=ppx_pop_mob_b_asin_title

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ενημέρωση Μαρτίου live..

Για να δούμε τι άλλαξε:

https://9to5google.com/2023/03/13/pixel-android-13-qpr2-update/

Screenshot_20230313-210706.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

αγόρασα το κινητό και δεν δέχομαι κλήσεις και με το ζόρι κατάφερα να το συνδέσω με lte . Δεν με νοιάζει το 5g ούτε το voLTE. έχω nova σύνδεση. Τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να δουλέψει σαν ένα απλο 4g Κινητό;

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Jrd said:

αγόρασα το κινητό και δεν δέχομαι κλήσεις και με το ζόρι κατάφερα να το συνδέσω με lte . Δεν με νοιάζει το 5g ούτε το voLTE. έχω nova σύνδεση. Τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να δουλέψει σαν ένα απλο 4g Κινητό;

έχεις ενεργοποιήσει το 2g?  Στο lte επιλέγεις μόνο αυτό και όχι 5g και lte

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, guy_fawkes said:

έχεις ενεργοποιήσει το 2g?  Στο lte επιλέγεις μόνο αυτό και όχι 5g και lte

είδα ένα βίντεο στο youtube και απενεργοποίησα το 2g πάτησα στην κλήση *#*#4336#*# Και άνοιξε κάποιες ρυθμίσεις και απενεργοποίησα το "Enable DSDS".Να τα επαναφέρω όπως ήταν να απενεργοποιήσω το 2g και να αφήσω απλά το LTE;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Jrd said:

είδα ένα βίντεο στο youtube και απενεργοποίησα το 2g πάτησα στην κλήση *#*#4336#*# Και άνοιξε κάποιες ρυθμίσεις και απενεργοποίησα το "Enable DSDS".Να τα επαναφέρω όπως ήταν να απενεργοποιήσω το 2g και να αφήσω απλά το LTE;

το κινητό είναι αρουτάριστο σωστα?

για να έχεις κλήσεις θα πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει το 2g και απο την στιγμή που δεν είσαι με cosmote δεν έχεις volte.Δεν χρειαζότανε να πειράξεις κάτι άλλο!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, guy_fawkes said:

το κινητό είναι αρουτάριστο σωστα?

για να έχεις κλήσεις θα πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει το 2g και απο την στιγμή που δεν είσαι με cosmote δεν έχεις volte.Δεν χρειαζότανε να πειράξεις κάτι άλλο!

αρουτάριστο είναι ναι . άνοιξα το 2g το έβαλα μόνο LTE και όλα καλά και κλήσεις παίρνω και ιντερνετ έχω. Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τις κλήσεις από σταθερά forthnet έχει λυθεί; Έχουμε κανένα νέο;

Είμαι τόσο κοντά στην αγορά του αλλά κάθε φορά που σκέφτομαι αυτά τα "προβλήματα" το αναβάλω. Το Realme GT2 Pro ίσως να είναι καλύτερη λύση, γιατί ανάμεσα σε αυτά τα 2 είμαι, αλλά από την άλλη τους φοβάμαι λίγο τους Κινέζους με το support και τα updates τους γενικά.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, JimBlack said:

Το πρόβλημα με τις κλήσεις από σταθερά forthnet έχει λυθεί; Έχουμε κανένα νέο;

Είμαι τόσο κοντά στην αγορά του αλλά κάθε φορά που σκέφτομαι αυτά τα "προβλήματα" το αναβάλω. Το Realme GT2 Pro ίσως να είναι καλύτερη λύση, γιατί ανάμεσα σε αυτά τα 2 είμαι, αλλά από την άλλη τους φοβάμαι λίγο τους Κινέζους με το support και τα updates τους γενικά.

Περιμένω να ξαναγυρίσω στην cosmote (έκανα φορητοτητα στην vodafone αλλά δε την πάλεψα με το δίκτυο της) και θα σου πω. Και εμένα με καίει γιατί έχουν οι δικοί μου. Μπορώ να παραδεχτώ ότι σκέφτομαι σοβαρά την πώληση της συσκευής. Όσο για το πρόβλημα, θεωρώ ότι ίσως λυθεί αν κάποια στιγμή αναβαθμίσουν την έκδοση ρυθμίσεων κινητής τηλεφωνίας. Μέχρι στιγμής στην cosmote δε νομιζω. Περιμένω σήμερα αύριο θα αλλάξω πάλι δίκτυο. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά, υπάρχει κάπου ρύθμιση να μην παίζει ήχος από τα ηχεία όταν είμαι συνδεδεμένος με Bluetooth? Να ακούω μόνο στα ακουστικά την εισερχόμενη κλήση? Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το Νοέμβριο χρησιμοποίησα ένα Pixel 6 με μια φυσική κάρτα wind και όλα ήταν μια χαρά. Με το 7 και χωρίς κανένα πείραγμα , φαντάζομαι πως θα είναι κάπως έτσι τα πράγματα; Μια sim wind(nova). Γνωρίζω τους περιορισμούς καθώς και τα πλεονεκτήματα με ρουτ και shizuku.


Sent from my iPhone using Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

όταν συνδέω το κινητό στο αυτοκίνητο στους χάρτες δεν αναγνωρίζει την φωνητική αναζήτηση στα Ελληνικά. Τσέκαρα τις ρυθμίσεις με τις γλώσσες τα έχω στα Ελληνικά . Πρέπει να έχει σχέση με το assistant που εκεί μέσα δεν έχει τα Ελληνικά. Ξέρετε τι μπορεί να φταίει. ;

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν Nova κι έχουν VoLTE με root η με shizuku, παίζουν όλα σωστά;

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά σκέφτομαι να το πάρω έχει κάποιος θέμα με κλήσεις ή υπερθέρμανση;Και κάτι τελευταίο όταν μιλάω έχω ίντερνετ 4g ή κόβεται το ίντερνετ; Ή μπορώ να έχω gps με πλοήγηση παράλληλα με 4g. Eυχαριστω

Edited by BOOM1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά σκέφτομαι να το παρω από εδώ βγαίνει 408€.. καινούριο δεν είναι έτσι ;( το lemon χρώμα λεω να πάρω)

https://www.amazon.co.uk/Google-Pixel-Unlocked-Smartphone-wide-angle/dp/B0BDJG3TWP/ref=mp_s_a_1_3?crid=21P4NPIVWZ0A2&keywords=google%2Bpixel%2B7&qid=1692017354&sprefix=google%2B%2Caps%2C316&sr=8-3&th=1&psc=1

Πρώτη φορά θα κάνω παραγγελία από αμαζον.Είναι κάτι που πρέπει να ξέρω; ευχαριστώ 

Edited by BOOM1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σκέφτομαι να το παρω από εδώ βγαίνει 408€.. καινούριο δεν είναι έτσι ;( το lemon χρώμα λεω να πάρω)
https://www.amazon.co.uk/Google-Pixel-Unlocked-Smartphone-wide-angle/dp/B0BDJG3TWP/ref=mp_s_a_1_3?crid=21P4NPIVWZ0A2&keywords=google%2Bpixel%2B7&qid=1692017354&sprefix=google%2B%2Caps%2C316&sr=8-3&th=1&psc=1
Πρώτη φορά θα κάνω παραγγελία από αμαζον.Είναι κάτι που πρέπει να ξέρω; ευχαριστώ 
490 λίρες βλέπω εγω84ff9db630b4898a795cbeb8b7559a16.jpg

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 14/8/2023 at 3:42 ΜΜ, BOOM1 said:

Καλησπέρα παιδιά σκέφτομαι να το παρω από εδώ βγαίνει 408€.. καινούριο δεν είναι έτσι ;( το lemon χρώμα λεω να πάρω)

https://www.amazon.co.uk/Google-Pixel-Unlocked-Smartphone-wide-angle/dp/B0BDJG3TWP/ref=mp_s_a_1_3?crid=21P4NPIVWZ0A2&keywords=google%2Bpixel%2B7&qid=1692017354&sprefix=google%2B%2Caps%2C316&sr=8-3&th=1&psc=1

Πρώτη φορά θα κάνω παραγγελία από αμαζον.Είναι κάτι που πρέπει να ξέρω; ευχαριστώ 

Απλά να κοιτάξεις να το πάρεις από το ίδιο το Amazon και όχι από πωλητή.

Link to comment
Share on other sites

Απλά να κοιτάξεις να το πάρεις από το ίδιο το Amazon και όχι από πωλητή.
Πώς το βλέπεις αυτό?


Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, guy_fawkes said:

Πώς το βλέπεις αυτό?


Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεξιά στη σελίδα λέει Sold By: και Dispatched by:

Ποιος το πουλάει και ποιος το στέλνει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα, με το update του Δεκεμβρίου εμφανίστηκε το 5G με cosmote (volte υπήρχε ήδη σε cosmote)

Στάλθηκε από το Pixel 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...

Το γυρισα προσφατα απο Nova σε Cosmote και δεν εχω 5g πια.

Ειμαι root και μολις ειχα παρει το κινητο ειχα κανει τα κολπα με Network Signal Guru,Universal Modem fix module (το χω κλειστο απο πριν παω στην Cοsmote γιατι οταν ηταν ανοιχτο δεν συνδεοταν στη Nova για καποιο λογο) και Volte properties (παλι κλειστο το χω αφου δινουν Volte ετσι κι αλλιως)

Κανεις καμια ιδεα?

Στο preferred network type γραφει 5g (recommended) παρολαυτα,αλλα 2 μερες που ειμαι cosmote οπου κι αν εχω κυκλοφορησει δεν εχω δει πουθενα 5g,μονο LTE,και εχω βρεθει σε μερη που ειχα στανταρ 5g με τη Nova.

Aν στειλω ''5g'' στο 1333 της cosmote για ενεργοποιηση 5g μου ερχεται οτι δεν υποστηριζεται η συσκευη.

Καμια ιδεα?Παιζει να χρησιμοποιει τοσο το LTE η cosmote που δεν πετυχα πουθενα καλυψη 5g η κατι πρεπει να κανω??

Link to comment
Share on other sites

Βάλε τη κάρτα σε τηλέφωνο που υποστηρίζει 5G στείλε μήνυμα και μετά αφού έρθει η επιβεβαίωση βάλε τη στο δικό σου 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Νέα beta 14 (AP21.240305.005) με νέα έκδοση ρυθμίσεων εταιρείας κινητής τηλεφωνίας telekom_gr-56000000008.20
2024-02-28 (από 2024-02-07).

Με Cosmote φυσική SIM, δε βλέπω πάλι 5G (ενώ 2 εκδόσεις πριν λειτουργούσε υποδειγματικά), ούτε VoWiFi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...