Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, guy_fawkes said:

Η αλήθεια είναι οτι μετά την πρώτη φόρτιση απο την αναβάθμιση , έστρωσε και το δικό  μου!

Την ημέρα της αναβάθμισης, η μπαταρία τελείωνε και δεν την προλάβαινα!

 

Screenshot_20231215-151125.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, spyridon70 said:

Σε σύνδεση Vodafone  πρέπει να στείλουμε SMS ενεργοποίησης με συμβατή συσκευή στο 1339 για να ισχύει το volte και το 5G;Αν ναι τι γράφουμε στο SMS;

Στην περίπτωση μου τουλάχιστον, δεν χρειάστηκε κάτι τέτοιο - ούτε είχα πριν 5G συσκευή. YMMV φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, NickNT said:

Στην περίπτωση μου τουλάχιστον, δεν χρειάστηκε κάτι τέτοιο - ούτε είχα πριν 5G συσκευή. YMMV φυσικά.

Τελικά δεν χρειάστηκε τίποτα.Μολις έβαλα σύνδεση Vodafone λειτούργησε αμέσως το Volte και το 5G

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, spyridon70 said:

Τελικά δεν χρειάστηκε τίποτα.Μολις έβαλα σύνδεση Vodafone λειτούργησε αμέσως το Volte και το 5G

Oύτε Shizuku & Pixel IMS;

Link to comment
Share on other sites

Τελευταίως το NOVA Launcher στο pixel 7pro μου τραβάει διαφορά κολλήματα

Έχετε παρατηρήσει κάτι ανάλογο?

Έχετε μήπως να προτείνετε κάποιον άλλο Launcher, παραμετροποιήσιμο αλλά πιο σταθερό?

Link to comment
Share on other sites

Τελευταίως το NOVA Launcher στο pixel 7pro μου τραβάει διαφορά κολλήματα

Έχετε παρατηρήσει κάτι ανάλογο?

Έχετε μήπως να προτείνετε κάποιον άλλο Launcher, παραμετροποιήσιμο αλλά πιο σταθερό?
Ισχύει αυτό που λες, γενικά δεν έχω βρει κάποιον launcher που να δουλεύει αψεγάδιαστα από το android 13 και μετά. Κολληματάκια, πολλά bugs στα animations ακόμα και στις τελευταίες beta

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση που λογικά θα απορούν πολλοί. Γιατί δεν μπορούμε να βγάλουμε 4k 60fps η αντίστοιχα 1080p 60fps με hdr ενεργοποιημένο; Μπορούμε με κάποιον τρόπο να το κάνουμε να δουλέψει; Screenshot_20231217-045110.thumb.png.c2e734a16028869ea5a0350c16d1b3c8.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Vasilis Nikolakoulis said:

Να κάνω μια ερώτηση που λογικά θα απορούν πολλοί. Γιατί δεν μπορούμε να βγάλουμε 4k 60fps η αντίστοιχα 1080p 60fps με hdr ενεργοποιημένο; Μπορούμε με κάποιον τρόπο να το κάνουμε να δουλέψει; Screenshot_20231217-045110.thumb.png.c2e734a16028869ea5a0350c16d1b3c8.png

Γιατί δεν μπορεί ακόμα ο επεξεργαστης να το βγαλει εις πέρας τα 60fps

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

 

 

4 ώρες πριν, doganos said:

Γιατί δεν μπορεί ακόμα ο επεξεργαστης να το βγαλει εις πέρας τα 60fps

 

Πιστεύεις κάποια στιγμή θα μπορέσει με κάποιο update η είναι καθαρά θέμα κινητό; . Δηλαδή με κάποιο άλλο πιο (δυνατό) κινητό να γίνεται 

 

4 ώρες πριν, doganos said:

Γιατί δεν μπορεί ακόμα ο επεξεργαστης να το βγαλει εις πέρας τα 60fps

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Vasilis Nikolakoulis said:

 

 

 

Πιστεύεις κάποια στιγμή θα μπορέσει με κάποιο update η είναι καθαρά θέμα κινητό; . Δηλαδή με κάποιο άλλο πιο (δυνατό) κινητό να γίνεται 

 

 

Όχι δεν θα μπορέσει 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

εντάξει. Ευχαριστώ πολύ 

Να κάνω ακόμα μια ερώτηση. Πιστεύω ότι το κινητό μου (google Pixel 7 pro ) μου είναι ελαττωματικό. Πώς μπορώ και τι να κάνω για να το στείλω πίσω για να το τσεκαρουν και μήπως μου το αντικαταστήσουν; να στείλω μήνυμα στην google ; η στο skroutz από το οποίο το αγόρασα; Επίσης έχω αλλάξει την οθόνη μου επειδή έχει σπάσει . Θα φανεί αυτό όταν το παραλάβουν για να το ελέγξουν και θα φάω άκυρο η είναι καλυμμένος; (η αλλαγή έγινε σε μαγαζί αλλά όχι σε κάποιο επίσημο της Google)

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Vasilis Nikolakoulis said:

εντάξει. Ευχαριστώ πολύ 

Να κάνω ακόμα μια ερώτηση. Πιστεύω ότι το κινητό μου (google Pixel 7 pro ) μου είναι ελαττωματικό. Πώς μπορώ και τι να κάνω για να το στείλω πίσω για να το τσεκαρουν και μήπως μου το αντικαταστήσουν; να στείλω μήνυμα στην google ; η στο skroutz από το οποίο το αγόρασα; Επίσης έχω αλλάξει την οθόνη μου επειδή έχει σπάσει . Θα φανεί αυτό όταν το παραλάβουν για να το ελέγξουν και θα φάω άκυρο η είναι καλυμμένος; (η αλλαγή έγινε σε μαγαζί αλλά όχι σε κάποιο επίσημο της Google)

99% αφού την συσκευή την πείραξες σε μαγαζί μη εξουσιοδοτημενο, θα φας άκυρο απ οποιοδήποτε επίσημο service. Εννοώ για το τσάμπα επισκευή ή την αντικατάσταση. Για να σου φτιάξουν τη ζημιά με δικά σου έξοδα, τότε λογικά θα στο κάνουν. Υπάρχει όμως και αυτό το 1% που αυτός που σου άνοιξε την συσκευή, σου κόλλησε τα πραγματάκια ακριβώς όπως και το εργοστάσιο και δε το καταλάβουν. Φαντάσου κοιτάνε ακόμα και το μονωτικο υλικό που μπορεί να έχουν βάλει στη στεγανοποιηση ή τα αυτοκόλλητα των καλωδίων εσωτερικά. 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου αλλά θα το ρισκάρω. Πώς μπορώ να το στείλω στην google ; και τι να γράψω για να πετύχει η αντικατάσταση του;

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Vasilis Nikolakoulis said:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου αλλά θα το ρισκάρω. Πώς μπορώ να το στείλω στην google ; και τι να γράψω για να πετύχει η αντικατάσταση του;

Αυτό δεν μπορεί να γίνει. Ακόμη και αν το είχες αγοράσει απευθείας από την Google δεν μπορείς να κάνεις κάτι από την Ελλάδα. Μόνο στο κατάστημα από όπου το αγόρασες. Αν το έκανες μέσω καλαθιού Σκρουτζ έχεις περισσότερες πιθανότητες.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, Vasilis Nikolakoulis said:

Ναι μέσω skroutz το αγόρασα.

Άρα μίλα με skroutz. Ευτυχώς που το πήρες μέσο καλαθιού γιατί αν το είχες πάρει απευθείας μέσω καταστήματος τότε μόνο το κατάστημα αν έκανε κάτι. Αν! Ελπίζω να βρεις άκρη. Αν βρεις άκρη πάντως ενημέρωσε μας απλά να ξέρουμε και εμείς γιατί καλώς κακώς ξέραμε τι αγοράζαμε και προσωπικά ήξερα ότι αν πάθαινε τίποτα θα το έφτιαχνα με δικά μου έξοδα σε κάνα irepair ή fixers κτλ. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Άρα μίλα με skroutz. Ευτυχώς που το πήρες μέσο καλαθιού γιατί αν το είχες πάρει απευθείας μέσω καταστήματος τότε μόνο το κατάστημα αν έκανε κάτι. Αν! Ελπίζω να βρεις άκρη. Αν βρεις άκρη πάντως ενημέρωσε μας απλά να ξέρουμε και εμείς γιατί καλώς κακώς ξέραμε τι αγοράζαμε και προσωπικά ήξερα ότι αν πάθαινε τίποτα θα το έφτιαχνα με δικά μου έξοδα σε κάνα irepair ή fixers κτλ. 

Γιατι το λες? Αφού υπάρχει το αμαζον, απο εκεί οτι κ αν πάθει το στέλνεις μέσω amazon και είσαι καλλυμένος, γιατι να ρισκάρεις απο κατάστημα σκρουτζ? Μονο για να το χεις 3-4 ημέρες νωρίτερα ουσιαστικα

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, sm4rt said:

Γιατι το λες? Αφού υπάρχει το αμαζον, απο εκεί οτι κ αν πάθει το στέλνεις μέσω amazon και είσαι καλλυμένος, γιατι να ρισκάρεις απο κατάστημα σκρουτζ? Μονο για να το χεις 3-4 ημέρες νωρίτερα ουσιαστικα

Άλλο το αμαζον. Εγώ απάντησα στο φίλο που είπε ότι αγόρασε από skroutz. 

Link to comment
Share on other sites

On 14/3/2023 at 12:13 ΠΜ, Nikos_s3 said:

Σχόλια/παρατηρήσεις για το update του Μαρτίου:

1) ΠΡΟΣΟΧΗ με τα platform tools 34.0.* για όσους φλασάρουν manually ( που δε νομίζω να είστε πολλοί). Έχουν θέμα και σταματάει το φλασάρισμα στην μέση (μου έκατσε η στραβή...μπήκα στον φάκελο της προηγούμενης έκδοσης και ξαναφλάσρα το update.zip) . Χρησισμοποιήστε την έκδοση 33.0.3

 

 

 

Αυτό με τα platform tools εξακολουθεί και ισχύει;Έχω κατεβάσει την 34.05 έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν λειτουργεί το wifi calling . Έχω δοκιμάσει τα πάντα. Μου κάνει εντύπωση γιατί λειτουργούσε κανονικά πριν το τελευταίο update. Είμαι με Βονταφον και shizuku. Όταν καλώ με wifi δεν εμφανίζεται δίπλα στην επαφή το σύμβολο. Όταν καλώ με 5g το hd εμφανίζεται κανονικά .

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, mavrovelos said:

Αυτό με τα platform tools εξακολουθεί και ισχύει;Έχω κατεβάσει την 34.05 έκδοση.

προσωπικά δουλεύω ακόμα με την 33.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Μόλις πήγα από Cosmote σε Vodafone κι αμέσως είδα 5g. Δεν είμαι root. (Έχω περάσει Hentai OS) είναι στιγμές που πάλι χάνεται το σήμα αλλά επιστρέφει αμέσως , όμως μου εμφανίζεται κάθε φορά αυτό το μήνυμα , στο οποίο πρέπει να πατήσω Okey για να έρθει πάλι η η σύνδεση. Καμία ανάλογη εμπειρία? 

Screenshot_20231219-135250.png

Παρεμπιπτόντως μόλις παράτησα πως με το 5g  φεύγει πολύ γρήγορα η μπαταρία.

Κι ότι με 4g δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα αποσύνδεσης προς το παρόν 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι με 5G και μπαταρία, αλλά η αλήθεια είναι ότι στα περισσότερα περιβάλλοντα που περνώ τη μέρα μου έχει wifi - θα το τσεκάρω στις διακοπές.

Εν τούτοις, ο συνδυασμός Vodafone + Shizuku/IMS + τελευταίο update, εκτός από 5G, έφερε και το φαινόμενο να εμφανίζομαι ενίοτε (σπάνια σχετικά)  ως μη διαθέσιμος, και να λαμβάνω ειδοποίηση με SMS στο καπάκι. Δεν υπάρχει pattern, ο ίδιος αριθμός που αντιμετώπισε πρόβλημα μπορεί κάλλιστα να με καλέσει κανονικά μετά.

Φαντάζομαι ότι δεν είναι τυχαίο (πχ κάποιο ευρύτερο πρόβλημα στο δίκτυο της Vodafone αυτές τις ημέρες) - το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος; Ως πιθανές λύσεις σκέφτομαι να απενεργοποιήσω το IMS και να παίξω με εργοστασιακές ρυθμίσεις, να απενεργοποιήσω το 5G, ή να το αφήσω ως έχει ώστε να γλιτώσω λίγο πρήξιμο 😛 .

Link to comment
Share on other sites

Το 5G είναι γνωστό ότι τρώει περισσότερο την μπαταρία γενικά, αλλά πιο συγκεκριμένα στα Pixel το φαινόμενο είναι ακόμα πιο έντονο γιατί τα μόντεμ τους δεν είναι και τα καλύτερα της πιάτσας.

Προσωπικά δεν το χρησιμοποιώ γιατί δεν μου προσφέρει τίποτα περισσότερο. Ειδικά σε μέρη που η κάλυψη δεν είναι τόσο καλή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...