Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μία κάπως άσχετη ερώτηση για το Google Photos, για ένα θέμα που με έχει εκνευρίσει αρκετά. 😆

Είναι δυνατόν να μην μπορείς να συνδύασεις δύο (ή περισσότερα) videos σε ένα;!; Από ό,τι διαβάζω, σε προηγούμενες εκδόσεις επέλεγες όσα βίντεο ήθελες (ok, έως 30 ή κάτι τέτοιο), και έκανες create movie. Ψάχνοντας το σήμερα, διαπιστώνω ότι πολλά πράγματα μπορείς να κάνεις create μεν (ως επί το πλείστον άχρηστα gimmicks), αλλά ΟΧΙ movies!

Φταίει κάτι στη δική μου έκδοση Google photos ή κάποιο setting, ή μήπως η Google έχει αρχίσει και προσλαμβάνει πρώην υπαλλήλους της Microsoft υιοθετώντας την προσέγγιση "κάθε πέρσι και καλύτερα" από άποψη λειτουργιών και UX;!;

Edit: Φυσικά το Adobe Rush έδωσε τη λύση, άρα ουδέν πρακτικό πρόβλημα, αλλά εξακολουθώ να αναρωτιέμαι...

Edited by NickNT
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το gallery by google απο το playstore και επιτελους κατηγοριοποιηθηκαν  οι  φωτο που εχω

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, nikolasn80 said:

κατεβασα το gallery by google απο το playstore και επιτελους κατηγοριοποιηθηκαν  οι  φωτο που εχω

Τι εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ το google photos προσωπικά το θεωρώ τελείως άχρηστη αυτήν την εφαρμογή 

με το gallery app είναι μια κανονική εφαρμογή φωτογραφιών 

IMG_0211.jpeg

Edited by nikolasn80

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, ο καθένας έχει τις προτιμήσεις, αλλά δεν κατάλαβα τι εννοείς "κατηγοριοποιήθηκαν".

Παλιά δεν μου άρεσε και εμένα το Photos, αλλά πλέον το χρησιμοποιώ γιατί με βολεύει η ευκολία με την οποία ψάχνεις παλιές φωτογραφίες (απλά βάζοντας ένα keyword), τα albums που κάνω share σε φίλους χωρίς ταλαιπωρία και το locked folder.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sotnem said:

ΟΚ, ο καθένας έχει τις προτιμήσεις, αλλά δεν κατάλαβα τι εννοείς "κατηγοριοποιήθηκαν".

Παλιά δεν μου άρεσε και εμένα το Photos, αλλά πλέον το χρησιμοποιώ γιατί με βολεύει η ευκολία με την οποία ψάχνεις παλιές φωτογραφίες (απλά βάζοντας ένα keyword), τα albums που κάνω share σε φίλους χωρίς ταλαιπωρία και το locked folder.

 

Π.χ εικόνες viber-camera -Bluetooth….

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikolasn80 said:

Π.χ εικόνες viber-camera -Bluetooth….

Το έχει και το Google Photos αυτό.
Πηγαίνεις στο tab Library από στα εμφανίζει, π.χ. Camera-Screenshots-Download-Viber-Reddit-Instagram
Μόνο για Bluetooth δεν ξέρω γιατί δεν το χρησιμοποιώ για αρχεία, οπότε δεν μπορώ να το πω με σιγουριά.
Επίσης μπορείς να επιλέξεις αν κάποιος φάκελος θα κάνει backup στο cloud ή θα είναι αποθηκευμένες οι φωτογραφίες μόνο στη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

google play services Νοεμβρίου

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε και το update Δεκεμβρίου (με sideload)...

Άντε να δούμε πως δουλεύει και αυτό. Για την ώρα βλέπω σήμα 5g αλλά όχι αντίστοιχες ταχύτητες. Δεν βιάζομαι να κρίνω γιατί εδώ που είμαι δεν έχω καλή κάλυψη. 

Σταυρώνω τα δάχτυλα μπας και γλυτώσουμε από το root

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, elightme said:

Μπήκε και το update Δεκεμβρίου (με sideload)...

Άντε να δούμε πως δουλεύει και αυτό. Για την ώρα βλέπω σήμα 5g αλλά όχι αντίστοιχες ταχύτητες. Δεν βιάζομαι να κρίνω γιατί εδώ που είμαι δεν έχω καλή κάλυψη. 

Σταυρώνω τα δάχτυλα μπας και γλυτώσουμε από το root

Σε τι δίκτυο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, επιβεβαιώνω πως το 5G λειτουργεί πλέον χωρίς root (όπως και το Volte)

Vowifi δε υπάρχει επιλογή πλέον.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, elightme said:

Καλημέρα, επιβεβαιώνω πως το 5G λειτουργεί πλέον χωρίς root (όπως και το Volte)

Vowifi δε υπάρχει επιλογή πλέον.

Το vowifi θέλει Shizuku. Ακόμα και στην beta που είμαι θέλει Shizuku. 

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα τίποτα! Περίεργο γιατί είμαι και σε Android 14 QPR 1 beta και ακόμα δεν μου έχει έρθει η stable version

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,
   Μόλις πήρα το τηλέφωνο και επειδή έχω μπερδευτεί λίγο , με την τρέχουσα stable χωρίς shizuku ή root έχουμε VoLTE ?

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, gi_viper said:

Ακόμα τίποτα! Περίεργο γιατί είμαι και σε Android 14 QPR 1 beta και ακόμα δεν μου έχει έρθει η stable version

Μπορείς ίσως να την βάλεις από laptop κατεβάζοντας το Factory Image

https://developers.google.com/android/images

Προσέξτε όμως να αφαιρέσετε από το flash-all.bat το option "-w" για να μη διαγράψει το data partition

Screenshot 2023-12-09 145522.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, spickie said:

Καλησπέρα παιδιά,
   Μόλις πήρα το τηλέφωνο και επειδή έχω μπερδευτεί λίγο , με την τρέχουσα stable χωρίς shizuku ή root έχουμε VoLTE ?

με cosmote κανονικά ναι!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια 

Θέλω μέσα στον μήνα να παραγγείλω το 7pro.

Έχω διαβάσει όλα τα σχετικά και αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν πάρω τώρα το κινητό είναι πιθανόν να έχω θέμα με χαμένες κλήσεις στο δίκτυο Vodafone? 

Διάβασα κάποιες δημοσιεύσεις και με ανησύχησαν. Το ότι δεν θα εχω 5g το ξέρω και ειμαι ΟΚ. Αν γίνει με κάποιο Update στο μέλλον μαζί με το Volte καλοδεχούμενο!

Και επίσης μία ερώτηση για να δω αν έχω καταλάβει καλά το Volte. 

Μέχρι σήμερα έχω ένα Pixel 4a το οποίο όταν το βάζω σε λειτουργία Hotspot και δουλεύω αν με πάρει κάποιος τηλέφωνο μου αποσυνδέει το ιντερνετ. Εφόσο ένα κινητό έχει Volte δεν υπάρχει αυτό το μειονέκτημα?

Link to comment
Share on other sites

Η καινούργια έκδοση της βετα είναι όλα οκ?εχουμε αλλαγές?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, nikolasn80 said:

Η καινούργια έκδοση της βετα είναι όλα οκ?εχουμε αλλαγές?

Την έβαλα. Δε πρόσεξα κάτι. Μόνο προσοχή, εμένα μετά το update δε μου ξαναδουλεψε ο Nova launcher. Μου έβγαλε ότι θέλει τερματισμό. Γύρισα στο μαμά pixel και τώρα έβαλα της microsoft που δουλεύει μια χαρά. Από κλήσεις και 5g σε cosmote όπως πριν. Δεν εχει απλά wifi calling αλλά λειτουργεί το Shizuku. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια 
Θέλω μέσα στον μήνα να παραγγείλω το 7pro.
Έχω διαβάσει όλα τα σχετικά και αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν πάρω τώρα το κινητό είναι πιθανόν να έχω θέμα με χαμένες κλήσεις στο δίκτυο Vodafone? 
Διάβασα κάποιες δημοσιεύσεις και με ανησύχησαν. Το ότι δεν θα εχω 5g το ξέρω και ειμαι ΟΚ. Αν γίνει με κάποιο Update στο μέλλον μαζί με το Volte καλοδεχούμενο!
Και επίσης μία ερώτηση για να δω αν έχω καταλάβει καλά το Volte. 
Μέχρι σήμερα έχω ένα Pixel 4a το οποίο όταν το βάζω σε λειτουργία Hotspot και δουλεύω αν με πάρει κάποιος τηλέφωνο μου αποσυνδέει το ιντερνετ. Εφόσο ένα κινητό έχει Volte δεν υπάρχει αυτό το μειονέκτημα?
Εμένα δείχνει ότι είναι ενεργοποιημένο το VOLTE αλλά όταν έχω το κινητό ως HOTSPOT για να μπω στο ίντερνετ από λάπτοπ και κάποιος με καλέσει, η σύνδεση internet του λάπτοπ διακόπτεται.

Άρα ή νομίζω ότι έχω VOLTE και στην πραγματικότητα δεν έχω, ή το VOLTE δεν σου εξασφαλίζει τη σύνδεση Hotspot.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...