Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, _NikitaS_ said:

Δοκίμασες δηλαδή και εισερχόμενη από σταθερό forthnet; Μόνο αυτό ήταν το θέμα της cosmote. Στο facebook λένε ότι παραμένει και με την έκδοση 14.

Να ρωτήσω κάτι άλλο οποίο μέλος ξέρει; Παλαιότερα όταν άκουγα spotify ή κάποιον player ή ραδιόφωνο από το vradio, μου είχε μια συντόμευση ας το πούμε όταν είχα κλειδωμένο το τηλέφωνο και το ρύθμιζα πχ επόμενο τραγούδι από κει. Πλέον το δε το χει. Δε θυμάμαι αν πείραξα κάποια ρύθμιση. Θυμάται κάποιος συμφοριτης να μου πεις πως ενεργοποιώ πάλι τη λειτουργία στην κλειδωμένη οθόνη; 

Δεν έχω ιδέα τί γίνεται με τα πρώην Forthnet, αυτό που εννούσα ήταν ότι δουλεύει όπως δούλευε και με τη 13... Δε νομίζω να άλλαξε κάτι προς το καλύτερο πάντως όσον αφορά το συγκεκριμένο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που με έχει φάει, όταν κάνετε συγχρονισμό στο λογαριασμό Google μένουν αυτά που γυρίζουν ακίνητα όπως η εικόνα?
742780734c9f2e78602daa82b47d3664.jpg

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, guy_fawkes said:

Να ρωτήσω κάτι που με έχει φάει, όταν κάνετε συγχρονισμό στο λογαριασμό Google μένουν αυτά που γυρίζουν ακίνητα όπως η εικόνα?
742780734c9f2e78602daa82b47d3664.jpg

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εμένα τώρα το δοκίμασα. Όσο συγχρονιζουν γυρίζουν. Σταματάνε όταν τελειώσει η διαδικασία. 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τώρα το δοκίμασα. Όσο συγχρονιζουν γυρίζουν. Σταματάνε όταν τελειώσει η διαδικασία. 
Σταματάνε, αλλά δεν σβήνουν, παλιότερα γυρίζανε και μόλις σύγχρονιζανε έσβηναν, τώρα απλά μένουν εκεί ακίνητα και σε σένα?

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, guy_fawkes said:

Σταματάνε, αλλά δεν σβήνουν, παλιότερα γυρίζανε και μόλις σύγχρονιζανε έσβηναν, τώρα απλά μένουν εκεί ακίνητα και σε σένα?

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι μένουν ακίνητα. Προσοχή μη μας βάλουν ενφια 😂

Θα το πω και σε αυτό το τοπικ. 

Στη δικιά μου συσκευή google pixel 7 Pro με beta και δίκτυο nova υπάρχει πλέον 5g από την μαμά όπως φαίνεται πάνω δεξιά στο screenshoot. Η ταχύτητα βέβαια κλάμα εδώ που είμαι. 

Αλλά, δεν έχει volte. Το άνοιξα κλασσικά με shizuku. 

Screenshot_20231006-125207.png

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση σύστημα google play Σεπτεμβρίου

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, _NikitaS_ said:

Ναι μένουν ακίνητα. Προσοχή μη μας βάλουν ενφια 😂

Θα το πω και σε αυτό το τοπικ. 

Στη δικιά μου συσκευή google pixel 7 Pro με beta και δίκτυο nova υπάρχει πλέον 5g από την μαμά όπως φαίνεται πάνω δεξιά στο screenshoot. Η ταχύτητα βέβαια κλάμα εδώ που είμαι. 

Αλλά, δεν έχει volte. Το άνοιξα κλασσικά με shizuku. 

Screenshot_20231006-125207.png

Δηλαδή έχεις 5G με μαμά τηλέφωνο χωρίς ρουτ;

1 ώρα πριν, off_d said:

κι Ελλάδα στη qpr1 beta 2...

Μήπως ξέρεις πότε η qpr1 beta 2 πότε θα γίνει stable;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, _NikitaS_ said:

Ναι μένουν ακίνητα. Προσοχή μη μας βάλουν ενφια 😂

Θα το πω και σε αυτό το τοπικ. 

Στη δικιά μου συσκευή google pixel 7 Pro με beta και δίκτυο nova υπάρχει πλέον 5g από την μαμά όπως φαίνεται πάνω δεξιά στο screenshoot. Η ταχύτητα βέβαια κλάμα εδώ που είμαι. 

Αλλά, δεν έχει volte. Το άνοιξα κλασσικά με shizuku. 

Screenshot_20231006-125207.png

Με το Vowifi τι γίνεται, εξακολουθεί και ενεργοποιείται από το Shizuku;

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, spyridon70 said:

Δηλαδή έχεις 5G με μαμά τηλέφωνο χωρίς ρουτ;

Μήπως ξέρεις πότε η qpr1 beta 2 πότε θα γίνει stable;

Ναι έχω μαμά 5g με την beta. 

Συνήθως είναι 1 ή 2 μήνες μετά η σταθερή έκδοση. 

21 minutes ago, xristos75 said:

Με το Vowifi τι γίνεται, εξακολουθεί και ενεργοποιείται από το Shizuku;

Εγώ με τη nova το έκανα και στην beta με το Shizuku 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, _NikitaS_ said:

Ναι έχω μαμά 5g με την beta. 

Συνήθως είναι 1 ή 2 μήνες μετά η σταθερή έκδοση. 

Εγώ με τη nova το έκανα και στην beta με το Shizuku 

Μπράβο ρε φίλε.Μας έδωσες εξαιρετικά νέα.

Link to comment
Share on other sites

Άλλοι χρήστες με cosmote και vodafone λένε ότι εκτός από 5g δίνουν και μαμά volte. Κανένας δε λέει για wifi calling. Αλλά οκ υπάρχει shizuku. Η αλήθεια είναι ότι σκέφτομαι να γυρίσω cosmote. Απλά φοβάμαι το κλασσικό θέμα που σας έχω πρήξει με τα forthnet χαχαχα 😂 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, spyridon70 said:

Μήπως ξέρεις πότε η qpr1 beta 2 πότε θα γίνει stable;

Κανονικά είναι να δοθεί τον Δεκέμβρη η stable. Είναι QPR που σημαίνει Quarterly και λογικά τον Ιανουάριο θα δοθεί η πρώτη beta της QPR2. Αυτό με κάθε επιφύλαξη όμως, γιατί χτες, αν δε κάνω λάθος, ανακοίνωσαν ότι πλέον θα κάνουν release όποτε είναι "έτοιμες" οι εκδόσεις και όχι σε συγκεκριμένο χρόνο/μέρα κτλ. (όπως πχ γινόταν με τις beta που έβγαιναν συνήθως τη πρώτη Τετάρτη του μήνα).

Επίσης, για να το γράψουμε ξεκάθαρα ώστε να μην υπάρχουν 100 μηνύματα πάλι με παρόμοιες ερωτήσεις: 

Αυτή τη στιγμή, με Android 14 QPR1 Beta 2, έχει δοθεί σίγουρα σε Cosmote και Vodafone 5g και το VoLTE λειτουργεί στη Cosmote όπως λειτουργούσε. Δηλαδή χωρίς να χρειαστεί να πειράξεις τίποτα. VoWiFi δεν γνωρίζω γιατί δεν το χρησιμοποιώ.

 

Edited by off_d
off / d.
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, off_d said:

Κανονικά είναι να δοθεί τον Δεκέμβρη η stable. Είναι QPR που σημαίνει Quarterly και λογικά τον Ιανουάριο θα δοθεί η πρώτη beta της QPR2. Αυτό με κάθε επιφύλαξη όμως, γιατί χτες, αν δε κάνω λάθος, ανακοίνωσαν ότι πλέον θα κάνουν release όποτε είναι "έτοιμες" οι εκδόσεις και όχι σε συγκεκριμένο χρόνο/μέρα κτλ. (όπως πχ γινόταν με τις beta που έβγαιναν συνήθως τη πρώτη Τετάρτη του μήνα).

Επίσης, για να το γράψουμε ξεκάθαρα ώστε να μην υπάρχουν 100 μηνύματα πάλι με παρόμοιες ερωτήσεις: 

Αυτή τη στιγμή, με Android 14 QPR1 Beta 2, έχει δοθεί σίγουρα σε Cosmote και Vodafone 5g και το VoLTE λειτουργεί στη Cosmote όπως λειτουργούσε. Δηλαδή χωρίς να χρειαστεί να πειράξεις τίποτα. VoWiFi δεν γνωρίζω γιατί δεν το χρησιμοποιώ.

 

Και στη nova έδωσε 5g. Δεν έδωσε volte. 

Επίσης από χρήστες στο facebook 

Στη 14 beta2 έφτιαξε το θέμα από κλήσεις πρώην forthnet σε cosmote.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, off_d said:

Κανονικά είναι να δοθεί τον Δεκέμβρη η stable. Είναι QPR που σημαίνει Quarterly και λογικά τον Ιανουάριο θα δοθεί η πρώτη beta της QPR2. Αυτό με κάθε επιφύλαξη όμως, γιατί χτες, αν δε κάνω λάθος, ανακοίνωσαν ότι πλέον θα κάνουν release όποτε είναι "έτοιμες" οι εκδόσεις και όχι σε συγκεκριμένο χρόνο/μέρα κτλ. (όπως πχ γινόταν με τις beta που έβγαιναν συνήθως τη πρώτη Τετάρτη του μήνα).

Επίσης, για να το γράψουμε ξεκάθαρα ώστε να μην υπάρχουν 100 μηνύματα πάλι με παρόμοιες ερωτήσεις: 

Αυτή τη στιγμή, με Android 14 QPR1 Beta 2, έχει δοθεί σίγουρα σε Cosmote και Vodafone 5g και το VoLTE λειτουργεί στη Cosmote όπως λειτουργούσε. Δηλαδή χωρίς να χρειαστεί να πειράξεις τίποτα. VoWiFi δεν γνωρίζω γιατί δεν το χρησιμοποιώ.

 

Ευχαριστούμε για την τελευταία διευκρίνιση.

Σήμερα ενώ είμαι μαμά και έχω android 14 έβαλα μια κάρτα Vodafone σε ένα μαγαζί Vodafone.Δεν υπήρχε το εικονίδιο του Volte. Οπότε μάλλον θα εμφανιστεί με την qpr1 beta 2..Οποτε παραμένω κοσμοτε που έχει μαμά Volte και ας μην έχω καλό σήμα.

Edited by spyridon70
Link to comment
Share on other sites

On 5/10/2023 at 2:04 ΜΜ, vagzard said:

Κανονικά χωρίς shizuku ή root υποθέσω ε; Γιατί κάτι διάβασα ότι το VoLTE στη Vodafone θα ενεργοποιηθεί με το feature drop του Δεκεμβρίου. Άρα δεν ισχύει αυτό μάλλον.

Κανονικά ναι. Είναι ενεργοποιημένο και το δοκίμασα με κλήση. Έχω διαγράψει το shizuku και δεν είναι root.

Screenshot_20231007-012256.png

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω παλι. Αν καποιος χρειαστει να αλλαξει μπαταρια ή οθονη στο κινητο, το αναλαμβανει κανεις στην Ελλαδα;

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marlboro man said:

Να ρωτησω παλι. Αν καποιος χρειαστει να αλλαξει μπαταρια ή οθονη στο κινητο, το αναλαμβανει κανεις στην Ελλαδα;

Εμένα μου βγήκε το κουμπί του volume … Πήγα σε όλες τις μεγάλες αλυσίδες και καμιά με βοήθησε επειδή Pixel 7 Pro, κατάλαβες :').

Αλλά βρήκα ένα Τσάκαλο σε ένα μικρό μαγαζάκι και μου το έφταιξε, οπότε υποθέτω αν σου χαλάσει η παραγγελία ή σου σπάσει η οθόνη και παραγγείλεις το ανταλλακτικό μπορείς να βρεις κάποιον να στο αλλάξει 

Link to comment
Share on other sites

On 7/10/2023 at 1:36 ΠΜ, Angelos_A said:

Κανονικά ναι. Είναι ενεργοποιημένο και το δοκίμασα με κλήση. Έχω διαγράψει το shizuku και δεν είναι root.

Screenshot_20231007-012256.png

Έχεις και 5G μαζί με το Volte στην qpr1 στην Vodafone?

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα και εγώ την τελευταία beta. 5g και Volte δουλεύουν με Cosmote. VoWifi δεν μου δούλεψε χωρίς shizuku...θα κάνω και μια επαναφορά σε εργοστασιακές να το σιγουρέψω3075ddc18333291ed637ce0d18e026e7.jpg

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alanthast0s said:

Εγκατέστησα και εγώ την τελευταία beta. 5g και Volte δουλεύουν με Cosmote. VoWifi δεν μου δούλεψε χωρίς shizuku...θα κάνω και μια επαναφορά σε εργοστασιακές να το σιγουρέψω3075ddc18333291ed637ce0d18e026e7.jpg

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
 

Μη κάνεις τσάμπα εργοστασιακές. Δε λειτουργεί χωρίς shizuku το wifi calling. 

Εγώ δυστυχώς ενώ έλεγα να γυρίσω στην cosmote, τελικά κάτι χρήστες μου λένε ότι δεν έφτιαξε το θέμα με την forthnet. Έτσι κάθομαι στα αυγά μου. 

Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι το μειονεκτημα του shizuku; Οτι πρεπει να το βαζεις μετα απο καθε αναβαθμιση; 

στη vodafone παιζει το wificalling με το shizuku;

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...