Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους...

Το modem fix δεν δουλεύει για rooted 14 beta ?

SafetyNet pass κομπλέ.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ της Google έχω.
Η Vodafone δεν θα το φέρει στην Ελλάδα πάντως.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, guy_fawkes said:

Και εγώ της Google έχω.
Η Vodafone δεν θα το φέρει στην Ελλάδα πάντως.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θα φέρει το pixel 8 επίσημα.Αλλα οι ρυθμίσεις θα είναι και για το 7αρι

Just now, spyridon70 said:

Θα φέρει το pixel 8 επίσημα.Αλλα οι ρυθμίσεις θα είναι και για το 7αρι

https://techblog.gr/mobile/to-pixel-7-pro-tha-ferei-stin-ellada-vodafone-apokleistiko/.Εδώ λέει ότι θα φέρει το 8αρι του χρόνου επίσημα.

Link to comment
Share on other sites

https://techblog.gr/mobile/to-pixel-7-pro-tha-ferei-stin-ellada-vodafone-apokleistiko/.Εδώ λέει ότι θα φέρει το 8αρι του χρόνου επίσημα.
Δεν θα φέρει λέει το άρθρο κι ο τίτλος.

Η Cosmote επίσης έχει ακουστεί από αξιόπιστες πηγές ότι θα φέρει Pixel συσκευές στην Ελλάδα, αλλά από το Pixel 9 η το P10 και μετά
Sent from my Pixel 6 using Tapatalk


Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, baiosss said:

Δεν θα φέρει λέει το άρθρο κι ο τίτλος.

Η Cosmote επίσης έχει ακουστεί από αξιόπιστες πηγές ότι θα φέρει Pixel συσκευές στην Ελλάδα, αλλά από το Pixel 9 η το P10 και μετά
Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

 

Edited by spyridon70
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω για εσάς.Αυτό που με ξενερώνει είναι η παραμετροποίηση η περιορισμένη που έχει ο pixel launcher.Ειδικά στο θέμα των widget με ενοχλεί πολύ η έλλειψη πειράγματος των μεγεθών τους.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, griniaris said:

Δε ξέρω για εσάς.Αυτό που με ξενερώνει είναι η παραμετροποίηση η περιορισμένη που έχει ο pixel launcher.Ειδικά στο θέμα των widget με ενοχλεί πολύ η έλλειψη πειράγματος των μεγεθών τους.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εχω συνηθίσει με Sony τόσο καιρό και έτσι δεν με ενόχλησε ποτέ αυτό!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, griniaris said:

Δε ξέρω για εσάς.Αυτό που με ξενερώνει είναι η παραμετροποίηση η περιορισμένη που έχει ο pixel launcher.Ειδικά στο θέμα των widget με ενοχλεί πολύ η έλλειψη πειράγματος των μεγεθών τους.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Γιατί δεν βάζετε Nova βρε παιδιά, και θα έχεις ότι παραμετροποίηση θες.

Nova Launcher+ Nova Companion και θα είσαι κομπλέ.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, griniaris said:

Δε ξέρω για εσάς.Αυτό που με ξενερώνει είναι η παραμετροποίηση η περιορισμένη που έχει ο pixel launcher.Ειδικά στο θέμα των widget με ενοχλεί πολύ η έλλειψη πειράγματος των μεγεθών τους.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Βάλε nova. Εγώ το έχω πληρώσει. Μπορείς αν θες να το βρεις και σπασμένο (αν και με το free κάνεις την δουλειά σου). Κάνεις ότι θες. 

Εμένα δε μου άρεσε που με το pixel έπρεπε Σον και ντε να είχα υποχρεωτικά τον καιρό και την αναζήτηση. Nova και ηρεμισες

Link to comment
Share on other sites

Δεν τρέχει τόσο καλά το Nova launcher όσο ο μαμά launcher.

Στο παρελθόν είχε και κάποια μικροθεματάκια (κάποιες ασυμβατότητες), αλλά νομίζω ότι αυτά λύθηκαν. Αν κάποιος πάντως θέλει παραμετροποίηση τότε ένας διαφορετικός launcher είναι μονόδρομος γιατί μπορείς να αλλάξεις πολλά πράγματα.

Μακάρι να έκανε καλύτερο τον launcher της η Google, αλλά προσωπικά χρησιμοποιώ τόσο τον καιρό, όσο και την μπάρα αναζήτησης καθημερινά πολλές φορές. Από το Pixel 2 και μετά δεν έχω νιώσει την ανάγκη να περάσω τον Nova που ήταν πάντα το πρώτο πράγμα που έκανα σε κάθε κινητό.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, griniaris said:
37 minutes ago, Sotnem said:

Δεν τρέχει τόσο καλά το Nova launcher όσο ο μαμά launcher.

Στο παρελθόν είχε και κάποια μικροθεματάκια (κάποιες ασυμβατότητες), αλλά νομίζω ότι αυτά λύθηκαν. Αν κάποιος πάντως θέλει παραμετροποίηση τότε ένας διαφορετικός launcher είναι μονόδρομος γιατί μπορείς να αλλάξεις πολλά πράγματα.

Μακάρι να έκανε καλύτερο τον launcher της η Google, αλλά προσωπικά χρησιμοποιώ τόσο τον καιρό, όσο και την μπάρα αναζήτησης καθημερινά πολλές φορές. Από το Pixel 2 και μετά δεν έχω νιώσει την ανάγκη να περάσω τον Nova που ήταν πάντα το πρώτο πράγμα που έκανα σε κάθε κινητό.

Δυστυχώς το πρόβλημα με τον μαμά Launcher πέραν της παραμετροποίησης είναι ότι σε περιορίζει στον χώρο της οθόνης που μπορείς να εκμεταλλευτείς.

Τώρα όσον αφορά ασυμβατότητα, μόνο με κάποια κινέζικα συναντάς, εγώ τα τελευταία 4 χρόνια σε pixel που τον χρησιμοποιώ πάει μπάλα.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Το update Ιουνίου για πότε λένε?

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, guy_fawkes said:

Το update Ιουνίου για πότε λένε?

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Λογικά όπως την άλλη φορά. Από την επόμενη Δευτέρα. Έτσι κι αλλιώς δε νομίζω να έχει τίποτα που να περιμένουμε για Ελλάδα. Έτσι κι αλλιώς στις beta δεν έδωσε ούτε 5g ούτε volte στους άλλους παρόχους. Άρα ας έρθει όποτε θέλει! 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.μία ερώτηση σε όσους έχουν κάνει root παρακαλώ.

θέλω να κάνω και εγώ για να βάλω το 5g το οποίο μου είναι αναγκαίο.

η ερώτηση μου είναι πως διαχειρίζεστε το update του κάθε μήνα?

unroot -> update -> restart -> ξανά root από την αρχή και εγκατάσταση όλα τα modules του magisk ?

υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ?

Keep it real, keep it true, keep it #Code_Blue

 

https://linktr.ee/frapesstoypogeio

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, elias99 said:

καλησπέρα.μία ερώτηση σε όσους έχουν κάνει root παρακαλώ.

θέλω να κάνω και εγώ για να βάλω το 5g το οποίο μου είναι αναγκαίο.

η ερώτηση μου είναι πως διαχειρίζεστε το update του κάθε μήνα?

unroot -> update -> restart -> ξανά root από την αρχή και εγκατάσταση όλα τα modules του magisk ?

υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ?

Δες το βιντεο και όλες σου οι απορίες θα λυθούν...

Γενικά αν το κάνεις μια φορά, μετά θα χρειάζεσαι 5-10 λεπτά κάθε μήνα.

Από ΟΤΑ είναι σίγουρα πιο γρήγορα.. 😃

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, _NikitaS_ said:

Λογικά όπως την άλλη φορά. Από την επόμενη Δευτέρα. Έτσι κι αλλιώς δε νομίζω να έχει τίποτα που να περιμένουμε για Ελλάδα. Έτσι κι αλλιώς στις beta δεν έδωσε ούτε 5g ούτε volte στους άλλους παρόχους. Άρα ας έρθει όποτε θέλει! 

Ε δεν είναι μόνο τα 5G και VoLTE σημαντικά, άλλο που είναι το 90% της μονότονης κουβέντας εδώ. Eκτός από το Feature Drop που φαίνεται αδιάφορο έχει και security patch και το QPR3 με τις αλλαγές που είχε στην beta.

 

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα έχει απαντηθεί αλλά έχουμε κάποιον adapter USB C to mini jack που να δουλεύει;


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Finn said:

Λογικά θα έχει απαντηθεί αλλά έχουμε κάποιον adapter USB C to mini jack που να δουλεύει;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Της Apple δουλεύει σίγουρα, αλλά έχω ακούσει ότι στην Ευρώπη έχει "μειωμένη απόδοση" για να μην κάνει ζημιά στα αυτιά. Της Anker επίσης ξέρω ότι δουλεύει (δεν ξέρω αν τον βρίσκεις σε σκρουτζ, είχε παλιά στα Amazon).

Ο γενικός κανόνας είναι να έχει ενσωματωμένο DAC.

Link to comment
Share on other sites

Της Apple δουλεύει σίγουρα, αλλά έχω ακούσει ότι στην Ευρώπη έχει "μειωμένη απόδοση" για να μην κάνει ζημιά στα αυτιά. Της Anker επίσης ξέρω ότι δουλεύει (δεν ξέρω αν τον βρίσκεις σε σκρουτζ, είχε παλιά στα Amazon).
Ο γενικός κανόνας είναι να έχει ενσωματωμένο DAC.

Ευχαριστώ!


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχει 10 μέρες που είμαι κάτοχος του pixel 7a αγορασμένο μέσω άμαζον από Γερμανία.

Με σύνδεση COSMOTE διαπιστώνω ότι η ποιότητα ορισμένων κλήσεων δεν είναι τόσο καλές και ακούγονται ήχοι σαν παρεμβολές και στο ακουστικό αλλά και στο ηχείο.

Πιστεύετε είναι λόγω ασυμβατότητας με το δίκτυο ή κάποιο hardware/software πρόβλημα;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

συνήθως με cosmote δεν υπάρχει κανένα θέμα.

 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, harryharryharry said:

Καλησπέρα,

Έχει 10 μέρες που είμαι κάτοχος του pixel 7a αγορασμένο μέσω άμαζον από Γερμανία.

Με σύνδεση COSMOTE διαπιστώνω ότι η ποιότητα ορισμένων κλήσεων δεν είναι τόσο καλές και ακούγονται ήχοι σαν παρεμβολές και στο ακουστικό αλλά και στο ηχείο.

Πιστεύετε είναι λόγω ασυμβατότητας με το δίκτυο ή κάποιο hardware/software πρόβλημα;

Ευχαριστώ

Έχεις ενεργοποιήσει στην cosmote το wifi calling; Αν ναι, και αν έχεις ενεργό το κουμπί το volte στη συσκευή, δε θα έπρεπε να στο κάνει. Μπορεί στην συσκευή να έχεις ενεργό το volte αλλά όχι στη γραμμή σου. Εγώ το έχω κλειστό για να μπορώ να δέχομαι κλήσεις απο κάποια σταθερά που με το volte δε μπορώ. 

Link to comment
Share on other sites

επισης σημερα με κοσμοτε ξαφνικα εχασε τελειως το σημειο και δεν επανερχονταν το σημα

φτιαχτηκε μονο με επανεκκινηση του τηλεφωνου.

το εχω σε 3g με κλειστο διακοπτη volte

μια ερωτηση την αναζητηση δικτυου την εχετε στο αυτοματο ή σε χειροκινητο ?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, nikolasn80 said:

επισης σημερα με κοσμοτε ξαφνικα εχασε τελειως το σημειο και δεν επανερχονταν το σημα

φτιαχτηκε μονο με επανεκκινηση του τηλεφωνου.

το εχω σε 3g με κλειστο διακοπτη volte

μια ερωτηση την αναζητηση δικτυου την εχετε στο αυτοματο ή σε χειροκινητο ?

Αν το έχεις σε 3g με κλειστο διακοπτη του volte, πως θες να έχεις νορμαλ κλήσεις?

3g η Cosmote πλεον δεν προσφέρει, οπότε οι κλήσεις σου περνάνε στο 2g δίκτυο.

Οποιο τηλ και να είχες, θα σου εκανε τα ίδια.

Αλήθεια, το 4g και το VoLTE γιατί τα έχεις κλειστά?

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, djivo said:

Αν το έχεις σε 3g με κλειστο διακοπτη του volte, πως θες να έχεις νορμαλ κλήσεις?

3g η Cosmote πλεον δεν προσφέρει, οπότε οι κλήσεις σου περνάνε στο 2g δίκτυο.

Οποιο τηλ και να είχες, θα σου εκανε τα ίδια.

Αλήθεια, το 4g και το VoLTE γιατί τα έχεις κλειστά?

Έχω τηλέφωνα από forthnet που με καλούν

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...