Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://www.gsmarena.com/google_to_enable_5g_on_its_pixel_7_series_and_pixel_6a_in_india_this_quarter-news-57137.php

Αν το ενεργοποιούν το 5G  τώρα στην Ινδια ... με τόσα Δις κατοίκους,  φαντάσου ποτε θα το κανουν εδω ελλαδα.!!! 

 

Link to comment
Share on other sites

https://www.gsmarena.com/google_to_enable_5g_on_its_pixel_7_series_and_pixel_6a_in_india_this_quarter-news-57137.php
Αν το ενεργοποιούν το 5G  τώρα στην Ινδια ... με τόσα Δις κατοίκους,  φαντάσου ποτε θα το κανουν εδω ελλαδα.!!! 
 

Σε ένα pixel community του Facebook είχε report ότι με το update Ιανουαρίου έχουν 5g.


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nikaki71 said:

Παιδια οσοι ειναι Premium με μηνιαια συνδρομη μαλλον ειναι ηδη ενεργοποιημενο γιατι δεν το εμφανιζει στο μενου του G-One....Κι εγω πληρωτικως ειμαι με 6α και δεν βλεπω πουθενα να εχει ρυθμιση για VPN

άρα? τι? δεν το κατάλαβα? πως είναι ήδη ενεργοποιημένο?

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Για το VPN από αυτά που είχα ψάξει, παίζει ρόλο σε ποια χώρα είναι το Play store του καθενός. Το VPN το δίνουν σε συγκεκριμένες χώρες (αναφέρονται στο site τους). Ελλάδα δεν το δίνουν. Άσχετα από το pixel 7 pro, εγώ πρόσφατα έκανα συνδρομή για τα 2Τ του google one, και σε άλλες χώρες δίνουν δώρο το VPN, αλλά εγώ δεν το πήρα. Στην ελληνική έκδοση δεν αναφέρεται πουθενά ότι δίνεται δώρο το VPN, ενώ σε άλλες αναφερεται.

Για να το πάρεις θα πρέπει να αλλάξεις τοποθεσία στο play store. Γινεται εύκολα με ένα VPN και από τις ρυθμίσεις του Play store. Κάποιοι το έκαναν για αλλαγή τιμών, επειδή ας πούμε Τουρκία είχε πολύ φθηνά το google one. Αλλά να ξέρετε ότι ανάλογα τη χώρα που δηλώνεις υπάρχουν και διαφορετικά limitations και επίσης το πιο σημαντικό είναι ότι μπορείς να αλλάξεις χώρα μονο μια φορά το χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστούμε, δεν το κάνω με τίποτα!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, rigel72 said:

https://www.gsmarena.com/google_to_enable_5g_on_its_pixel_7_series_and_pixel_6a_in_india_this_quarter-news-57137.php

Αν το ενεργοποιούν το 5G  τώρα στην Ινδια ... με τόσα Δις κατοίκους,  φαντάσου ποτε θα το κανουν εδω ελλαδα.!!! 

 

Εκει όμως κυκλοφορεί επίσημα.. Ενώ εδώ, όχι...

Edited by jimma1987
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, randroyle said:

Για το VPN από αυτά που είχα ψάξει, παίζει ρόλο σε ποια χώρα είναι το Play store του καθενός. Το VPN το δίνουν σε συγκεκριμένες χώρες (αναφέρονται στο site τους). Ελλάδα δεν το δίνουν. Άσχετα από το pixel 7 pro, εγώ πρόσφατα έκανα συνδρομή για τα 2Τ του google one, και σε άλλες χώρες δίνουν δώρο το VPN, αλλά εγώ δεν το πήρα. Στην ελληνική έκδοση δεν αναφέρεται πουθενά ότι δίνεται δώρο το VPN, ενώ σε άλλες αναφερεται.

Για να το πάρεις θα πρέπει να αλλάξεις τοποθεσία στο play store. Γινεται εύκολα με ένα VPN και από τις ρυθμίσεις του Play store. Κάποιοι το έκαναν για αλλαγή τιμών, επειδή ας πούμε Τουρκία είχε πολύ φθηνά το google one. Αλλά να ξέρετε ότι ανάλογα τη χώρα που δηλώνεις υπάρχουν και διαφορετικά limitations και επίσης το πιο σημαντικό είναι ότι μπορείς να αλλάξεις χώρα μονο μια φορά το χρόνο.

Έτσι είναι. Αν αλλάξεις το προφίλ πληρωμών σε μια υποστηριζόμενη χώρα, το VPN ενεργοποιείται. Για την αλλαγή σε μια φορά το χρόνο, ισχύει, αλλά αν διαγραψεις το προηγούμενο προφίλ μπορείς να βάλεις οποία χώρα θες και οπότε θες.

Εγώ πριν 10 μέρες το είχα γυρίσει σε Τουρκία και ενεργοποίησα τα 200gb στο Google One με 6€ για ένα χρόνο και YouTube music με 1,05€ το μηνα.

Σήμερα το γύρισα σε Ελλάδα για να εγκαταστήσω το Google wallet στο νέο smartwatch μου διότι η Τουρκία δεν το υποστηρίζει και δε μου το έβγαζε στο play store. 

Και πριν λίγο το άλλαξα πάλι σε Γερμανία και ενεργοποίησα το VPN.

Παρόλα αυτά η συνδρομή μου στο Google One συνεχίζει να ισχύει για το υπόλοιπο του χρόνου αν και έχει ακυρωθεί διότι άλλαξε ο τρόπος πληρωμής.

Και δε χρειάζεται VPN, πιο παλιά χρειαζόταν, τώρα όχι.

Edited by djivo
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, guy_fawkes said:

άρα? τι? δεν το κατάλαβα? πως είναι ήδη ενεργοποιημένο?

Δεν ξερω φιλε μου.Υποθεση κάνω....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

τώρα που το σκέφτομαι, όταν μου φάνηκε η επιλογή για το google vpn, έτρεχε ήδη από πίσω το blokada, δηλαδή vpn...ίσως αναγνώρισε άλλη χώρα και μου άνοιξε....

αξίζει να το δοκιμάσετε, αν το "καίγεστε"..το blokada είναι δωρεάν!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν αγόρασα το κιν το έκανα μέσω ξαδέρφου που ζει Γερμανία με δικό gmail account, στο κιν ωστόσο έχω μόνο το δικό μου που το έχω 15 χρόνια τώρα "ελληνικοτατο" με σεταρισμενη μια "ελληνική" Visa στις πληρωμές... Εμφανίζεται και το άλλο στα accounts, με το οποίο αγοράσαμε το κιν από το play store, αλλά το δικό μου είναι το κεντρικό gmail account. Λέτε να παίζει αυτό ρόλο; Δεν έκανα τπτ από αυτά που περιγράφετε στο play store (αλλαγή σε Gmail άλλης χώρας κλπ) για να "ανοίξει". Με το που ενεργοποίησα το trial των 3 μηνών για 100gb για το δικό μου ελληνικό Gmail "άνοιξε" το VPN... Πού μπορώ να ελέγξω κάτι για να βοηθήσω περισσότερο, πείτε μου...

 

Screenshot_20230111-050123.png

Edited by klainmein
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την απενεργοποιηση του 3g, και τη διατήρηση του 2g από την Nova (πρώην Wind). 

https://techmaniacs.gr/oi-nees-imerominies-poy-anakoinothikan-gia-tin-katargisi-toy-3g-diktyoy-tis-nova-proin-wind/

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, jimma1987 said:

Σχετικά με την απενεργοποιηση του 3g, και τη διατήρηση του 2g από την Nova (πρώην Wind). 

https://techmaniacs.gr/oi-nees-imerominies-poy-anakoinothikan-gia-tin-katargisi-toy-3g-diktyoy-tis-nova-proin-wind/

"Διευκρινίζεται ότι το δίκτυο 2G (με υπηρεσίες φωνής, γραπτών μηνυμάτων και δεδομένων) θα εξακολουθήσει να προσφέρεται, με αποτέλεσμα όσοι συνδρομητές διαθέτουν συσκευές που υποστηρίζουν αποκλειστικά υπηρεσίες 2G να μην επηρεάζονται από την τροποποίηση αυτή."

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, panagiotisgr said:

ξέρουμε εαν ενεργοποιηθηκε το 5G ελλαδα;

Οχι δεν ενεργοποιηθηκε σε κανενα παροχο απο τους 3

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, jimma1987 said:

Καλησπέρα! Κάποιο update για θέματα με κλήσεις από όσους έχουν τη συσκευή κάποιο χρονικο διάστημα; 

Κανένα πρόβλημα.Οι κλήσεις είναι άμεσες και με πολύ καθαρή φωνή.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει root; ή κανονικά;. 

3 ώρες πριν, spyridon70 said:

Κανένα πρόβλημα.Οι κλήσεις είναι άμεσες και με πολύ καθαρή φωνή.

Έχεις κάνει root; ή κανονικά χωρίς; 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, jimma1987 said:

Έχεις κάνει root; ή κανονικά;. 

Έχεις κάνει root; ή κανονικά χωρίς; 

Χωρίς root με καινούργια φυσική σιμ Vodafone ενεργοποιημένη σε 5G τηλέφωνό.Ολα τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, spyridon70 said:

Χωρίς root με καινούργια φυσική σιμ Vodafone ενεργοποιημένη σε 5G τηλέφωνό.Ολα τέλεια.

Το "ενεργοποιημένη σε 5G τηλέφωνο" έχει κάποια σημασία...;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, klainmein said:

Το "ενεργοποιημένη σε 5G τηλέφωνο" έχει κάποια σημασία...;

Δεν ξέρω.Το άκουσα από κάποιους ότι βοηθάει και το έκανα επειδή το είχα εύκολο το έκανα

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έκανα ρουτ και πιστεύω αξίζει να μπει κάποιος στη διαδικασία αν κάνεις και τα έξτρα βήματα για τράπεζες κλπ. Απλά απορία αν έχει τύχει σε κανέναν. Πριν λίγο μου έβγαλε "temporarily unavailable" την sim μου, δηλαδή δείχνει πάνω δεξια το τρίγωνο κενό με ένα θαυμαστικό. Δεν έχω ούτε κλήσεις  ούτε δεδομένα. Έχει τύχει σε κανέναν? Έκανα restart το κινητό αλλά τιποτα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, randroyle said:

Παιδιά εγώ έκανα ρουτ και πιστεύω αξίζει να μπει κάποιος στη διαδικασία αν κάνεις και τα έξτρα βήματα για τράπεζες κλπ. Απλά απορία αν έχει τύχει σε κανέναν. Πριν λίγο μου έβγαλε "temporarily unavailable" την sim μου, δηλαδή δείχνει πάνω δεξια το τρίγωνο κενό με ένα θαυμαστικό. Δεν έχω ούτε κλήσεις  ούτε δεδομένα. Έχει τύχει σε κανέναν? Έκανα restart το κινητό αλλά τιποτα

Το θαυμαστικό σημαίνει ότι έχεις κλειστά δεδομένα και το κενό στο τρίγωνο ότι δεν έχεις σήμα καθολου. Δεν μου το έχει κάνει αλλά στη θέση σου θα κοίταζα:

Αν είναι ενεργοποιημένο το module στο magisk. Αν ναι, μετά θα έβλεπα τις ρυθμίσεις στο network singal guru και ξανά πάτα την επιλογή 2 και μετά το 4. Εννοείται πως χρειάζεται επανεκκίνηση μετά. 

Edited by djivo
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, randroyle said:

Παιδιά εγώ έκανα ρουτ και πιστεύω αξίζει να μπει κάποιος στη διαδικασία αν κάνεις και τα έξτρα βήματα για τράπεζες κλπ. Απλά απορία αν έχει τύχει σε κανέναν. Πριν λίγο μου έβγαλε "temporarily unavailable" την sim μου, δηλαδή δείχνει πάνω δεξια το τρίγωνο κενό με ένα θαυμαστικό. Δεν έχω ούτε κλήσεις  ούτε δεδομένα. Έχει τύχει σε κανέναν? Έκανα restart το κινητό αλλά τιποτα

Έξτρα βήματα για τράπεζες; δηλαδή; τι εννοείς ; 

Link to comment
Share on other sites

ο μοναδικός λόγος που δεν κάνω root είναι το work profile (ms intune) το οποίο εντοπίζει το ρουτ και δεν θα παίζει...

αλλιώς θα το είχα κάνει χθες

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...