Jump to content

Google Pixel 7 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, guy_fawkes said:

Ήρθε μαζί με τον φορτιστή τού.
Μαύρο, 256 gb
Τώρα στήσιμο σιγά σιγά και συγκριτικό με το Xperia 1 iv.


Στάλθηκε από το XQ-CT54 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δε θελω να σε πικράνω το Sony ειναι συνολικα καλυτερο!!
Απολαυσε τα και τα 2 να γουσταρεις 

καλοριζικο 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως μετακινω τα εικονίδια σε όποια θέση θέλω εγώ??

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν βλέπω να βγάζει γραμμή καν με cosmote , δεν καταλαβαίνω τι λάθος κάνω.


Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, guy_fawkes said:

Ρε παιδιά πως μετακινω τα εικονίδια σε όποια θέση θέλω εγώ??

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν βλέπω να βγάζει γραμμή καν με cosmote , δεν καταλαβαίνω τι λάθος κάνω.


Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλορίζικο θά πάς ρυθμίσεις κάρτες sim και τέρμα κάτω θα πατήσεις να επιτρέπεται το 2G

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει, βασικά σπίτι είναι με WiFi και δεν βγάζω κλήση και όταν με παίρνουν δείχνει ότι μιλάει.


Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οκ όλα καλά!
Κάποιος να μου πει πως αλλάζεις την σειρά των apps ?

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites





Κάποιος να μου πει πως αλλάζεις την σειρά των apps ?

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Τι εννοείς; Ποια σειρά;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει, βασικά σπίτι είναι με WiFi και δεν βγάζω κλήση και όταν με παίρνουν δείχνει ότι μιλάει.


Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Οκ όλα καλά!
Κάποιος να μου πει πως αλλάζεις την σειρά των apps ?

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Μέσα στον drawer δεν αλλάζει. Έξω στην homescreen με drag n drop


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites


Μέσα στον drawer δεν αλλάζει. Έξω στην homescreen με drag n drop


Sent from my iPhone using Tapatalk
Άστο καλό! Με το SONY τα άλλαζα και μέσα.
Σπαστικό αυτό.
Επανέρχομαι με εντυπώσεις!!
Σας ευχαριστώ όλους σάς για τις βοήθειες και τις πληροφορίες!

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, guy_fawkes said:

Άστο καλό! Με το SONY τα άλλαζα και μέσα.
Σπαστικό αυτό.
Επανέρχομαι με εντυπώσεις!!
Σας ευχαριστώ όλους σάς για τις βοήθειες και τις πληροφορίες!

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θέμα launcher είναι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Το στήσιμο τελείωσε,οι εντυπώσεις πάρα πολύ καλές και αναγκαστικά μπαίνει σε σύγκριση με το Xperia 1 IV που έχω ακόμα και τώρα και χρησιμοποιούσα μέχρι και σήμερα.

Ποιότητα κατασκευής του 7 pro αρκετά καλή, όχι σαν το SONY, θα μπορούσε να είναι πιο στιβαρό και με καλύτερη ποιότητα στο πίσω μέρος.Για ένα περίεργο λόγο δεν γλιστράει τόσο μιας και η πλάτη του βοηθάει μεν στις δαχτυλιές αλλά μετά απο εύλογο χρόνο χρήσης, κολλάει στα δάχτυλα σου. Σίγουρα το SONY υπερέχει.

Οθόνη:  φωτεινή, μεγάλη, δεν διέκρινα κάτι κακό, νομίζω οτι δεν μπόρεσα να βρω διαφορές με το SONY. Ενα πρόβλημα που διέκρινα είναι οτι στα 120hz, αν με το δάχτυλο σου κάνεις πάνω κάτω ελαφρυά (σαν να διαβάζεις κάτι ή να ψάχνεις κάτι να βρεις και όχι απλά ένα scroll down γρήγορο, διαπίστωσα οτι σαν να κολάει. Το έχω διαβάσει και στο reddit το θέμα αυτό, ελπίζω να λυθεί άμεσα.(άλλος ένας βαθμός οριακά στο SONY)

ΗΧΟΣ:    Δεν μπορεσα να διαπιστώσω διαφορές με το SONY αλλά μου φάνηκε πολύ δυνατός και σε παρακολούθηση cosmote tv αλλά και σε spotify.

ΗARDWARE:  Κατα την διάρκεια του στησίματος δεν διέκρινα να ανεβάζει θερμοκρασίες, σε αντίθεση με το SONY που σε τέτοιες συνθήκες σίγουρα θα ήταν πιο ζεστό. Πολύ γρήγορο σε πολλές εφαρμογές, χωρίς κολλήματα.

ΚΑΜΕΡΑ:  Δεν υπάρχουν λόγια στο λίγο που δοκίμασα. Στα φωτεινά μέρη δεν διακρίνεις πολλές διαφορές με το SONY, στα σκοτεινά θέματα καθώς και στον ZOOM το κινητό απλά δεν πιάνεται, δεν παρατήρησα σχεδόν καθόλου κορεσμένα χρώματα, και μου έκανε εντύπωση οτι σε σχεδόν σκοτεινό δωμάτιο, το Χ2 το έβγαλε πολύ καθαρά. Δεν νομίζω να έχει αντίπαλο αυτή την στιγμή στην κάμερα. Θα υπάρξει σύντομα συγκριτικό με το Xperia και θα το ανεβάσω εδώ να το δούμε.

ΜΠΑΤΑΡΙΑ:  Νομίζω οτι όταν το πρωτο άνοιξα είχε περίπου στο 67% και μετά απο 4 ώρες ανοιχτό η μπαταρία πρέπει να έπεσε κοντά στο 43%. Μπορεί να κάνω και λάθος αλλά θα επανέλθω με αυτό. Πάντως φαίνεται να κρατάει καλύτερα απο το SONY.

ΚΛΗΣΕΙΣ:  Κανένα πρόβλήμα αφότου ενεργοποίησα τις κλησεις 2g όπως με συμβουλέψατε, ούτε καθυστέρηση, ούτε χαμηλό σήμα, ούτε θόρυβοι.

ΣΥΝΠΕΡΑΣΜΑ: Νομίζω οτι όλα συγκρίνονται αναγκαστικά με την συσκευή που είχες στο παρελθόν, όμως μέσα στο συγκριτικό πρέπει να βάλεις και την τιμή που παίζει καθοριστικό ρόλο και εδώ το PIXEL απλά απογειώνεται, στα 1000€ με αυτά που προσφέρει και στα 1450€ που κάνει το Xperia 1IV δεν χρειάζεται καν να προσπαθήσεις να επιλέξεις, απλά πας στο Pixel με κλειστά τα μάτια.

 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι απλά στις κλήσεις με 2G η ποιότητα δεν είναι ότι καλύτερη (δηλαδή δεν φτάνει το volte) 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μα ούτε στο SONY χρησιμοποιούσα volte , άρα φαντάζομαι στην δική μου καθημερινότητα δεν αλλάζει κάτι
Πάντως μιλώντας σε γενικές γραμμές,έχεις δίκιο

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ξέχασα να αναφέρω για το fingerprint , πόσο γρήγορο και άμεσο μπορεί να γίνει στο επόμενο? Με την σκέψη ανοίγει!

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

1)Μιλωντας για συσκευη στα 1000 ευρω και εν ετη 2022 δεν υπαρχει η λογικη αποδέχομαι κακη ποιοτητα κλησης ,χαμηλη ποιοτητα σήματος αλλα και αδυναμία την ωρα που μιλαω στο τηλ να μπορω να μπω και στο ιντερνετ....

2)Οσον αφορα το fingerprint στο Sony ειναι πολυ πιο αξιοπιστο επειδη βασίζεται σε hardware λογικη....

3)Στο θεμα κατασκευής επισης η 4K οθονη του Sony ασχετα αν δεν την παιρνουμε υποψη δε συγκρίνεται με του Pixel...Επισης στη χρηση το Sony ειναι πολυ πιο ανετο στο χερι επειδη ειναι μακρόστενο.

4)Αν πραγματικα οι προτεραιότητες ειναι ολες οι παραπανω που εχω διαβασει τοτε το s22 ultra πραγματικα το πατάει κατω το pixel σε ολα ...αντε να εξαιρέσω την καμερα που κατα τη γνωμη μου ειναι στα ιδια 

Προσωπικα επειδη ειμαι βλαμμένος το κινητο αν και το πουλησα σιγουρα θα μου τη βαρέσει και θα το ξανα παρω αυτο ομως δεν ειναι λογος να μη λεμε την πραγματικοτητα ειδικα εφοσον καποιοι διαβάζουν τις αποψεις μας με σκοπο να διαθέσουν τα χρηματα τους 

Edited by eddiedimitris
Link to comment
Share on other sites

Μα κάποιος που αποφασίζει να αγοράσει κινητό pixel, έχει ήδη αποδεχθεί όλα όσα κατά καιρούς γράφονται.

Γνωρίζει ότι δε θα έχει 5G, volte, vowifi, δε θα εχει ποιότητα κλήσης εφάμιλλη των κινητών που υποστηρίζουν όλα τα παραπάνω (χωρίς φυσικά να είναι κακή), δε θα έχει την πολύ γρήγορη φόρτιση που έχουν τα άλλα, δε θα έχει υποστήριξη στην Ελλάδα κτλ.

Το ότι κάποιοι γνωρίζοντας όλες τις προαναφερθείσες ελλείψεις, αποφασίζουν να πάρουν πίξελ και μετά βγαίνουν και τα κράζουν, ειλικρινά αγγίζει τα όρια του αυτισμού και το αφήνω ασχολίαστο.

Όλα όσα καταλογίζουν στα pixel ως αρνητικά, επι της ουσίας ΔΕΝ ειναι αρνητικά.
Διότι το ίδιο ακριβώς κινητό αν το πάρεις και πας στη Γερμανία ή στο Ηνωμένο Βασίλειο, θα δουλεύουν όλα ρολόι.
Συνεπώς δε φταιει το κινητό που δεν εισάγεται επίσημα στη χώρα σου, αλλά εσύ παρ' όλα αυτά πας και το αγοράζεις. Να τα ξεκαθαρίζουμε αυτά.

Τα pixel, κακά τα ψέματα, είναι κινητά για μυημένους.
Είναι για αυτούς που συνειδητά αγοράζουν αυτό που αγοράζουν και ξέρουν τι να περιμένουν (ή τι να μην περιμένουν). Δεν είναι για την πλατιά λαϊκή μάζα που αγοράζει ότι είναι πιο trendy και ότι έχει περισσότερο hype.

Τα pixel σου προσφέρουν φοβερή εμπειρία χρήσης και την καλύτερα κάμερα που μπορεί να βρεις σε κινητό.
Μιλάω για τη συνολική απόδοση της κάμερας και όχι για μεμονωμένα σενάρια, σε κάποια από τα οποία ενδεχομένως να υστερεί έναντι κάποιων άλλων.

Sent from my Pixel 7 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, jimteo said:

Μα κάποιος που αποφασίζει να αγοράσει κινητό pixel, έχει ήδη αποδεχθεί όλα όσα κατά καιρούς γράφονται.

Γνωρίζει ότι δε θα έχει 5G, volte, vowifi, δε θα εχει ποιότητα κλήσης εφάμιλλη των κινητών που υποστηρίζουν όλα τα παραπάνω (χωρίς φυσικά να είναι κακή), δε θα έχει την πολύ γρήγορη φόρτιση που έχουν τα άλλα, δε θα έχει υποστήριξη στην Ελλάδα κτλ.

Το ότι κάποιοι γνωρίζοντας όλες τις προαναφερθείσες ελλείψεις, αποφασίζουν να πάρουν πίξελ και μετά βγαίνουν και τα κράζουν, ειλικρινά αγγίζει τα όρια του αυτισμού και το αφήνω ασχολίαστο.

Όλα όσα καταλογίζουν στα pixel ως αρνητικά, επι της ουσίας ΔΕΝ ειναι αρνητικά.
Διότι το ίδιο ακριβώς κινητό αν το πάρεις και πας στη Γερμανία ή στο Ηνωμένο Βασίλειο, θα δουλεύουν όλα ρολόι.
Συνεπώς δε φταιει το κινητό που δεν εισάγεται επίσημα στη χώρα σου, αλλά εσύ παρ' όλα αυτά πας και το αγοράζεις. Να τα ξεκαθαρίζουμε αυτά.

Τα pixel, κακά τα ψέματα, είναι κινητά για μυημένους.
Είναι για αυτούς που συνειδητά αγοράζουν αυτό που αγοράζουν και ξέρουν τι να περιμένουν (ή τι να μην περιμένουν). Δεν είναι για την πλατιά λαϊκή μάζαemoji16.png που αγοράζει ότι είναι πιο trendy και ότι έχει περισσότερο hype.

Τα pixel σου προσφέρουν φοβερή εμπειρία χρήσης και την καλύτερα κάμερα που μπορεί να βρεις σε κινητό.
Μιλάω για τη συνολική απόδοση της κάμερας και όχι για μεμονωμένα σενάρια, σε κάποια από τα οποία ενδεχομένως να υστερεί έναντι κάποιων άλλων.

Sent from my Pixel 7 Pro
 

Εισαι σχετικά καινούργιος στο φορουμ και δε σε αδικώ που μιλας για αυτισμό...

Στο Myphone λοιπον υπαρχουν πολλοι χρηστες που η αλλαγη κινητού ειναι χομπι...ξερω σε εκπλήσσω με αυτο που λεω αλλα ετσι ειναι...Μεσα σε αυτους ειμαι και εγω....Δηλαδη μπορει να ξερουν οτι ενα κινητο υστερει σε σχεση με αλλα αλλα να το αγοράζουν ετσι για τη φαση....

Μαλιστα αυτοι ειναι οι πιο αντικειμενικοί γιατι δεν παραπλανούν τους επόμενους αγοραστές μονο και μονο για να νιώσουν καλα για την επιλογη τους....

Αναρωτιεμαι λοιπον αυτισμός ειναι να μπορεις να κατακρίνεις μια συσκευη ακομα και αν την εχεις αγορασει ή αυτισμός ειναι να αποδέχεσαι να αποθεώνεις μια συσκευη εχοντας τη πληρώσει οσο πχ ο Γερμανός και να απολαμβανεις πολυ λιγοτερα απο αυτον και ταυτοχρονα να το αποκρύπτεις ?

Link to comment
Share on other sites

Προφανως δε διάβασες τίποτα από αυτά που έγραψα γιατί το μόνο που είχες στο μυαλό σου, ηταν να γράψεις τα δικά σου.

Πρώτον δεν είμαι νέο μέλος και δεύτερον το ίδιο ακριβώς χόμπι έχω κι εγώ παραπάνω από 10ετια. Συνεπώς καθόλου δε με εκπλήσσεις.

Κατόπιν των παραπάνω καταλαβαίνεις ότι ούτε κολλημένος είμαι με κάποια εταιρεία, ούτε ποσοστά επί των πωλήσεων παίρνω, ούτε, ούτε.....
Τουναντίον μάλιστα είναι πολλές οι φορές εκείνες που έχω εστιάσει στις ελλείψεις των pixel για να προφυλάξω καποιους δυνητικους αγοραστές.

Άλλο λοιπόν αυτο κι άλλο το να κάνω βαρυγδουπες δηλώσεις, δήθεν γεμάτος αγανάκτηση, του στυλ "αρκετά πια με τα pixel", "είναι δυνατόν εν έτη 2022 να μην έχω volte;", "έδωσα ένα 1000αρικο και όταν μιλάω δεν έχω ίντερνετ", "το πλήρωσα χρυσό και οι κλήσεις δεν είναι καθαρές" και αλλά τέτοια γραφικά.

Μάλιστα εσύ ο ίδιος δηλωσες:
"Μιλωντας για συσκευη στα 1000 ευρω και εν ετη 2022 δεν υπαρχει η λογικη αποδέχομαι κακη ποιοτητα κλησης ,χαμηλη ποιοτητα σήματος αλλα και αδυναμία την ωρα που μιλαω στο τηλ να μπορω να μπω και στο ιντερνετ...."

Και σε ρωτάω εγω. Όταν το παρήγγειλες δηλαδή, δεν τα γνώριζες αυτά; Τα γνώριζες.
Αλλωστε, όπως ισχυριστηκες, εσύ και κάποιοι άλλοι χρήστες εχετε χόμπι (και καλά κάνετε) την τακτική αλλαγή συσκευών, συνεπώς είστε οι πλέον ενημερωμένοι για τα pros και τα cons ενός κινητού.

Άρα ποιος ο λόγος να μπαίνεις εδώ και να παριστανεις ότι έπεσες από τα σύννεφα με τις ελλειψεις του pixel;

Να μου πεις για χαμένες κλήσεις, μαλιστα.
Να μου πεις για flares σε κάποιες νυχτερινές, μαζί σου. Αυτά έχουν ουσία και βοηθάνε.

Αλλά να μου γράφεις για volte, vowifi και 5G, συγγνώμη, αλλά γελάνε και τα παγκάκια.


Sent from my Pixel 7 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Αρχικά να σας πω ότι δεν είμαι power user αλλά περισσότερο ένας λίγο πιο ψαγμενος καθημερινός χρήστης.

Προχώρησα στην επιλογή του pixel έχοντας πλήρη επίγνωση των θετικών σημείων αλλά και των αδυναμιών του, οπότε δε πρόκειται να αρχίσω να γκρινιάζω για τις ελλείψεις αυτές που άλλωστε είναι γνωστές σε όλους.

Θα ήθελα πολύ να έχει wifi calling πχ γιατί στο σπίτι δεν έχω και το καλύτερο σήμα αλλά το διάλεξα ίσως με κάποιο ρίσκο.

Να μεταφέρω λοιπόν και τη δική μου εμπειρία από τις 4 μέρες που το έχω στην κατοχή μου.

Η αγορά έγινε από γερμανικό αμαζον και στις 1/11 ανοίγει και η πλατφόρμα για το pixel watch.

Ερχόμενος από oneplus 9 pro μπορώ να πω ότι είναι πιο μεγάλη συσκευή τόσο σε όγκο όσο και σε βάρος την οποία σε γενικές γραμμές έχω συνηθίσει.

Η οθόνη είναι αρκετά καλή αν και την έχω σχετικά χαμηλά για εξοικονόμηση ενέργειας.

Μπαταρία. Η μπαταρία σίγουρα είναι καλύτερη από του 1+ και αντιλαμβάνομαι ότι ακόμα είναι σε διαδικασία....στρωσιματος! Η τελευταία, ουσιαστικά η δεύτερη, φόρτιση μου κράτησε 36 ώρες με 6,5 ώρες οθόνη.

Η κάμερα δείχνει άψογη αν και ακόμα δεν την έχω δοκιμάσει διεξοδικά. Εντύπωση μου κάνει ότι δεν υπάρχει αυτόματη χρήση φλας και το έχεις ή ενεργό η ανενεργό. Οι σκοτεινές indoor είναι πολύ καλές πάντως και χωρίς το φλας το οποίο βέβαια θα προτιμούσα να έχει επιλογή να μπαίνει αυτόματα. Αν υπάρχει κάποια επιλογή που δεν έχω εντοπίσει παρακαλώ αν ξέρει κάποιος ας ενημερώσει.

Και τέλος σχετικά με τη βασική λειτουργία ενός τηλεφώνου που είναι οι κλήσεις. Με κάρτα cosmote δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα. Δεν έχω χάσει κάποια κλήση και η ποιότητα είναι καλύτερη από αυτή που περίμενα. Δεν είναι στα επίπεδα του volte ή του vowifi αλλά σε κάθε περίπτωση δεν είχα πρόβλημα ως τώρα.

Η συνδεσιμότητα του κινητού είναι άψογη σε Bluetooth, WiFi και nfc που χρησιμοποιώ συχνά.

Θα επανέλθω με update τις επόμενες ημέρες.

Ένα πρόβλημα που αντιμετώπισα είναι ότι παρήγγειλα από το γερμανικό google store θήκες μέσω mygermany αλλά η παραγγελία ακυρώθηκε εκ των υστέρων από τη google λόγω μη συμβατότητας με τους όρους και τις προϋποθέσεις πώλησης.Ελπίζω με το watch να μην αντιμετωπίσω το ίδιο πρόβλημα.

Κώστας 

Edited by pkout
Link to comment
Share on other sites

Μα καί εγώ σε σύγκριση με το Sony δεν το εκθειασα για να παραπλανησω κάποιον.
Αλλά το SONY το χρησιμοποιούσα χωρίς Volte και δεν μου κάνει κάτι με τις κλήσεις.
Overall το 7 pro είναι πιο ολοκληρωμένο κινητό.
Και το γράφω εγώ που κάθε χρόνο παίρνω το νέο Xperia .

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, jimteo said:

Προφανως δε διάβασες τίποτα από αυτά που έγραψα γιατί το μόνο που είχες στο μυαλό σου, ηταν να γράψεις τα δικά σου.

Πρώτον δεν είμαι νέο μέλος και δεύτερον το ίδιο ακριβώς χόμπι έχω κι εγώ παραπάνω από 10ετια. Συνεπώς καθόλου δε με εκπλήσσεις.

Κατόπιν των παραπάνω καταλαβαίνεις ότι ούτε κολλημένος είμαι με κάποια εταιρεία, ούτε ποσοστά επί των πωλήσεων παίρνω, ούτε, ούτε.....
Τουναντίον μάλιστα είναι πολλές οι φορές εκείνες που έχω εστιάσει στις ελλείψεις των pixel για να προφυλάξω καποιους δυνητικους αγοραστές.

Άλλο λοιπόν αυτο κι άλλο το να κάνω βαρυγδουπες δηλώσεις, δήθεν γεμάτος αγανάκτηση, του στυλ "αρκετά πια με τα pixel", "είναι δυνατόν εν έτη 2022 να μην έχω volte;", "έδωσα ένα 1000αρικο και όταν μιλάω δεν έχω ίντερνετ", "το πλήρωσα χρυσό και οι κλήσεις δεν είναι καθαρές" και αλλά τέτοια γραφικά.

Μάλιστα εσύ ο ίδιος δηλωσες:
"Μιλωντας για συσκευη στα 1000 ευρω και εν ετη 2022 δεν υπαρχει η λογικη αποδέχομαι κακη ποιοτητα κλησης ,χαμηλη ποιοτητα σήματος αλλα και αδυναμία την ωρα που μιλαω στο τηλ να μπορω να μπω και στο ιντερνετ...."

Και σε ρωτάω εγω. Όταν το παρήγγειλες δηλαδή, δεν τα γνώριζες αυτά; Τα γνώριζες.
Αλλωστε, όπως ισχυριστηκες, εσύ και κάποιοι άλλοι χρήστες εχετε χόμπι (και καλά κάνετε) την τακτική αλλαγή συσκευών, συνεπώς είστε οι πλέον ενημερωμένοι για τα pros και τα cons ενός κινητού.

Άρα ποιος ο λόγος να μπαίνεις εδώ και να παριστανεις ότι έπεσες από τα σύννεφα με τις ελλειψεις του pixel;

Να μου πεις για χαμένες κλήσεις, μαλιστα.
Να μου πεις για flares σε κάποιες νυχτερινές, μαζί σου. Αυτά έχουν ουσία και βοηθάνε.

Αλλά να μου γράφεις για volte, vowifi και 5G, συγγνώμη, αλλά γελάνε και τα παγκάκια.


Sent from my Pixel 7 Pro
 

Αρχικα να σου πω οτι πολλες απο τις εκφράσεις που μου χρεώνεις δε τις εχω πει εγω!!Οποτε εφοσον απευθύνεσαι σε μενα καλο ειναι να γραφεις αυτα που εγραψα και οχι λογια αλλων...

 

Λοιπον για μενα η λογικη ειναι πολυ απλη....Γουσταρω για καποιο ιδιαιτερο λογο τα Pixel....Ξεκίνησα να τα γουσταρω απο οταν ειχα το nexus s....Απο τοτε τα εχω παρει ολα....Αρα προφανως εμπαθεια δεν εχω...

Απογοητευση για μενα λογω των Ελληνικών δικτύων ηταν το 6 pro....Μαλιστα επειδη στο φορουμ στην αρχη οι χρηστες απέφευγαν να γραφουν την αληθεια οτι υπαρχει προβλημα με το σημα πηγα τα έσκασα και οηρα και δευτερο γιατι ελεγα οτι φταιει η συσκευη...

Φετος ειπα μηπως για Χ-Ψ λογους μπορέσω να το χρησιμοποιήσω και ετσι πηγα και τα έσκασα παλι...Ε διαπίστωσα οτι αν καποιος το θελει για να μιλαει αρκετα στο τηλεφωνο θα εχει προβλημα αν εχει Cosmote....Μη λεμε μπουρδες η ποιοτητα κλησης αλλα και η σταθερότητα εχει θεματα....περσι δεν κατάφερνα να μιλήσω και να συνεννοηθώ με πελατες και φπδεν ηθελα να το βιώσω και φετος....

Να μη το πω δηλαδη?Για ποιο λογο υπαρχει το φορουμ?Οταν μαλιστα ξερω οτι καποιοι ειτε σημερα ειτε μετα απο μηνες θα μπουν εδω να διαβάσουν προκειμενου να σκάσουν τα λεφτα τους να μην επιμείνω?

 

Υ.Γ.Οταν εισαι χρηστης του myphone μετα το 2013 δε φταις εσυ αλλα προφανως δε γνωρίζεις οτι ο λογος ύπαρξης του ειναι να αναφέρουμε πρωτα απο ολα τα προβληματα και οχι να αποθεώνουμε τις συσκευες μας....Επισης δε θα μιλούσες υβριστικά μιλωντας για αυτισμό 

Edited by eddiedimitris
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σπίτι με cosmote έχω καλύτερο σήμα από το 1iv

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό που με χαλάει είναι η αίσθηση της οθόνης, λες και δεν "γλιστράει" το δάχτυλο πάνω της.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, guy_fawkes said:

Πάντως σπίτι με cosmote έχω καλύτερο σήμα από το 1iv

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αυτό που με χαλάει είναι η αίσθηση της οθόνης, λες και δεν "γλιστράει" το δάχτυλο πάνω της.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Συγκρινεις σημα 2g με σημα υποθετω 4g η 5g ...Αν θες να δεις τη διαφορα παρε μια την εξυπηρέτηση πελατών και ακου το ηχογραφημένο για ενα λεπτο με το ενα κινητο και μετα με το αλλο...ηχογράφησε τα μια και μετα ακου τη διαφορα....ειτε στο χρονο για να συνδεθεί ειτε στην ποιοτητα ...θα δεις διαφορα πίστεψε με αυτο εκανα ...Επισης η άνεση στο χερι που εχει το Sony δεν παίζεται ειναι μοναδικό...Απ την αλλη το pixel δε ζεσταινεται ολως το Sony Επισης δεν κανει το προβλημα οταν μιλας και ακουμπάς το μάγουλο να αναβει η οθονη 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, guy_fawkes said:

Πάντως σπίτι με cosmote έχω καλύτερο σήμα από το 1iv

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αυτό που με χαλάει είναι η αίσθηση της οθόνης, λες και δεν "γλιστράει" το δάχτυλο πάνω της.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου αφήνει μια περίεργη αίσθηση η οθόνη. Σα να μην εφάπτεται ακριβώς πάνω στο τηλέφωνο. Σα να υπάρχει ένα απειροελάχιστο κενό από κάτω αν το εξηγώ σωστά.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, pkout said:

Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου αφήνει μια περίεργη αίσθηση η οθόνη. Σα να μην εφάπτεται ακριβώς πάνω στο τηλέφωνο. Σα να υπάρχει ένα απειροελάχιστο κενό από κάτω αν το εξηγώ σωστά.

όχι όχι, λες και η οθόνη δεν έχει κάποιο υλικό να την κάνει να γλιστράει.

Ακόμα και με το πανάκι που την καθαρίζω, το πανάκι δεν γλιστράει, λες και έχει πολλές δαχτυλιές, πως να το εξηγήσω δεν ξέρω, ξέρω θα σας φανεί βλακεία αλλά με απασχολεί πολύ γιατί σε κανένα κινητό μου δεν ήταν έτσι.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

ναι! όπως το άνοιξα χθες, τράβηξα την κολλώδη ζελατίνα και το χρησιμοποιώ. Ολες τις συσκευές μου έτσι τις έχω/είχα και ποτέ δεν είχε ούτε μια γρατζουνια, ούτε μια "αραχνιά" 

Γιατί? 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...