Jump to content

iPhone 14 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 4/8/2023 at 10:50 ΠΜ, pol2410 said:

Φίλε μου καλημέρα εγώ με αρκετά χρόνια μήλο ως προς τις φωτό & βίντεο χρησιμοποιώ το Google fotos σαν cloud αποθήκευσης και εκεί έχω την δυνατότητα να έχω ειτε άλμπουμ ειτε προβολή (+ κατέβασμα ) οποίας φωτογραφίας θέλω σε real time από την συσκευή μου και όχι μόνο. 
Ο λόγος που πήγα σε αυτό το cloud είναι γιατί οι φωτό μου όταν τις σβήνω από το κινητό δεν διαγράφονταν και από το cloud κάτι που στο cloud της apple όταν το έψαχνα δεν είχε αυτήν την επιλογή. 
Αν τώρα κάποιο άλλο μέλος σου δώσει κάποια άλλη λύση…….

Και εγώ θα πρότεινα onedrive και όχι icloud.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ή κακώς (κακώς βασικά..)αυτός ο αλγόριθμος με την υγεία μπαταρία έτσι πως είναι η κατάσταση με τα iPhone ενισχύει την αξία μετά πώλησης . αυτός είναι ο μόνος λόγος που το προσέχω στις φορτίσεις.. Δεν θα πουλήσεις ποτέ ένα iPhone που έχει 80% υγεία μπαταρίας με ένα που έχει 98%... Δυστυχώς... Υπάρχει κάποιο command που να σταματάει την φορτιση στο 85 %??? Παιδευομαι αλλά δεν βγάζω άκρη στις συντομεύσεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ή κακώς (κακώς βασικά..)αυτός ο αλγόριθμος με την υγεία μπαταρία έτσι πως είναι η κατάσταση με τα iPhone ενισχύει την αξία μετά πώλησης . αυτός είναι ο μόνος λόγος που το προσέχω στις φορτίσεις.. Δεν θα πουλήσεις ποτέ ένα iPhone που έχει 80% υγεία μπαταρίας με ένα που έχει 98%... Δυστυχώς... Υπάρχει κάποιο command που να σταματάει την φορτιση στο 85 %??? Παιδευομαι αλλά δεν βγάζω άκρη στις συντομεύσεις...

Μόνο με έξυπνη πρίζα θα το κανείς αυτό όπως εγώ σε ότι ποσοστό θέλεις να κλείνει το ρεύμα και να σταματάει η φόρτιση
Link to comment
Share on other sites

Απλά έχεις πολύ μικρό διαθέσιμο ποσοστό για μέσα στην μέρα να χρησιμοποιήσεις και είναι κρίμα 
Με τέτοια λογική κάποιος μπορεί να πει εγώ το φορτιζω 40-60% 
Τι θα κάνουμε δηλαδή θα ζούμε για να προσέχουμε την μπαταρια; 

Σαφώς και δεν θα ζούμε για να προσέχουμε την μπαταρία!
Και εγώ έχω ξεφύγει πολλές φορές από τα όρια που προανέφερα παραπάνω σχετικά με την φόρτισή της…
Απλώς, και χωρίς να πολυνοιάζομαι, φροντίζω όσο μπορώ να διατηρώ το 40%-80%.
Και επειδή διαβάζω αμέτρητα πολλά posts με “ιδανικούς τρόπους φόρτισης μπαταρίας στα iPhone”, έχω να πω, ΜΗΝ ΑΝΑΛΩΝΕΣΤΕ με τεχνικές φόρτισης και τεχνάσματα!
Χαρείτε το κινητό σας!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βάζω σχεδόν κάθε βράδυ πριν κοιμηθώ 

Ουτε με νοιάζει άμα χαλάσει η δεν χαλάσει 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αγοράζουμε ένα τηλέφωνο για να με υπηρετεί....αν είναι να τα υπηρετουμε εμείς και να τρέχουμε από πίσω του.....τα χάσαμε το παιχνίδι....

 

Μπαταρία ίσον αναλωσιμο....αυτό σημαίνει αλλαγή κάποια στιγμή.

 

Αν τώρα το χόμπι κάποιου είναι η συχνή αλλαγή συσκευής....τότε αυτό να γίνεται το πολύ στον χρόνο για να έχει την μικρότερη δυνατή χασουρα......στην μπαταρία....

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, chocbhed_6630 said:

Αγοράζουμε ένα τηλέφωνο για να με υπηρετεί....αν είναι να τα υπηρετουμε εμείς και να τρέχουμε από πίσω του.....τα χάσαμε το παιχνίδι....

 

Μπαταρία ίσον αναλωσιμο....αυτό σημαίνει αλλαγή κάποια στιγμή.

 

Αν τώρα το χόμπι κάποιου είναι η συχνή αλλαγή συσκευής....τότε αυτό να γίνεται το πολύ στον χρόνο για να έχει την μικρότερη δυνατή χασουρα......στην μπαταρία....

Κι αυτοί το έχουν ξεφτιλίσει 

100€ μια αλλαγή μπαταρίας σε κινητό; 
Τι θα αγοράσουμε οικόπεδο;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Tasos19s said:

Κι αυτοί το έχουν ξεφτιλίσει 

100€ μια αλλαγή μπαταρίας σε κινητό; 
Τι θα αγοράσουμε οικόπεδο;

ισχυει αυτο. τουλαχιστον σε ανδροιδ κινητα παιζει απο 30 εως 50 απο οσο ξερω. εδω το 100αρικο ειναι σιγουρακι..

Οπως εχω πει, το βραδυ που κοιμομαστε φορτιση μεχρι τερμα και βγαζεις τη μερα ανετα.. τωρα αν εισαι απο αυτους που η χρηση τους ειναι ανετη με φορτιση μεχρι 80% το δουλευεις και ετσι, εγω απλα θελω το μεγιστο σε αυτονομια γιατι καμια φορα τυχαινει να χρειαστει ολο το ευρος..ομως φορτιζω με πολυ αργο φορτιστη ωστε να μην ταλαιπωρειται η μπαταρια και εχω 100% μετα απο 7 μηνες χρησης.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα δωρεάν ή επί πληρωμή για astrophotography όπως έχουν τα Samsung που σου κρατάει πολύ ώρα διάφραγμα ανοιχτό. Γνωρίζουμε κάτι που να κάνει σωστή δουλειά? Ευχαριστώ 😊

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χαμός γίνεται με την υγεία μπαταρίας στα 14αρια......εσείς πώς πάτε?

Αγορασμενο Οκτώβριο από Amazon
693db0fa0abc766843b077ab32f59275.png


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αγορασμένο day one με βαριά χρήση καλοκαίρι λόγο σεζόν 91% όμως χωρίς να το έχω φορτίσει ποτέ ασύρματα αλλά με φόρτιση το βράδυ όμως το θεωρώ παρά πολύ μεγάλη φθορά 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αγορασμένο day one με βαριά χρήση καλοκαίρι λόγο σεζόν 91% όμως χωρίς να το έχω φορτίσει ποτέ ασύρματα αλλά με φόρτιση το βράδυ όμως το θεωρώ παρά πολύ μεγάλη φθορά 

Σου βγάζει την μέρα;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, rebel1 said:


Σου βγάζει την μέρα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τώρα καλοκαίρι ποτέ όμως πρέπει να πω ότι μπορεί να τύχει να έχω έλατο κλήσεις την ημέρα μόνιμα ανοιχτά τα πάντα γτ τα χρειάζομαι λόγο δουλειάς συνήθως από 7 το πρωί μέχρι μεσάνυχτα θέλω μια φόρτιση πάνω από 30 τοις εκατό μέσα στην ημέρα για να με βγαλει

Link to comment
Share on other sites

Εχω δει την συσκευή να βγάζει 9:30 ώρες συνεχόμενη λειτουργία… κ είναι ο μεγαλύτερος χρόνος από όλες τις ναυαρχίδες…

Οταν υπάρχουν χρήστες που  δηλώνουν ότι δεν  τους καλύπτει …. πρέπει να σκεφτούν οτι είναι λίγο κ θέμα υγείας,  μετά από τόσες ώρες , κάθε μέρα πάνω σε μια συσκευή, 

 

Link to comment
Share on other sites

τι γίνεται ρε παιδιά αρκετά συχνά βγάζει υπερθέρμανση στα κινητά της γυναίκας 14 pro max και γιου 13 pro! νόμιζα ότι το δικό μου samsung s21 fe ζεματάει αλλά τα iphone τι πάθανε τα έρμα; σπίτι μέσα με κλιματιστικό στην Έδεσσα!

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να το βλέπει ήλιος δεν είναι φυσιολογικό. Τι χρήση έκαναν και το έβγαλε;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, ilka71 said:
1 ώρα πριν, doganos said:
Χωρίς να το βλέπει ήλιος δεν είναι φυσιολογικό. Τι χρήση έκαναν και το έβγαλε;

φόρτιζε και ο μικρός έβλεπε τικτοκ πχ.

Ε τι νομίζεις δεν θα ζεσταθεί; 
Αναπαραγωγή βίντεο, φόρτιση τι άλλο να κάνει; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

απο οκτωμβρη!!το παν ειναι σωστες φορτισεις και τον δικο του φορτιστη.ολα μ τα χρονια ετσι τα φορτιζα και ειχα παντα αριστη υγειας μπαταριας!!

 

368761283_307484048349592_2512657189517363578_n.jpg

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παν είναι να φορτίζει με γνήσιους ή επώνυμους φορτιστές και όχι ταχυφοετιστές όπως ο μαμά στα 20W και να μην χρησιμοποιείται η συσκευή όταν φορτίζει.

Φυσικά η χρήση στην παραλία με ντάλα ήλιο πάλι είναι θάνατος για την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...