Jump to content

iPhone 14 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

27 minutes ago, ethnik471 said:

Παιδιά σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους.

Για φραγή αποκρυψεων ;

Δες αυτό...

IMG_5164.png

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, koutsis said:

Δες αυτό...

IMG_5164.png

Μήπως όμως μπλοκάρει ακόμα και αυτούς που δεν έχεις αποθηκευμένους;

Σαν επιλογή το είδα και εγώ αλλά δεν το πρότεινα γιατί θεωρώ ότι θα μπλοκάρει και μερικούς που μπορεί να ήθελες 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, ilka71 said:
16 ώρες πριν, spyrdano said:
Ναι είναι τρομερά  αστείο. Φίλε δεν χρησιμοποιώ SMS. Αν έχεις όμως έναν ηλικιωμένο πατέρα χωρίς smartphone πες μου σε παρακαλώ τι θα κάνεις για να δεις αν το μήνυμα σου έφτασε. Τα SMS δεν έχουν καταργηθεί για κάτι τέτοιες περιπτώσεις.

γελάω για τις " δυνατότητες" των iphone! τρολαρω τον γιο μου για κάτι τέτοια!

Φίλε ο γιος σου δεν χρησιμοποιεί sms!!!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους.
Για φραγή αποκρυψεων ;

Για φραγή όλων των κλήσεων με απόκρυψη στην γραμμή σου:

Αν έχεις Vodafone4e01451c31d9ece9d014f870675cad1b.jpg

Αν έχεις NOVA
09e01e5d26df0d4f47cdd90c10d45dd1.jpg
Αν εχεις Cosmote 13888 και ζήτα φραγή κλήσεων με απόκρυψη και τελείωσες μια και καλη στην γραμμή σου.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να ρωτησω που βρισκεται στις ρυθμισεις για να βγαλω την αναζητηση απο την κεντρικη οθονη;

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, chris1974 said:

Να ρωτησω που βρισκεται στις ρυθμισεις για να βγαλω την αναζητηση απο την κεντρικη οθονη;

Καλησπέρα ρυθμίσεις οθόνη αφετηρίας Τέρμα κάτω Εμφάνιση στην αφετηρία

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Φορτίζει ναι, όλα qi πρωτόκολλο χρησιμοποιούν. Θα σου πρότεινα όμως αν είναι να αγοράσεις, να πας σε MagSafe λύση, έχει πολλά πλεονεκτήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φορτίζει ναι, όλα qi πρωτόκολλο χρησιμοποιούν. Θα σου πρότεινα όμως αν είναι να αγοράσεις, να πας σε MagSafe λύση, έχει πολλά πλεονεκτήματα.
για πες τι πλεονεκτήματα; τα iphone είναι σε απλές θήκες. υπάρχει αυτό που λες αλλά να φορτίζει με 25w και samsung;
Link to comment
Share on other sites

1) Μεγαλύτερη ασφάλεια σε περίπτωση ατυχήματος ("αντιστέκεται στην απότομη μετακίνηση")

2) Λόγω των μαγνητών ευθυγραμίζεται καλύτερα με το πηνίο και έχει καλύτερη απόδοση εκτός και αν βάλει κανείς ακριβώς εκεί που πρέπει τη συσκευή σε Qi φορτιστή χωρίς MagSafe.

3) Δεν πρόκειται να φορτίσει με 25watt iPhone οπότε από αυτή τη σκοπιά δεν έχει νόημα, γιατί δεν το υποστηρίζει η συσκευή (max 15 watt με MagSafe)

 

Μπορείς να δεις κάτι τέτοιο

https://www.skroutz.gr/s/38956088/Baseus-PPCX030001-Power-Bank-10000mAh-20W-με-Θύρα-USB-C-Μαύρο.html

Edited by waeo
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
8 ώρες πριν, ilka71 said:
9 ώρες πριν, athanaso77 said:
Φορτίζει ναι, όλα qi πρωτόκολλο χρησιμοποιούν. Θα σου πρότεινα όμως αν είναι να αγοράσεις, να πας σε MagSafe λύση, έχει πολλά πλεονεκτήματα.

για πες τι πλεονεκτήματα; τα iphone είναι σε απλές θήκες. υπάρχει αυτό που λες αλλά να φορτίζει με 25w και samsung;

Όπως ειπώθηκε και από τον προλαλήσαντα, πιο αποδοτική φόρτιση με ένα μεγάλο όμως πλεονέκτημα, αναπτύσσονται μικρότερες θερμοκρασίες κατά τη φόρτιση λόγω της σωστής ευθυγράμμισης συσκευής με φορτιστή. Και όπως γνωρίζουμε, οι υψηλές θερμοκρασίες κατά τη φόρτιση είναι ο μεγαλύτερος εχθρός της μπαταρίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστώ για τις απαντήσεις... μια τελευταία μήπως καταλαβαίνει κάποιος ποια η διαφορά του 1ου από το 3ο; δεν έχει ασύρματη το 1ο!άρα γιατί είναι ακριβότερο και μεγαλύτερο;

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Tasos19s said:

Σας έχει έρθει αίτημα απόκρισης ασφαλείας; 
16.5.1(c) μου γράφει 

2mb

 Ναι

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το κοιτούσα επίμονα για να δω αν είχε τοποθετηθεί … ή έκανα εγώ κάτι λάθος …

Ουάου … δεν φαίνεται ότι έχει μπει προστασία. 

IMG_1269.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

Έχω κάνει εδώ και 2 μέρες αναβάθμιση στο ios 17 beta και σε άσχετες στιγμές, εμφανίζεται μέσα στο dymanic island, πορτοκαλί μικρόφωνο. (όχι η κουκίδα αλλά μικρόφωνο). Πηγαίνω στις ρυθμίσεις ασφαλείας και κλείνω την πρόσβαση στο μικρόφωνο από όλες τις εφαρμογές, αλλά αυτό παραμένει εκεί, και φεύγει μόνο με επανεκκίνηση.

Γνωρίζει κανείς κάτι ?

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, sakislife said:

Καλησπέρα στην παρέα

Έχω κάνει εδώ και 2 μέρες αναβάθμιση στο ios 17 beta και σε άσχετες στιγμές, εμφανίζεται μέσα στο dymanic island, πορτοκαλί μικρόφωνο. (όχι η κουκίδα αλλά μικρόφωνο). Πηγαίνω στις ρυθμίσεις ασφαλείας και κλείνω την πρόσβαση στο μικρόφωνο από όλες τις εφαρμογές, αλλά αυτό παραμένει εκεί, και φεύγει μόνο με επανεκκίνηση.

Γνωρίζει κανείς κάτι ?

beta...

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, sakislife said:

Καλησπέρα στην παρέα

Έχω κάνει εδώ και 2 μέρες αναβάθμιση στο ios 17 beta και σε άσχετες στιγμές, εμφανίζεται μέσα στο dymanic island, πορτοκαλί μικρόφωνο. (όχι η κουκίδα αλλά μικρόφωνο). Πηγαίνω στις ρυθμίσεις ασφαλείας και κλείνω την πρόσβαση στο μικρόφωνο από όλες τις εφαρμογές, αλλά αυτό παραμένει εκεί, και φεύγει μόνο με επανεκκίνηση.

Γνωρίζει κανείς κάτι ?

Μόνος σου το είπες. Beta

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω 3 ερωτήσεις-θεματα...
Iphone 14 pro max φουλ ενημερωμένο. 

Για κάποιο λόγο όταν βγάζω σελφι στην γκαλερί που αποθηκεύεται είναι διαφορετική από αυτήν που βλέπω την ώρα που τραβάω. Πολύ έντονο το φαινόμενο σε συνθήκες με χαμηλό φωτισμό. Βλέπω τον εαυτό μου στην οθόνη, λέω μια χαρά εδώ είμαστε. Την βγάζω την φωτογραφία και όταν πάω να την δω όλα είναι διαφορετικά. Οι σκιές η ανάλυση τα χρώματα , γενικώς είναι διαφορετική η φωτογραφία από αυτό που βλέπω.

Επίσης όταν βγάζω με live την ώρα που βλέπω την φωτογραφία , αυτο το δευτερόλεπτο που είναι σαν μίνι βίντεο πριν μου δείξει την φωτογραφία , η εικόνα είναι πολύ ωραία , αλλά όταν σταματάει το βιντεάκι και δειχνει την φωτογραφία είναι πολύ διαφορετική. Υπάρχει τρόπος η φωτογραφία να είναι όπως όταν παίζει το βιντεακι ; 

Και κάτι τελευταίο, όταν έχω λήψη live μπορώ.να δω διάφορες σκηνές. Πώς μπορώ να επιλέξω μια σκηνή που μου αρεσει και όχι αυτήν που επιλέγει η συσκευή ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι έχει να κάνει με το επιθετικό HDR του iphone.

Ίσως μια λύση είναι να απενεργοποιήσεις το live στη δεύτερη περίπτωση. Ας περιμένουμε όμως και τις απαντήσεις πιο ειδικών...

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ όταν φορτιζω το κινητό ενώ λέει ας πούμε παράδειγμα ότι βρίσκεται κατα την φόρτιση στο 86% μόλις το βγάζω από την πρίζα δείχνει στο 95% δηλαδή δεν συμβαδίζει αλλά λέει κατα την φόρτιση αλλά όταν το βγάζω συμβαίνει σε κανένα αυτό;

Edited by chris1974
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, chris1974 said:

Παιδιά εγώ όταν φορτιζω το κινητό ενώ λέει ας πούμε παράδειγμα ότι βρίσκεται κατα την φόρτιση στο 86% μόλις το βγάζω από την πρίζα δείχνει στο 95% δηλαδή δεν συμβαδίζει αλλά λέει κατα την φόρτιση αλλά όταν το βγάζω συμβαίνει σε κανένα αυτό;

Μήπως έχεις πολύ παλιά μπαταρία?

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, chris1974 said:

Παιδιά εγώ όταν φορτιζω το κινητό ενώ λέει ας πούμε παράδειγμα ότι βρίσκεται κατα την φόρτιση στο 86% μόλις το βγάζω από την πρίζα δείχνει στο 95% δηλαδή δεν συμβαδίζει αλλά λέει κατα την φόρτιση αλλά όταν το βγάζω συμβαίνει σε κανένα αυτό;

Καλησπέρα μη σε αγχώνει σε ότι iPhone κι αν είχα από 11 Pro Max μέχρι τώρα όλα το κάνουν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...