Jump to content

iPhone 14 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 minutes ago, jimmys121979 said:

Δεν είχα ποτέ αλλά χρειάζεται αποστολή μηνύματος; όσους ξέρω γυρνάει σε 5 G.Βασικα έχω wind, nova τώρα. Στέλνω κάπου μήνυμα; 

από ότι διαβάζω δεν θέλει ενεργοποίηση στην nova αλλα πρεπει να το αφησεις ανοιχτο και καποια στιγμη θα ανοιξει μονο του

παρόλα αυτά μπορείς να τους μιλήσεις στο chat για να δούνε μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την sim σου μεσα στο συστημα τους

δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι άλλο να κανεις

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, jimmys121979 said:

Δεν είχα ποτέ αλλά χρειάζεται αποστολή μηνύματος; όσους ξέρω γυρνάει σε 5 G.Βασικα έχω wind, nova τώρα. Στέλνω κάπου μήνυμα; 

Όχι, πάρε στο 13700 ή στο chat…

Οπου βρει 5G γυρνάει, απλά θέλει υπομονή διότι με την ενοποίηση η εξυπηρέτηση αργει. Δηλαδή γμπορεί να πάρεις μια φορά τηλεφωνο και να το λύσεις. Αν και συνήθως σε 4 ώρες σε παίρνουν πίσω υποτίθεται. Αλλά συνήθως ειναι περισσότερο. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εν τέλη το θέμα λύθηκε άμεσα μόλις επικοινώνησα μαζί τους. Αν και περίεργο έπρεπε να γίνει η ενεργοποίηση από την nova. Σε δύο λεπτά είχε γίνει ενεργοποίηση και όλα καλά 🙂

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, jimmys121979 said:

Εν τέλη το θέμα λύθηκε άμεσα μόλις επικοινώνησα μαζί τους. Αν και περίεργο έπρεπε να γίνει η ενεργοποίηση από την nova. Σε δύο λεπτά είχε γίνει ενεργοποίηση και όλα καλά 🙂

Το πρώτο που έπρεπε να κάνεις είναι αυτό. 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, koutsis said:

Το πρώτο που έπρεπε να κάνεις είναι αυτό. 

Κανονικά εν έτη 2023 αυτά θα έπρεπε να γίνονται αυτόματα. Στις άλλες εταιρίες δεν ξέρω αν παίζει κάτι τέτοιο 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, jimmys121979 said:

Κανονικά εν έτη 2023 αυτά θα έπρεπε να γίνονται αυτόματα. Στις άλλες εταιρίες δεν ξέρω αν παίζει κάτι τέτοιο 

Άλλο εννοώ. Όταν έχεις προβλήματα δικτύου παίρνεις κατευθείαν την εξυπηρέτηση πελατών. Δεν χάνεις χρόνο να ποσταρεις στα forum...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, jimmys121979 said:

Κανονικά εν έτη 2023 αυτά θα έπρεπε να γίνονται αυτόματα. Στις άλλες εταιρίες δεν ξέρω αν παίζει κάτι τέτοιο 

Στην Cosmote θέλει να στείλεις μήνυμα 

Καμια φορά όμως κολλάνε οι υπηρεσίες της κάρτας sim μέσα βέβαια από τα συστήματα τους όποτε έχουμε υπομονή και ψάχνοντας βρίσκουμε το πρόβλημα 

Δεν ήταν και κάτι τόσο τραγικό 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, koutsis said:

Άλλο εννοώ. Όταν έχεις προβλήματα δικτύου παίρνεις κατευθείαν την εξυπηρέτηση πελατών. Δεν χάνεις χρόνο να ποσταρεις στα forum...

https://www.hawkdive.com/10-steps-to-fix-5g-not-working-on-iphone-14/

Αυτός είναι ο λόγος που ποσταρα και ρώτησαν αν και κάποιος άλλος είχε θέμα 

Εξάλλου δεν είναι και θέμα ζωής και θανάτου να χάσω χρόνο.. Χαλαρά 🤣🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!!!

Ερώτηση έχω βγάλει κάποιες φωτό υψηλής ανάλυσης και θέλω να τις συμπίεσω για να τις στείλω με messenger γνωρίζετε κάποια αξιόπιστη εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!!!
Ερώτηση έχω βγάλει κάποιες φωτό υψηλής ανάλυσης και θέλω να τις συμπίεσω για να τις στείλω με messenger γνωρίζετε κάποια αξιόπιστη εφαρμογή;

Resize it


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
41 minutes ago, xabos said:

Σε όσους δεν εγκαθίσταται η πρόσφατη ενημέρωση , ας δουλέψουν τον διακόπτη ..IMG_0453.thumb.jpeg.4c84d0231a877e998adae49b207a36af.jpeg

Έχουμε ξεχωριστό thread για το iOS 16… https://myphone.gr/forum/topic/194909/?do=findComment&comment=7175855

 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είπα να δοκιμάσω και εγώ μια apple συσκευή μετά από χρόνια χρήσης adroid συσκευών.να ρωτήσω κάτι γιατί το μέγεθος των  Φωτό είναι πχ 900kb ενώ στο adroid ας πούμε είναι 4mb?

Edited by zafitolis
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, zafitolis said:

Είπα να δοκιμάσω και εγώ μια apple συσκευή μετά από χρόνια χρήσης adroid συσκευών.να ρωτήσω κάτι γιατί το μέγεθος των  Φωτό είναι πχ 900kb ενώ στο adroid ας πούμε είναι 4mb?

Τι αναλογια την έχεις την καμερα;  εμένα γύρω στα 5mb είναι η κάθε φωτογραφία.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, koutsis said:

Τι αναλογια την έχεις την καμερα;  εμένα γύρω στα 5mb είναι η κάθε φωτογραφία.

4.3 ίσως φταίει ότι είναι σκοτεινό το δωμάτιο αν βγω έξω ανεβαίνει στα 3mb

Link to comment
Share on other sites

On 4/5/2023 at 5:59 ΜΜ, zafitolis said:

4.3 ίσως φταίει ότι είναι σκοτεινό το δωμάτιο αν βγω έξω ανεβαίνει στα 3mb

ε ναι σίγουρα παίζουν ρόλο οι συνθήκες στις οποίες τραβάς την φωτογραφια 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στο play store υπάρχει το γνωστό Network Cell info που δείχνει λεπτομέρειες για την συχνότητα την ποιότητα του σήματος κ την κεραία που συνδέεται το κινητό .

Εδω στο iOS υπάρχει κάτι σε free για να δοκιμάσω? 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά κάτοχος iPhone 14 προ Max 128, Γκίγκα έχει κατέβει υγεία της μπαταρίας 99 % και Έχω το κινητό τέσσερις μήνες και το φορτίζω μόνο με το γνήσιο φορτιστή είναι λογικό να έχει κατέβει και η χρυσή είναι πολύ μέτρια το αφήνω πάντα να ξε φόρτιση και μετά το φορτίζω

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Mechteridis_I said:

Καλησπέρα παιδιά κάτοχος iPhone 14 προ Max 128, Γκίγκα έχει κατέβει υγεία της μπαταρίας 99 % και Έχω το κινητό τέσσερις μήνες και το φορτίζω μόνο με το γνήσιο φορτιστή είναι λογικό να έχει κατέβει και η χρυσή είναι πολύ μέτρια το αφήνω πάντα να ξε φόρτιση και μετά το φορτίζω

Καλησπέρα και εμένα 99 έχει κατέβει και το έχω από τέλη Γενάρη..έχει κάνει 33 κύκλους φόρτισης. Καλό είναι να το φορτίζεις όταν πέσει στο 30% και όχι παρακάτω. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mechteridis_I said:

Καλησπέρα παιδιά κάτοχος iPhone 14 προ Max 128, Γκίγκα έχει κατέβει υγεία της μπαταρίας 99 % και Έχω το κινητό τέσσερις μήνες και το φορτίζω μόνο με το γνήσιο φορτιστή είναι λογικό να έχει κατέβει και η χρυσή είναι πολύ μέτρια το αφήνω πάντα να ξε φόρτιση και μετά το φορτίζω

Όσο μπαίνεις και το παρακολουθείς τόσο χειρότερα 

Μην το δίνεις καθόλου σημασία και εντάξει 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, Mechteridis_I said:

Καλησπέρα παιδιά κάτοχος iPhone 14 προ Max 128, Γκίγκα έχει κατέβει υγεία της μπαταρίας 99 % και Έχω το κινητό τέσσερις μήνες και το φορτίζω μόνο με το γνήσιο φορτιστή είναι λογικό να έχει κατέβει και η χρυσή είναι πολύ μέτρια το αφήνω πάντα να ξε φόρτιση και μετά το φορτίζω

Έχουν γίνει ολόκληρες συζητήσεις / αναλύσεις πάνω σε αυτό το θέμα. Όπως και να το φορτίζεις, θα γράψει ότι είναι να γράψει. Το νούμερο αυτό είναι απλά να μην ασχολείσαι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα μην ασχολειστε με την ενδειξη υγειας της μπαταριας. Γινεται ψυχαναγκαστικο στο τελος. Χαρειτε την κινηταρα σας στο τερμα, τα εχω ολα ανοιχτα συνεχεια, 5g, gps, bluetooth, ανανεωση στο υποβαθρο, τα παντα ολα, σκυλι δεν καταλαβαινει τιποτα. Με τοσα χρηματα που δωσαμε ολοι μας, αν μη τι αλλο λιωσιμο!

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να γίνω "δούλος" της συσκευής από τη στιγμή που έχουμε σκάσει 1200-1500€ για να μας εξυπηρετεί. Ας γράψει, ότι θέλει.

Πόσο ωραία είναι όμως τα πράγματα στο iPad που δεν υπάρχει το battery health!!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Just now, bill_viper said:

Δεν πρόκειται να γίνω "δούλος" της συσκευής από τη στιγμή που έχουμε σκάσει 1200-1500€ για να μας εξυπηρετεί. Ας γράψει, ότι θέλει.

Πόσο ωραία είναι όμως τα πράγματα στο iPad που δεν υπάρχει το battery health!!

Και να είχε δεν θα έπεφτε τόσο γρήγορα 

Το φορτίζεις σίγουρα τις μισές φορές από το κινητό. Μπορεί και λιγότερο 

Αρα αντέχει διπλάσια η μπαταρία του 

3-4 χρόνια άνετα π

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
20 minutes ago, bill_viper said:

Πόσο ωραία είναι όμως τα πράγματα στο iPad που δεν υπάρχει το battery health!!

Ακριβώς. Εν τω μεταξύ αυτός ο διαχωρισμός είναι ακατανόητος. Αφού δε χρειάζεται στο iPad, δεν βρίσκω λόγο να είναι τόσο απαραίτητο στο iPhone.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...