Jump to content

iPhone 14 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 minutes ago, jimmys121979 said:

Εμένα πάντως ενεργοποιημενα είναι όλα αυτά και τέτοιο πράγμα δεν γίνεται. Προφανώς εννοείς να είναι ενεργοποιημενη η ανάλυση iphone σε αυτό το μενού 

εχω και εγω το ιδιο θεμα παρολο που εχω βελτιστοποιηση ενεργοποιημενη δεν κανει αυτην την παυση το βραδυ , παει απο αδειο σε 100% πολυ γρηγορα , δεν εχω αυτην την παυση , το βαζω οταν παω για υπνο , βαζω και ξυπνητηρι αλλα τιποτα . Τις επιλογες που ανεφερες τις εχω κλειστες

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, lambgeo said:

εχω και εγω το ιδιο θεμα παρολο που εχω βελτιστοποιηση ενεργοποιημενη δεν κανει αυτην την παυση το βραδυ , παει απο αδειο σε 100% πολυ γρηγορα , δεν εχω αυτην την παυση , το βαζω οταν παω για υπνο , βαζω και ξυπνητηρι αλλα τιποτα . Τις επιλογες που ανεφερες τις εχω κλειστες

Μπορείς να ανεβάσεις ένα screenshot από τις επιλογές που λες ότι έχεις κλειστές; 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, jimmys121979 said:

Μπορείς να ανεβάσεις ένα screenshot από τις επιλογές που λες ότι έχεις κλειστές; 

δεν ξερω τι απο αυτα μπορει να το προκαλει αυτο . Παντος ειδα ενα καναλι στο youtube και τα εκλεισα αυτα

IMG_0126.PNG

IMG_0127.PNG

Edited by lambgeo
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, jimmys121979 said:

Εγώ όλα αυτά ανοιχτά τα έχω και τέτοιο πράγμα δεν γίνεται με την μπαταρία 

αα οκ , ουτε σε μενα γινεται που τα εχω κλειστα , χαχχαχ   μηπως πρεπει να περασει καμμια βδομαδα με 2 βδομαδες φορτιζοντας το καθε φορα βραδυ για να το καταλαβει ,.  δεν ξερω τι να πω

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έβγαλε οτι κόβει την φόρτιση λόγω θερμοκρασίας στο 85% , Εντομεταξυ δεν έκαιγε πολύ. Φορτιζω με ασύρματο pad Samsung το οποίο είναι 9.5 watt ενώ η απλή QI του κινητού(όχι mag) είναι 7.5 watt .Όποτε θεωρητικά το κινητό φορτίζει στα 7.5 w.Ανταπτορα έχω της Apple τον γνήσιο τον κλασικό 20watt. 
Δεν μπορώ να καταλάβω αν όντως έκοψε την φόρτιση στο 85 λόγω θερμοκρασίας πράγμα που αν ισχύει είναι ανησυχητικό γιατί έχουμε ακόμη Μάρτιο ή αν είναι ρουτίνα της AI η οποία προστατεύει την μπαταρία κατά την φόρτιση …

42DD97AF-1B1E-4556-B5FA-77C25741AAF1.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αν σου λέει θερμοκρασία, είναι η θερμοκρασία. Γενικώς όταν δεν ευθυγραμμίζεται σωστά η συσκευή στον ασύρματο φορτιστή, δεν γίνεται σωστή φόρτιση και ανεβαίνει η θερμοκρασία. Γιαυτο συστήνεται η χρήση MagSafe και σαν ακόμα καλύτερη λύση προτείνω τον ασύρματο φορτιστή της ESR με το cryoboost (ανεμιστηρακι) που κρατάει τη συσκευή δροσερή καθόλη τη διάρκεια φόρτισης. Μη ξεχνάμε ότι οι υψηλές θερμοκρασίες είναι ο νούμερο ένα εχθρός της μπαταρίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει τρόπος να συνεργαστεί το viber του κινητού με Mac,όπως μεταξύ Android και Windows laptops;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

On 25/3/2023 at 9:10 ΠΜ, athanaso77 said:

Αν σου λέει θερμοκρασία, είναι η θερμοκρασία. Γενικώς όταν δεν ευθυγραμμίζεται σωστά η συσκευή στον ασύρματο φορτιστή, δεν γίνεται σωστή φόρτιση και ανεβαίνει η θερμοκρασία. Γιαυτο συστήνεται η χρήση MagSafe και σαν ακόμα καλύτερη λύση προτείνω τον ασύρματο φορτιστή της ESR με το cryoboost (ανεμιστηρακι) που κρατάει τη συσκευή δροσερή καθόλη τη διάρκεια φόρτισης. Μη ξεχνάμε ότι οι υψηλές θερμοκρασίες είναι ο νούμερο ένα εχθρός της μπαταρίας.

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Μπορώ να χρησιμοποιήσω τον MagSafe adapter  χωρίς θήκη MagSafe, δηλαδή με την ήδη υπάρχουσα που έχω η οποία είναι μια σκέτη σιλικόνης . Αν παραδειγμα τον κέντραρω στο μήλο πάνω θα δουλεύει κανονικά ή πρέπει να πάρω και θήκη με μαγνήτη;

Link to comment
Share on other sites

On 27/3/2023 at 12:25 ΜΜ, panoszavra said:

Καλησπέρα. Υπάρχει τρόπος να συνεργαστεί το viber του κινητού με Mac,όπως μεταξύ Android και Windows laptops;

Υπάρχει αρχείο για να κανείς εγκατάσταση σε Mac 

Στην επίσημη σελίδα του Viber μπορείς να το βρεις 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

On 27/3/2023 at 12:25 ΜΜ, panoszavra said:

Καλησπέρα. Υπάρχει τρόπος να συνεργαστεί το viber του κινητού με Mac,όπως μεταξύ Android και Windows laptops;

https://www.viber.com/en/download/

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Tasos19s said:

Υπάρχει αρχείο για να κανείς εγκατάσταση σε Mac 

Στην επίσημη σελίδα του Viber μπορείς να το βρεις 

 

6 ώρες πριν, bill_viper said:

Θα δουλέψει κατευθείαν χωρίς την rosetta? Το δουλεύει κάποιος για να μου πει εντυπώσεις; 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής η αυτονομία της συσκευής φαίνεται αρκετά μειωμένη με το 16.4. Να δούμε ποτε και αμα θα στρώσει 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, tasosathan said:

Μέχρι στιγμής η αυτονομία της συσκευής φαίνεται αρκετά μειωμένη με το 16.4. Να δούμε ποτε και αμα θα στρώσει 

Εμένα η ίδια μου φαίνεται...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα δουλέψει κατευθείαν χωρίς την rosetta? Το δουλεύει κάποιος για να μου πει εντυπώσεις; 

Πρόσφατα αναβαθμίστηκε για Μ. Δεν έτυχε να το δουλέψω ακόμα μετά το update βέβαια, αλλά σαν viber φαντάζομαι θα είναι ακόμα καρκίνος.
Μακάρι να κάνω λάθος!
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, nikos523 said:


Πρόσφατα αναβαθμίστηκε για Μ. Δεν έτυχε να το δουλέψω ακόμα μετά το update βέβαια, αλλά σαν viber φαντάζομαι θα είναι ακόμα καρκίνος.
Μακάρι να κάνω λάθος!

Υπάρχει δηλαδή στο store ή το κατεβάζω από το site του viber;

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, nikos523 said:

Από το site του.

Το κατέβασα αλλά ζητάει rosetta όπως και πριν. 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα αλλά ζητάει rosetta όπως και πριν. 

Τι να πω, να έβαλα καμία beta κατα λάθος ή κάτι τέτοιο; Δεν έχω και την υπολογιστή εύκαιρο να δω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Η λειτουργία έκτακτης ανάγκης με το δορυφόρο που διαθέτει το τηλέφωνο υπάρχει περίπτωση ποτέ να ενεργοποιηθεί στην Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dan81 said:

Καλησπέρα παιδιά. Η λειτουργία έκτακτης ανάγκης με το δορυφόρο που διαθέτει το τηλέφωνο υπάρχει περίπτωση ποτέ να ενεργοποιηθεί στην Ελλάδα;

Χλωμό...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

σε iphone και ipad υπάρχει κάποιος τρόπος να σταματήσουμε διαφημίσεις απο safari;νομίζω κάποιος το είχε γράψει

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, arxontas2323 said:

σε iphone και ipad υπάρχει κάποιος τρόπος να σταματήσουμε διαφημίσεις απο safari;νομίζω κάποιος το είχε γράψει

Ad guard

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...