Jump to content

Κανονισμοί Πολυκατοικίας (ενοίκιο, κοινόχρηστα κ.α.)


SonGohan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ζητάς τους λογαριασμούς ρεύματος των τελευταίων χρόνων, βγάζεις μέσο όρο και στον επόμενο λογαριασμό αρνεισαι να πληρώσεις την παραπάνω κατανάλωση. Τόσο απλά...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καταργήσετε την πρίζα αυτή. 

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, akilleas said:

Καταργήσετε την πρίζα αυτή. 

αυτο θα κανω μολις λειψει καμμια μερα,ειναι η μονη λυση..βεβαια μετα θα εχουμε τις γνωστες αντιδρασεις που ανεφερα για λιγο καιρο..

οι 2 τελευταιες λυσεις νομιζω ειναι και αυτες που σκεφτομουν και εγω αυτες τις μερες και ειναι οι καλυτερες,ευχαριστω παιδια.

 

Link to comment
Share on other sites

Καταργήσετε την πρίζα αυτή. 

αυτο θα κανω μολις λειψει καμμια μερα,ειναι η μονη λυση..

Οπότε, επειδή " παρανομεί " θα πρέπει να τιμωρειθήτε εσείς "με στερήσεις" (καταργηση κοινόχρηστης πριζας).
Δεν το βρίσκω κ τόσο λογικό.


Tapa



Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά ορισμένοι βλέπετε το δέντρο και χάνετε το δάσος. Όταν μπορεί να υπάρξει υπερβολική χρέωση από αλόγιστη χρήση ασανσέρ και φώτων κοινόχρηστων χώρων, όπου το κόστος είναι άμεσα μετρήσιμο, κοιτάτε να διώξετε τον άνθρωπο επειδή απλά σύνδεσε το φορτιστή/συντηρητή στο σκούτερ του και το κόστος είναι απλά ανύπαρκτο.

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά ορισμένοι βλέπετε το δέντρο και χάνετε το δάσος. Όταν μπορεί να υπάρξει υπερβολική χρέωση από αλόγιστη χρήση ασανσέρ και φώτων κοινόχρηστων χώρων, όπου το κόστος είναι άμεσα μετρήσιμο, κοιτάτε να διώξετε τον άνθρωπο επειδή απλά σύνδεσε το φορτιστή/συντηρητή στο σκούτερ του και το κόστος είναι απλά ανύπαρκτο.

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Φίλε μου δεν μιλάμε ούτε για δέντρο ούτε για δάσος. Μιλάμε για μια αυθαιρεσία που προσπαθεί να επιβάλλει ένας τύπος και που θέλει επειδή έτσι γουστάρει να φορτίζει το μηχανάκι του εις βάρος των άλλων. Εκεί που τελειώνει η ελευθερία του ενός ξεκινάει του άλλου. Αυτό μην το ξεχνάς. Ο εκάστοτε κανονισμός ποτέ και πουθενά δεν γράφει ότι μπορώ να χρησιμοποιήσω το ασανσέρ όπως λες για συγκεκριμένες φορές. Ρητά όμως ΟΛΟΙ οι κανονισμοί αναφέρουν πως οι κοινόχρηστες πρίζες είναι για να εξυπηρετούν ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ανάγκες των κοινόχρηστων. Μην τρελαθούμε κιόλας....

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι η αυθαιρεσία για μια πρίζα που δεν χρησιμοποιεί άμεσα κανείς ή το κόστος που είναι ανύπαρκτο;

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι η αυθαιρεσία για μια πρίζα που δεν χρησιμοποιεί άμεσα κανείς ή το κόστος που είναι ανύπαρκτο;

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Το πρόβλημα είναι καθαρά η αυθαιρεσία

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία μαζευτείτε οι ιδιοκτήτες κ στείλτε εξώδικο όλα τα άλλα είναι αυτοδικια

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία μαζευτείτε οι ιδιοκτήτες κ στείλτε εξώδικο όλα τα άλλα είναι αυτοδικια

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Επειδή μάλλον ΔΕΝ είσαι νομικός, επειδή μάλλον ΔΕΝ γνωρίζεις από αποφάσεις γενικής συνέλευσης, επειδή η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας, καλό είναι να μην πετάγεται για να γράψεις απλά για να γράψεις....μου το ξεκινάς με δέντρα και δάση για τον κακομοίρη που μωρέ τι καιει το μηχανάκι που θέλετε να τον μαλώσετε, και μου το καταλήγεις σε εξώδικα αφού έχεις αναφέρει ότι μπορεί να υπάρχει αλόγιστη χρήση ανελκυστηρα....
Άσε μας αδελφουλη μου πασχαλιατικα...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να περάσει η οπτική ίνα μέσα στη πολυκατοικία, πρέπει να ενημερωθεί ο Διαχειριστής που με τη σειρά του πρέπει να ενημερώσει όλους τους ιδιοκτήτες.
δεν ρωτάει κανέναν όμως. απλά τους το λέει . δεν θέλει άδεια από κανέναν συνενοικο... δεν θέλει απόφαση.
Link to comment
Share on other sites

Ας πάει ο διαχειριστής και ας απενεργοποιήσει την κοινόχρηστη πρίζα. Να την ανοίξει και να την λύσει, να πιάσει με μονοτικη ταινία τα καλώδια κλπ. Στην ανάγκη με έναν ηλεκτρολόγο. Δεν είναι αυτοδικία. 

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Να φυλάτε σκοπιά και οταν βαζει τον φορτιστή να τον βγάζετε. Οποιος φυλάει "γερμανικό", να εχει μείωση κοινοχρήστων.
Εσείς χρειάζεστε τον δικό μας διαχειριστή. Δεν καταλαβαίνει μια.
Εκανε ενας ενοικος μεσημεριατικα φασαρια στην πυλωτή κ βγαίνει ο πανμέγιστος στο μπαλκόνι για παρατηρηση. Μετά από πολλα "γλυκόλογα", Του λέει αυτος στην πυλωτή "κατέβα να σε μήσω" και ο πανμέγιστος κατέβηκε με τα φαπάρια έξω. Λούης έγινε ο αλλος ο τσαμπουκαλής.



Tapa



Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

On 17/4/2023 at 10:17 ΠΜ, ducatista88 said:

Πραγματικά ορισμένοι βλέπετε το δέντρο και χάνετε το δάσος. Όταν μπορεί να υπάρξει υπερβολική χρέωση από αλόγιστη χρήση ασανσέρ και φώτων κοινόχρηστων χώρων, όπου το κόστος είναι άμεσα μετρήσιμο, κοιτάτε να διώξετε τον άνθρωπο επειδή απλά σύνδεσε το φορτιστή/συντηρητή στο σκούτερ του και το κόστος είναι απλά ανύπαρκτο.

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Να τραβάει μπαλαντέζα αν θέλει. 
Δεν γίνεται να την βγάζει τζάμπα και να πληρώνουν και οι άλλοι. Αν είναι έτσι, να φορτίζουν όλοι στα κοινόχρηστα τα ηλεκτρικά μηχανάκια και αμάξια. 
 

On 13/4/2023 at 9:44 ΜΜ, dreamer12 said:

.ο ιδιοκτητης ειαι ενας βλακας και μισος..αφου ενημερωθηκε για τον κωλοχαρακτηρα του ενοικιαστη και τα προβληματα που μας δημιουργει,πηγε και του ανανεωσε το συμβολαιο μην χασει τα λεφτα του.και σε καθε διενεξη μας λεει το ιδιο,να τα βρουμε εμεις μαυτον..η αστυνομια στις αλλες περιπτωσεις λεει οτι συνιστα επικοινωνια την οποια τους ενημερωσαμε οτι εχει εξαντληθει πλεον.σαυτην την περιπτωση αν θεωρειται κλοπη δεν ξερω αν μπορει να παρεμβει η ιδια και κατηγορησει,αν θεωρειται αδικημα.

θεωρειται κλοπη να παρεμβουν αμμεσα?

η λυση τραβαω καλωδιο θα μας δημιουργησει προβληματα τυπου εκδικησης,οπως χαρζουμε αυτοκινητα κλεινουμε φωτα παρκινγ κ.λ.π. ειναι τετοιος αλητης και η γυναικα του επισης.εγω μαλωσα αρκετες φορες και εχω βαρεθει να μπαινω μπροστα.

γιαυτον τον λογο ο διαχειριστης δεν θελει να κανει τιποτα..θελει να τα εχει καλα με ολους ..ασε που δεν ειναι διαχειριστης,δεν υπαρχει διαχειριστης ,κανεις δεν θελει να ασχοληθει με διαχειριση.απλα αυτος που υπαρχει εχει καθηκοντα μονο να βγαζει κοινοχρηστα.εξω να δωσουμε διαχειριση δεν θελουν οι αλλοι ..αλλα και να τα ειχαμε δωσει σε εταιρεια παλι το ιδιο θα ελεγαν σε παρομοια περιπτωση,δεν ανακατευονται.

γενικα εχουμε θεματα συνενοησης.

οποτε ο μονος τροπος ειναι να παει καποιος νομικα ..

αν και καταλαβα οτι καποιος για να λυσει θεματα πρεπει να μαλωνει,να εχει παντου καμερες μετα για να μην φοβαται για αντιποινα στην περιουσια του και γενικα γερο στομαχι και μπολικη αρνητικη ενεργεια να ξοδευει για εναν τετοιο βλακα που τρεφεται απο αυτην.

ευχαριστω για τις απαντησεις

Αρα ο διαχειριστής είναι μαλακας, γενική συνέλευση χθες πρέπει και να βρείτε τον επόμενο που τρέχει. Ακόμα και εσυ να είσαι στη χειρότερη…

Οσο για τον ιδιοκτήτη, που είναι στον κόσμο του… τι να πω. 
 

Όσο για το τραβάω καλώδιο κλπ, πάρε και εσυ τα μέτρα σου μην σου κάνει τίποτα στο αμάξι και ολα καλά. Θέλει τρελίτσα και άσε τον να ψάχνεται να βρει ποιος το έκανε. 
 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

On 17/4/2023 at 10:40 ΠΜ, ducatista88 said:

Το πρόβλημα είναι η αυθαιρεσία για μια πρίζα που δεν χρησιμοποιεί άμεσα κανείς ή το κόστος που είναι ανύπαρκτο;

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

εγω λεω να κατεβαινουν ολι κατω να φορτιζουν κινητα,ταμπλετ και οτι αλλο φορτιζεται αφου το κοστος ειναι ανυπαρκτο..μετα λεω να φωναξουμε και κανα γειτονα,κανα φιλο αφου ειναι τζαμπα..

1 hour ago, Nikolas14 said:

Να τραβάει μπαλαντέζα αν θέλει. 
Δεν γίνεται να την βγάζει τζάμπα και να πληρώνουν και οι άλλοι. Αν είναι έτσι, να φορτίζουν όλοι στα κοινόχρηστα τα ηλεκτρικά μηχανάκια και αμάξια. 
 

Αρα ο διαχειριστής είναι μαλακας, γενική συνέλευση χθες πρέπει και να βρείτε τον επόμενο που τρέχει. Ακόμα και εσυ να είσαι στη χειρότερη…

Οσο για τον ιδιοκτήτη, που είναι στον κόσμο του… τι να πω. 
 

Όσο για το τραβάω καλώδιο κλπ, πάρε και εσυ τα μέτρα σου μην σου κάνει τίποτα στο αμάξι και ολα καλά. Θέλει τρελίτσα και άσε τον να ψάχνεται να βρει ποιος το έκανε. 
 

νικολα δεν υπαρχει διαχειριστης στην οικδομη με την ενοια που ξερετε ,το ειπα..επειδη ημασταν οικογενειακη οικοδομη δεν ειχαμε καποιον υπευθυνο,απλα μιλουσαμε μεταξυ μας οταν λεγαμε καλημερα ,εννοω με τις 2-3 οικογενειες που δεν ηταν οικογενεια και τους λεγαμε τις προτασεις που οι υπολοιποι που ημασταν οικογενεια μιλουσαμε εμεις μεταξυ μας...και ειτε συμφωνουσαν ειτε οχι..τα βρισκαμε καλα ετσι..τωρα βεβαια ειπαμε οτι πρεπει να αλλαξει αυτο αλλα κανεις δεν θελει να αναλαβει κατι.περασαν τα χρονια και αλλαξαμε

πλαον δνε το εχει συνδεμενο,5 μερες το ειχε.οταν ξαναφυγει για μερες ,για να ξεχαστει ,η πριζα θα αποσυνδεθει και απο εκει που ειναι και απο τον πινακα και μετα θα τσιμεντωθει.τερμα οι κοινοχρηστες μετα..νομιζω οτι ειναι και παρανομες οταν ειναι σε πυλωτη ,κρυμμενη βεβαια..ισως να κανω λαθος

πεστε μου κατι αλλο..φιλος εχει ακαλυπτο δικο του και λεει να βαλει τεντα για παρκινγκ.θελει αδεια αυτο?..επισης αν το κανει με αλλο υλικο οπως πλεξι γκλασσ θελει επισης αδεια? δεν ξερουμε τι ισχυει..ξεκαθαριζω ,η οικοδομη και ο χωρος ειναι δικα του.

Edited by dreamer12
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα

Νοικιάζω ένα κατάστημα και του είχε παραχωρηθεί το δικαίωμα χρήσης ενός χώρου εκτός καταστήματος, ας πούμε κάτι σαν αποθήκη (χωρίς να αναφέρεται πουθενά στο συμβόλαιο ή στο ιδιωτικό συμφωνητικό κάτι, λόγω δικής μου καλής θέλησης). Αλλά λόγω της κατάχρησης (έβαζε συνεχώς πράγματα και δεν υπήρχε χώρος για τα δικά μου πράγματα, ενώ του παραχωρήθηκε φιλικά μια συγκεκριμένη χρήση), αναγκάστηκα να το κλειδώσω και από τότε δεν μου πληρώνει το ενοίκιο (το τελευταίο που πλήρωσε ήταν του Ιουνίου). Επαναλαμβάνω, ότι αυτός ο χώρος δε φαίνεται ούτε στο συμβόλαιο αλλά ούτε και στο ιδιωτικό συμφωνητικό που κάναμε και του παραχωρήθηκε χαριστικά για να κάνει τη δουλειά του.

Πώς μπορώ να κινηθώ από εδώ και πέρα; 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν πληρώνει ενοίκιο μπορείς να του στείλεις ένα εξώδικο και μετά να ζητήσεις έξωση.
Ένας δικηγόρος όμως θα είναι πιο κατατοπιστικός

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, akilleas said:

Αφού δεν πληρώνει ενοίκιο μπορείς να του στείλεις ένα εξώδικο και μετά να ζητήσεις έξωση.
Ένας δικηγόρος όμως θα είναι πιο κατατοπιστικός

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Ναι, κάπως έτσι θα κινηθώ, απλά έκανα την ερώτηση εδώ πριν πάω σε δικηγόρο, για να πάρω μία εικόνα του τι μπορεί να γίνει, γιατί δε μου προέκυψε ξανά κάτι παρόμοιο.

Ελπίζω να ξεμπλέξει η δουλειά σύντομα.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα
Νοικιάζω ένα κατάστημα και του είχε παραχωρηθεί το δικαίωμα χρήσης ενός χώρου εκτός καταστήματος, ας πούμε κάτι σαν αποθήκη (χωρίς να αναφέρεται πουθενά στο συμβόλαιο ή στο ιδιωτικό συμφωνητικό κάτι, λόγω δικής μου καλής θέλησης). Αλλά λόγω της κατάχρησης (έβαζε συνεχώς πράγματα και δεν υπήρχε χώρος για τα δικά μου πράγματα, ενώ του παραχωρήθηκε φιλικά μια συγκεκριμένη χρήση), αναγκάστηκα να το κλειδώσω και από τότε δεν μου πληρώνει το ενοίκιο (το τελευταίο που πλήρωσε ήταν του Ιουνίου). Επαναλαμβάνω, ότι αυτός ο χώρος δε φαίνεται ούτε στο συμβόλαιο αλλά ούτε και στο ιδιωτικό συμφωνητικό που κάναμε και του παραχωρήθηκε χαριστικά για να κάνει τη δουλειά του.
Πώς μπορώ να κινηθώ από εδώ και πέρα; 
Δικηγόρο στον αχάριστο και γρήγορα. Μερικοί τα θέλουν όλα δικά τους. Θα σε κατατοπίσει ο δικηγόρος σίγουρα. Από φίλο που είχε αντίστοιχη περίπτωση μου είχε πει ότι τα χαμένα νοίκια τα χάριζε στην εφορία. Οπότε το αφμ του ενοικιαστή εμφανίζονταν στην εφορία με χρέος. Έτσι για να μη νομίζουν ότι τη βγάζουν τζάμπα κάτι εξυπνοι
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, takpanos said:
22 ώρες πριν, ostvarivanje said:
Καλησπέρα
Νοικιάζω ένα κατάστημα και του είχε παραχωρηθεί το δικαίωμα χρήσης ενός χώρου εκτός καταστήματος, ας πούμε κάτι σαν αποθήκη (χωρίς να αναφέρεται πουθενά στο συμβόλαιο ή στο ιδιωτικό συμφωνητικό κάτι, λόγω δικής μου καλής θέλησης). Αλλά λόγω της κατάχρησης (έβαζε συνεχώς πράγματα και δεν υπήρχε χώρος για τα δικά μου πράγματα, ενώ του παραχωρήθηκε φιλικά μια συγκεκριμένη χρήση), αναγκάστηκα να το κλειδώσω και από τότε δεν μου πληρώνει το ενοίκιο (το τελευταίο που πλήρωσε ήταν του Ιουνίου). Επαναλαμβάνω, ότι αυτός ο χώρος δε φαίνεται ούτε στο συμβόλαιο αλλά ούτε και στο ιδιωτικό συμφωνητικό που κάναμε και του παραχωρήθηκε χαριστικά για να κάνει τη δουλειά του.
Πώς μπορώ να κινηθώ από εδώ και πέρα; 

Δικηγόρο στον αχάριστο και γρήγορα. Μερικοί τα θέλουν όλα δικά τους. Θα σε κατατοπίσει ο δικηγόρος σίγουρα. Από φίλο που είχε αντίστοιχη περίπτωση μου είχε πει ότι τα χαμένα νοίκια τα χάριζε στην εφορία. Οπότε το αφμ του ενοικιαστή εμφανίζονταν στην εφορία με χρέος. Έτσι για να μη νομίζουν ότι τη βγάζουν τζάμπα κάτι εξυπνοι

Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον. Βασικά από ό,τι κατάλαβα έψαχνε αφορμή για να μην πληρώνει ενοίκιο. Αυτό που δε μου είναι σαφές είναι αν πήρε πρωτοβουλία από μόνος του ή ρώτησε δικηγόρο, και στη δεύτερη περίπτωση είναι δυνατόν δικηγόρος να τον συμβούλεψε να μην πληρώνει το ενοίκιο ;

Αυτό που δεν κατάλαβα είναι πως τα χαρίζει στην εφορία. Επίσης όπως είπε ένας φίλος παραπάνω, αν του στείλω εξώδικο δε θα αναγκαστεί να πληρώσει ;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites




Καλησπέρα
Νοικιάζω ένα κατάστημα και του είχε παραχωρηθεί το δικαίωμα χρήσης ενός χώρου εκτός καταστήματος, ας πούμε κάτι σαν αποθήκη (χωρίς να αναφέρεται πουθενά στο συμβόλαιο ή στο ιδιωτικό συμφωνητικό κάτι, λόγω δικής μου καλής θέλησης).

Κακώς. Θα έπρεπε να έχεις ένα ιδιωτικό συμφωνητικό με όρους. Δεν ξέρω πόσα χρόνια τον έχεις, αλλά μην αρχίσει να ισχυρίζεται ότι ο χώρος είναι δικός του (τραβηγμένο γιατι δεν εχει περάσει 20ετία)

... και από τότε δεν μου πληρώνει το ενοίκιο (το τελευταίο που πλήρωσε ήταν του Ιουνίου). Επαναλαμβάνω, ότι αυτός ο χώρος δε φαίνεται ούτε στο συμβόλαιο αλλά ούτε και στο ιδιωτικό συμφωνητικό που κάναμε και του παραχωρήθηκε χαριστικά για να κάνει τη δουλειά του.
Πώς μπορώ να κινηθώ από εδώ και πέρα; 

Ή τον παίρνει ο δικηγόρος σου για την καταβολή του μισθώματος, ή του στέλνει χαρτί με εξώδικο λογω καθυστέρησης καταβολής του.



Tapa


Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, coulis said:

Κακώς. Θα έπρεπε να έχεις ένα ιδιωτικό συμφωνητικό με όρους. Δεν ξέρω πόσα χρόνια τον έχεις, αλλά μην αρχίσει να ισχυρίζεται ότι ο χώρος είναι δικός του (τραβηγμένο γιατι δεν εχει περάσει 20ετία)

Φυσικά και υπάρχει ιδιωτικό συμφωνητικό και φυσικά δεν αναφέρεται καν σε αυτόν τον χώρο που του είχα επιστρέψει να χρησιμοποιεί για ένα συγκεκριμένο λόγο. Γύρω στα 12 χρόνια πρέπει να έχει από τότε που ήρθε. Τι ιδιωτικό συμφωνητικό αναφέρεται αποκλειστικά και μόνο στο κατάστημα που του νοικιάσαμε και όχι για το χώρο που συζητάμε. 

2 ώρες πριν, coulis said:

Ή τον παίρνει ο δικηγόρος σου για την καταβολή του μισθώματος, ή του στέλνει χαρτί με εξώδικο λογω καθυστέρησης καταβολής του.

Λες μέσω τηλεφώνου να συνετιστεί;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites


Φυσικά και υπάρχει ιδιωτικό συμφωνητικό και φυσικά δεν αναφέρεται καν σε αυτόν τον χώρο που του είχα επιστρέψει να χρησιμοποιεί για ένα συγκεκριμένο λόγο.

Οπότε δεν έχεις. Μιλάω για τον χώρο που παραχώρησες "για ένα συγκεκριμένο λόγο"

Λες μέσω τηλεφώνου να συνετιστεί;

Θα δει οτι σοβαρεύουν τα πράγματα. Αρκεί κ ο δικηγόρος να μιλήσει κατάλληλα. Πχ. "παρακαλώ τακτοποιήστε τις εκκρεμότητες με το μίσθωμα για να μην προβούμε στις νόμιμες διαδικασίες" (ξερουν αυτοί )



Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, coulis said:

Οπότε δεν έχεις. Μιλάω για τον χώρο που παραχώρησες "για ένα συγκεκριμένο λόγο"

Μα ήταν προφορική η και καλά άδεια. Μα εσκεμμένα δεν το βάλαμε σε κάποιο συμφωνητικό ώστε να μην έχει δικαιώματα.

1 hour ago, coulis said:

Θα δει οτι σοβαρεύουν τα πράγματα. Αρκεί κ ο δικηγόρος να μιλήσει κατάλληλα. Πχ. "παρακαλώ τακτοποιήστε τις εκκρεμότητες με το μίσθωμα για να μην προβούμε στις νόμιμες διαδικασίες" (ξερουν αυτοί emoji41.png)

Θέλω να πιστεύω ότι θα του μιλήσει κατάλληλα γιατί στην επαρχία πάσχουμε και από καλούς δικηγόρους

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...