Jump to content

Κανονισμοί Πολυκατοικίας (ενοίκιο, κοινόχρηστα κ.α.)


SonGohan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου έκαναν μία προσφορά για εγκατάσταση ατομικής θέρμανσης αερίου σε διαμ/μα,και μου πρότειναν να διαλέξω έναν από τους 5 παρακάτω καυστήρες -λέβητες.Ξέρει κανείς ποιός είναι ο καλύτερος;

 

ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΣΥΜΠΥΚΝΩΣΗΣ:

Επίτοιχοι Λέβητες Συμπύκνωσης Τιμή €

1.Επίτοιχος λέβητας Immergas Victrix 24 TT Erp , ισχύος 20.5kW, με ομόκεντρο καπναγωγό -

τεχνολογίας συμπύκνωσης – βαθμού απόδοσης 109% - ιταλικής προέλευσης

5 έτη εγγύηση ( 2 + 3 χρόνια πακέτο επέκτασης εγγύησης )

 

2.Επίτοιχος λέβητας Rinnai Mirai 24 Erp, ισχύος 20 kW, τεχνολογίας συμπύκνωσης – βαθμού

απόδοσης 108% - με καπναγωγό – ιαπωνικής προέλευσης

2 έτη εγγύηση

( + 3 χρόνια πακέτο επέκτασης εγγύησης με κόστος 120 € + ΦΠΑ που περιλαμβάνει

μαγνητικό φίλτρο ιζημάτων και ασφαλιστικό υπέρτασης ρεύματος)

 

3.Επίτοιχος λέβητας CHAFFOTEAUX Pigma Green 25 EU, ισχύος 22 kW, τεχνολογίας

συμπύκνωσης – βαθμού απόδοσης 108% - με ομόκεντρο καπναγωγό - γαλλικής προέλευσης

6 έτη εγγύηση

 

4.Επίτοιχος λέβητας RADIANT R2Κ 24 Erp, ισχύος 18 kW, τεχνολογίας συμπύκνωσης – βαθμού

απόδοσης 108 % - με ομόκεντρο καπναγωγό - ιταλικής προέλευσης

10 έτη εγγύηση ( 2 + 8 χρόνια πακέτο επέκτασης εγγύησης)

 

5.Επίτοιχος λέβητας Bosch Condens 3000 Erp, ισχύος 21.8 kW, με ομόκεντρο καπναγωγό -

τεχνολογίας συμπύκνωσης – βαθμού απόδοσης 108 % - γερμανικής προέλευσης

2 έτη εγγύηση

 

 Για τo μοντέλo Radiant έχει υπολογιστεί ηλεκτρονικός θερμοστάτης Siemens, ενώ αν επιθυμείτε

εξελιγμένο θερμοστάτη αντιπροσωπείας το συμπληρωματικό κόστος ανέρχεται στα 70 € +ΦΠΑ.

 Για τα μοντέλα της Immergas, Rinnai και Bosch έχει υπολογιστεί ο βασικός θερμοστάτης της

αντίστοιχης αντιπροσωπείας. Ειδικά για τα μοντέλα της Chaffoteaux έχει υπολογιστεί το Expert Control

(εξελιγμένος ηλεκτρονικός θερμοστάτης).

 

Με αυτά που διαβάζω, ο δυνατότερος (22W) δίνει εξελιγμένο ηλεκτρονικό θερμοστάτη και τα περισσότερα χρόνια εγγύηση χωρίς εξτρά πακέτο. Με δεδομένο ότι κανείς δεν θα σε καλύψει εύκολα μετά τον 4ο-5ο χρόνο καθώς πάντα κάτι βρίσκουν για να σε πετάξουν εκτός εγγύησης (παρέλειψες ένα σέρβις πχ), αν οι τιμές τους είναι στα ίδια επίπεδα μου φαίνεται εύκολη επιλογή.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Με αυτά που διαβάζω, ο δυνατότερος (22W) δίνει εξελιγμένο ηλεκτρονικό θερμοστάτη και τα περισσότερα χρόνια εγγύηση χωρίς εξτρά πακέτο. Με δεδομένο ότι κανείς δεν θα σε καλύψει εύκολα μετά τον 4ο-5ο χρόνο καθώς πάντα κάτι βρίσκουν για να σε πετάξουν εκτός εγγύησης (παρέλειψες ένα σέρβις πχ), αν οι τιμές τους είναι στα ίδια επίπεδα μου φαίνεται εύκολη επιλογή.

Κατά σειράν,οι τιμές.

880,00

950,00

950,00

1.110,00

1.170,00

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Κατά σειράν,οι τιμές.

880,00

950,00

950,00

1.110,00

1.170,00

 

Προσωπικά θα ήμουν ανάμεσα στο πρώτο και το τρίτο, με μικρή προτεραιότητα στο τρίτο λόγω ισχύος και ηλεκτρονικού θερμοστάτη.

Όσοι βέβαια προτίμησαν κάποιο άλλο, θα είχαν και αυτοί τους λόγους τους. H όποια απόφαση λοιπόν, είναι αποκλειστικά δική σου. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

immergas kai raddiant ψαξου.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Το αποθεματικο γιαυτο ειναι για να μην τα βαζει ο διαχειριστης απο την τσεπη του

 

Ωραίο ανέκδοτο, ποιος θα τα βάλει από την τσέπη του :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο ανέκδοτο, ποιος θα τα βάλει από την τσέπη του :lol:
γιατι σου μοιαζει για ανεκδοτο;

θεωρεις πιο σωστο να πηγαινει να πληρωνει ο διαχειριστής απο την τσεπη του;

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο ανέκδοτο, ποιος θα τα βάλει από την τσέπη του :lol:

 

παμε παλι.....http://www.koinoxrista.info/blog/diaxeiristes/ti-einai-to-apothematiko-polikatoikias.php

 

Ποιος είναι ο σκοπός της ύπαρξής του αποθεματικού της πολυκατοικίας;

 

Το αποθεματικό της πολυκατοικίας έχει σαν προορισμό την κάλυψη έκτακτων αναγκών ή την εμπρόθεσμη πληρωμή των υποχρεώσεων της πολυκατοικίας στην περίπτωση που οι ένοικοι καθυστερήσουν να καταβάλλουν τα χρήματα για τη χρήση των κοινόχρηστων χώρων και τη θέρμανση. Ουσιαστικά, προστατεύει τον διαχειριστή της πολυκατοικίας από τον κίνδυνο να πληρώσει από την τσέπη του τα διάφορα έξοδα.

 

μην το παμε οπως λεει η καρασοφοτατη παροιμια οποιος ειναι εξω απο τον χορό πολλα τραγουδια ξερει...

εγω στην δικια μου το ρευμα το πληρωνω απο την τσεπη μου την διαφορα που προκυπτει απο αυτους που δεν πληρωνουν, γιατι απλα αποθεματικο δεν υπαρχει, εταιρια διαχειρισης και γενικα οτιδηποτε αλλα χαρτια δεν εχω, ρωτησα τον δικηγορο νομικα λεει δεν γινεται απολυτως τπτ, γιατι δεν μπορω να αποδειξω καπως οτι μου χρωστανε, και αν το αφησω και το κοψουν μετα θες μηχανικο να βγαλει πιστοποιησεις κτλ, οι ιδιοκτητες που εκαναν στην αρχη πολυκατοικια και διαμερισματα εχουν κανει ενα μπαχαλο και θες πολλα ευρω να βγαλεις ακρη και αμα βγαλεις ποτε.

Οποτε αν κοπει το ρευμα δεν θα ξαναμπει ποτε...

οποτε ναι ειναι μερικες περιπτωσεις που το αποθεματικο ειναι γιαυτο ακριβως, για να μην τα πληρωνουμε απο την τσεπη μας και υπαρχουν αρκετοι που ΑΝΑΓΚΑΖΟΝΤΑΙ να το κανουν!

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,οπως στης περισσότερες πολυκατοικίες ,ετσι & στην δίκη μας έχουμε θέματά με ιδιοκτήτη ,χρωστάει πολλά χρήματά κοντά στα 1200 ευρω,& να πληρώσει ουτε κουβέντα,,πήγαμε όλοι η ιδιοκτήτες σε δικηγόρο & θα τρέξουμε έτσι το θέμα,Άλλα η δικηγόρος μας πρότεινε 1 λύση είναι να βάλουμε μέσα στο ασανσέρ ειδική κλειδαριά στον πινάκα με τα κουμπιά των οροφών & να έχουμε από ενα κλειδί & να μπορούμε να ανεβαίνουμε στα διαμερίσματά μας .Και ο ιδιοκτήτης του 5 ορόφου μην μπορεί να χρησιμοποιήσει καθόλου το ασανσέρ ,,το ψάχνω με κάποιες λέξεις στο google Άλλα δεν μου βγάζει κάτι,

Γνωρίζουμε πόσο κοστίζει .?

Και που θα το βρούμε ..?

ευχαριστώ

εκ

των

πρότερων

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, το εχουμε στο μαγαζι που δουλευω αυτο, επειδη ειναι τα σπιτια απο πανω, εχει κλειδι και κλειδωνεις και δεν κατεβαινει το ασανσερ στο ισογειο που ειναι το μαγαζι.

Πρεπει να ρωτησεις εταιρια με ασανσερ δε νομιζω καποιος να ξερει να σου πει ποσο παει εκτος και αν δουλευει σε τετοια εταιρια...

οριστε και παρε μερικα τηλεφωνα και θα μαθεις https://www.google.gr/?gws_rd=ssl#q=%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B9%CF%81%CE%B5%CE%B9%CE%B5%CF%82+%CF%83%CF%85%CE%BD%CF%84%CE%B7%CF%81%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82+%CE%B1%CF%83%CE%B1%CE%BD%CF%83%CE%B5%CF%81

αυτο το κλειδι απλα στην ουσια κλειδωνει το κουμπι του εκαστοτε οροφου δλδ το πατας, πατιεται αλλα ειναι νεκρο δεν κανει κατι.

Eμεις με αυτους συνεργαζομαστε και κανουν τα παντα http://www.bpdelevator.gr

Link to comment
Share on other sites

και φυσικα ειναι παρανομο
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,οπως στης περισσότερες πολυκατοικίες ,ετσι & στην δίκη μας έχουμε θέματά με ιδιοκτήτη ,χρωστάει πολλά χρήματά κοντά στα 1200 ευρω,& να πληρώσει ουτε κουβέντα,,πήγαμε όλοι η ιδιοκτήτες σε δικηγόρο & θα τρέξουμε έτσι το θέμα,Άλλα η δικηγόρος μας πρότεινε 1 λύση είναι να βάλουμε μέσα στο ασανσέρ ειδική κλειδαριά στον πινάκα με τα κουμπιά των οροφών & να έχουμε από ενα κλειδί & να μπορούμε να ανεβαίνουμε στα διαμερίσματά μας .Και ο ιδιοκτήτης του 5 ορόφου μην μπορεί να χρησιμοποιήσει καθόλου το ασανσέρ ,,το ψάχνω με κάποιες λέξεις στο google Άλλα δεν μου βγάζει κάτι,

Γνωρίζουμε πόσο κοστίζει .?

Και που θα το βρούμε ..?

ευχαριστώ

εκ

των

πρότερων

Πήρα τηλ το συντηρητή μας και τον ρωτησα για το θέμα σου,οπότε μου είπε τα εξής.

Τεχνικά γίνεται.Τα υπόλοιπα τα βρίσκεται εσείς.

Ομως,πρέπει να αναλάβει η εταιρία που κάνει και τη συντήρηση.Δεν μπορεί πχ αυτός να μπει σε ασανσέρ που συντηρεί άλλος και να βάλει χέρι.Οπότε ρωτάς το δικό σου συντηρητή και πράττεις αναλόγως.Αν δεν μπορεί να το κάνει και θέλετε να το κάνετε,μπορείτε να αλλάξετε συντηρητή,οπότε γράψε εδώ να σου δώσω το τηλ της Εταιρίας που κάνει τη συντήρηση του δικού μας ασανσέρ,που είναι άψογη.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,οπως στης περισσότερες πολυκατοικίες ,ετσι & στην δίκη μας έχουμε θέματά με ιδιοκτήτη ,χρωστάει πολλά χρήματά κοντά στα 1200 ευρω,& να πληρώσει ουτε κουβέντα,,πήγαμε όλοι η ιδιοκτήτες σε δικηγόρο & θα τρέξουμε έτσι το θέμα,Άλλα η δικηγόρος μας πρότεινε 1 λύση είναι να βάλουμε μέσα στο ασανσέρ ειδική κλειδαριά στον πινάκα με τα κουμπιά των οροφών & να έχουμε από ενα κλειδί & να μπορούμε να ανεβαίνουμε στα διαμερίσματά μας .Και ο ιδιοκτήτης του 5 ορόφου μην μπορεί να χρησιμοποιήσει καθόλου το ασανσέρ ,,το ψάχνω με κάποιες λέξεις στο google Άλλα δεν μου βγάζει κάτι,

Γνωρίζουμε πόσο κοστίζει .?

Και που θα το βρούμε ..?

ευχαριστώ

εκ

των

πρότερων

Σε παρόμοια κατάσταση δικηγόρος μας είπε οτι η ΑΥΤΟΔΙΚΙΑ ειναι αδικημα....και θα την πατησουμε...τα δικαστηρια αποφασιζουν για τιμωρίες οχι οι πολίτες...!απλα το μεταφερω, δεν ειμαι νομικος οιτ μου ειπε ο δικηγορος σας λεω!

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Σε παρόμοια κατάσταση δικηγόρος μας είπε οτι η ΑΥΤΟΔΙΚΙΑ ειναι αδικημα....και θα την πατησουμε...τα δικαστηρια αποφασιζουν για τιμωρίες οχι οι πολίτες...!απλα το μεταφερω, δεν ειμαι νομικος οιτ μου ειπε ο δικηγορος σας λεω!

Η γνωμη μου ειναι οτι η ενεργεια αυτη κινειται στα ορια της νομιμοτητας, εντος των οριων παντως. Αν ο κακοπληρωτης δεν εχει σοβαρα προβληματα υγειας, ωστε να χρειαζεται οπωσδηποτε τη χρηση ανελκυστηρα, τοτε θα το προτεινα και εγω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η γνωμη μου ειναι οτι η ενεργεια αυτη κινειται στα ορια της νομιμοτητας, εντος των οριων παντως. Αν ο κακοπληρωτης δεν εχει σοβαρα προβληματα υγειας, ωστε να χρειαζεται οπωσδηποτε τη χρηση ανελκυστηρα, τοτε θα το προτεινα και εγω.
και ο τυπος χαίρει ακρα υγειας.μολις βαλανε το συστημα λαι εχουν σκασει 500€ και εμφανίζεται ο τύπος δύο μέρες μετά με χαρτί καρδιολόγου.τι γινεται;
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

και ο τυπος χαίρει ακρα υγειας.μολις βαλανε το συστημα λαι εχουν σκασει 500€ και εμφανίζεται ο τύπος δύο μέρες μετά με χαρτί καρδιολόγου.τι γινεται;

Θα πρέπει να το αφαιρέσετε.

Αφού δεν παίρνετε την απόφαση να κινηθείτε δια της δικαστικής οδού, που είναι και η πλέον ενδεδειγμένη, από εκεί και πέρα, πάντα θα υπάρχουν τα αλλά....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, Για να μας το προτείνει η ιδια η δικηγόρος πιστεύω ότι είναι νόμιμό,

δεν έχουν κανένα πρόβλημά υγείας,

ρωτήσαμε & την λύση να σταματήσουμε το ασανσέρ στον όροφό του άλλα μας είπε ότι ειναι παράνομο & σταματήσαμε εκεί..

& δεν πιστεύω να κάνει κάτι να σταματά απλα στον όροφο του,θα μπορεί να πηγαίνει πχ στον 4 όροφό & να ανεβαίνει στο σπιτι του,

η να ανεβαίνει στον 6 οροφο & να κατεβαίνει

Φιλε Theodore41 δωσε μου το τηλ του συντηρητή σου......

Link to comment
Share on other sites

και ο τυπος χαίρει ακρα υγειας.μολις βαλανε το συστημα λαι εχουν σκασει 500€ και εμφανίζεται ο τύπος δύο μέρες μετά με χαρτί καρδιολόγου.τι γινεται;

 

Απλώς σταματήστε να πληρώνετε όλοι, και αφήστε να κοπούν τα πάντα, ρεύμα και νερό.Πείτε ότι ουκ αν λάβοις παρά του μη έχοντος...

Να δούμε τότε τι θα κάνει ο όποιος πονηρός δικαστής και ποιά παρανομία θα βρει να κολλήσει.:lol:

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

serafeim71 :Για να σας το προτείνει η δικηγόρος, μπορεί επίσης να είναι και επιεικώς άσχετη πέραν από επικίνδυνη..

 

Και για να συντομεύουμε : ο αποκλεισμός της πρόσβασης στα κοινόχρηστα πράγματα ΕΙΝΑΙ σαφέστατα παράνομος και αποτελεί αυτοδικία, αλλά και αιτία για ασφαλιστικά μέτρα και αστική αποζημίωση...τα περί καρδιολογικών προβλημάτων προκαλούν θυμηδία...φέρτε μου κάπιοιον που απλώς σκόνταψε και κτύπησε ανεβαίνοντας τις σκάλες επειδή δεν είχε πρόσβαση σε ανελκυστήρα και τα λέμε μετά...

 

Δες κι εδώ:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5050597#post5050597

Link to comment
Share on other sites

serafeim71 :Για να σας το προτείνει η δικηγόρος, μπορεί επίσης να είναι και επιεικώς άσχετη πέραν από επικίνδυνη..

 

Και για να συντομεύουμε : ο αποκλεισμός της πρόσβασης στα κοινόχρηστα πράγματα ΕΙΝΑΙ σαφέστατα παράνομος και αποτελεί αυτοδικία, αλλά και αιτία για ασφαλιστικά μέτρα και αστική αποζημίωση...τα περί καρδιολογικών προβλημάτων προκαλούν θυμηδία...φέρτε μου κάπιοιον που απλώς σκόνταψε και κτύπησε ανεβαίνοντας τις σκάλες επειδή δεν είχε πρόσβαση σε ανελκυστήρα και τα λέμε μετά...

 

Δες κι εδώ:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5050597#post5050597

 

Είναι γεγονός ότι με τη Νομική βγάζεις ό,τι συμπερασμα θέλεις,αλλά αυτά που λες,μπορεί να ίσχυαν παλιά.Τώρα ισχύει το δεν πληρώνω αν το ξέχασες.Που σημαίνει ότι αν δεν πληρώσεις δε σου κάνει κανείς τίποτα.Συμπέρασμα,σταματανε να πληρώνουν όλοι, και αφήνουν να κοπούν τα πάντα,ρεύματα και νερά.Να δούμε τότε τι καρδιές και τι σκοντάματα θα ισχυριστείς.

Και προς ενίσχυσιν αυτού,εγώ,ως διαχ/στής,έχω σταματήσει το καλοριφέρ εδώ και 5 χρόνια,από τη στιγμή που δεν πληρώνουν κάποιοι εκεί μέσα, και ας πανε να φωνάξουν και να πουν ό,τι θέλουν.Εγώ,τα δικά τους τα έξοδα δεν πρόκειται να τα πληρώσω.Ας κάνουν λοιπόν το κουμάντο τους.Κι εγώ φέτος θα βάλω ατομική θέρμανση αερίου,(νόμιμα),γιατί το χειμώνα που μας πέρασε,ψόφησα στο κρύο.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλε οταν χρωστάει 1200 ευρώ ,πες μου εσυ τρόπους με νόμιμή οδο να πάρουμε τα χρήματά που χρωστάει..

πολλές φορές μας έχουν κόψει το κοινόχρηστο ρεύμα ,άλλα η Κυρία ( λεμε τώρα ) πήγε & έβαλε δικές της ασφάλειες & ξανα λειτουργούσε το ασανσέρ..

για πειτε μου πως θα κατεβαίνω από τον 4 όροφό όταν εγώ & η γυναικά μου έχουμε κινητικό πρόβλημά

ακόμα & στην αστυνομία που πήγαμε δεν εμφανίστηκε στο Α Τ,

Ρώτησα την εταιρία που κάνει συντήρησή & υπάρχει ειδική κλειδαριά να κλειδώσουν τα buton

το κοστος ειναι

1 στα 40 ευρω

& η 2 λυση στα 80 ευρω που δεν θα μπορεί να πατήσει κανέναν όροφο,

Δεν υπάρχει άλλη λύση παιδιά,εκτός απο το να τρέξει το θέμα ο δικηγόρος που θα κάνει κάνα 2 χρόνια & τα κοινόχρηστα θα τρέχουν

Και θα μπωρουσε να υπάρχει στην νομική κάλυψη να κλειδώνει το ασανσέρ οταν κάποιος απο τους ιδιοκτήτες χρωστάει κοινόχρηστα

Link to comment
Share on other sites

και φυσικα ειναι παρανομο

 

Στην περιπτωση που αναφερω για το μαγαζι ειναι τα σπιτια των αφεντικων απο πανω απλα το εχουν για θεμα ασφαλειας οποτε ειναι μια χαρα νομιμο, καθως ειναι ολα ιδιοκτητα, δλδ δεν υπαρχουν τριτα προσωπα.

Στην περιπτωση που ρωταει ο φιλος νομιζω εννοειτε οτι ειναι παρανομο! δεν χρειαζεται καθολου να σκεφτει κανεις τον λογο.

Εγω απλα απαντησα αν μπορει ΤΕΧΝΙΚΑ να γινει και πως και ποιος μπορει να το κανει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλε οταν χρωστάει 1200 ευρώ ,πες μου εσυ τρόπους με νόμιμή οδο να πάρουμε τα χρήματά που χρωστάει..

πολλές φορές μας έχουν κόψει το κοινόχρηστο ρεύμα ,άλλα η Κυρία ( λεμε τώρα ) πήγε & έβαλε δικές της ασφάλειες & ξανα λειτουργούσε το ασανσέρ..

για πειτε μου πως θα κατεβαίνω από τον 4 όροφό όταν εγώ & η γυναικά μου έχουμε κινητικό πρόβλημά

ακόμα & στην αστυνομία που πήγαμε δεν εμφανίστηκε στο Α Τ,

Ρώτησα την εταιρία που κάνει συντήρησή & υπάρχει ειδική κλειδαριά να κλειδώσουν τα buton

το κοστος ειναι

1 στα 40 ευρω

& η 2 λυση στα 80 ευρω που δεν θα μπορεί να πατήσει κανέναν όροφο,

Δεν υπάρχει άλλη λύση παιδιά,εκτός απο το να τρέξει το θέμα ο δικηγόρος που θα κάνει κάνα 2 χρόνια & τα κοινόχρηστα θα τρέχουν

Και θα μπωρουσε να υπάρχει στην νομική κάλυψη να κλειδώνει το ασανσέρ οταν κάποιος απο τους ιδιοκτήτες χρωστάει κοινόχρηστα

εαν εχει περιουσια πιστευω με εξώδικο κλπ να θορυβηθει.αν δεν εχει τιποτα τοτε οτι και δικαστηρια να γινουν θ πανε στον βροντο.

θα καταληξετε σαν τον πόλεμο τον ροουζ ,κλειδωστε τα ασανσερ,υπογεια,πορτες κλπ.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Φιλε & εξωδικα του έχουμε κάνει,τι αστυνομία του έχουμε φέρει

τίποτα ο άνθρωπος είναι στον δικό του κόσμο,εχει θέματά με την αστυνομία ..

αφου του ειχε ερθει χαρτί απο την αστυνομία γιατι τον έπιασαν να εχει παράνομα παιχνίδια στο μαγαζι του

& για κάνα χρόνο είχανε εξαφανιστεί & απλα ακούγαμε το βράδυ 3:00 με 4:00 το πρωι να ερχόντουσαν σαν τα ποντίκια να παίρνουν πράγματά & να φεύγουν σαν την γάτα αθόρυβα

εγω θα ξανά ρωτήσω Και καποιον αλλο δικηγόρο ,αλλα αυτη πιστεύω ειναι αρκετά οικονομική λύση ,επειδή τα δικαστήρια θα τραβήξουν πολύ χρόνο & χρήματά που η ολλοι ιδιοκτήτες δεν θέλουν να πληρώσουν..

υπάρχει κάποιο βίντεο στο youtb να δούμε περίπου πως είναι αυτο ..? :worry::worry::worry::worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε & εξωδικα του έχουμε κάνει,τι αστυνομία του έχουμε φέρει

τίποτα ο άνθρωπος είναι στον δικό του κόσμο,εχει θέματά με την αστυνομία ..

αφου του ειχε ερθει χαρτί απο την αστυνομία γιατι τον έπιασαν να εχει παράνομα παιχνίδια στο μαγαζι του

& για κάνα χρόνο είχανε εξαφανιστεί & απλα ακούγαμε το βράδυ 3:00 με 4:00 το πρωι να ερχόντουσαν σαν τα ποντίκια να παίρνουν πράγματά & να φεύγουν σαν την γάτα αθόρυβα

εγω θα ξανά ρωτήσω Και καποιον αλλο δικηγόρο ,αλλα αυτη πιστεύω ειναι αρκετά οικονομική λύση ,επειδή τα δικαστήρια θα τραβήξουν πολύ χρόνο & χρήματά που η ολλοι ιδιοκτήτες δεν θέλουν να πληρώσουν..

υπάρχει κάποιο βίντεο στο youtb να δούμε περίπου πως είναι αυτο ..? :worry::worry::worry::worry::worry:

 

Πρεπει να μιλησεις με τον εγκατασταση σου να δεις τι δουλευει αυτος.Μπορει να στο φτιαξει με 1000 τροπους.Κλειδαριες σε καθε οροφο,κλειδαρια στο πληκτρολογιο .πληκτρολογιο με pin στο ασανσερ,ακομα και με καρτες rfid

 

Τωρα που το ξανασκεφτομαι θες να εχεις και την δυνατοτητα να το ενεργοποιεις απο το διαμερισμα σου να χρησιμοποιουν το ασανσερ οι επισκεπτες σου?

Edited by vasilimertzani
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα ηταν βολικο ,να μην κατεβαίνω κάτω να ανοιγω να έρχονται η δικοί μου ανθρωποι ..

αν & 2 λύσεις μου έδωσε αυτος και η τελευταια ειναι αν δεν κανω λάθος κλειδαριές σε καθε όροφό & κλειδια στον καθε ιδιοκτήτη,,

άλλα δεν το θυμάμαι 100% θέλουμε κάτι αρκετά οικονομικό & να μην μπωρει να το χρησιμοποιήσει αυτός που δεν πληρώνει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...