Jump to content

Κανονισμοί Πολυκατοικίας (ενοίκιο, κοινόχρηστα κ.α.)


SonGohan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι δεν το σκεφτηκα αυτο!

βασικα μιλησα τωρα με τον αλλον διαχειριστη απο διπλα και ηταν μια χαρα, ειπε να κανονισουμε με 2 υδραυλικους 1 δικο μας και εναν δικο τους να συναντηθουμε μαζι και μαζι με οσους μενουν στα πρωτα διαμερισματα να κανουμε ελεγχο σε ολα, λεει για αυτο το Σαββατοκυριακο, αντε να δουμε θα ριξω μερικα τηλ και εγω ελπιζω να τα καταφερουμε.

Επισης εκαναν μαζι με τον δικο μου διαχειριστη ελεγχο σε ολα τα ρολογια κατοπιν συνενοησης με τους ενοικους και κανενα δεν εγραφε, ουτε δικα μας ουτε και δικα τους, μπορει να ειναι αποχετευση ομως ή το καλοριφερ.

Αυριο θα τους δωσω λουκακι (μαυρη σκονη εντοπισμου διαρροων) να βαλουν σε λεκανη, νιπτηρα, νεροχυτη και μπανιερα να δουμε αν θα δω μαυρο νερο.

Εχω κανει ελεγχο τετοιο στο 1ο οροφο διπλα και δεν εγινε τιποτα!

περιεργα πραγματα και να θελει κανεις να βοηθησει ειναι πολυ δυσκολο να βρεις τι φταιει!

Το ρολόι της πολυκατοικίας το κοιτάξατε;Αν είναι από το καλοριφέρ,εκεί θα δείχνει τη διαρροή.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το ρολόι της πολυκατοικίας το κοιτάξατε;Αν είναι από το καλοριφέρ,εκεί θα δείχνει τη διαρροή.

 

ναι εχουν ελεγθει ολα τα ρολογια μαζι και των κοινοχρηστων δεν γραφει κανενα.

Εχουμε πει για το Σαββατο, αν τελικα μπορεσουν οσοι πρεπει να ειναι και γινει η συναντηση ελπιζω να βγαλουμε ακρη.

επισης οπου νανε θα ερθουν και οι λογαριασμοι 3μηνου τοσο καιρο ειναι η διαρροη αυτη! να δουμε αν καποιος εχει πολυ παραπανω απο προηγουμενο, ηδη εχουν ειδοποιηθει να φερουν τους λογαριασμους τους στον διαχειριστη.

Εδωσα και την μαυρη σκονη στον 2ο οροφο της διπλα πολυκατοικιας για ελεγχο των αποχετευσεων.

Ας ελπισουμε σε λυση γιατι ειναι 3μηνες αυτη η ιστορια!

ας δεν βρουμε παλι τιποτα, δεν μενει αλλη λυση παρα να καλεσουμε κατι ειδικα συνεργεια ανευρεσης διαρροων οχι επισκευης ομως και να σκασει η πολυκατοικια κανα 200αρι....μαλιστα λενε οτι αμα δεν την βρουν δεν πληρωνονται! τοσο σιγουροι ειναι! :happy:

 

τελικα ο διαχειριστης ο δικος μου ελεγε βλακειες και τσακωθηκαμε! μαλιστα ειπε οτι αυτος θα λυσει το προβλημα μου???!!!!

του λεω δικο μου ειναι μονο? με λιγα λογια εγινε χαμος βραδιατικα και του ειπα οτι δεν θα ξαναπληρωσω ουτε 1 ευρω στα κοινοχρηστα αν δεν φτιαχτει η διαρροη και ας κοβει το λαιμο του....

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν θα ισχύσει για τα ανείσπρακτα ενοίκια του 2016 η δυνατότητα εκχώρησης στην εφορία; Και αν ναι πότε πρέπει να πάω να κάνω την δήλωση;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν θα ισχύσει για τα ανείσπρακτα ενοίκια του 2016 η δυνατότητα εκχώρησης στην εφορία; Και αν ναι πότε πρέπει να πάω να κάνω την δήλωση;

 

καλημερα, ειπαν οτι αυτο καταργηθηκε εχω δει να το γραφουν και σε ειδησεις κτλ αλλα χωρις να πει κανεις κατι συγκεκριμενο!

εγω το ειχα κανει αυτο παλιοτερα....πανε 2.500 ευρω....:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετη ερώτηση Αλλά δε ξέρω που να ρωτήσω

 

Είμαι σε ρετιρέ με τις κλασικές τέντες. Τις έχω μέχρι κάτω, που έχει το σημείο που πιάνεται και τις έχω όσο μπορώ τεντωμενες (σχεδόν τέρμα, όσο επιτρέπει ο μηχανισμός που έχει σκουριάσει αρκετά)

 

Διάβασα ότι τον χειμώνα δε πρέπει να τις έχω κατεβασμένες λόγω αέρα κτλ. Αν τις πάω μέχρι τη μέση, κρεμάνε (κοιλιά) και από τον αέρα πάνε πάνω κάτω. Μέχρι πάνω δε θέλω λόγω πραγμάτων στη βεράντα με τις βροχές κτλ

 

Ρωτάω γιατί ακούγονται όταν φυσάει, κάνω στα σίδερα που βαράνε. Έχω κίνδυνο να σκίστουν; Το πανί τους φαίνεται καλό πάντως

 

Ευχαριστώ!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις κατά μηκος της διαδρομής των αντιρίδων στοπ ώστε να σταθεροποιούνται π.χ. στην μισή επιφάνεια της τέντας..
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, εγω σε 2ο οροφο παντα κατω τις εχω ειναι και παλιες και δεν τρεχει τπτ, απλα τις εχουμε τεντωμενες οχι χαλαρες και ετσι δεν παιζουν, ουτε και χτυπανε καθολου! αλλα εξαρταται σε τι οροφο εισαι και ποσο ανοιχτα ειναι εκει περα!

 

Σχετικα τωρα με την διαρροη που ελεγα σε προηγουμενα ποστς μου, ηρθαν και αλλοι γνωστοι μου υδραυλικοι και της διπλα πολυκατοικιας και ολοι ειπανε οτι πρεπει να ειναι απο καλοριφερ.

Δλδ αποχετευση δεν μπορει να ειναι γιατι τρεχει κιολας ολη μερα με σταθερη σχεδον ροη και συνεχη και ηρθαν τα νερα ολων και εχουν κατι 8-16 ευρω και ελεγξαμε ολους τους μετρητες των ανθρωπων και δεν γραφουν.

Στην δικια μας πολυκατοικια εχει δισωληνιο αλλα καποια σωματα περνανε στο δαπεδο σιδηροσωληνες.

Για να πουμε οτι θα ηταν απο τον απο πανω θα επρεπε να μας ειχε παρει το ταβανι υγρασια και να του εχει φουσκωσει το πατωμα, το ελεγξα προσωπικα και δεν συμβαινει τιποτα τετοιο.

Στην διπλα τωρα στον 1ο οροφο στο παταρι της δεν εχει υγρασιες και εχει κοντα στο δαπεδο περιπου 10cm πανω, επισης εχει μουχλα στα δαπεδα σχεδον σε ολες τις πλακες σε αρμους!!!! η γυναικα τα καθαριζει και βγαινουν ξανα!

αυτος που εμενε μεσα περσι που ειναι υδραυλικος μαλιστα!!! ειπε οτι οταν αναβε θερμανση τρεχανε νερα απο τους τοιχους απο την υγρασια και μετακομισε γιαυτο!!!

δυστυχως ο διαχειριστης αυτος τα ριχνει στον απο πανω μου που ειχε διαρροες απο το καλοκαιρι φετος ομως και τις εφτιαξε και στεγνωσαν ολα σε εμας και δεν δεχεται οτι ειναι απο αυτους!

πριν λιγο καιρο ο υδραυλικος της πολυκατοικιας μας τους ειπε πως να ελεγξουν την θερμανση, κλεινοντας αυτοματο πληρωσης δλδ να δουν αν πεφτει η πιεση στο καζανι και αν εχει διαρροη καθε οροφος απο πανω προς τα κατω δεν θα ζεσταινεται.

Κατι που φυσικα ΔΕΝ εκαναν!!!

το ιδιο αλλα με το κουτι στην ταρατσα που εχει φλωτερ δλδ ανοιχτο δοχειο διαστολη προταθηκε και για την δικια μας και επισης ο διαχειριστης ΔΕΝ ηθελε να το κανουμε!!!

ΤΙ να κανω ρε παιδια εχει κανεις ιδεα? χωρις δοκιμες πως θα βρουμε τι γινεται?????

να πω οτι ο οροφος της 1ης το δαπεδο ειναι αναμεσα στο δικο μου και τον 1ο οροφο μας.

Δλδ εκει που εχω διαρροη στο μεσο της ντουλαπας ειναι το δαπεδο του διπλα 1ου οροφου και εκει κοντα εχει και ενα σωμα!!!

τυχαιο? δε νομιζω!!!!

Τι μπορω να κανω εχει κανεις καμια ιδεα?

ειπα για εταιρια ανευρευσης διαρροων ο δικος μας δεν θελει, και ο διπλα ειπε θα τους ρωτησει ολους και ΑΜΑ υπογραφουν.....

αλλιως θα πρεπει να δωσω 200-300 ευρω και μετα ΑΜΑ τα παρω ποτε πισω απο οποιον φταιει!!!!

εμενα το σπιτι καταστραφηκαν και οι ντουλαπες μεσα στο υπνοδωματιο και ενα φυλο μικρο πορτακι καθως και το πατωμα γιατι τα νερα μπηκαν απο κατω και το πεταξαν!!!! :wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Στην πολεοδομία πήγες όπως σου είπα;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Στην πολεοδομία πήγες όπως σου είπα;

 

καλημερα, οχι γιατι 1ον για να παω πρεπει να λειψω απο την δουλεια μου και δεν μπορω και 2ον με οποιον εχω συζητησει λεει οτι δεν εχει καμια σχεση γιατι δεν προκειται για πολεοδομικη παραβαση εδω περα.

Οπως φαινεται και το εχουν πει ηδη αρκετοι υδραυλικοι οπως και εγω που ειμαι της δουλειας τα πραγματα-γεγονοτα δειχνουν να ειναι απο την θερμανση της διπλα πολυκατοικιας δλδ κοινως διαρροη σωληνωσεων μονοσωληνιου συστηματος στο δαπεδο ή καποιο σώμα-ρακορ-διακοπτης χανει και καταληγει παλι στο δαπεδο το νερο.

Το θεμα ειναι οτι ενω ειπαμε στον συνδιαχειριστη της τι να κανουν για να ελεγξουν τον λεβητα αν χανει πιεση το δικτυο θερμανσης δεν το εκαναν , ηταν μπροστα ο υδραυλικος της δικια μας, μαλιστα ειχε αδειασει ολη την δικια μας θερμανση για 2 μερες και ακομα ειχαμε διαρροη ασταματητη, ηταν ο διαχειριστης μας και εγω εφυγα απο την δουλεια μου την μιση μερα και ο διαχειριστης της αλλης τελικα τα φορτωνει ολα στον απο πανω μου! ενω τα εχει φτιαξει ολα εκεινα που ηταν, ολα τα σημεια σε εμενα εχουν στεγνωσει και αυτο ηταν στο μπανιο ΟΧΙ στο υπνοδωματιο!!!!

το ερωτημα λοιπον ειναι τι μπορω να κανω για να τους βαλω να κανουν ελεγχο της θερμανσης τους αν χανει και που χανει.

Γιαυτο λεω οτι δεν εχει σχεση η πολεοδομια, επισης εχω ρωτησει γνωστους μου μηχανολογους μηχανικους και πολιτικους μηχανικους γιαυτο.

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις κατά μηκος της διαδρομής των αντιρίδων στοπ ώστε να σταθεροποιούνται π.χ. στην μισή επιφάνεια της τέντας..

Θα μιλήσω με κάποιον τεντα αν είναι

 

Είμαι έκτος και πολύ ανοιχτά

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Θα μιλήσω με κάποιον τεντα αν είναι

 

Είμαι έκτος και πολύ ανοιχτά

 

την λύση με το stop στην μέση μου την έχει πει και εμενα ενας γνωστός μου που ειναι τεντάς, αλλα καλύτερα να έρθει καποιος επιτόπου να το δει

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα στοπ θα κάνει ο τέντες και θα είσαι οκ.

Ετσι είναι και σε μένα.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, και συγγνώμη προκαταβολικά αν αναρτω σε λαθος σημειο το ποστ...

Το θεμα μου δεν εχει να κανει με κανονισμους πολυκατοικίας αλλα με ιδιοκτητη. Στις 31-12-16 λήγει το 2ετες συμβολαιο που υπογραψαμε με τον ιδιοκτητη, ενα συμβολαιο 4 σελιδων οπου ο ενας απ τους 2 μας ειναι ο ενοικιαστης και ο αλλος εγγυητής, και που μας ειχε δεμενους χειροποδαρα σε περιπτωση προωρης αποχωρισης με ρητρες 3 ενοικιων, και που οταν πιασαμε το σπιτι συμφωνήσαμε σε μακροχρόνια μίσθωση (οχι ομως γραπτώς)

Ενα μηνα λοιπον πριν ληξει το συμβολαιο, μας ενημερωνουν για την προθεση τους να μην ανανεωνόσουν το συμβολαιο και μας ζητουν ευγενικα και με "βαρια καρδια" να αποχωρισουμε το συντομοτερο δυνατον για... πεθεροκατοικηση! Οντως υπαρχει θεμα, και η πεθερα που μενει μαζι τους πρεπει να μεινει κοντα τους αλλα οχι μεσα στα ποδια τους (ολοι μενουμε στην ιδια οικοδομη).. Εμεις ειχαμε στο μυαλο μας να φυγουμε καποια στιγμη αφου παρολο που ειμασταν αψογοι μαζι τους οσο αφορα τα ενοικια, τους παρακαλαμε 1 χρονο τωρα να τακτοιποιησουν 2 σοβαρα θεματα με την εξωπορτα του σπιτιου και τον λεβητα του αεριου χωρις να υπαρχει ουσιαστικη λυση. Αμεσα λοιπον συμφωνουμε και δεχομαστε να αποχωρισουμε αλλα λογο καποιων θεματων ξεκαθαριζουμε οτι το νωρίτερο που θα μπορεσουμε να φυγουμε ειναι γυρω στον μαρτιο. Απο την μεθεπομενη λοιπον αυτης την συμφωνιας μας δινουν ενα χαρτι που ειναι πραξη λυσης μισθωσης με πολλα επιστημονεζικα μεσα που με τα λιγα με τα πολλα αυτο που λεει ειναι οτι πρεπει να φυγουμε μεχρι 15 μαρτιου και οτι παραιτουμαστε απο καθε δικαιωμα προς το σπιτι. Και καθε μερα τηλεφωνα και κοντρα τηλεφωνα να το υπογραψουμε. Εχω αλλαξει ουτε εγω ξερω ποσα σπιτια και ποτε μου δεν ειδα καν τετοιο εγγραφο, ποσο μαλλον να το υπογραψω! Οταν ρωταμε τι το θελουν αφου μας ειναι αγνωστη η χρηση του αφου εχουμε ηδη συμφωνισει να φυγουμε, μας απαντουν "να ειμαστε εμεις καλυμμένοι". Καποια στιγμη αφου εχουν ανεβει οι τονοι σχετικα με την υπογραφη του, προτεινουμε την υπογραφη του αφοτου λυθει οριστικα το θεμα του λεβητα και της πορτας το οποιο μαλιστα το αντιμετώπισαν σαν.... εκβιασμο (!!!) απο μερους μας! Τα θεματα λοιπον ειναι τα εξης: 1ον τι στο κορακα ειναι αυτο το συμφωνιτικο που κοβονται να υπογραψουμε, και γιατι το θελουν τοσο πολυ, σε τι μας δεσμευει και απο τι δικαιωματα παραιτούμαστε αν το υπογραψουμε, και πως μπορουμε να πιεσουμε ουσιαστικα και αμεσσα εμεις για αποκατασταση των βλαβων λεβητα και πορτας, αφου ετσι κι αλλιως ενα 3μηνο ακομα θα μεινουμε και χωρις θερμανση και πορτα ενα θεματακι το εχουμε?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε επειδή έχεις μπλέξει με ανθρώπους που μπορεί έν δυνάμει να σου δημιουργήσουν ιστορίες μεγάλου κόστους, πήγαινε πλήρωσε 50€ σε ένα δικηγόρο που ασχολείται με αυτά τα θέματα να σου εξηγήσει τι συμβαίνει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, οκ, παιδια το να φυγουμε το εχουμε ηδη δρομολογήσει και ψαχνουμε για σπιτι, (που τετοια εποχη ελαχιστα καλα υπαρχουν), αλλα χριστουγεννα ερχονται, γιορτες, εξοδα, κοντρα εξοδα, κι αλλα εξοδα και για αυτο και δε μπορουμε να φυγουμε άμεσα! Ισως καταφερουμε να φυγουμε τελη φλεβαρη αφου μια μετακόμιση θελει κανα χιλιαρικο πανω κατω με εγγυήσεις νοικια, αποδέσμευση και πληρωμη λογαριασμων σε παλιο και εναρξη σε νεο σπιτι, συν μεταφορες κτλ και δεν ειναι το πιο ευκολο πραμα να μαζεψεις χρηματα τελη χρονιας με τα τελη ,ενφια, θερμανση κτλ! Το θεμα ειναι τι ειναι το χαρτι που θελουν να υπογραψουμε και τι μπορουν να μας κανουν αν δε το υπογραψουμε! Και φυσικα και το πως να ξεμπερδεψουμε με το λεβητα και την πορτα αμεσα πριν ανατιναχτεί κανας λεβητας ή κλειδωθούμε εξω απ το σπιτι!
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να διαβασεις τι ακριβως γραφει το χαρτι;

μηπως να συνταξετε ενα κοινο; να εισαι και συ καλλυμενος

Link to comment
Share on other sites

το χαρτι μεταξυ αλλων γραφει:

....... η διαρκεια του οποιου λήγει την 1-1-17. ηδη με το παρον οι εδω συμβαλομενοι συμφωνουν οτι η παραπανω μισθωση θα θεωρειται λυθεισα με την παροδο της -----ης του μηνα μαρτιου, του ετους 2017. προς το σκοπο αυτο ο αφετερου συμβαλομενος θα παραδωσει τα κλειδια του προπεριγραφεντος μισθιου και παραιτειται ρητα με το παρον απο καθε δικαιωμα για παραταση της προπεριγραφεισας συμβασης την ,,,,,,,/17 την χρηση του προπεριγραφεντος μισθιου. για την παραδαοση αυτη δεν θα χρειαστει οποιαδηποτε οχληση, καταγγελια, ή αλλη εξωδικαστικη ή δικαστικη ενεργεια των αφενος συμβαλομενων, σε περιπτωση δε αρνησης του αφετερου συμβαλομενου να αποδωσει το μισθιο οι αφενος συμβαλομενοι δικαιουνται να ζητησουν την αποδοση του μισθιου απο τον αρμοδιο δικαστηριο. Σε πιστη των παραπανω συμφωνηθεντων συνταχθικε το παρον και υπογραφεται οπως ακολουθει

Οσο για το κειμενο που προτεινεις να συνταξουμε, το θεσαμε σαν ζητημα ωστε να συμπεριλαμβανετε η αποκατασταση των ζημιων στο κειμενο και αρα πρεπει να υπογραφει αφου γινουν οι επισκευες και καπως ετσι προεκειψε η εκβιαστικη μας ιδιοτητα....

Edited by vickie_
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα γιατί "καίγεται" για το συγκεκριμένο κείμενο να υπογραφεί. Παραπάνω λες ότι λήγει το διετές συμβόλαιο 31/12/16. Σύμφωνα με τον νόμο και ανεξάρτητος τι λέει στο συμβόλαιο, οι μισθώσεις είναι για 3 χρόνια που σημαίνει πως αν θες το κρατάς 1 χρόνο ακόμη χωρίς να μπορεί να σου πει τίποτα.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα γιατί "καίγεται" για το συγκεκριμένο κείμενο να υπογραφεί. Παραπάνω λες ότι λήγει το διετές συμβόλαιο 31/12/16. Σύμφωνα με τον νόμο και ανεξάρτητος τι λέει στο συμβόλαιο, οι μισθώσεις είναι για 3 χρόνια που σημαίνει πως αν θες το κρατάς 1 χρόνο ακόμη χωρίς να μπορεί να σου πει τίποτα.

Αλλά και χωρίς να μπορείς να φύγεις νωρίτερα.. Είναι δίκοπο μαχαίρι..

Link to comment
Share on other sites

Αλλά και χωρίς να μπορείς να φύγεις νωρίτερα.. Είναι δίκοπο μαχαίρι..

Νομίζω πως αυτό έγινε για να προστατεύει ο ενοικιαστής και όχι ο ιδιόκτητης. Να μην μπορεί δηλαδή να τον βγάλει νωρίτερα. Οπότε μπορείς να φύγεις αλλά όχι να σε διώξει αν έχει λήξει συμβόλαιο μικρότερό των 3 ετών. Αλλά θα μας διαφωτίσουν οι δικηγόροι που συμμετέχουν στο thread.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Όντως η μίσθωση έχει ως ελαχίστη εκ του νόμου διάρκεια την 3ετία (που αφορά αμφότερους τους συμβαλλομένους), αλλά : εάν τροποποιηθεί η διάρκειά της με νεότερο συμφωνητικό βεβαίας χρονολογίας που θα απέχει έξι μήνες από την έναρξη της μισθώσεως, τότε εγκύρως και νομίμως μπορεί να ισχύσει και να προχωρήσει ο εκμισθωτής σε έξωση..αυτό είναι που εν προκειμένω ζητά ο ιδιοκτήτης για να κατοχυρωθεί..

 

Κατά τα λοιπά, δεν μπορεί να σε εξώσει πριν την παρέλευση τριετίας, αλλά ούτε και με τις διατάξεις περί ιδιοκατοίκησης, αφού αυτές έχουν πλέον καταργηθεί..Εν πάση περιπτώσει, εάν έχεις όντως σκοπό να αποχωρήσεις τον Μάρτιο, δεν βρίσκω κάτι μεμπτό να υπογράψεις την συμφωνία αποχώρησης και με δεδομένο ότι δεν επιθυμείς να βρεθείς εγκλωβισμένος στην τριετία..

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ειναι μορφη τροποποιημένου συμβολαίου με μικροτερη διάρκεια αυτο το εγγραφο? Αν δε το υπογραψουμε υπαρχουν κυρωσεις για τους ενοικιαστες? Ετσι κι αλλιως θα φυγουμε την αμεσως επομενη στιγμη που θα το επιτρεψουν τα οικονομικα μας!
Link to comment
Share on other sites

To μόνο που φαίνεται οτι κάνεις είναι οτι γλυτώνεις τα 3 χρόνια και φεύγεις normal. Άλλο είναι το θέμα, τι κάνεις μέχρι τότε με τα προβλήματα που έχεις. Δεν έχει θέρμανση, δεν έχει πόρτα, να ξεκάνει την πεθερά θέλει; :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημερα, ειπαν οτι αυτο καταργηθηκε εχω δει να το γραφουν και σε ειδησεις κτλ αλλα χωρις να πει κανεις κατι συγκεκριμενο!

εγω το ειχα κανει αυτο παλιοτερα....πανε 2.500 ευρω....:mad::mad::mad:

 

 

Καταργήθηκε, ήταν μόνο για ενοίκια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...