Jump to content

Κανονισμοί Πολυκατοικίας (ενοίκιο, κοινόχρηστα κ.α.)


SonGohan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει να ρώτησεις σχετικά ,όπως και μηχανικο αν πειραζει στατικότητα με καποιο επίσημο χαρτι .Ειναι σοβαρος λογος για πολεοδομία.

 

Το είχαμε συζητήσει σχετικά κάποιες σελίδες πριν. Πολύ φοβάμαι ότι αν του πουν να τον αποσύρει επειδή είναι επικίνδυνος για την στατικότητα, μπορεί να το απαιτήσει να αποδειχθεί αυτό, και αυτό μπορεί να γίνει μόνο με πόρισμα μηχανικού, το οποίο δεν θα είναι δωρεάν αλλά θα κοστίσει και μάλλον μιλάμε για 4 ψηφία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ο παλαιός ιδιοκτήτης ευθύνεται μετά του νέου για τις μέχρι της μεταβιβάσεως του διαμερίσματος οφειλές..

 

Για το θέμα του ηλιακού, με μία απλή γνωμάτευση και έκθεση αυτοψίας μηχανικού για την κατάσταση του δώματος, μπορείς να ξεκινήσεις ασφαλιστικά μέτρα...

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να ειμαι ειδικος ,συνηθως σε πολλα συμβολαια αναφερετε ότι ο παλιος ιδιοκτητης το δινει απαλλαγμενο οκονομικων βαρων κλπ επιμερους λεπτομέρειες κάθε ακινήτου ,μαλλον θελει ψαξιμο και τι έχει συμφωνηθει επιμερους .
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να ειμαι ειδικος ,συνηθως σε πολλα συμβολαια αναφερετε ότι ο παλιος ιδιοκτητης το δινει απαλλαγμενο οκονομικων βαρων κλπ επιμερους λεπτομέρειες κάθε ακινήτου ,μαλλον θελει ψαξιμο και τι έχει συμφωνηθει επιμερους .
Το τι έχει συμφωνηθεί μέταξύ πωλητού και αγοραστού, αφορά τις μεταξύ τους σχέσεις. Απέναντι σε τρίτους (λχ συνιδιοκτησία) οφείλουν και οι 2.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

To ανεφερα γιατι θυμηθηκα περιπτωση ,μπορει να είναι και ασχετη, οτι διαχειριστης στραφηκε εναντιον του νεου ιδιοκτητη και αυτος με την σειρα του στον προηγουμενο.Κατι υπηρχε σε συμφωνια μεταξυ τους .
Link to comment
Share on other sites

To ανεφερα γιατι θυμηθηκα περιπτωση ,μπορει να είναι και ασχετη, οτι διαχειριστης στραφηκε εναντιον του νεου ιδιοκτητη και αυτος με την σειρα του στον προηγουμενο.Κατι υπηρχε σε συμφωνια μεταξυ τους .

 

Και πολύ καλά έκανε. :)

Αλλά θα μπορούσε να είχε στραφεί και στους 2 ιδιοκτήτες (παλιό και νέο).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μετακομισα στον 1ο οροφο μιας πολυκατοικιας που ειναι οικογενειακη. Στον 2ο και στον 4ο μενουν οι κορες του ιδιοκτητη ενω στο ισογειο και στην ταρατσα εχει δωμα. Γενικα ολα ειναι οροφοδιαμερισματα εκτος απο τον 3ο που εχει 2 διαμερισματα. Γενικα η πολυκατοικια εχει 7 διαμερισματα με τα δικα τους χιλιοστα στη θερμανση οπου κατοικουνται μονο τα 3. Ο ιδιοκτητης μου ειπε οτι τα εξοδα της καθαριστριας πανε δια 3 αφου αυτα ειναι και καλα που κατοικουνται. Κανονικα και τα κλειστα διαμερισματα ειτε ειναι στο ισογειο ειτε στην ταρατσα ως δωμα δεν συμμετεχουν και αυτα στα εξοδα της καθαριοτητας; Καταστατικο πολυκατοικιας οπως καταλαβαινεται δεν υπαρχει αφου η πολυκατοικια ειναι οικογενειακη.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που δεν υπάρχει κανονισμός πολυκατοικίας που να ορίζει διαφορετικά , όλες οι οριζόντιες ιδιοκτησίες, είτε ανοικτές είτε κλειστές, συμμετέχουν κανονικά στην κάλυψη των δαπανών ανάλογα με τα προβλεπόμενα στην σύσταση οριζοντίου ιδιοκτησίας...
Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που δεν υπάρχει κανονισμός πολυκατοικίας που να ορίζει διαφορετικά , όλες οι οριζόντιες ιδιοκτησίες, είτε ανοικτές είτε κλειστές, συμμετέχουν κανονικά στην κάλυψη των δαπανών ανάλογα με τα προβλεπόμενα στην σύσταση οριζοντίου ιδιοκτησίας...

 

Ευχαριστω για την απαντηση, που μπορω να βρω τι προβλεπει η οριζοντια ιδιοκτησια αλλα και αν σε αυτα τα εξοδα υπαγεται η κοινοχρηστη ΔΕΗ.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση, που μπορω να βρω τι προβλεπει η οριζοντια ιδιοκτησια αλλα και αν σε αυτα τα εξοδα υπαγεται η κοινοχρηστη ΔΕΗ.

Βασιλη, θα ζητησεις ενα αντιγραφο της Συστασης οριζοντιου ιδιοκτησιας.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Βασιλη, θα ζητησεις ενα αντιγραφο της Συστασης οριζοντιου ιδιοκτησιας.

 

Γιαννη ευχαριστω, μετακομισα πριν 2 μηνες και θα το ζητησω το αντιγραφο αν μπορεσω βεβαια να βρω ακρη γιατι εχω μπλεξει με υπερηλικα ιδιοκτητη οπου καθε φορα που παω να του αναφερω καποιο προβλημα μου λεει "μη με κουραζεις με αυτα τωρα" και στο τελος καταληγω να τα πληρωνω απο την τσεπη μου.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη ευχαριστω, μετακομισα πριν 2 μηνες και θα το ζητησω το αντιγραφο αν μπορεσω βεβαια να βρω ακρη γιατι εχω μπλεξει με υπερηλικα ιδιοκτητη οπου καθε φορα που παω να του αναφερω καποιο προβλημα μου λεει "μη με κουραζεις με αυτα τωρα" και στο τελος καταληγω να τα πληρωνω απο την τσεπη μου.

 

Χαχαχα, σε καταλαβαινω...

Για την κοινοχρηστη ΔΕΗ δεν θα γραφει κατι στη συσταση παντως. Ειθισται το κοινοχρηστο ρευμα και νερο να το πληρωνουν οσοι διαμενουν στην πολυκατοικια (αφου αυτοι κανουν τη χρηση του) , ενω δαπανες που αφορουν επισκευες, τις πληρωνουν οι ιδιοκτητες , εκτος και αν υπαρχει αντιθετη συμφωνια βεβαια.

Απο τη συσταση θα δεις τι αναλογια εχει το δικο σου διαμερισμα στις κοινοχρηστες δαπανες, στη δαπανη του ανελκυστηρα, του πετρελαιου κλπ...

Παρε το αντιγραφο και εδω ειμαστε...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

καθε φορα που παω να του αναφερω καποιο προβλημα μου λεει "μη με κουραζεις με αυτα τωρα" και στο τελος καταληγω να τα πληρωνω απο την τσεπη μου.

Την άλλη φορά να του απαντήσεις "όταν έρθεις για το ενοίκιο θα σου πω κι εγώ «μη με κουραζεις με αυτα τωρα»". :mad:

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Σε σπίτι με φυσικο αεριο, την συντήρηση του αεριου(καθε 2 χρονια γινεται?) την επιβαρύνεται ο ιδιοκτητης ή ο ενοικιαστής?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη ευχαριστω, μετακομισα πριν 2 μηνες και θα το ζητησω το αντιγραφο αν μπορεσω βεβαια να βρω ακρη γιατι εχω μπλεξει με υπερηλικα ιδιοκτητη οπου καθε φορα που παω να του αναφερω καποιο προβλημα μου λεει "μη με κουραζεις με αυτα τωρα" και στο τελος καταληγω να τα πληρωνω απο την τσεπη μου.

Η δική μου απορία είναι, αφού είχες εξ αρχής τα δεδομένα του πως μοιράζουν κ πόσοι πληρώνουν κοινόχρηστα γιατί δέχθηκες να το νοικιάσεις; Σε οικογενειακή πολυκατοικία χωρίς καταστατικό δύσκολα θα επιβάλεις τώρα να αλλάξει κάτι.

Σε σπίτι με φυσικο αεριο, την συντήρηση του αεριου(καθε 2 χρονια γινεται?) την επιβαρύνεται ο ιδιοκτητης ή ο ενοικιαστής?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Θεωρώ πως ο ενοικιαστής. Δεν ξέρω αν σε βοηθάει αλλά συντήρησή καυστήρα πετρελαίου πχ δεν πλήρωσα (ούτε πληρώνω) σαν ιδιόκτητης που νοίκιαζε κ νοικιάζει.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

ο ενικοιαστης λεω και γω, αλλα σε συζητησεις με διαφορους (ιδιοκτητες-ενοικιαστες) το αποτελεσμα ειναι οτι πληρωνει ο ιδιοκτητης
Link to comment
Share on other sites

ο ενικοιαστης λεω και γω, αλλα σε συζητησεις με διαφορους (ιδιοκτητες-ενοικιαστες) το αποτελεσμα ειναι οτι πληρωνει ο ιδιοκτητης

Αποκλείεται.. Ο ενοικιαστής κάνει χρήση αυτός οφείλει να πληρώνει την περιοδική συντήρηση.. Τουλάχιστον αυτό λέει η λογική..

Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα είναι θέμα συμφωνιών. Αν δεν υπάρχει συμφωνία, η λογική (μου) λέει ότι αυτός που κάνει χρήση , πληρώνει και τη συντήρηση, αλλά και πάλι, αυτό προυποθέτει ότι η πολυκατοικία θα αγοράσει πετρέλαιο και θα κάνουν χρήση του καυστήρα οι ένοικοι. Αν απλώς γίνεται η συντήρηση γιατί έτσι πρέπει και μετά δεν αγοράζουν πετρέλαιο γιατί δεν έχουν χρήματα (συνηθισμένο φαινόμενο τα τελευταία χρόνια) δεν νομίζω ότι ο ενοικιαστής πρέπει να πληρώσει για τη συντήρηση ενός καυστήρα που τελικά δεν θα χρησιμοποιήσει γιατί δεν θα βάλει πετρέλαιο η πολυκατοικία.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν χρησιμοποιείται ο καυστήρας δεν κάνουν συντήρηση. Τουλάχιστον όχι κάθε χρόνο. Πιο αραιά. Οπως κ την συντήρηση του ασανσέρ που την πληρώνει ο ενοικιαστής έτσι κ αυτή το ίδιο.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν χρησιμοποιείται ο καυστήρας δεν κάνουν συντήρηση. Τουλάχιστον όχι κάθε χρόνο. Πιο αραιά. Οπως κ την συντήρηση του ασανσέρ που την πληρώνει ο ενοικιαστής έτσι κ αυτή το ίδιο.

To ίδιο λέμε. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! εχω ενα μεγαλο προβλημα με ενα διαμερισμα που εχει η μανα μου.

τρεχουν νερα μεσα στην ντουλαπα στο υπνοδωματιο απο τον τοιχο!!!! επειδη ασχολουμε με υδραυλικα βρηκα την διπλα απο την αλλη πολυκατοικια εκανα ελεγχο αμα γραφει το ρολοι της και δεν, και εριξα και μαυρη σκονη σε νιπτηρα, νεροχυτη, λεκανη, μπανιερα δεν βγηκε τιποτα. Απο εμας δεν ειναι, ο απο πανω ειχε απο πριν προβλημα και μας διαλυσε τους τοιχους στο μπανιο και μετα εκανε εξωτερικο δικτυο σωληνωσεων οπως και εμεις.

Το θεμα ειναι τωρα οσοι ηρθαν υδραυλικοι δεν βρισκουν τι ειναι λενε οτι ειναι απο διπλα μετα το ελεγξαμε και δεν ειναι.

Μερικοι λενε η μεσοτοιχια της πολυκατοικιας και δεν βγαζουμε ακρη!

χτες τα νερα περασαν μαλλον κατω απο το πατωμα!!!! και βγηκαν στο καλοριφερ στις τρυπες των καθετων σωληνωσεων και τρεχουν στο λεβητοστασιο!!! επισης εχει ενα ξυλουργειο στο υπογειο και γεμιζει και αυτο!

 

Να πω εδω οτι υπαρχει αναμεσα στις 2 πολυκατοικιες ενας παλιο πετροτοιχος!!! και ενω πρεπει και οι 2 να χτισουν μισο μισο η δικια μας δλδ το δικο μας διαμερισμα εχει αυτον και ειναι σοβατισμενος, η διπλα εχτισε διπλα απο αυτον με μονωση αναμεσα και τον αφησε ακαλυπτο. Ετσι εχουν γινει κενα τα ειδα και εγω αυτα απο διαστολες-συστολες και μαλλον καποιος ριχνει και νερα πανω πχ απο 3ο οροφο που βλεπω φυτα στα μπαλκονια και με τις βροχες πανε ολα μεσα!!!

ο διαχειριστης που σημειοτεων πληρωνω ΠΑΝΤΑ ολα τα κοινοχρηστα δεν βοηθαει ιδιαιτερα, δλδ δεν μου εδωσε προσβαση στο ταρατσακι γιατι λεει ΔΕΝ χρειαζεται, ουτε στο λεβητοστασιο, ενω ειδα μονο υπογειο μαγαζι και απεξω ακαλυπτο χωρο.

Το τοιχειο εκει που τελειωνει στο μπαλκονι μου απεξω ειναι πρασινο!!!! λες και ειναι καμια λιμνη τιποτα και βγαζει υγρασιες στο διαμερισμα στην διπλα πολυκατοικια επισης και στην πυλωτη τους.

Σημερα ο διαχειριστης (του εχω δωσει κλειδι ειναι αδειο το διαμερισμα) θελει να παει υδραυλικος να σπασει τον τοιχο μου μεσα στην ντουλαπα με κομπρεσερ να δουν που βγαινουν τα νερα!!!!!

του λεω οτι δεν εχει σωληνες (εχω ανιχνευσει με καλο ανιχνευτη μεταλλων) και τοσο παλιος που ειναι αποκλειετε εκει να εχει κατι αλλο. Επισης νερα υδρευσης αποχευτευσεις κτλ περνανε απο αλλου καμια σχεση δλδ!!!

τωρα με απειλησε οτι θα φερει εισαγγελεα επειδη αρνηθηκα να βοηθησω!!!!!

εγω που τρεχω συνεχεια!!!!

τι να κανω για πειτε ρε παιδια να φερω πολεοδομια? μηχανολογο μηχανικο? ποιος μπορει να δει τι γινεται αναμεσα στις 2 πολυκατοικιες? εχουμε τρελαθει!!!!

τρεχουν συνεχεια νερα μεσα στην ντουλαπα!!!! αν περασαν απο το πατωμα ειναι θεμα χρονου να το πεταξει ολο πανω.

Το σπιτι εχει γινει ερειπιο απο τον προηγουμενο νοικαρη που δεν πληρωνε τιποτα! και απο τον απο πανω απο διαρροη στις σωληνες μεσα στο μπανιο του!!!! :mad::mad::mad::mad::mad:

θα δω αν μπορεσω να φυγω απο την δουλεια να παω αλλα δυσκολο το βλεπω.

Επισης ο διαχειριστης δεν παιρνει απο λογια δεν ακουει καν τι λεω να ελεγξουμε! ενω ειναι ολα ευκολα χωρις να γινουν ζημιες!!!

αν σπασουμε τον πετροτοιχο σιγουρα θα γεμιζει το σπιτι πολλα νερα που ειναι χειμωνας τωρα και δεν θα βρεθει και λυση φυσικα!!!

και μετα ποιος θα πληρωσει την ζημια ποιος θα τα φτιαξει αυτα? τον κινεζο ο διαχειριστης....

 

Υ.Γ σορρυ για το μεγαλο ποστ!

Link to comment
Share on other sites

Την άλλη φορά να του απαντήσεις "όταν έρθεις για το ενοίκιο θα σου πω κι εγώ «μη με κουραζεις με αυτα τωρα»". :mad:

 

Εδώ με το που μπήκα η τουαλέτα έσταζε με ακαθαρσίες και όταν του το είπα μου είπε "τι θέλεις να κάνω εγώ;" βέβαια όταν του είπα ότι καταλαβαίνω ότι δεν μπορεί να τρέξει και θα φέρω εγώ υδραυλικό να την αλλάξει και τα έξοδα θα τα αφαιρέσω από το ενοίκιο ο ιδιοκτήτης αμέσως επανήλθε στη λογική.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Η δική μου απορία είναι, αφού είχες εξ αρχής τα δεδομένα του πως μοιράζουν κ πόσοι πληρώνουν κοινόχρηστα γιατί δέχθηκες να το νοικιάσεις; Σε οικογενειακή πολυκατοικία χωρίς καταστατικό δύσκολα θα επιβάλεις τώρα να αλλάξει κάτι.

 

Θεωρώ πως ο ενοικιαστής. Δεν ξέρω αν σε βοηθάει αλλά συντήρησή καυστήρα πετρελαίου πχ δεν πλήρωσα (ούτε πληρώνω) σαν ιδιόκτητης που νοίκιαζε κ νοικιάζει.

 

Δυστυχώς δεν γνώριζα από την αρχή τα δεδομένα αυτά αλλά ούτε και είναι δυνατό να ενημερωθείς για όλα. Όταν πήγα είδα το προς ενοικίαση οροφοδιαμέρισμα του 1ου ορόφου σε σύνολο 4 ορόφων, δεν ήξερα ότι στην ταράτσα υπάρχει και δώμα κάτι που ανακάλυψα μετά όταν ανέβηκα στην ταράτσα για το θέμα της κεραίας, ούτε ότι στο ισόγειο από την πίσω πλευρά της πολυκατοικίας υπάρχει ισόγειο διαμέρισμα αλλά και ότι τελικά ο τρίτος όροφος δεν είναι οροφοδιαμέρισμα αλλά αποτελείται από 2 διαμερίσματα. Έτσι τα αρχικά 4 διαμερίσματα έγινα στην πορεία 7.

 

Το ότι δεν έχει καταστατικό το έμαθα και αυτό κατόπιν αλλά και πάλι το ότι δεν υπάρχει τι σημαίνει ότι μπορεί κάνει ότι θέλει; οι κοινόχρηστες οφειλές δεν πρέπει να βγουν βάσει πινάκων όπως ορίζει η σύσταση οριζόντιας ιδιοκτησίας;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν γνώριζα από την αρχή τα δεδομένα αυτά αλλά ούτε και είναι δυνατό να ενημερωθείς για όλα. Όταν πήγα είδα το προς ενοικίαση οροφοδιαμέρισμα του 1ου ορόφου σε σύνολο 4 ορόφων, δεν ήξερα ότι στην ταράτσα υπάρχει και δώμα κάτι που ανακάλυψα μετά όταν ανέβηκα στην ταράτσα για το θέμα της κεραίας, ούτε ότι στο ισόγειο από την πίσω πλευρά της πολυκατοικίας υπάρχει ισόγειο διαμέρισμα αλλά και ότι τελικά ο τρίτος όροφος δεν είναι οροφοδιαμέρισμα αλλά αποτελείται από 2 διαμερίσματα. Έτσι τα αρχικά 4 διαμερίσματα έγινα στην πορεία 7.

 

Το ότι δεν έχει καταστατικό το έμαθα και αυτό κατόπιν αλλά και πάλι το ότι δεν υπάρχει τι σημαίνει ότι μπορεί κάνει ότι θέλει; οι κοινόχρηστες οφειλές δεν πρέπει να βγουν βάσει πινάκων όπως ορίζει η σύσταση οριζόντιας ιδιοκτησίας;

 

To ότι τα 4 διαμερίσματα τελικά δεν είναι 4 αλλά 7, είναι θετικό από άποψη κοινοχρήστων, γιατί επιμερίζονται περισσότερο οι δαπάνες.

Το καταστατικό δεν θα άλλαζε κάτι. Όπως είπες, οι κοινόχρηστες οφειλές επιμερίζονται ανάλογα με τα χιλιοστά συμμετοχής κάθε διαμερίσματος σε αυτές και όλα αυτά καθορίζονται στη σύσταση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

To ότι τα 4 διαμερίσματα τελικά δεν είναι 4 αλλά 7, είναι θετικό από άποψη κοινοχρήστων, γιατί επιμερίζονται περισσότερο οι δαπάνες.

Το καταστατικό δεν θα άλλαζε κάτι. Όπως είπες, οι κοινόχρηστες οφειλές επιμερίζονται ανάλογα με τα χιλιοστά συμμετοχής κάθε διαμερίσματος σε αυτές και όλα αυτά καθορίζονται στη σύσταση.

 

ετσι στην πολυκατοικια που μενω τα λιγοτερα εγιναν περισσοτερα και τα 2 στο υπογειο που παλια ηταν μαγαζι με εξωτερικη πορτα τωρα δεν πληρωνει κοινοχρηστα με το ετσι θελω.....

καταστατικο δεν εχουμε και το συμβολαιο τους λεει οτι δεν πληρωνουν κοινοχρηστα γιατι δεν εχουν μερισμα επι του οικοπεδου κατι τετοιο!

πιασε το αυγο και κουρευτο δηλαδη!!! με λογα λογια δεν τους εχουν βγαλει χιλιοστα επειδη πριν το μαγαζι ειχε εξωτερικη πορτα και δεν εμπαιναν μεσα στην πολυκατοικια! τωρα ομως και μπαινουν αλλα και παρανομα παιρνουν θερμανση!

φυσικα δεν εχουμε γιατι δεν πληρωνουν αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...