Jump to content

Κανονισμοί Πολυκατοικίας (ενοίκιο, κοινόχρηστα κ.α.)


SonGohan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση και από εμένα:

 

Στην πολυκατοικία που μένει η μητέρα μου (ιδιοκτήτης) ήταν γνωστό ότι εδώ και 3-4 χρόνια, 4 διαμερίσματα (3 ιδιοκτήτες και 1 ενοικιαστής) (από σύνολο 16 διαμερισμάτων) χρωστούν κοινόχρηστα μεγέθους €7.000 ο μεγαλύτερος, 4.000 ο επόμενος και από 2.000 και 1.000 περίπου ο τελευταίος.

 

Η διαχείριση των κοινοχρήστων έχει δωθεί σε εταιρία, η οποία αδυνατεί να εισπράξει το παραμικρό από αυτούς. Η ΕΥΔΑΠ ενημέρωσε ότι θα κοπεί η παροχή νερού στην πολυκατοικία (υπάρχει boiler κοινό το οποίο ζεσταίνει το νερό σε όλη τη πολυκατοικία, οπότε και ο λογαριασμός του νερού έρχεται μέσω των κοινοχρήστων και όχι με ξεχωριστό λογαριασμό στο κάθε διαμέρισμα).

 

Η ερώτηση μου είναι η εξής, μιας και η μητέρα μου πληρώνει κανονικά τα κοινόχρηστά της, τί μπορεί να κάνει σε αυτή τη περίπτωση? Συμφωνα με το καταστατικό, είναι παράνομο να κλείσουν οι βάνες νερού των διαμερισμάτων από τον οποιοδήποτε διαχειριστή (ακόμα και αν ο ιδιοκτήτης δεν πληρώνει). Υπάρχει δυνατότητα ανεξαρτοποίησης της από την πολυκατοικία, μέσω κάποιας αίτησης στην ΕΥΔΑΠ?

 

Να ενημερώσω ότι όσοι χρωστούν, δεν εμφανίζονται σε καμία συνέλευση και έχουν αρνηθεί κάθε πρόταση να διακανονίσουν τις οφειλές τους με την ΕΥΔΑΠ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

οι οφειλές προς το διαχειριστή νομίζω ότι ποτέ δεν πρέπει να ξεφεύγουν από ενα ποσό και πάνω γιατί απλά δύσκολο είναι μετά να πληρωθούν...εκτός του γραφείου είσπραξης ,πάντα στην οικοδομή πρέπει να υπάρχει κάποιος που με την καλή έννοια να κάνει τον αστυνόμο.Διαφορετικά μια πολυκατοικία με πολλά διαμερίσματα διαλύεται....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! είμαι σε ενοίκιο κ πρόκειται να φύγω για δικό μ σπίτι πριν την λήξη του συμβολαίου. έχω δώσει εγγύηση πετρελαίου 250€. αυτά μπορούν να μου επιστραφούν η δεν τα δικαιούμαι?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και από εμένα:

 

Στην πολυκατοικία που μένει η μητέρα μου (ιδιοκτήτης) ήταν γνωστό ότι εδώ και 3-4 χρόνια, 4 διαμερίσματα (3 ιδιοκτήτες και 1 ενοικιαστής) (από σύνολο 16 διαμερισμάτων) χρωστούν κοινόχρηστα μεγέθους €7.000 ο μεγαλύτερος, 4.000 ο επόμενος και από 2.000 και 1.000 περίπου ο τελευταίος.

 

Η διαχείριση των κοινοχρήστων έχει δωθεί σε εταιρία, η οποία αδυνατεί να εισπράξει το παραμικρό από αυτούς. Η ΕΥΔΑΠ ενημέρωσε ότι θα κοπεί η παροχή νερού στην πολυκατοικία (υπάρχει boiler κοινό το οποίο ζεσταίνει το νερό σε όλη τη πολυκατοικία, οπότε και ο λογαριασμός του νερού έρχεται μέσω των κοινοχρήστων και όχι με ξεχωριστό λογαριασμό στο κάθε διαμέρισμα).

 

Η ερώτηση μου είναι η εξής, μιας και η μητέρα μου πληρώνει κανονικά τα κοινόχρηστά της, τί μπορεί να κάνει σε αυτή τη περίπτωση? Συμφωνα με το καταστατικό, είναι παράνομο να κλείσουν οι βάνες νερού των διαμερισμάτων από τον οποιοδήποτε διαχειριστή (ακόμα και αν ο ιδιοκτήτης δεν πληρώνει). Υπάρχει δυνατότητα ανεξαρτοποίησης της από την πολυκατοικία, μέσω κάποιας αίτησης στην ΕΥΔΑΠ?

 

Να ενημερώσω ότι όσοι χρωστούν, δεν εμφανίζονται σε καμία συνέλευση και έχουν αρνηθεί κάθε πρόταση να διακανονίσουν τις οφειλές τους με την ΕΥΔΑΠ.

 

και να μην τις κλείσει ο ιδιοκτήτης θα τις κλείσει η ΕΥΔΑΠ.

Φαντάζομαι κάτι αντίστοιχο θα είναι και το ρεύμα ,καθαρισμός κλπ.Δεν βλέπω άλλη από το συγκαλεσετε γενική συνέλευση και να συμφωνήσετε να απευθυνθείτε σε δικηγόρο.Πλεον είναι αυστηρά τα μέτρα για τους μπαταχτσηδες όπου φτάνουν μέχρι και στην ίδια την ιδιοκτησία.

 

Καλησπέρα σας! είμαι σε ενοίκιο κ πρόκειται να φύγω για δικό μ σπίτι πριν την λήξη του συμβολαίου. έχω δώσει εγγύηση πετρελαίου 250€. αυτά μπορούν να μου επιστραφούν η δεν τα δικαιούμαι?

 

εννοείται πως σας ανήκουν.Θα ενημερώσετε τον διαχειριστή και όταν φύγετε θα πληρώσετε το ποσό των κοινόχρηστων που αναλογεί(αν δεν φύγετε 31 του μηνος) και θα παραλάβετε την εγγύηση σας στο ακέραιο.

Link to comment
Share on other sites

και να μην τις κλείσει ο ιδιοκτήτης θα τις κλείσει η ΕΥΔΑΠ.

Φαντάζομαι κάτι αντίστοιχο θα είναι και το ρεύμα ,καθαρισμός κλπ.Δεν βλέπω άλλη από το συγκαλεσετε γενική συνέλευση και να συμφωνήσετε να απευθυνθείτε σε δικηγόρο.Πλεον είναι αυστηρά τα μέτρα για τους μπαταχτσηδες όπου φτάνουν μέχρι και στην ίδια την ιδιοκτησία.

 

 

 

εννοείται πως σας ανήκουν.Θα ενημερώσετε τον διαχειριστή και όταν φύγετε θα πληρώσετε το ποσό των κοινόχρηστων που αναλογεί(αν δεν φύγετε 31 του μηνος) και θα παραλάβετε την εγγύηση σας στο ακέραιο.

Ρεύμα και καθαρισμός ευτυχώς πληρώνονται, μιας και δεν τους βολεύει να ανέβουν με τα πόδια 5 οροφους. Το κόστος καθαρισμού στην επαρχία είναι ελάχιστο, για 16 διαμερίσματα, πάλι καλά δλδ.

 

Ειναι δύσκολο να αρχίσεις δικαστικές ενέργειες εναντίων ανθρώπων που μένουν στην ουσία στον όροφο σου ή έναν όροφο πάνω ή κάτω, πόσο μάλλον αν είσαι γυναίκα.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μια απορια παιδια.μενει στην οικοδομη μας ενας ενοικος με τον πατερα του.νοικιαζει ενα μικρο διαμερισμα,ο ιδιοκτητης του διαμερισματος εμενε πριν στην οικοδομη μας αλλα εφυγε και μαλιστα καην κακως γιατι ηταν ,,να μην [ω .συνεχεια μαλωναμε ολοι μαζι του.οταν νοικιασε το σπιτι του σαυτα τα 2 ατομα ειχαμε φασριες γιατι καυγαδιζαν μεταξυ τους και μαλιστα σε ακαταλληλες ωρες και ξυπνουσαν την οικοδομη.ο κομπος εφτασε στο χτενι οταν εδω και εναν χρονο γυρνανε μεθυσμενοι,χτυπανε κουδουνια των αλλων κατοικων της οικοδομης στα μαυρα μεσανυχτα και ενοχλουν.μιλησαμε με τον ιδιοκτητη και του ειπαμε επειδη μενουν πανω απο 4 χρονια να τους διωξει.αυτος επειδη μας το κραταει που τα ειχαμε μαζι του οταν εμεν εδω ,κανει μονο παρατηρησεις στους ενοικους του και μαλλον για να μας εκδικηθει δεν τους διωχνει.θελει μαλιστα να βαλει να μαλωνουν οι ιδιοκτητες με τους ενοικους του για να την βγαζει αυτος καθαρη.τι μπορουμε να κανουμε ωστε να φυγουν οι ενοικοι?αν μαζευαμε υπογραφες μετα τι μπορουμε να κανουμε απο τον νομο?
Link to comment
Share on other sites

προταθηκε αυτο απο τους υπολοιπους κατοικους αλλα εγω δεν ηθελα γιατι δεν θελω να κανουμε εχθρους.οταν καποιος ερχεται να νοικιασει και φυγει δεν ξερεις τι ζημιες μπορει να κανει μετα οταν φυγει.και αντε ψαξτον..στον ιδιοκτητη δεν μπορουμε να κανουμε κατι? νομιμα εννοεω.οκ,δεν ειναι αυτος υπευθυνος αλλα δεν ξερω...
Link to comment
Share on other sites

προταθηκε αυτο απο τους υπολοιπους κατοικους αλλα εγω δεν ηθελα γιατι δεν θελω να κανουμε εχθρους.οταν καποιος ερχεται να νοικιασει και φυγει δεν ξερεις τι ζημιες μπορει να κανει μετα οταν φυγει.και αντε ψαξτον..στον ιδιοκτητη δεν μπορουμε να κανουμε κατι? νομιμα εννοεω.οκ,δεν ειναι αυτος υπευθυνος αλλα δεν ξερω...
Εσένα τι σε νοιάζει αν και τί ζημιές μπορεί να κάνουν ή να μην κάνουν; Σπίτι σου είναι; Καλά σου είπαν, να καλέσεις την αστυνομία.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εσένα τι σε νοιάζει αν και τί ζημιές μπορεί να κάνουν ή να μην κάνουν; Σπίτι σου είναι; Καλά σου είπαν, να καλέσεις την αστυνομία.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λογικά εννοεί για δομικά στοιχεία της πολυκατοικίας που είναι εντός του διαμερίσματος. (Πολύ τραβηγμένο και μου θυμίζει τον άλλον που κάθετε πάνω στο κλαδί που κόβει)

Link to comment
Share on other sites

προταθηκε αυτο απο τους υπολοιπους κατοικους αλλα εγω δεν ηθελα γιατι δεν θελω να κανουμε εχθρους.οταν καποιος ερχεται να νοικιασει και φυγει δεν ξερεις τι ζημιες μπορει να κανει μετα οταν φυγει.και αντε ψαξτον..στον ιδιοκτητη δεν μπορουμε να κανουμε κατι? νομιμα εννοεω.οκ,δεν ειναι αυτος υπευθυνος αλλα δεν ξερω...

 

Κατανοείς τι γράφεις;:confused::blink:

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λογικά εννοεί για δομικά στοιχεία της πολυκατοικίας που είναι εντός του διαμερίσματος. (Πολύ τραβηγμένο και μου θυμίζει τον άλλον που κάθετε πάνω στο κλαδί που κόβει)

 

Λες να βάλει μπομπα στα θεμέλια;:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω αυτόνομη θέρμανση, και θέλω να βάλω φυσικό αέριο, τι πρέπει να κάνω; σε σχέση με τη γενική συνέλευση; και κάτι ακόμη στα κοινόχρηστα υπάρχει χρέωση για το πετρέλαιο. Πρέπει να συνεχίσω να χρεώνομαι; θα έχω και άλλες απορίες σίγουρα στην πορεία;

Επίσης... Στο αποθεματικό της πολυκατοικίας που υπάρχει από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη είναι ένα α πόσο. Τώρα που το αγόρασα εγώ αυτό μου αναλογεί εμένα;

Edited by tsamadas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Νοικιάζω ένα υπερυψωμένο ισόγειο διαμέρισμα όπου το μπαλκόνι βρίσκεται μπροστά και αποτελεί και την είσοδο του σπιτιού. Δεξιά και αριστερά μου υπάρχουν άλλα διαμερίσματα .Ειχα βαλει μια περγολα πανω στα καγκελα που μοιράζομαι με το σπιτι στα δεξια μου, στα αριστερα υπηρχε ηδη. Επισης το ειχα περιφραξει με πλεγμα πανω στα καγκελα γυρω-γυρω. Αυτο το εκανα γιατι εχω κατοικιδιο ένα γατο ,αλλα και γιατι τα αδεσποτα έμπαιναν μεσα. Απο τη πρωτη στιγμη δεχομαι πολεμο απ ολους γιατι λεει το μπαλκονι είναι κοινοχρηστο. Μεχρι που ο γειτονας με το ετσι θελω ηρθε και τα ξηλωσε .Και μη νομιζετε δεν φυλακισα το γατο τον ειχα βρει σε αθλια κατασταση και από μολυνση στο αυτι δεν εχει αισθηση προσανατολισμου, αν βγει θα χαθει… Τωρα με το μπαλκονι ανοιχτο και αυτή η μικρη χαρα που ειχε παει .Αναρωτιεμαι μπορει να ισχυουν οντως οι ισχυρισμοι περι κοινοχρηστου χωρου?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Νοικιάζω ένα υπερυψωμένο ισόγειο διαμέρισμα όπου το μπαλκόνι βρίσκεται μπροστά και αποτελεί και την είσοδο του σπιτιού. Δεξιά και αριστερά μου υπάρχουν άλλα διαμερίσματα .Ειχα βαλει μια περγολα πανω στα καγκελα που μοιράζομαι με το σπιτι στα δεξια μου, στα αριστερα υπηρχε ηδη. Επισης το ειχα περιφραξει με πλεγμα πανω στα καγκελα γυρω-γυρω. Αυτο το εκανα γιατι εχω κατοικιδιο ένα γατο ,αλλα και γιατι τα αδεσποτα έμπαιναν μεσα. Απο τη πρωτη στιγμη δεχομαι πολεμο απ ολους γιατι λεει το μπαλκονι είναι κοινοχρηστο. Μεχρι που ο γειτονας με το ετσι θελω ηρθε και τα ξηλωσε .Και μη νομιζετε δεν φυλακισα το γατο τον ειχα βρει σε αθλια κατασταση και από μολυνση στο αυτι δεν εχει αισθηση προσανατολισμου, αν βγει θα χαθει… Τωρα με το μπαλκονι ανοιχτο και αυτή η μικρη χαρα που ειχε παει .Αναρωτιεμαι μπορει να ισχυουν οντως οι ισχυρισμοι περι κοινοχρηστου χωρου?

 

Κοινόχρηστος χώρος σίγουρα δεν είναι. Δεν θα έρθει ο γείτονας να πιει καφέ στο δικό σου μπαλκόνι. Αυτό που δεν γνωρίζω είναι τους κανονισμούς για την ομοιομορφία στις προσόψεις της πολυκατοικίας. Ας απαντήσει κάποιος γνώστης.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εσένα τι σε νοιάζει αν και τί ζημιές μπορεί να κάνουν ή να μην κάνουν; Σπίτι σου είναι; Καλά σου είπαν, να καλέσεις την αστυνομία.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λογικά εννοεί για δομικά στοιχεία της πολυκατοικίας που είναι εντός του διαμερίσματος. (Πολύ τραβηγμένο και μου θυμίζει τον άλλον που κάθετε πάνω στο κλαδί που κόβει)

 

Κατανοείς τι γράφεις;:confused::blink:

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Λες να βάλει μπομπα στα θεμέλια;:lol:

 

η' ειστε τελιως απονηρευτοι η' απλά οχι εξυπνοι.το ενδεχομενο να προκαλεσει ζημιες σε αυτοκινητα των υπολοιπων ιδιοκτητων αφου αυτος δεν εχει,τις εγκαταστασεις της δεη η' του νερου δεν το εχετε δει ετσι? αυτα δεν ειναι εκει που μενει στο σπιτι του μεσα,ειναι ομως στην πολυκατοικια και αν τον διωξουμε η΄φωναξουμε αστυνομια μπορει να θελησει να εκδικηθει.και για να σας προλαβω ,επειδη δεν το ξερετε, ναι, τον εχω ικανο γιατι εχει δωσει τετοια δειγματα τριγυρω στην γειτονια. αυτο που κανεις μια ερωτηση καθαρα νομικου χαρακτηρα και μπαινουν και γραφουν ασχετοι ασχετα πραγματα ετσι για να πουν κατι και μετα ακολουθουν για χαβαλε και αλλοι ασχετοι και τραβανε το θεμα και το ξεχειλωνουν δεν το καταλαβαινω και δεν τιμα το φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

η' ειστε τελιως απονηρευτοι η' απλά οχι εξυπνοι.το ενδεχομενο να προκαλεσει ζημιες σε αυτοκινητα των υπολοιπων ιδιοκτητων αφου αυτος δεν εχει,τις εγκαταστασεις της δεη η' του νερου δεν το εχετε δει ετσι? αυτα δεν ειναι εκει που μενει στο σπιτι του μεσα,ειναι ομως στην πολυκατοικια και αν τον διωξουμε η΄φωναξουμε αστυνομια μπορει να θελησει να εκδικηθει.και για να σας προλαβω ,επειδη δεν το ξερετε, ναι, τον εχω ικανο γιατι εχει δωσει τετοια δειγματα τριγυρω στην γειτονια. αυτο που κανεις μια ερωτηση καθαρα νομικου χαρακτηρα και μπαινουν και γραφουν ασχετοι ασχετα πραγματα ετσι για να πουν κατι και μετα ακολουθουν για χαβαλε και αλλοι ασχετοι και τραβανε το θεμα και το ξεχειλωνουν δεν το καταλαβαινω και δεν τιμα το φορουμ.

 

Απαντάω μόνο και μόνο επειδή με παραθέτεις.

Το να προσπαθεί κάποιος να σου απαντήσει και να τον λες και χαζό, δε νομίζω ότι σε τιμά.

Επίσης, θέλεις να πάρεις νομικές συμβουλές από forum (και μάλιστα χωρίς λεπτομέρειες)....... OK!

 

Αμ θες να κάτσει γιατί φοβάσαι να πεις ότι θες να τον διώξετε, αμ θες και να φύγει....

 

over and out

Link to comment
Share on other sites

η' ειστε τελιως απονηρευτοι η' απλά οχι εξυπνοι.το ενδεχομενο να προκαλεσει ζημιες σε αυτοκινητα των υπολοιπων ιδιοκτητων αφου αυτος δεν εχει,τις εγκαταστασεις της δεη η' του νερου δεν το εχετε δει ετσι? αυτα δεν ειναι εκει που μενει στο σπιτι του μεσα,ειναι ομως στην πολυκατοικια και αν τον διωξουμε η΄φωναξουμε αστυνομια μπορει να θελησει να εκδικηθει.και για να σας προλαβω ,επειδη δεν το ξερετε, ναι, τον εχω ικανο γιατι εχει δωσει τετοια δειγματα τριγυρω στην γειτονια. αυτο που κανεις μια ερωτηση καθαρα νομικου χαρακτηρα και μπαινουν και γραφουν ασχετοι ασχετα πραγματα ετσι για να πουν κατι και μετα ακολουθουν για χαβαλε και αλλοι ασχετοι και τραβανε το θεμα και το ξεχειλωνουν δεν το καταλαβαινω και δεν τιμα το φορουμ.

 

Αμα θες απαντήσεις καθαρά νομικού χαρακτηρα να πας σε δικηγόρο να πληρώσεις και να σου πει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα. Ήθελα να ρωτήσω αν χρειάζεται έγκριση από τους ιδιοκτήτες πολυκατοικίας για ενοικίαση ισογείου διαμερισματος προκειμένου να ανοίξει ψητοπωλείο?

Πως το βλέπετε σαν ιδέα? Ενδέχεται να μου δημιουργήσει προβλήματα και παράπονα από τους υπόλοιπους ιδιοκτήτες ή ενοίκους?Το όλο θέμα είναι η καμινάδα και οι οσμές προφανώς...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ήθελα να ρωτήσω αν χρειάζεται έγκριση από τους ιδιοκτήτες πολυκατοικίας για ενοικίαση ισογείου διαμερισματος προκειμένου να ανοίξει ψητοπωλείο?

Πως το βλέπετε σαν ιδέα? Ενδέχεται να μου δημιουργήσει προβλήματα και παράπονα από τους υπόλοιπους ιδιοκτήτες ή ενοίκους?Το όλο θέμα είναι η καμινάδα και οι οσμές προφανώς...

 

εχεις ανοιξει πολλα προβληματα, ας αρχισουμε απο τα ευκολα....

προφανως εννοειται οτι πρεπει να βγαλεις καμιναδα Χ μετρα πανω απο την ταρατσα σας.

Παμε παρακατω....

Τι λεει ο κανονισμος της πολυκατοικιας για κατι τετοιο? επιτρεπεται η χρηση για καταστημα υγειονομικου ενδιαφεροντος?

 

Για να γινω χρηστικος, το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι μια βολιδοσκοπηση για να δεις τι μεγεθος προβληματος εχεις και μετα θα δεις πως θα προχωρησεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ήθελα να ρωτήσω αν χρειάζεται έγκριση από τους ιδιοκτήτες πολυκατοικίας για ενοικίαση ισογείου διαμερισματος προκειμένου να ανοίξει ψητοπωλείο?

Πως το βλέπετε σαν ιδέα? Ενδέχεται να μου δημιουργήσει προβλήματα και παράπονα από τους υπόλοιπους ιδιοκτήτες ή ενοίκους?Το όλο θέμα είναι η καμινάδα και οι οσμές προφανώς...

 

Είναι σίγουρο ότι χρειάζεται ΕΓΚΡΙΣΗ από την πολυκατοικία, εκτός αν ο κανονισμός το επιτρέπει έτσι και αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ήθελα να ρωτήσω αν χρειάζεται έγκριση από τους ιδιοκτήτες πολυκατοικίας για ενοικίαση ισογείου διαμερισματος προκειμένου να ανοίξει ψητοπωλείο?

Πως το βλέπετε σαν ιδέα? Ενδέχεται να μου δημιουργήσει προβλήματα και παράπονα από τους υπόλοιπους ιδιοκτήτες ή ενοίκους?Το όλο θέμα είναι η καμινάδα και οι οσμές προφανώς...

 

Μηνιαία κάρτα 20 πιτόγυρων σε κάθε ιδιοκτήτη :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παρακαλώ μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τί σημαίνει αυτός ο όρος στο συμβόλαιο μου; Ότι δηλαδή δεν μπορώ να φύγω από το σπίτι, αν βρω άλλο με μικρότερο ενοίκιο;69fc21391552d457824f99b10fcd773e.jpg

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τί σημαίνει αυτός ο όρος στο συμβόλαιο μου; Ότι δηλαδή δεν μπορώ να φύγω από το σπίτι, αν βρω άλλο με μικρότερο ενοίκιο;69fc21391552d457824f99b10fcd773e.jpg

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τίποτα, παραπάνω δεν σημαίνει. Εσύ, έτσι και αλλιώς, αν έχεις συμβολαιο, ΠΡΕΠΕΙ να το τηρήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι το συμβόλαιο με δεσμεύει για την χρονική διάρκεια που χρησιμοποιώ το σπίτι. Ότι θα καταβάλλω το συγκεκριμένο αντίτιμο και όλα όσα γράφονται σε αυτό. Δεν με υποχρεώνει ντε και καλά να παραμείνω στο ακίνητο χωρίς την θέληση μου....

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by MeddlingMageGR
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...