Jump to content

Κανονισμοί Πολυκατοικίας (ενοίκιο, κοινόχρηστα κ.α.)


SonGohan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια χρεωση εργασιων αποχετευσης που ειδα στα κοινοχρηστα , ειναι του ιδιοκτητη δαπανη ετσι? (ειμαι ενοικιαστης και η δαπανη στο διαμερισμα ειναι 45 ευρω)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Aνάλογα τι αναφέρει ο κανονισμός της πολυκατοικίας,επειδή η αποχέτευση είναι κάτι που γίνεται από συνεχή χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Γιατρε,δεν καταλαβες,μπορει να σου κανουν μεγαλη ζημια με τις εξυπναδες αλα Ελληνικα που κανουν.

φανταζεσαι να κατεβαζουν ενδιαμεσους τοιχους,γκρεμοζοντας τουβλα;

Θα εξασθενισουν τη δομη του οικηματος,και σε περιπτωση σεισμου,σε βλεπω να γινεσαι .....αλεξιπτωτιστης.

Μπες μεσα με το ετσι θελω και κοιτα,και αν δε σ αφησουν,καλεσε το 100,και σε περιπτωση που ειναι οπως τα λεω,αμεσως την πολεοδομια,η οποιοα και θα τους σταματησει,υποχρεωνοντας τους να φερουν μηχανικο να κανει μελετη για ενισχυση του οροφου,ο οποιος εξασθενησε απο το γκρεμισμα.

Σπευσε αμεσως και οχι ...βραδεως.Δε λεω υπερβολες.

Μην ξεχνας,οτι οσες πολυκατοικιες πεσανε με τους μεγαλους σεισμους που γινανε,ηταν ολες "πειραγμενες" απο τους ιδιοκτητες.

 

Οφείλω να εκφράσω την αμφιβολία μου για όσα λες. Η στατικότητα δεν θα επηρρεαστεί αν πέσει ένας τοίχος από τούβλα. Το πρόβλημα θα είναι αν μαζί με τον τοίχο ρίξουν κάποιο δοκάρι το οποίο είναι και η καρδιά της οικοδομής. Στο σπίτι μας στο χωριό έχουμε κάνει πολλές ανακαινήσεις και αναδιατάξεις των χώρων γκρεμίζοντας ολικά το εσωτερικό χωρίς όμως ποτέ να πειραχτεί κάποιο από τα ζωτικά μέρη του οικοδομήματος (κολώνες δοκάρια) και ουδέποτε παρουσίασε πρόβλημα σε κάποιο σεισμό.

 

Ειδικότερα αναφέρω στην πολυκατοικία που μένω τώρα όπου τα δοκάρια είναι πάνω από 30 πόντους πάχος και τα χωρίσματα με τούβλο "6άρι" (6 τρύπες δλδ), αν περιμέναμε να στηριχτεί το κτίριο όλο σε αυτά τα τουβλάκια lego ζήτω που καήκαμε.:lol:

 

Τέλος, με το έτσι θέλω δεν μπορεί να μπει κανείς μέσα στην ιδιοκτησία του άλλου. Χρειάζεται κάποιες διαδικασίες απ όσο ξέρω (τις διαδικασίες δεν τις θυμάμαι αλλά νομίζωω ότι πρέπει να υπάρχει εισαγγελική παρέμβαση ή κάτι παρόμοιο). Στη δική μου περίπτωση με το έτσι θέλω προσπάθησε να μπει τόσο ο διπλανός όσο και η διαχειρίστρια για να ελέγξουν για μια διαρροή που παρουσιάστηκε δήθεν (στην πραγματικότητα ήθελαν να δουν αν έχω τοποθετήσει boiler στο κοινόχρηστο καλοριφέρ). Ήταν όμως στη δική μου κρίση (ιδιοκτήτης) αν θα τους άφηνα ή οχι και αφού δεν συνέτρεχε κάποιος επείγον λόγος ούτε η αστυνομία μπορούσε να επέμβει.

Edited by Johnny_Nik

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να μαλώσεις ρωτάς μερικούς δικηγόρους ,μηχανικούς και αποφασίζεις...

Το θέμα είναι πως συμβιώνεις ...

Link to comment
Share on other sites

OK,αφου εξεφρασες τις αμφιβολιες σου,ρωτα και καναν μηχανικο να σου πει,και τοτε,γραψτο κι εδω προς ενημερωση ολων.

Αλλά μηχανικο του ΕΜΠ,οχι εργολαβο.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

OK,αφου εξεφρασες τις αμφιβολιες σου,ρωτα και καναν μηχανικο να σου πει,και τοτε,γραψτο κι εδω προς ενημερωση ολων.

Αλλά μηχανικο του ΕΜΠ,οχι εργολαβο.

 

Με έβαλες στο τριπάκι να ψάξω. Τα όσα έχω βρει ως τώρα λένε πως αν οι τοίχοι εσωτερικά ειναι μικρότεροι των 20 εκατοστών σε πάχος τότε δεν πρόκειται για "φέρουσα τοιχοποιία" και μπορεί να καθαιρεθεί (γκρεμιστεί αν θέλεις) ελεύθερα*. Η φέρουσα τοιχοποιια είναι με απλά λόγια ένα κομμάτι τοίχου που δέχεται το βάρος και τις δυνάμεις που ασκούνται στο οικοδόμημα και αυξάνει τη στατικότητα του κτιρίου (γι αυτό δεν τα γκρεμίζουμε). Σε κτίρια με οπλισμένο σκυρόδεμα (πολυκατοικίες κλπ) τα χωρίσματα εσωτερικά και μεταξύ των διαμερισμάτων συνήθως δεν είναι φέρουσες εκτός και αν "πατάνε" σε κάποιο δοκάρι μεγάλου μήκους το οποίο μπορεί να στηρίζουν αλλά τότε έχει προβλεφθεί η χρήση κάποιας κολώνας από σκυρόδεμα ώστε να μοιραστούν οι δυνάμεις που ασκούνται. ΠΡΟΣΟΧΗ:!: Σε παλαιότερα κτίρια ειδικά λόγω της καταπόνησης των οπλισμών τα χωρίσματα εν τέλη μετρατρέπονται σε φέρουσες τοιχοποιιες. Συνήθως στα σχέδια του μηχανικού καθορίζονται τα κομμάτια εκείνα που χρησιμευουν ως "φέρουσες".

 

*Για οποιαδήποτε μεταβολή χρειάζεται άδεια από την πελεοδομία.

 

Με απλά λόγια, αν έχουμε τοίχο που στηρίζει το οικοδόμημα δεν τον πειράζουμε, αλλά οι τοίχοι κάτω των 20cm σε πάχος (τα τούβλα Lego που έθιξα σε προηγούμενο ποστ) δεν χρησιμοποιούνται στην στήριξη (εκτός από συγκεκριμένες περιπτώσεις παλαιών οικοδομών [<1954] ) οπότε και μπορούμε με την ανάλογη άδεια να βάλουμε χέρι:happy:

 

Αυτά μπόρεσα να βρω. Περισσότερα μπορείς να ψάξεις και εσύ αν θέλεις στο http://www.michanikos.gr ή μπορείς να θέσεις το ερώτημα. Εγώ δυστυχώς δεν έχω άλλο ελεύθερο χρόνο να το κάνω.

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να τα πεί ειδικός αφού κοιτάξει τον χώρο,και του εξηγήσουμε το πρόβλημα.

 

Οι θεωρίες,κανόνες κλπ πληροφόριση του Ιnternet δεν σημαίνει ότι ισχύει για όλες τις περιπτώσεις ίδια,γιατί υπάρχουν και εξαιρέσεις ,προηγούμενα,τοπικές ιδιαιτερότητες κλπ :!:

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να τα πεί ειδικός αφού κοιτάξει τον χώρο,και του εξηγήσουμε το πρόβλημα.

 

Οι θεωρίες,κανόνες κλπ πληροφόριση του Ιnternet δεν σημαίνει ότι ισχύει για όλες τις περιπτώσεις ίδια,γιατί υπάρχουν και εξαιρέσεις ,προηγούμενα,τοπικές ιδιαιτερότητες κλπ :!:

 

+1000.

 

Δεν μιλάω όμως για θεωρίες, μίλησα σήμερα και με μηχανικό ο οποίος μου επιβεβαίωσε τα γραφόμενά μου παραπάνω. Επίσης σημείωσε πως ισχύουν διαφορετικά πράγματα ανα κτίριο και μόνο με επιτόπου έλεγχο μπορεί να απαντήσει σίγουρα. Ο γενικός κανόνας όμως είναι αυτά που είπα σε προηγούμενο ποστ ;)

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Με την αγορά δύο διαμερισμάτων πήρα και δύο παρκιν τα οποία αναφέρονται στο συμβόλαιο σαν θέση στάθμευσης αυτοκινήτου συγκεκριμένα αγοραπωλησία ιδιοκτησίας με παραχώρηση χρήσης χώρου στάθμευσης αυτοκινήτου τα οποία έχουν διαστάσεις 2,25 με 4,50 μέτρα το καθένα.Το ένα ανήκει στους γονείς οι οποίοι δεν έχουν αυτοκίνητο και βάζουμε εγώ και ο σύζηγός μου τα δικά μας.Πρώτο πρόβλημα που αντιμετωπίζω:Το ένα είναι αγροτικό και φυσικά είναι μακρύτερο των διαστάσεων κατά 1 μέτρο και ήδη έχω γκρίνια μπορούν να με υποχρεώσουν να μην το παρκάρω νομικά επειδή ο ανεγκέφαλος εργολάβος έκανε τις θέσεις πολύ μικρές (για να καταλάβετε το κενό που έχει αφήσει από αυτοκίνητο σε αυτοκίνητο είναι 60 περίπου εκατοστά ίσα που να ανήγει η πόρτα του οδηγού εάν εχεις κολήσει το αυτοκίνητο στον διπλανό σου.Δεύτερο πρόβλημα έχω τζάκι όνειρο ζωής έχω καποια ξύλα μπροστά απο το δέυτερο αυτοκίνητο το οποίο είναι μικρότερο των ορίων και σε σημείο τέτοιο που όταν είναι παρκαρισμένο δεν φάινονται καθώς επίσης και εφάπτονται στο δικό μου μπαλκόνι.Κάπου σε προηγούμενες συζητήσεις διαβασα για αστική ευθύνη του χώρου αλλα δεν το κατάλαβα.Μπορείτε να με βοηθήσετε.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων γιατί βρήκα πολύτιμες΄πληροφορείες μου με βοηθήσανε πολύ
Link to comment
Share on other sites

Με την αγορά δύο διαμερισμάτων πήρα και δύο παρκιν τα οποία αναφέρονται στο συμβόλαιο σαν θέση στάθμευσης αυτοκινήτου συγκεκριμένα αγοραπωλησία ιδιοκτησίας με παραχώρηση χρήσης χώρου στάθμευσης αυτοκινήτου τα οποία έχουν διαστάσεις 2,25 με 4,50 μέτρα το καθένα.Το ένα ανήκει στους γονείς οι οποίοι δεν έχουν αυτοκίνητο και βάζουμε εγώ και ο σύζηγός μου τα δικά μας.Πρώτο πρόβλημα που αντιμετωπίζω:Το ένα είναι αγροτικό και φυσικά είναι μακρύτερο των διαστάσεων κατά 1 μέτρο και ήδη έχω γκρίνια μπορούν να με υποχρεώσουν να μην το παρκάρω νομικά επειδή ο ανεγκέφαλος εργολάβος έκανε τις θέσεις πολύ μικρές (για να καταλάβετε το κενό που έχει αφήσει από αυτοκίνητο σε αυτοκίνητο είναι 60 περίπου εκατοστά ίσα που να ανήγει η πόρτα του οδηγού εάν εχεις κολήσει το αυτοκίνητο στον διπλανό σου

 

Δυστυχώς αυτό είναι πρόβλημα σε πολλά parking και δεν γίνεται τίποτε,γιατί αν εμποδίζεις ,δεν υπάρχει δικαιολογία....εν γνώση σου βάζεις κάτι εκεί που δεν ταιριάζει στον χώρο.Χώρια όταν αν σε μανούβρες γίνει ζημιά τι μπλέξιμο θα υπάρξει με τις ασφαλιστικές και τις εξαιρέσεις τους για τους κλειστούς χώρους...:X

 

Δεύτερο πρόβλημα έχω τζάκι όνειρο ζωής έχω καποια ξύλα μπροστά απο το δέυτερο αυτοκίνητο το οποίο είναι μικρότερο των ορίων και σε σημείο τέτοιο που όταν είναι παρκαρισμένο δεν φάινονται καθώς επίσης και εφάπτονται στο δικό μου μπαλκόνι.Κάπου σε προηγούμενες συζητήσεις διαβασα για αστική ευθύνη του χώρου αλλα δεν το κατάλαβα.Μπορείτε να με βοηθήσετε.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων γιατί βρήκα πολύτιμες΄πληροφορείες μου με βοηθήσανε πολύ

 

Ο χώρος παρκινκ προορίζεται για συγκεκριμένη χρήση.Αν εσύ την αλλάξεις αυτή,όσο και αθώος και να είναι (πχ αποθήκη) αν γίνει κάτι (πχ φωτιά,ζημιά) δεν καλύπτει η ασφάλεια που έχει ασφαλίσει συγκεκριμένα κάτι.Τότε θα στραφούν κάποιοι εναντίον σου κλπ:X

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτό είναι πρόβλημα σε πολλά parking και δεν γίνεται τίποτε,γιατί αν εμποδίζεις ,δεν υπάρχει δικαιολογία....εν γνώση σου βάζεις κάτι εκεί που δεν ταιριάζει στον χώρο.Χώρια όταν αν σε μανούβρες γίνει ζημιά τι μπλέξιμο θα υπάρξει με τις ασφαλιστικές και τις εξαιρέσεις τους για τους κλειστούς χώρους...:X

 

 

 

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα δεν καταλαβαινω στο συμβολαιο μου γραφει παρκιν δηλαδη το αγροτικο δεν ειναι αυτοκινητο....Οταν αγορασα το σπιτι δεν μου ειπε κανεις οτι μπορεις να οδηγεις μονο συγκεκριμενα αυτοκινητα το λαθος ειναι του εργολαβου δεν εχω λιμουζινα τοτε να το καταταλαβω

Link to comment
Share on other sites

Παρκιν αγόρασες για όχημα στις διαστάσεις του χώρου που αναφέρεται..... όχι πάρκινκ με την ανοικτή έννοια του όρου. (με την λογική αυτή αν δεν οριζόταν ,μπορεί να θεωρήσει κανείς και να βάλει φορτηγό....χωράει όμως :p )
Link to comment
Share on other sites

Εχω την υποψια οτι ισως εχω καποιο προγραμμα με την ηλεκτρικη εγκατασταση του σπιτιου που νοικιαζω>>?? μου ερχεται να πληρωσω 300 και 400 ευρω ρευμα..το οποιο ηταν στο ονομα του προηγουμενου ενοικιαστη..εφερα ηλεκτρολογο και ειπε οτι δεν διεπιστωσε κατι οσο αφορα το ρολοϊ της ΔΕΗ ....σε ελεγχο που εκανα και εγω καταλαβα οτι οταν κλεισω τα παντα και δουλευει μονο το ψυγειο καταναλωνει αυτο 2,5 kwh την ημερα....ειναι πολες για μονο αυτο ???
LG G4
Link to comment
Share on other sites

Εχω την υποψια οτι ισως εχω καποιο προγραμμα με την ηλεκτρικη εγκατασταση του σπιτιου που νοικιαζω>>?? μου ερχεται να πληρωσω 300 και 400 ευρω ρευμα..το οποιο ηταν στο ονομα του προηγουμενου ενοικιαστη..εφερα ηλεκτρολογο και ειπε οτι δεν διεπιστωσε κατι οσο αφορα το ρολοϊ της ΔΕΗ ....σε ελεγχο που εκανα και εγω καταλαβα οτι οταν κλεισω τα παντα και δουλευει μονο το ψυγειο καταναλωνει αυτο 2,5 kwh την ημερα....ειναι πολες για μονο αυτο ???

 

2,5 Κwh ? είναι πολυ ! κανονικα ειναι περιπου 1 κwh , αλλα αναλογα το ψυγείο σου

δοκίμασε πχ το θερμοσίφωνο για μισή ώρα (καίει 4kwh την ωρα )

Edited by makis_thess
Link to comment
Share on other sites

2,5 Κwh ? :wacko: είναι παρα πολυ !

δοκίμασε πχ το θερμοσίφωνο για μισή ώρα (καίει 4kwh την ωρα )

ok φιλε μου ..και εγω εχω την εντυπωση γιατι εκει περιπου εβγαλα συμπερασμα οτι πρεπει να ειναι πολυ 2,5 Κwh την ημερα για ενα ψυγειο..(το ειχε μεσα το σπιτι οταν το νοικιασα..ειναι εντοιχισμενο...μεγαλο αλλα πρεπει να ειναι παλιο..???)!!!!! θα ελέγξω και το θερμοσιφωνα αυριο..??!?!?!?

Edited by cyberbop
LG G4
Link to comment
Share on other sites

εστω οτι το κοινοχρηστο ρευμα μιας οικοδομης ειναι απληρωτο απο τον ιανουαριο.

ο προ-προηγουμενος λογαριασμος περιειχε ειδοποιηση διακοπης.

ο προηγουμενος συνεχιζει κανονικα τα υπολογιζει τα απληρωτα ποσα κοκ.

 

στο ενδιαμεσο το ρευμα κοβεται.

λογικο φυσικα.θα ηθελα ομως αν ρωτησω πως ακριβως γινεται η διακοπη.γιατι πριν απο λιγο με πηρε τηλεφωνο μια κυρια απο την οικοδομη και μου ειπε πως ενω ο λογαριασμος παραμενει απληρωτος, ενας αλλος ενοικος απλα σηκωσε τον γενικο απο τον πινακα και...εχουνε ρευμα!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εστω οτι το κοινοχρηστο ρευμα μιας οικοδομης ειναι απληρωτο απο τον ιανουαριο.

ο προ-προηγουμενος λογαριασμος περιειχε ειδοποιηση διακοπης.

ο προηγουμενος συνεχιζει κανονικα τα υπολογιζει τα απληρωτα ποσα κοκ.

 

στο ενδιαμεσο το ρευμα κοβεται.

λογικο φυσικα.θα ηθελα ομως αν ρωτησω πως ακριβως γινεται η διακοπη.γιατι πριν απο λιγο με πηρε τηλεφωνο μια κυρια απο την οικοδομη και μου ειπε πως ενω ο λογαριασμος παραμενει απληρωτος, ενας αλλος ενοικος απλα σηκωσε τον γενικο απο τον πινακα και...εχουνε ρευμα!

 

εάν είναι όντως έτσι, και δεν υπήρξε κάποια διακοπή, τότε αυτό είναι παράνομο. Και υποθέτω ότι μιλάς για ανεγειρόμενη οικοδομή η οποία έχει εργοταξιακό, έτσι δεν είναι;

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

οχι.μιλαω για οικοδομη 40 ετων.

περσυ το καλοκαιρι αλλαξαν τον πινακα της οικοδομης γτ ειχε απο τους παλιους με εναν διακοπτη που τον γυριζες.τωρα εχει σαν αυτους των σπιτιων με τα διακοπτακια που πανε πανω κατω.

 

η δεη κανονικα στην χελωνα δεν επρεπε να κανει κατι για την διακοπη?θα κατεβαζε απλα το διακοπτακι?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

οχι.μιλαω για οικοδομη 40 ετων.

περσυ το καλοκαιρι αλλαξαν τον πινακα της οικοδομης γτ ειχε απο τους παλιους με εναν διακοπτη που τον γυριζες.τωρα εχει σαν αυτους των σπιτιων με τα διακοπτακια που πανε πανω κατω.

 

η δεη κανονικα στην χελωνα δεν επρεπε να κανει κατι για την διακοπη?θα κατεβαζε απλα το διακοπτακι?

 

αν είναι έτσι λυπάμαι δεν γνωρίζω να σου απαντήσω...

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

οχι.μιλαω για οικοδομη 40 ετων.

περσυ το καλοκαιρι αλλαξαν τον πινακα της οικοδομης γτ ειχε απο τους παλιους με εναν διακοπτη που τον γυριζες.τωρα εχει σαν αυτους των σπιτιων με τα διακοπτακια που πανε πανω κατω.

 

η δεη κανονικα στην χελωνα δεν επρεπε να κανει κατι για την διακοπη?θα κατεβαζε απλα το διακοπτακι?

 

Kατεβαζει το διακοπτη και βαζει μια σφραγιδα (το συρματακι με το πλαστικο κουτακι στην ακρη) που δειχνει αν καποιος την παραβιασε.Θα πληρωσεις εξοδα επανασυνδεσης και αλλαζει και η προκαταβολη ,προς τα επανω φυσικα.

Link to comment
Share on other sites

απο οσο μου ειπαν σφραγιδα γιοκ!

απλα σηκωσαν τον γενικο..

υπαρχει το ενδεχομενο (τραβηγμενο βεβαια) να επεσε η ασφαλεια για αλλους λογους, να περασε η Δεη για διακοπη, να ειδαν πως δεν εχει ρευμα ουτως η αλλως στα κοινοχρηστα και να εφυγαν σκεπτομενοι πως ηδη εχει γινει?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

απο οσο μου ειπαν σφραγιδα γιοκ!

απλα σηκωσαν τον γενικο..

υπαρχει το ενδεχομενο (τραβηγμενο βεβαια) να επεσε η ασφαλεια για αλλους λογους, να περασε η Δεη για διακοπη, να ειδαν πως δεν εχει ρευμα ουτως η αλλως στα κοινοχρηστα και να εφυγαν σκεπτομενοι πως ηδη εχει γινει?

 

Όταν έρθει η ΔΕΗ για διακοπή βγάζει την ασφάλεια από τον μετρητή είτε καταναλώνεις ρεύμα είτε όχι. Εφ όσων έχουν έρθει για διακοπή δεν υπάρχει λόγος να μην το κάνουν;) (Ας είναι εδώ Ελλαδιστάν, τουλάχιστον στις διακοπές είμαστε πρώτοι:lol:

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Εχει ειδοποιήσει γραπτώς όμως πρώτα η ΔΕΗ.... ή υπάρχει αίτηση του ιδιοκτήτη.

Δεν γίνεται έτσι απλά :)

Link to comment
Share on other sites

Εχει ειδοποιήσει γραπτώς όμως πρώτα η ΔΕΗ.... ή υπάρχει αίτηση του ιδιοκτήτη.

Δεν γίνεται έτσι απλά :)

 

Αν θυμάμαι καλά είχε πεί πιο πάνω ότι είχε γίνει ειδοποίηση στο λογαριασμό. Οπότε μπορεί η "διακοπή" στο γενικό απλά να συνέπεσε και απλώς ο εργολάβος να μην έχει ακόμη προχωρήσει στην διακοπή της ηλεκτροδότησης η οποία μπορεί να κυμανθεί από 15 έως 30+ ημέρες ανάλογα με το πόσες έχει ακόμα να κάνει:)

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...