Jump to content

Samsung Galaxy Watch5 / Watch5 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 minutes ago, guy_fawkes said:

Πας για αλλαγή οθόνης, αλλά κάνε και ένα hard reset, ποτέ δεν ξέρεις....

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μίλησα με τη smartec πριν από λίγο, θα γίνει αλλαγή οθόνης στην εγγύηση, αύριο θα έχουν το ανταλλακτικό και από βδομάδα θα είναι έτοιμο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 714
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα σε όλους... Μπορεί να μου πει κάποιος τι συμβαίνει?

Έχω ρυθμίσει στο κινητό να είναι ενεργοποιημένο από 00:00_7:00

 

Κάθε βράδυ 22:00 λέει ότι ενεργοποιείται από το ρολόι

 

Καμία ιδέα?

 

Screenshot_20231022_220306_One UI Home.jpg

Link to comment
Share on other sites

προς αντικατάσταση (οχι πως εχει κάτι η του λείπει κάτι) του watch 4 classic ή απλά να πάρω ένα νεο gadgetακι ήμουν ανάμεσα στο 6 classic και το 5 pro.. τελικά έκλεισα στο 5 pro.. μπορώ να πω οτι το ερωτεύτικα με το που το έβαλα στο χέρι, είναι πιο "γεμάτο" σχετικά με το 6 classic που μου έκανε και λίγο σαν ψευτικο.. θα παιξω μαζί του και θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

προς αντικατάσταση (οχι πως εχει κάτι η του λείπει κάτι) του watch 4 classic ή απλά να πάρω ένα νεο gadgetακι ήμουν ανάμεσα στο 6 classic και το 5 pro.. τελικά έκλεισα στο 5 pro.. μπορώ να πω οτι το ερωτεύτικα με το που το έβαλα στο χέρι, είναι πιο "γεμάτο" σχετικά με το 6 classic που μου έκανε και λίγο σαν ψευτικο.. θα παιξω μαζί του και θα επανέλθω.
Αναμένω εντυπώσεις γιατί κ γω από τι 4 classic σκέφτομαι το 5 αλλα το 44αρι mm


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω ενα προβλημα. Έκανα εργοστασιακές ρυθμίσεις το ρολόι και όταν πατάω στο application επαφές μου γράφει δεν υπάρχουν επαφές, τι λάθος έχει γίνει?

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μετά από επαναφορά δεν μου δουλεύει η φωνητική πληκτρολόγιση στο Gboard. 

Πρέπει να δώσω κάποια άδεια? 

Μου γράφει να επιλέξω άλλο πληκτρολόγιο.. 

Galaxy watch 5 pro. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Guys εχει κανεις αλλος προβλημα με την Bixby? Τελευταια (μετα το τελευταιο update νομιζω), καποιες φορες οταν την ξυπναω με το Hi Bixby, ανοιγει στιγμιαια και μετα φευγει, οποτε δεν μπορω να της δωσω φωνητικη εντολη.

Ταυτοχρονα ομως, οταν παταω παρατεταμενα το κουμπι (αφου εχει συμβει το παραπανω) για να την φερω στο προσκηνιο, μου πεταει toast μηνυμα οτι you can't use the mic because bixby already uses it ή κατι τετοιο, με αποτελεσμα να μην μπορω να την χρησιμοποιησω.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα και απο μένα κάτοχος πλέον samsung galaxy watch 5 44mm. Η ερώτηση είναι αν κάνετε μπάνιο στην μπανιέρα ή πισίνα για θάλασσα μάλλον δεν το συζητάμε ίσως όταν περάσει χρόνος και δεν θα μας πολύ ενδιαφέρει. Για τις υπόλοιπες περιπτώσεις είναι ανθεκτικό στο νερό με βάση την εμπειρία σας μηνών ή θέλει προστασία; 

Motorola Moto G 1est Gen - MLS IQTab 3G - Lenovo A710 Adam - HTC Nexus 9 - Asus Google Nexus 7 (2013) - LG Nexus 5X - Samsung Galaxy Tab S2 8.0 4G - Motorola Moto Z2 Play
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα κάτοχος πλέον samsung galaxy watch 5 44mm. Η ερώτηση είναι αν κάνετε μπάνιο στην μπανιέρα ή πισίνα για θάλασσα μάλλον δεν το συζητάμε ίσως όταν περάσει χρόνος και δεν θα μας πολύ ενδιαφέρει. Για τις υπόλοιπες περιπτώσεις είναι ανθεκτικό στο νερό με βάση την εμπειρία σας μηνών ή θέλει προστασία; 
Θάλασσα ποτέ. Τα υπόλοιπα ναι μια χαρά είναι.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και σε πισίνα και σε θάλασσα χωρίς πρόβλημα
Οπότε να φανταστώ με νερό βρύσης αν βραχεί λίγο όπως πλύνεις τα χέρια σου, δεν θα έχει πρόβλημα..

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, MixailDelta said:

Καλημέρα και απο μένα κάτοχος πλέον samsung galaxy watch 5 44mm. Η ερώτηση είναι αν κάνετε μπάνιο στην μπανιέρα ή πισίνα για θάλασσα μάλλον δεν το συζητάμε ίσως όταν περάσει χρόνος και δεν θα μας πολύ ενδιαφέρει. Για τις υπόλοιπες περιπτώσεις είναι ανθεκτικό στο νερό με βάση την εμπειρία σας μηνών ή θέλει προστασία; 

Προσωπικά και αυτό και το watch 4 που είχα μονίμως το φοράω παντού... Και θάλασσα και μάλιστα κάνω και kite surf , wakeboard , e foil χωρίς κανένα πρόβλημα....

Link to comment
Share on other sites

Είδα σε παλαιότερες δημοσιεύσεις στον πίνακα γρήγορου ελέγχου την ένδειξη με κρεβατάκι για λειτουργία ύπνου προφανώς, το δικό μου ρολόι δεν την έχει, άρα η αντίστοιχη λειτουργία πλέον είναι η λειτουργία πτήσης για το βράδυ για εξοικονόμηση ενέργειας;

Motorola Moto G 1est Gen - MLS IQTab 3G - Lenovo A710 Adam - HTC Nexus 9 - Asus Google Nexus 7 (2013) - LG Nexus 5X - Samsung Galaxy Tab S2 8.0 4G - Motorola Moto Z2 Play
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, MixailDelta said:

Είδα σε παλαιότερες δημοσιεύσεις στον πίνακα γρήγορου ελέγχου την ένδειξη με κρεβατάκι για λειτουργία ύπνου προφανώς, το δικό μου ρολόι δεν την έχει, άρα η αντίστοιχη λειτουργία πλέον είναι η λειτουργία πτήσης για το βράδυ για εξοικονόμηση ενέργειας;

πας ρυθμισεις-λειτουργιες και ειναι υπνος,κινηματογραφος

Link to comment
Share on other sites

On 8/12/2023 at 12:44 ΜΜ, MixailDelta said:

Καλημέρα και απο μένα κάτοχος πλέον samsung galaxy watch 5 44mm. Η ερώτηση είναι αν κάνετε μπάνιο στην μπανιέρα ή πισίνα για θάλασσα μάλλον δεν το συζητάμε ίσως όταν περάσει χρόνος και δεν θα μας πολύ ενδιαφέρει. Για τις υπόλοιπες περιπτώσεις είναι ανθεκτικό στο νερό με βάση την εμπειρία σας μηνών ή θέλει προστασία; 

Στο ρολοι υπάρχει mode για ανοικτη θάλασσα , αρα καλυπτει όλες τις συνθηκες που λες.

Προσοχή ομως , οταν λεμε θάλασσα εννουμε κολυμπι  και όχι καταδυσεις ή βουτίες απο βράχους.

Επισης εγω με το που βγαινω απο πισινα ή θάλασσα το ξεπλένω με καθαρό νερό .

Link to comment
Share on other sites

Τι θα λέγατε για κάτι τέτοιο από την στιγμή που έχεις το 5 44mm και όχι το pro; Δείχνει πιο όμορφο πιστεύω. Απλά δεν ξέρω για τελωνείο και τέτοια...

https://www.ringkestore.com/products/galaxy-watch-5-44mm-air-sports-black-bezel-styling-11

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι θα λέγατε για κάτι τέτοιο από την στιγμή που έχεις το 5 44mm και όχι το pro; Δείχνει πιο όμορφο πιστεύω. Απλά δεν ξέρω για τελωνείο και τέτοια...

https://www.ringkestore.com/products/galaxy-watch-5-44mm-air-sports-black-bezel-styling-11

Sent from my SM-G990B using Tapatalk


Καλημέρα είχα βάλει αυτό
https://www.skroutz.gr/s/30954806/Ringke-Bezel-Styling-se-Mayro-chroma-gia-to-Galaxy-Watch-4-44mm.html
όταν είχα το ρολόι. Άλλαξε τελείως, προς το καλύτερο. Έγινε πιο εύκολη και η πλοήγηση με το touch bezel.
Λέει watch 4 αλλά εφαρμόζει άψογα στο 5.

Στάλθηκε από το S23 ultra.


Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, efbill said:

Καλημέρα είχα βάλει αυτό
https://www.skroutz.gr/s/30954806/Ringke-Bezel-Styling-se-Mayro-chroma-gia-to-Galaxy-Watch-4-44mm.html
όταν είχα το ρολόι. Άλλαξε τελείως, προς το καλύτερο. Έγινε πιο εύκολη και η πλοήγηση με το touch bezel.
Λέει watch 4 αλλά εφαρμόζει άψογα στο 5.

Στάλθηκε από το S23 ultra.

 

Ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα αλλα το ενα εχει και την ολοσωμη θηκη απο κατω και μετα το ringke

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

 
Εγώ ακριβώς αυτό σκέφτομαι, πως δεν θα έχεις επαφή με την οθόνη, επομένως δεν θα λειτουργεί η περιστροφή..

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 8/12/2023 at 5:43 ΜΜ, johnybe said:

Οπότε να φανταστώ με νερό βρύσης αν βραχεί λίγο όπως πλύνεις τα χέρια σου, δεν θα έχει πρόβλημα..

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
 

κανένα, ειδικά το καλοκαίρι το πλένω με σαπούνι και το ξεπλένω με νερό

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και η πρώτη μου ενημέρωση λογισμικού Δεκεμβρίου ως νέος κάτοχος που είμαι 😀

Motorola Moto G 1est Gen - MLS IQTab 3G - Lenovo A710 Adam - HTC Nexus 9 - Asus Google Nexus 7 (2013) - LG Nexus 5X - Samsung Galaxy Tab S2 8.0 4G - Motorola Moto Z2 Play
Link to comment
Share on other sites

Ενώ μου έβγαλε μύνημα ότι υπάρχει νέα αναβάθμιση. Και φάνηκε να την κατεβάζει... Ακόμη γράφει 1 Ιουλίου στις πληροφορίες.... Τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Εχω το 5pro με s23 ultra. Οταν με καλουν στη μια sim εμφανίζεται το ονομα του καλούντος στο ρολόι. Οταν ο ίδιος αριθμός με καλέσει στην αλλη sim δεν εμφανίζεται το ονομα του καλούντος στο ρολόι, αλλά μόνο ο αριθμός. Γιατι;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Τι γνωρίζετε για τα mods που υπάρχουν;
Εννοώ αυτά που λένε πχ ύπνος, κινηματογράφος κλπ

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...