Jump to content

Samsung Galaxy Watch5 / Watch5 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, τώρα το κατεβάζω και εγώ στο samsung galaxy watch 5 pro lte 

Ζητάει να κατεβάσω το smart switch για να κάνει backup τα δεδομένα. Νομίζω ότι αφορά κινητό για τηλέφωνα που είναι samsung. Δεν έχω samsung κινητό όμως. 

Τι κάνω? Το κατεβάζω?

Edited by Cristofer

letv one pro ( X800 ) Official US version + Greek

Doogee X5 Galicia

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 714
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

2 ώρες πριν, papdoux said:

είδα ότι το χρώμα έγινα πράσινο κατά τη φόρτιση.

αλλάζει κάπως;

Όχι δεν αλλάζει 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ξερει κανεις αν εχει αφαιρεθει η μετρηση vo2 απο το 5pro? Πριν καποιους μηνες το εβγαζε κανονικα και στο περπατημα. Τωρα παρατηρησα τελευταια δε το βγαζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ξερει κανεις αν εχει αφαιρεθει η μετρηση vo2 απο το 5pro? Πριν καποιους μηνες το εβγαζε κανονικα και στο περπατημα. Τωρα παρατηρησα τελευταια δε το βγαζει.
Το ίδιο παρατήρησα κι εγώ, έχω το απλό 5

Sent from my SM-G780F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Alexander_T said:

Το ίδιο παρατήρησα κι εγώ, έχω το απλό 5

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
 

Σε αναζητηση που εκανα ελεγε οτι το βγαζει μονο στο τρεξιμο χωρις βεβαια να το δοκιμασω. Αλλα το θεμα ειναι οτι το εβγαζε και στο περπατημα κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Έχω πρόβλημα με μεγάλη καθυστέρηση στην εμφάνιση στο ρολοι της κλήσης που με καλεί.

Έχω το 5 pro μαζί με galaxy note 9. Με νεότερα τηλέφωνα έχετε παρατηρήσει κάτι ανάλογο;

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mafiagalou said:

Καλησπέρα σας

Έχω πρόβλημα με μεγάλη καθυστέρηση στην εμφάνιση στο ρολοι της κλήσης που με καλεί.

Έχω το 5 pro μαζί με galaxy note 9. Με νεότερα τηλέφωνα έχετε παρατηρήσει κάτι ανάλογο;

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

υπάρχει μια καθυστέρηση πράγματι απο την ώρα που χτυπάει το τηλέφωνο μέχρι να εμφανίσει την κλήση το ρολόι αλλά όχι κάτι το τραγικό.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει μια καθυστέρηση πράγματι απο την ώρα που χτυπάει το τηλέφωνο μέχρι να εμφανίσει την κλήση το ρολόι αλλά όχι κάτι το τραγικό.
Εγω εχω βγαλει το τηλέφωνο απο την τσεπη, εχω απαντήσει την κληση και ακομα δεν εχει εμφανιστει στο ρολοι

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

α δεν το φοράς το ρολόι? Για αυτό το κάνει!

Αν το φοράς δεν θα υπάρχει πρόβλημα!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

α δεν το φοράς το ρολόι? Για αυτό το κάνει!
Αν το φοράς δεν θα υπάρχει πρόβλημα!
Το φοραω κανονικά

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mafiagalou said:

Το φοραω κανονικά

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

τι να σου πω δεν ξέρω...και σε εμένα έχει μια μικρή καθυστέρηση αλλά όχι κάτι το τρομερό.

Μήπως έχει πατηθεί κάποιο κουμπί τύπου μην ενοχλείτε? Δεν μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω βγαλει το τηλέφωνο απο την τσεπη, εχω απαντήσει την κληση και ακομα δεν εχει εμφανιστει στο ρολοι

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Πολύ παράξενο. Μήπως έχεις πειράξει κάτι στις ρυθμίσεις. Με το που ανάβει το τηλέφωνο σε ένα δευτερόλεπτο δείχνει την κλήση και το ρολόι.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ παράξενο. Μήπως έχεις πειράξει κάτι στις ρυθμίσεις. Με το που ανάβει το τηλέφωνο σε ένα δευτερόλεπτο δείχνει την κλήση και το ρολόι.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μετά από hard reset η κατάσταση έστρωσε

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Αν έχουμε bluetooth ακουστικό συνδεδεμένο στο κινητό (όχι στο ρολόι) και μέσα από το ρολόι κάνουμε μια εξερχόμενη κλήση, μεταφέρεται αυτόματα ο ήχος στο bluetooth ακουστικό; Αν όχι, υπάρχει επιλογή για να γίνει αυτή η μεταφορά γρήγορα;

Link to comment
Share on other sites





Αν έχουμε bluetooth ακουστικό συνδεδεμένο στο κινητό (όχι στο ρολόι) και μέσα από το ρολόι κάνουμε μια εξερχόμενη κλήση, μεταφέρεται αυτόματα ο ήχος στο bluetooth ακουστικό; Αν όχι, υπάρχει επιλογή για να γίνει αυτή η μεταφορά γρήγορα;


Εχω το galaxywatch4, κ έτσι δουλεύει αυτό που λες.
Είτε έχω συνδεδεμένο το bluetooth του κράνους μου, είτε τις ψείρες bluetooth ακουστικά (όχι της σαμσουνγκ), όταν απανταω από την οθόνη του ρολογιού ο ήχος πάει στα ακουστικά (ή κράνους ή αυτιών αναλογα πια εχω συνδέσει)
Το ίδιο κ όταν κανω κλήση απο το ρολόι.
Ηταν ένας από τους λόγους που το πήρα. Να κάνω κλήσεις απο το "καντράν επαφες" κ να μιλάω απο το κράνος.


Tapa



Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το lte και να του έχει βάλει esim χωρίς να είναι και στο τηλέφωνο; 

 

Δηλαδή να είναι αυτόνομο το ρολόι και όχι κάτι σε multisim, twin sim ή δεν ξέρω τι άλλο συνδυασμό.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχει παρατηρήσει κάποιος εάν το ρολόι μετά την αναβάθμιση και και δεν αποκρίνεται καλά..

 

Μόλις του κάνω επαναφορά μήπως δεν έκατσε καλά το update..

 

Δεν ξεκλειδώνει εύκολα δεν βγαίνει το μενού εφαρμογών άμεσα.. Δεν βγαίνει άμεσα από κατάσταση ύπνου.. Επίσης δεν μου κάνει αναβάθμιση εφαρμογή από το store...

 

Μου έσπασε τα νεύρα

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, redcom7 said:

Έχει παρατηρήσει κάποιος εάν το ρολόι μετά την αναβάθμιση και και δεν αποκρίνεται καλά..

 

Μόλις του κάνω επαναφορά μήπως δεν έκατσε καλά το update..

 

Δεν ξεκλειδώνει εύκολα δεν βγαίνει το μενού εφαρμογών άμεσα.. Δεν βγαίνει άμεσα από κατάσταση ύπνου.. Επίσης δεν μου κάνει αναβάθμιση εφαρμογή από το store...

 

Μου έσπασε τα νεύρα

 

Δεν ισχύει κατι τέτοιο, μια χαρά ανταποκρίνεται.. λογικά μετα το reset δεν θα έχεις προβλημα..

Αυτό που έχω παρατηρήσει στο δικό μου, είναι μια ελαφριά κατανάλωση στη μπαταρία. Ισως συνέπεσαι στο γεγονός ότι άλλαξα κινητό. 

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που αλλαξα τηλεφωνο, οταν παω να κανω κληση απο το ρολοι, μου εμφανιζει την εικονα του συνημμένου.

Παταω αποδοχη αλλα εν τέλει η κλήση δεν γίνεται.

Με το προηγούμενο κινητο με ρωτουσε ποια sim να χρησιμοποιησει.

Επειδη το ρολοι ειναι LTE εχω απενεργοποίησει τη λειτουργια του δικτυου του ρολογιου.

Ξερετε το φταιει;20231009_135753.jpg

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επανεκκίνηση πως κάνουμε;
Πατάς παρατεταμένα τα δύο κουμπιά και κάνει επανεκκίνηση.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy Watch 5 σήμερα το πρωί...

Στην αρχή το έκανε στιγμιαία και μετα έδειχνε κανονικά το watchface κλπ, μετά ξανά από μερικά λεπτά, μέχρι που μετά από κάνα τέταρτο μόνιμα...

Αγορά πέρυσι το Νοέμβριο...

Έχει πάει ήδη στη smartec στο Χαϊδάρι και αναμένω...20231019_070250.jpg

Samsung A52s 6/128
Samsung Galaxy Watch 5 44mm

Link to comment
Share on other sites

Πας για αλλαγή οθόνης, αλλά κάνε και ένα hard reset, ποτέ δεν ξέρεις....

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...