Jump to content

Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας; (No2)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Πανελλαδικά που γυρνούσα λόγω εργασίας θα πω Wind και Vodafon η άλλη απλά έχει μαζέψει τους πελάτες...
Link to comment
Share on other sites

Για μένα λόγω των πολύ καλών οικονομικά πακέτων αλλά και λόγω του ότι δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το σήμα κλπ, θα πω η Wind
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αν και έχω cosmote, νομίζω την καλύτερη κάλυψη την έχει η wind... Όποτε έτυχε η cosmote να μην έχει σήμα σε απομακρυσμένες περιοχές ή χωριά η wind σχεδόν πάντα είχε.
Link to comment
Share on other sites

Κανένα.

Η cosmote έχει καλύτερο δίκτυο 3g, μετά έρχεται η wind και τελευταία η vodafone στις περιοχές όπου κινούμαι.

Twitter: twitter.com/gerakinasson
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Αν και έχω cosmote, νομίζω την καλύτερη κάλυψη την έχει η wind... Όποτε έτυχε η cosmote να μην έχει σήμα σε απομακρυσμένες περιοχές ή χωριά η wind σχεδόν πάντα είχε.

 

Δεν ισχύει αυτό που λες.Eιδικά στα απομακρυσμενα χωρια ΚΥΡΙΑΡΧΕΙ η cosmote σε 2G αλλά και σε 3G.

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω cosmote, νομίζω την καλύτερη κάλυψη την έχει η wind... Όποτε έτυχε η cosmote να μην έχει σήμα σε απομακρυσμένες περιοχές ή χωριά η wind σχεδόν πάντα είχε.

 

Αντε, το ακουσαμε και αυτο!

 

Με την καμμία, δηλαδη!!!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Περασα απο ολες τις εταιριες και σε διαφορα μερη,μεχρι χωρια και θαλασσες και βουνα. Παντου η wind με ξελασπωσε,στα κουφα μερη,ειχα δικτυο και πολλες φορες και 3g. Αναφερομενος κυριως σε Βορεια Ελλαδα
Link to comment
Share on other sites

Cosmote καλυτερο σημα.Wind κορυφαιες τιμες.CU τα συνδιαζει και τα 2 χωρις να ειναι καλυτερη απο wind/cosmote.Η cosmote επαιξε εξυπνα και κερδισε οταν εδινε με 3/5 ευρο για 2 χρονια 1000/1500 λεπτα προς whats up και 1000/1500 sms και πηγαν ολοι εκει.Τωρα ειναι η πιο ακριβη αλλα για να αλλαξουν παλι ολοι δυσκολα.Αυτο θα πει πονηρη κινηση με μακροπροθεσμα οφελη.
Link to comment
Share on other sites

Περασα απο ολες τις εταιριες και σε διαφορα μερη,μεχρι χωρια και θαλασσες και βουνα. Παντου η wind με ξελασπωσε,στα κουφα μερη,ειχα δικτυο και πολλες φορες και 3g. Αναφερομενος κυριως σε Βορεια Ελλαδα

 

Οτι πείτε παιδια! ΟΚ και εγω μαζι σας!

Και σε χωρια και σε θαλασσες και σε βουνα!!! Και σε κουφα μερη! Και στην Βορεια Ελλαδα, κιολας!

ΟΚ!

:cool:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Οτι πείτε παιδια! ΟΚ και εγω μαζι σας!

Και σε χωρια και σε θαλασσες και σε βουνα!!! Και σε κουφα μερη! Και στην Βορεια Ελλαδα, κιολας!

ΟΚ!

:cool:

Σε κάποιες περιπτώσεις έχει πιο δυνατό σήμα από τις άλλες οι οποίες εύκολα γυρίζουν σε περιαγωγή (πχ αν είσαι βόρεια της Κέρκυρας η Cosmote γυρίζει σε AMC Albania) ενώ η WIND για να σου δείξει Turkcell πρέπει να μην έχει καθόλου σήμα.

Από την άλλη, δεν μπορώ να καταλάβω την μεταστροφή πολλών κι εκτός φόρουμ σχετικά με το σήμα της WIND. Για παράδειγμα, γνωστοί μου που έβριζαν για το ανεπαρκές σήμα, μετά από λίγες μέρες που έπαιρναν επί καθημερινή βάση bonus (ανανέωσης, log n win κλπ), άρχισαν να λένε ότι η WIND είναι η καλύτερη και πόσο τέλειο σήμα έχει ενώ την ώρα που το έλεγαν, έπεφτε η γραμμή. Ποιος ξέρει τι συμβαίνει, placebo effect; Ίσως. :rolleyes:

Φέτα, παγωμένο πάτωμα και μπυρίτσα..Καλό καλοκαίρι! :cool:
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιες περιπτώσεις έχει πιο δυνατό σήμα από τις άλλες οι οποίες εύκολα γυρίζουν σε περιαγωγή (πχ αν είσαι βόρεια της Κέρκυρας η Cosmote γυρίζει σε AMC Albania) ενώ η WIND για να σου δείξει Turkcell πρέπει να μην έχει καθόλου σήμα.

Από την άλλη, δεν μπορώ να καταλάβω την μεταστροφή πολλών κι εκτός φόρουμ σχετικά με το σήμα της WIND. Για παράδειγμα, γνωστοί μου που έβριζαν για το ανεπαρκές σήμα, μετά από λίγες μέρες που έπαιρναν επί καθημερινή βάση bonus (ανανέωσης, log n win κλπ), άρχισαν να λένε ότι η WIND είναι η καλύτερη και πόσο τέλειο σήμα έχει ενώ την ώρα που το έλεγαν, έπεφτε η γραμμή. Ποιος ξέρει τι συμβαίνει, placebo effect; Ίσως. :rolleyes:

 

Απο το

"καποιες περιπτωσεις...."

εως το

"χωρια και θαλασσες και βουνα. Παντου η wind ...."

 

νομιζω οτι ειναι ....... ΤΟ ΧΑΟΣ!!!!!!!!

 

Και μετα βλεπω και αυτα στο FB απο Σπετσοπουλα!

[ATTACH]46505[/ATTACH]

 

Και λεω ΟΚ, οτι πείτε εσεις παιδια!

Σε χωρια, σε θαλασσες, σε βουνα?

Wind?

......

Αμε!!!!!

Wind!!!!!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Η Wind για μένα είναι κορυφαία, λόγω τιμών και γενικότερα το δίκτυο της έχει βελτιωθεί αισθητά τον τελευταίο χρόνο
Link to comment
Share on other sites

Οτι πείτε παιδια! ΟΚ και εγω μαζι σας!

Και σε χωρια και σε θαλασσες και σε βουνα!!! Και σε κουφα μερη! Και στην Βορεια Ελλαδα, κιολας!

ΟΚ!

:cool:

Φιλε μου,αν και η ειρωνεια σου ξεχιλιζει,επειδη δεν λειτουργω με βαση το τι εχω,τι ακουσα,τι μου ειπαν, σου τονιζω οι αναφερομαι για σημεια μεχρι ακριβως συνορα με βουλγαρια,πανω στα βουνα Δραμας,Σερρων,Χαλκιδικης και σε πολλα σημεια παραθαλασσια απο αμμολοφους,κατερινη και χαλκιδικη και κεντρικη μακεδονια.και βουνα προς Εδεσσα. Οπου εχω παει λοιπον και ειναι πολλα.σημεια,οταν ειχα 2 συσκευες με 3 sim ταυτοχρονα και στην συντριπτικη πλειοψηφια,η wind ειχε καλυτερο σημα,τοτε με βεβαιοτητα μιλαω και ας μην σ αρεσει. Να μην μιλησω για θεσσαλονικη που κοσμοτε κεντροδυτικα υπαρχει προβλημα.

 

Αν στα δικα σου μερη,εχεις κοσμοτε,καλα κανεις και το αναφερεις αλλα δεξου και μια αντιθετη αποψη και φυσικα με τον τροπο που τονιζεις το ποστ μου,αφηνεις να εννοηθει οτι μιλαω για παντου,σε ολα τα μερη και σε αυτα που δεν εχω προσωπικη εμπειρια. Κατι το οποιο εκ των πραγματων δεν ξερει και δεν μπορει να το πει ΚΑΝΕΙΣ. Μιλησα και μιλαω για οπου ζω και εχω κινηθει.

 

Και να σου πω και κατι,δεν θα χαλασουμε καρδιες για το σημα. Αυτοι πληρωνονται απο εμας και εμεις θα μαλωνουμε γι αυτους? Να φροντισουν να βελτιωθουν μεσα απο τις δικες μας.παρατηρησεις.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου,αν και η ειρωνεια σου ξεχιλιζει,επειδη δεν λειτουργω με βαση το τι εχω,τι ακουσα,τι μου ειπαν, σου τονιζω οι αναφερομαι για σημεια μεχρι ακριβως συνορα με βουλγαρια,πανω στα βουνα Δραμας,Σερρων,Χαλκιδικης και σε πολλα σημεια παραθαλασσια απο αμμολοφους,κατερινη και χαλκιδικη και κεντρικη μακεδονια.και βουνα προς Εδεσσα. Οπου εχω παει λοιπον και ειναι πολλα.σημεια,οταν ειχα 2 συσκευες με 3 sim ταυτοχρονα και στην συντριπτικη πλειοψηφια,η wind ειχε καλυτερο σημα,τοτε με βεβαιοτητα μιλαω και ας μην σ αρεσει. Να μην μιλησω για θεσσαλονικη που κοσμοτε κεντροδυτικα υπαρχει προβλημα.

 

Αν στα δικα σου μερη,εχεις κοσμοτε,καλα κανεις και το αναφερεις αλλα δεξου και μια αντιθετη αποψη και φυσικα με τον τροπο που τονιζεις το ποστ μου,αφηνεις να εννοηθει οτι μιλαω για παντου,σε ολα τα μερη και σε αυτα που δεν εχω προσωπικη εμπειρια. Κατι το οποιο εκ των πραγματων δεν ξερει και δεν μπορει να το πει ΚΑΝΕΙΣ. Μιλησα και μιλαω για οπου ζω και εχω κινηθει.

 

Και να σου πω και κατι,δεν θα χαλασουμε καρδιες για το σημα. Αυτοι πληρωνονται απο εμας και εμεις θα μαλωνουμε γι αυτους? Να φροντισουν να βελτιωθουν μεσα απο τις δικες μας.παρατηρησεις.

 

Ναι, δεν το κρύβω οτι εχει ειρωνεία η απάντησή μου. Και πως να μην εχει άλλωστε αφου το γραπτό σου ακομη εκει ειναι για να το ξαναδιαβασεις και εσυ ο ιδιος.

Που διευκρινιζεις οτι αναφερεσε στα μερη που εσυ κινήσε? Γενικευεις! Παντου! Σε θαλασσες, σε βουνα κλπ! Πεντε λεξεις μονο που λες για βόρειο Ελλαδα αλλα και αυτο παλι ειναι γενικευση.

Και εγω λοιπον λογο δουλειας, κινουμε πολύ. Παρα πολύ. Και κατα περιεργο τρόπο η κατασταση που αναφερεις ειναι η εντελως αναποδη. Πως λοιπον να εκλαβω το μυνημα σου?

Οφειλω παντως να ομολογήσω οτι τον τελευταιο καιρο εχουν βελτιωθει αρκετα τα πραγματα με την wind και κατα πασα πιθανοτητα αυτο οφςιλεται στην ενοποιηση των δικτυων μεταξύ wind voda, που ακομη ομως ειναι σε εξέλιξη.

Υπερβολη λοιπον στην υπερβολη. Μην διαμαρτύρεσαι και μην εξαπτεσαι λοιπον αφου προφανως ο ολοκληρωτισμός που περνας απο το μυνημα σου ηταν έκδηλος και σίγουρα μελετημενος.

Και το αφηνω ςδω απο πλευρας μου τουλαχιστον, μιας και οσοι μετακινούνται συχνά ξερουν πολυ καλα τι γινεται απο τις 3 εταιρίες. Δεν περιμενουν απο εμας να τους πουμε.

Οταν ομως υπερβάλλουμε εμεις, να περιμενουμε και την υπερβολη απο την απεναντι πλευρα. Αν και δεν ξερω κατα το ποσο ειναι υπερβολή, αφου εβαλα και φωτο απο speedtest στην Σπετσοπουλα. Περι θαλάσσης ο λογος, ε? .......

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Eννοειται Vodafone ;) Κορυφαιο σημα 2G/3G/4G , πολλα οικονομικα προγραμματα και προσφορες σε ομιλια και internet , την ΚΑΛΥΤΕΡΗ εξυπηρετηση πελατων απο ολες τις υπολοιπες , περισσοτερα Vodafone shops σε ΟΛΟΚΛΗΡΗ την Ελλαδα και ΦΥΣΙΚΑ εχει μια ποιοτητα σε ΟΛΑ της που οι αλλες , ΔΕΝ εχουν .

 

Vodafone , you are THE BEST , i LOVEEEEEEEEEEEEEEEEEE you :) <3

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Wind τέλειες τιμές, μέτρια προς χάλια κάλυψη.

Cosmote πολύ ακριβή αλλά με κάλυψη παραπάνω από τέλεια και ικανοποιητικη!

Vodafone δεν αξίζει γι αυτά που προσφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Cosmote στο Κορωπί, αυτη την στιγμή.

%5BATTACH%5D59911%5B/ATTACH%5D

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω cosmote, νομίζω την καλύτερη κάλυψη την έχει η wind... Όποτε έτυχε η cosmote να μην έχει σήμα σε απομακρυσμένες περιοχές ή χωριά η wind σχεδόν πάντα είχε.

 

Δεν ισχύει αυτό που λες.Eιδικά στα απομακρυσμενα χωρια ΚΥΡΙΑΡΧΕΙ η cosmote σε 2G αλλά και σε 3G.

 

Περασα απο ολες τις εταιριες και σε διαφορα μερη,μεχρι χωρια και θαλασσες και βουνα. Παντου η wind με ξελασπωσε,στα κουφα μερη,ειχα δικτυο και πολλες φορες και 3g. Αναφερομενος κυριως σε Βορεια Ελλαδα

 

Οτι πείτε παιδια! ΟΚ και εγω μαζι σας!

Και σε χωρια και σε θαλασσες και σε βουνα!!! Και σε κουφα μερη! Και στην Βορεια Ελλαδα, κιολας!

ΟΚ!

:cool:

 

Απο το

"καποιες περιπτωσεις...."

εως το

"χωρια και θαλασσες και βουνα. Παντου η wind ...."

 

νομιζω οτι ειναι ....... ΤΟ ΧΑΟΣ!!!!!!!!

 

Και μετα βλεπω και αυτα στο FB απο Σπετσοπουλα!

[ATTACH]46505[/ATTACH]

 

Και λεω ΟΚ, οτι πείτε εσεις παιδια!

Σε χωρια, σε θαλασσες, σε βουνα?

Wind?

......

Αμε!!!!!

Wind!!!!!

Χθες ημουν 3ημερη Καστορια και στις Πρεσπες,Καστορια και περιχωρα ειχα καλο σημα H και H+ με Q.Δεν τολμησε η Q να με βγαλει περιαγωγη με τιποτα.Μονο η Cosmote ακουσα οτι κανει θεματα. Δειτε τα screenshots στο forum της Wind για την καλυψη 3G. ;)

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • The title was changed to Ποιο είναι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας; (No2)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...