Jump to content

Google Pixel 6a 5G


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες πριν, Stef08 said:

Υπάρχουν αναλυτικά βίντεο στο YouTube,χάνεις όμως εγγύηση και με το ξεκλείδωμα του bootloader διαγράφονται όλα τα δεδομένα από την συσκευή σου

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Άρα αν γίνει κάτι τέτοιο καλύτερα να γίνει απ' την αρχή, πριν οποιοδήποτε στήσιμο!

 

Δεν είναι κακη ιδέα αν όντως γίνεται με ρουτ. 

Μήπως να αρχίσω να σκέφτομαι την αγορά του????

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που κάποιος ενδιαφέρεται, μίλησα με το Support της Google και μου ειπαν οτι αν ξεκλειδώσεις τον bootloader δεν χάνεται η εγγύηση. Αλλά, αν κάνεις ρουτ, τότε την χάνεις. Ωστόσο, λογικά μπορείς να κάνεις unroot οποιαδίποτε στιγμή και να είναι πάλι μέσα στην εγγύηση.

Quote

 

11:55:50 AM Clara: Clara joined the conversation
11:55:51 AM MyName: MyName joined the conversation
11:55:52 AM Clara: Hi MyName, welcome to Google Support! My name is Clara. In case you need to refer to this chat interaction in the future, the Chat ID for this interaction is 8-9485000033658. How can I help you today?
11:56:38 AM MyName: Hi Clara! Basically my question concerns unlocking the bootloader and rooting the Pixel 7 pro. Will that void the warranty?
11:58:01 AM Clara: I see that you are concerned with the warranty.
11:58:26 AM MyName: That's right
11:58:28 AM Clara: Kindly do not worry, I will certainly look into this for you and will help you with the best possible information. 
11:58:38 AM MyName: Great, thanks!
12:00:51 PM Clara: Please allow me 3-5 minutes while I transfer this chat interaction to the concerned team.
12:01:05 PM MyName: Ok!
12:01:30 PM Clara: Clara added participant(s): Victor
12:01:30 PM Victor: Victor joined the conversation
12:01:35 PM Clara: Clara left the conversation
12:02:07 PM Victor: Hi MyName , welcome to Google Support! My name is Victor. In case you need to refer to this chat interaction in the future, the Chat ID for this interaction is 8-9485000033658.
12:02:12 PM Victor: Could you please allow me 3 - 5 minutes while I go through the previous interaction?

12:02:26 PM MyName: Hi Victor. Sure, no problem!
12:05:49 PM Victor: Thank you for staying connected. I appreciate your time and patience.
12:07:15 PM Victor: I understand that you have a query regarding the warranty of your device if you unlock the bootloader and root the device.
12:07:18 PM Victor: Please be assured, I will look into this and help you the best possible way.
12:07:23 PM Victor: Would it be okay if we call you in case this chat gets disconnected?
12:07:42 PM MyName: Sure, Victor
12:07:46 PM Victor: Please help me with the best callback number.
12:07:57 PM MyName: +# ### ### ####
12:09:08 PM Victor: Thank you for providing the contact number. Our call may come from an unrecognized or international number.
12:09:24 PM MyName: That's ok!
12:09:37 PM Victor: I would like to inform you that unlocking the bootloader does not void the warranty, but rooting the device will void the warranty.
12:10:39 PM MyName: Ok, that sounds good!
12:10:51 PM Victor: I appreciate your time and understanding throughout the chat. 
12:10:52 PM Victor: Is there anything else I can help you with today?
12:11:23 PM MyName: No Victor, that was helpful. Thanks
12:11:42 PM Victor: You are most welcome.
12:11:44 PM Victor: Thanks for contacting Google! There’s a short survey coming up, we’d love to hear your feedback about our interaction today. Have a great day!
12:11:49 PM Victor: Take care, MyName!
12:11:53 PM Victor: Victor left the conversation
12:11:53 PM Victor: Thanks for chatting! Let us know how we did: 

 

 

Edited by sp1r1t
Link to comment
Share on other sites

Για μενα το ρουτ ειχε νοημα μονο αν εχει ληξει η εγγυηση της συσκευης, δεν το θεωρω ορθη πρακτικη να ρουταρεις απο τη πρωτη μερα μια συσκευη για να ενεργοποιησεις χαρακτηριστικα που ξερεις οτι δεν εχει η συσκευη στη χωρα σου. Για μενα παρτε το οπως ειναι (as is), αλλιως δειτε κατι αλλο. 

 

Απο την αλλη θα μπορουσαμε να μαζυτουμε οσοι μπορουμε και να αρχισουμε να στελνουμε email στην google για την απαραδεκτη αυτη κατασταση, δεν γινεται ο γιγαντας αυτος να εχει στην λιστα υποστηριξης της συσκευης, 20 χωρες παγκοσμιως! και αντε το 5g να το βρασω, το volte & vowifi ομως ειναι (ειδικα το πρωτο) απαραιτητα. Ειναι σαν να παιρνεις ενα vw scirocco με 300 αλογα και να πηγαινεις και στις 4 ροδες με τις ρεζερβες των 80km/h!!! Για γελια ειναι αυτο που συμβαινει.

Δεν λεω να ανοιξουν υποκαταστημα στην ελλαδα, αλλα πρεπει να υποστηριχθουν αψεγαδιαστα ολοι παροχοι ανα την Ευρωπη οπως πρεπει. 

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

@ea6gka Συμφωνώ απόλυτα με την άποψή σου. Αν & σε προσφορά το πρωί στο amazon.de στα 313€ μαζί με chromecast tv hd αλλά & τώρα στα 350€ περίπου ή με τιμολόγιο ως επιχείρηση ατομική το πρωί 255€ & τώρα 300€...δεν το προτίμησα. Είχα παλιά το 3xl, καλό αλλά μέχρι εκεί. Καλή η κάμερα αλλά δεν την χρησιμοποιούμε όλοι, προτιμούμε 5g, volte κτλ. Επειδή έχω μείνει χωρίς κινητό, επέλεξα άλλο brand. Το tcl20+ που είχα για λίγο, είχε vowifi & το είχα αγοράσει 125€...

Edited by volos4
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, blck said:

Καλησπερα γνωριζει κανεις αν το τηλεφωνο υποστηριζει/μπορει να λειτυργησει με eSIM cosmote ή vodafone?

ναι υποστηρίζει esim.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, blck said:

Καλησπερα γνωριζει κανεις αν το τηλεφωνο υποστηριζει/μπορει να λειτυργησει με eSIM cosmote ή vodafone?

Ίσως σε ρωτήσουν τι συσκευή έχεις οι εταιρείες. Δεν έχει σημασία, μπορείς να προχωρήσεις τη διαδικασία της έκδοσης esim λέγοντας τους ότι έχεις το Samsung s22 φερ ειπείν ή αλλιώς τους λες δε σας αφορά.

Εν τέλει θα δουλέψει.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Παράγγειλα χθες από Amazon το εν λόγω κινητό για την σύζυγο. Επειδή της άρεσε το πρασινωπό χρώμα το οποίο όμως δεν υπήρχε σε στοκ, αναρωτιέμαι αν υπάρχει περίπτωση να ακυρωθεί η παραγγελία θα πλευράς Amazon;

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε το δικό μου 

Σε λευκό χρώμα 

Α πήρε εντυπώσεις 

Ωραίο στο χέρι 

Μπαταρία εκ πρώτης όψης δείχνει πάρα πολύ καλή. 

Μόνο ασύρματη φόρτιση θα ήθελα ......

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα σοβαρό πρόβλημα στο pixel 6a με τις κλήσεις.Οποτε παίρνω τηλέφωνο κάποιον πάει το σήμα στο μηδέν και δε με ακούει και ακούω καθόλου.Έχετε αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα?

( Έχω κάνει την τελευταία ενημέρωση του Δεκεμβρίου, και του sim manager)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω τέτοιο θέμα 

Αλλά κάποιες διακοπές σε κλήσεις τις έχω κάποιες φορές 

Θα μπει στο συρτάρι το κινητό 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω ένα σοβαρό πρόβλημα στο pixel 6a με τις κλήσεις.Οποτε παίρνω τηλέφωνο κάποιον πάει το σήμα στο μηδέν και δε με ακούει και ακούω καθόλου.Έχετε αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα?
( Έχω κάνει την τελευταία ενημέρωση του Δεκεμβρίου, και του sim manager)

Ποιον τύπο δικτύου έχεις ως προτεινόμενο;


Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Προτείνετε τζαμάκι και θήκη μιας και οι επιλογές λίγο που έψαξα δεν με ενθουσίασαν. 

 

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Μπορουν οι κατοχοι της συσκευης να επιβεβαιωσουν αν δουλευει το 5G με τα Ελληνικα δίκτυα κινητης μετα την αναβαθμιση σε Α13 και ειδικα με WIND?Ευχαριστω....

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, nikaki71 said:

Καλημερα σε ολους.Μπορουν οι κατοχοι της συσκευης να επιβεβαιωσουν αν δουλευει το 5G με τα Ελληνικα δίκτυα κινητης και ειδικα με WIND?Ευχαριστω....

Εδώ Ελλάδα ΟΧΙ

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Μπορουν οι κατοχοι της συσκευης να επιβεβαιωσουν αν δουλευει το 5G με τα Ελληνικα δίκτυα κινητης μετα την αναβαθμιση σε Α13 και ειδικα με WIND?Ευχαριστω....
Μόνο αν ρουταρεις

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Θεματα να χανετε κλησεις και ειδικα οσοι χρησιμοποιειτε WIND,εχετε με το κινητο γιατι με ενδιαφερει η αγορα του αλλά στο δίπλα νημα του απλου 6 διαβαζω τραγικα πραγματα με ατομα που χανουν κλησεις,σκεφτονται να το δωσουν γι αυτο το λογο  κλπ...

Αν ειναι να μην το παρω.

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, nikaki71 said:

Θεματα να χανετε κλησεις και ειδικα οσοι χρησιμοποιειτε WIND,εχετε με το κινητο γιατι με ενδιαφερει η αγορα του αλλά στο δίπλα νημα του απλου 6 διαβαζω τραγικα πραγματα με ατομα που χανουν κλησεις,σκεφτονται να το δωσουν γι αυτο το λογο  κλπ...

Αν ειναι να μην το παρω.

Εγώ έχω το 6 Pro και το 4 XL κλήσεις χαμένες δεν έχω....Με Wind και Vodafone μια κάρτα και αυτή φυσική σε κάθε συσκευή...Ίσως αυτό αλλάξει όταν η Vodafone  θα καταργήσει το 3G τον Γενάρη...

 

Link to comment
Share on other sites

Θεματα να χανετε κλησεις και ειδικα οσοι χρησιμοποιειτε WIND,εχετε με το κινητο γιατι με ενδιαφερει η αγορα του αλλά στο δίπλα νημα του απλου 6 διαβαζω τραγικα πραγματα με ατομα που χανουν κλησεις,σκεφτονται να το δωσουν γι αυτο το λογο  κλπ...
Αν ειναι να μην το παρω.
Ειδικά στο 6 και 6 pro μετά και τις τελευταίες ενημερώσεις το τηλέφωνο λειτουργεί όπως πρέπει,εγώ με cosmote, καμία χαμένη κλήση

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Είμαι εδώ και καιρό ανάμεσα σε αυτό και στο Realme GT2.

Το Realme φαίνεται η λογική λύση καθώς έχει πολύ καλύτερο hardware (οθόνη, γρήγορη φόρτιση κτλ) αλλά πάντα ήθελα να πάρω ένα Pixel λόγο software και κάμερας.

Ο συνδυασμός όμως της έλλειψης υποστήριξης στην Ελλάδα σε και αυτά που ακούω για χαμένες κλήσεις με κάνουν να είμαι πολύ προβληματισμένος.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, JimBlack said:

Είμαι εδώ και καιρό ανάμεσα σε αυτό και στο Realme GT2.

Το Realme φαίνεται η λογική λύση καθώς έχει πολύ καλύτερο hardware (οθόνη, γρήγορη φόρτιση κτλ) αλλά πάντα ήθελα να πάρω ένα Pixel λόγο software και κάμερας.

Ο συνδυασμός όμως της έλλειψης υποστήριξης στην Ελλάδα σε και αυτά που ακούω για χαμένες κλήσεις με κάνουν να είμαι πολύ προβληματισμένος.

Αν σε προβληματιζουν απο τωρα τοτε μην το παρεις.

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...