Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μου έχουν πει ότι η εικόνα των παιχνίδιων σε PS3 είναι ίδια με του PS2 χωρίς τη χρήση HDMI. αληθεύει?

 

Η πρόοδος που συντελείται στα γραφικά μέσα στο διάστημα πέντε/έξι ετών είναι τεράστια και δεν αφορά μόνο την ανάλυση.

Αν πρόλαβες την εποχή πριν τις τηλεοράσεις HD η σύγκριση παιχνιδιών του PS2 ή του Xbox με αυτά του PSX και του Nintendo 64 ήταν η μέρα με τη νύχτα.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

:blink: Τι ακούμε εδώ μέσα ..... :cry:

 

To Play2 είναι η χειρότερη κονσόλα της 6ης γενιας παιχνιδομηχανών, από άποψη δυνατοτήτων και υπολογιστικής ισχύς, σε αντίθεση με το Play3, το οποίο είναι έτη φωτός μπροστά ακόμα και από ανταγωνιστικές παιχνιδομηχανές ίδιας γενιάς (7η γενιά - Wii)

 

Ναι, το μέγεθος των καρέ του βίντεο θα βγαίνει στα όρια της συμβατικής τηλεόρασης (640x480), μειωμένο στο 14 % του μεγέθους απ'ότι θα ήταν σε μία HDTV (1920x1080), αλλά σημασία δεν έχει μόνο το μέγεθος, έχει και η ποιότητα των textures και λοιπά εφέ :!::!::!::!:

και πια ηταν η καλητερη κονσολα κατα την γνωμη σου της 6ης γενιας?

NOKIA: 3110--3330--5210--5100--7610--3220--n73 music edition--n95--n95 8gb--2680 slide--3120 classic--c6--lumua 800
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν γινετε.

 

Γινοταν πριν απο μερικες μερες αλλα επρεπε να "σπασεις" το PS3. Ομως με το τελευταιο firmware το κλειδωσε (παλι) η Sony.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου χει σπάσει τα νευρα το ps3 , δηλαδη εγω για φορτίσω το χειριστήριο πρέπει να έχω αναμένη την κονσόλα ή να αγοράσω εξωτερικό φορτιστή ps3. Απο τον υπολογιστή δεν φορτίζει, υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει κάποιον καλό αξιόπιστο και φθηνό φορτιστή;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου χει σπάσει τα νευρα το ps3 , δηλαδη εγω για φορτίσω το χειριστήριο πρέπει να έχω αναμένη την κονσόλα ή να αγοράσω εξωτερικό φορτιστή ps3. Απο τον υπολογιστή δεν φορτίζει, υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει κάποιον καλό αξιόπιστο και φθηνό φορτιστή;

Φορτιζει και απο τον υπολογιστη, φορτιζει και αυτα που απο την μια ειναι πριζα και απο την αλλη θηλυκο usb για βαλεις το καλωδιακι του χειρηστηριου, φορτιζει και απο την τηλεοραση αν εχει usb,φορτιζει και στο αμαξι με τον φορτιστη του GPS.

 

Δεν μου εχουν τυχει αλλα :) :)

 

Στο PC σου δοκιμασε σε αλλη θυρα usb ή με πιο κοντο καλωδιο.

 

Εγω σκεψου οταν δεν εχω μπαταρια βαζω το νετμπουκ διπλα μου και το φορτιζω παιζοντας.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου χει σπάσει τα νευρα το ps3 , δηλαδη εγω για φορτίσω το χειριστήριο πρέπει να έχω αναμένη την κονσόλα ή να αγοράσω εξωτερικό φορτιστή ps3. Απο τον υπολογιστή δεν φορτίζει, υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει κάποιον καλό αξιόπιστο και φθηνό φορτιστή;

σηνδεσετο στον υπολογιστη θα φορτηση και σβηστος να ειναι

Link to comment
Share on other sites

Εγινα κατοχος ενος PS3 πριν απο 15 μερες και ειμαι πολυ ικανοποιημενος.Παρολο που ειμαι fan του wii και της Nintendo απο τοτε που θυμαμαι τον ευατο μου ομολογω οτι ειναι ετη μπροστα η κονσολα.Η αληθεια ειναι οτι το πηρα περισσοτερο για να περναω σε stick σειρες και ταινιες και να τις βλεπω χωρις να γραφω dvd.Το προβλημα μου ειναι το εξης: Σε ενα στικερακι 4GB ειχα περασει τον 3ο κυκλο του true blood σε divx υποτιτλισμενο και το επαιζε κανονικα.Σε ενα αλλο στικ 2GB την ταινια prince of persia παλι σε divx αλλα οταν το εβαλα τα επαιζε ολα κανονικα χωρις ηχο.Δεν ξερω αν πρεπει να κανω καποιες ρυθμισεις για να ακουσω αλλα υπαρχει διαφορα 4gb με 2gb?Στον υπολογιστη παιζει κανονικα (divx) οχι ομως και στην κονσολα.Καποια βοηθεια?????
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον όπως λες τα έχεις δοκιμάσει στον υπολογιστή, και δεν είναι πρόβλημα είτε του Flash Stick ούτε της ταινίας, εγώ προσωπικά δεν θα μπορούσα να σκεφτώ κάτι άλλο πέρα από πρόβλημα στα codecs ....

 

Αν θες να βλέπεις τα βίντεο σου στο PS3, φρόντισε να ικανοποιούν αυτές τις προϋποθέσεις ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον όπως λες τα έχεις δοκιμάσει στον υπολογιστή, και δεν είναι πρόβλημα είτε του Flash Stick ούτε της ταινίας, εγώ προσωπικά δεν θα μπορούσα να σκεφτώ κάτι άλλο πέρα από πρόβλημα στα codecs ....

 

Αν θες να βλέπεις τα βίντεο σου στο PS3, φρόντισε να ικανοποιούν αυτές τις προϋποθέσεις ...

μα το ενα το παιζει κανονικα ενω στο αλλο δεν ακουγεται ο ηχος.Θα κανω κατι αλλο.Θα σβησω το ενα στικερακι και θα το περασω εκει και θα δοκιμασω.Το εκανα και τζιφος ισως φταιει το αρχειο.Thanks Edited by Navar
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

μα το ενα το παιζει κανονικα ενω στο αλλο δεν ακουγεται ο ηχος.Θα κανω κατι αλλο.Θα σβησω το ενα στικερακι και θα το περασω εκει και θα δοκιμασω.

 

Δεν έχει να λέει κάτι αυτό που είπες ...

 

Μπορεί να είναι διαφορετικά με codecs η ταινία απ'οτι τα επισόδεια της σειράς ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Εγινα κατοχος ενος PS3 πριν απο 15 μερες και ειμαι πολυ ικανοποιημενος.Παρολο που ειμαι fan του wii και της Nintendo απο τοτε που θυμαμαι τον ευατο μου ομολογω οτι ειναι ετη μπροστα η κονσολα.Η αληθεια ειναι οτι το πηρα περισσοτερο για να περναω σε stick σειρες και ταινιες και να τις βλεπω χωρις να γραφω dvd.Το προβλημα μου ειναι το εξης: Σε ενα στικερακι 4GB ειχα περασει τον 3ο κυκλο του true blood σε divx υποτιτλισμενο και το επαιζε κανονικα.Σε ενα αλλο στικ 2GB την ταινια prince of persia παλι σε divx αλλα οταν το εβαλα τα επαιζε ολα κανονικα χωρις ηχο.Δεν ξερω αν πρεπει να κανω καποιες ρυθμισεις για να ακουσω αλλα υπαρχει διαφορα 4gb με 2gb?Στον υπολογιστη παιζει κανονικα (divx) οχι ομως και στην κονσολα.Καποια βοηθεια?????

 

Μπορείς να δοκιμάσεις και τον Playstation Media Server (PMS) αν θέλεις για να μη παιδεύεσαι με stick's και βάλε-βγάλε. Τα μόνα αρνητικά είναι ότι πρέπει να έχεις ανοιχτό το PC και ότι δεν μπορείς να κάνεις fast forward την ταινία με την ίδια ευκολία.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να λέει κάτι αυτό που είπες ...

 

Μπορεί να είναι διαφορετικά με codecs η ταινία απ'οτι τα επισόδεια της σειράς ...

Καπως ετσι το κοβω.Thanks
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Αφού το μπλόκαρε η Σόνυ με το νέο firmware (το οποίο μάλιστα ενεργοποιεί και το 3D :D )
Link to comment
Share on other sites

Αφού το μπλόκαρε η Σόνυ με το νέο firmware (το οποίο μάλιστα ενεργοποιεί και το 3D :D )

 

Μεχρι να φτασουν οι τιμες εκει που πρεπει για τις 3d τηλεορασεις και να μπει η τεχνολογία για τα καλά στο παιχνίδι, θα λιώσουμε λίγο με τα αυθεντικά μας αντίγραφα στο 3.41 firmware ;):p

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμασου, το πιο πιθανο ειναι τα νεα παιχνιδια να εχουν μεσα στο update και να μην παιζουν αν δεν το κανεις.

 

Δεν ειναι χαζη η SONY.

 

Τελος δεν εχω καταλαβει γιατι ολοι λετε 60€ το παιχνιδι, το μονο που πηρα 60 € ειναι το CoD MW2 , ολα τα αλλα τα περνω μεταχειρισμενα 20-25€ και τα παιζω μεχρι να τα τελειωσω, ενω στις αντιγραφες παιζω μεχρι να κατεβει η επομενη.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Τελος δεν εχω καταλαβει γιατι ολοι λετε 60€ το παιχνιδι, το μονο που πηρα 60 € ειναι το CoD MW2 , ολα τα αλλα τα περνω μεταχειρισμενα 20-25€ και τα παιζω μεχρι να τα τελειωσω, ενω στις αντιγραφες παιζω μεχρι να κατεβει η επομενη.

 

Προς το παρων με τα 25 ευρω αυτα εχω παιχνιδια που δε σκοπευουν για αντικατασταση... και να βγει update, θα βγει και update ***** με αλλα 25 ευρω...κι εχεις αντιστοιχα καμποσα παιχνιδια παραπανω...

Το πόσο ασχολείσαι με το καθε παιχνιδι παλι, ειναι καθαρα δικο σου θεμα...Αλλος τα βαριεται γιατι τα εχει ολα, αλλος τα τερματιζει ενα-ενα κτλ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμασου, το πιο πιθανο ειναι τα νεα παιχνιδια να εχουν μεσα στο update και να μην παιζουν αν δεν το κανεις.

 

Δεν ειναι χαζη η SONY.

 

Τελος δεν εχω καταλαβει γιατι ολοι λετε 60€ το παιχνιδι, το μονο που πηρα 60 € ειναι το CoD MW2 , ολα τα αλλα τα περνω μεταχειρισμενα 20-25€ και τα παιζω μεχρι να τα τελειωσω, ενω στις αντιγραφες παιζω μεχρι να κατεβει η επομενη.

σκοπος ειναι να παιζεις τα παιχνιδια την στιγμη που βγενουν! δεν εχουν ολοι την υπομονη να περιμενουν να παλιωσει το παιχνιδι για να το αγορασουν!

NOKIA: 3110--3330--5210--5100--7610--3220--n73 music edition--n95--n95 8gb--2680 slide--3120 classic--c6--lumua 800
Link to comment
Share on other sites

Τόσο πολύ σε ενοχλεί να βολευτείς με κάτι άλλο για 2 βδομάδες μέχρι να πέσει η τιμή ???? Ειδικά αν δεν αξίζει τόσα λεφτά ένα παιχνίδι ....

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδία, σκέφτομαι να πάρω την κονσόλα να παίζω κανένα παιχνιδάκι και ήθελα να ξεκινήσω με κάτι σαν το pro 11 η το fifa 11..

Μεταξύ των δύο αυτών, πιο πλησιάζει πιο πολύ σε manager ??

Να μην είναι δηλαδή σκέτο action ποδόσφαιρο, αλλά να έχει και manager δυνατότητες....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tελικα τι γινεται με το jb?το εχει δοκιμασει κανεις?

 

Το έχω δοκιμάσει εγώ και αν εξαιρέσεις το σπαστικό που έχει για να τρέξει, κατά τα άλλα είναι ΟΚ.

g3ar.gr - Οικονομικές συμβουλές, άρθρα και δωρεάν υπηρεσίες σύγκρισης τιμών
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...