Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι τόσες πολλές οι μη ανακοινωθέντες αλλαγές που δεν υπάρχει λόγος να ασχοληθείς ....

 

Κάποιες είναι σαν και αυτή, κάποιες άλλες εκ μέρους Sony φέρνουν και δυσάρεστες εκπλήξεις (PSP3000 4G @ TN-A HEN) .....

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχει ασχοληθει κανεις με Jailbrake;

Αν ναι , ας μου στειλει ενα PM να ρωτησω ενα δυο πραγματακια που με μπερδευουν.

 

Αν επιτρεπετε εδω,ας απαντησει εδω.

Ευχαριστω.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα PS3 με την 3.55,

 

πρεπει να παρω ενα τετοιο για να κανω downgrade

http://www.r4king.com/ps-jailbreak-modchip-for-ps3.html

 

και μετα ενα τετοιο για να κανω jailbrake

http://www.r4king.com/ps3-break-modchip-for-ps3-v-1-2.html

?????????

 

Ή μου χρειαζεται μονο το πρωτο?

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μετά από αυτό: http://www.ps3-hacks.com/2011/01/04/ps3-custom-firmware-creator-released-permanently-add-install-pkgs-to-the-xmb/#more-5742

δεν χρειάζεται τίποτα.

 

Βασικά κι εγώ έναν Οδηγό στα ελληνικά για πώς να τρέξουμε Back Up παιχνιδιών θα τον ήθελα αν υπάρχει.. :rolleyes:

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Κατσε Μπαμπη γιατι ετοιμαζομαι να φλασαρω το PS3, αν καταλαβα καλα στο link που μου εδωσες, απλα κατεβαζω το ηδη ετοιμο custom fw του Kakaroto ( Σον γκοκου για οσους δεν ξερουν :P) και απλα ξαναπερναω το λειτουργικο στο PS3.

Τοσο απλα?

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...Για να καταλάβω με αυτό το link σπάμε το ps3 χωρίς να πληρώσουμε τίποτα???Το έχει δοκιμάσει κανένας??? Έγω έχω firmware 3.50
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ περιμένω μία κατατοπιστική απάντηση-Οδηγό τι πρέπει να κάνουμε και τι χρειάζεται. :rolleyes:

Όποιος γνωρίζει θα ήταν ευπρόσδεκτη η βοήθειά του..!

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Βασικά, το CFW που δόθηκε πιο πάνω, πρακτικά στον απλό χρήστη δεν έχει να προσφέρει τίποτα ακόμη. Από μέρα σε μέρα ίσως να έχουμε εξελήξεις.

 

Από εκεί και πέρα, αν έχετε μέχρι την 3.41 μπορείτε με ένα ειδικό stickάκι να κάνετε jailbreak την κονσόλα σας. Υπάρχουν πολλές επιλογές όπως τα PSjailbreak, PS3Key, PS3 Yes!, PS3break, PS3Go, E3 card reader κ.α. (εγώ έχω το τελευταίο :p)

 

Εάν είστε στην 3.50 θα πρέπει να κάνετε downgrade στην 3.41 πρώτα και στην συνέχεια jailbreak. To downgrade γίνεται πάλι με ένα από τα παραπάνω stickάκια αρκεί φυσικά να το υποστηρίζει (συνήθως το αναφέρουν στα site όπου τα πουλάνε).

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχω επίτηδες μείνει στο FW 3.41 ώστε να μπορώ να κάνω το JB.

Θα περιμένω να δω λίγες μέρες ακόμη αν θα είναι και το ειδικό USB Stick άχρηστο και αν χρειάζεται ένα απλό USB Flash Disk, αλλιώς θα πάρω κι εγώ ένα..

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.. 31 Δεκεμβρίου πήρα το PS3 με τα 320 και εχει κολλήσει και τις 3 φορές που έχω παίξει.. μήπως πρεπει να το επιστρεψω εγκαίρως???

:tease:

 

ο παπάς ο παχύς ο παπαπαπαπαχύς, έφαγε παχιά φακή! γιατί παπά παχύ έφαγες παχιά φακή???!!! :O

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS

εκεί που έπαιζα, ξαφνικά άρχισε να κολλάει και μου πάγωσε

Απο τότε, βάζω το παιχνίδι μέσα, ανάβει κανονικά μπλέ λαμπάκι αλλά δεν κάνει τίποτα. Σαν να μην διαβάζει τίποτα.

 

Τι σκούπες δοκίμασα, τι το άνοιξα και σκούπισα το φακό προσεκτικά με πατονέτα και φυσιολογικό ορό (γιατί η εγγύηση έληξε), αλλά τίποτα... Έχω διαβάσει όλα τα forum, έχω δεί όλα τα βίντεο, καμιά βοήθεια plssssss???????

 

Τι μπορεί να συμβαίνει; Του έχει συμβεί κανενός αυτό; Τα bluray disc cleaners δουλεύουν; μέχρι να πάρω και υγρό για φακούς επαφής να το κάνω σκέφτηκα... αλλά λέτε να έχει καεί εντελώς και ψάχνω τόσες μέρες τσάμπα;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS

εκεί που έπαιζα, ξαφνικά άρχισε να κολλάει και μου πάγωσε

Απο τότε, βάζω το παιχνίδι μέσα, ανάβει κανονικά μπλέ λαμπάκι αλλά δεν κάνει τίποτα. Σαν να μην διαβάζει τίποτα.

 

Τι σκούπες δοκίμασα, τι το άνοιξα και σκούπισα το φακό προσεκτικά με πατονέτα και φυσιολογικό ορό (γιατί η εγγύηση έληξε), αλλά τίποτα... Έχω διαβάσει όλα τα forum, έχω δεί όλα τα βίντεο, καμιά βοήθεια plssssss???????

 

Τι μπορεί να συμβαίνει; Του έχει συμβεί κανενός αυτό; Τα bluray disc cleaners δουλεύουν; μέχρι να πάρω και υγρό για φακούς επαφής να το κάνω σκέφτηκα... αλλά λέτε να έχει καεί εντελώς και ψάχνω τόσες μέρες τσάμπα;:worry:

 

Προφανώς τα έφτυσε το Blu-Ray Driver.

 

Στο παραπάνω θέμα, πλέον μπορεί να σπάσει και η 3.55 με CFW και να τρέξει homebrew εφαρμογές χωρίς... jailbreak! Δεν έχει δοθεί κάποιο αρχείο ή how to ακόμη αλλά μάλλον δεν θα αργήσει αυτή η στιγμή.

 

http://www.youtube.com/watch?v=UkLSXsCKDkg&feature=player_embedded

 

Πέραν αυτού, στο forum της υπογραφής μου, έγραψα έναν πλήρη οδηγό για τα 3.41-3.50.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
βαζω τον σκληρο στο ps3 και παιζει μονο της ταινιες με ενσοματωμενους υποτιτλους,αυτες που ειναι ξεχωριστος φακελος(srt) δεν παιζει υποτιτλους. μπορω να βαλω το vlc μεσα και να της ανοιγω με αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Στις νέες εκδόσεις firmware,αν θυμάμαι καλα απο την 3.0 και νεότερη, δεν μπορείς πλέον να εγκαταστησεις Linux με συνέπεια να μην υπάρχει τρόπος να εγκαταστησεις το vlc. Το καλύτερο που μπορω να σου προτείνω είναι το προγραμματακι avi addxsubs , το οποίο τους ενσωματώνει πολυ γρήγορα και αναγνωρίζονται απο το ps3.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να ρωτησω σχετικα με το με το ps3. Σκοπευω να αγορασω ενα με σκοπο να παιζω κανενα παιχνιδι που και που αλλα και κανενα dvd. Δεν ειμαι κανενας πιτσιρικας κολλημενος με τα video games. Για πειτε μου εσεις που ξερετε..

 

1)Ειναι απαραιτητο να παρω την εκδοση με τα 320gb η τη βγαζω και με 160?Και πως μπορω να χρησιμοποιησω αυτον τον χωρο?

2)Εχει θυρα usb και αν ναι παιζει divx που κατεβαζω απο το net?

3)Τι αλλο μπορω να κανω με το jailbreak εκτος απο το να παιζω free games?

 

Υποθετω πως αν το αγορασω τωρα θα εχει νεο firmwear που δε θα υποστηριζει σπασιμο ε?

Link to comment
Share on other sites

1. Πάρε όποια έκδοση βρεις, το χώρο τον χρησιμοποιείς για να περάσεις μέσα τραγούδια τενίες, σωμένα αρχεία να κατεβάσεις παιχνίδια απο το psn κτλπ ανάλογα λοιπόν το τι θα κάνεις θες και τον αντίστοιχης χωριτηκότητας δίσκο.

2. Ναι

3. Homebrews που είναι εφαρμογές φτιαγμένες απο τρίτος

 

και τώρα η δικιά μου ερώτηση, μπορώ να βάλω όποιο 2,5άρι δίσκο βρω στο ps3? ή πρέπει να έχει συγκεκριμένα χαρακτηρίστηκα?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Υποθετω πως αν το αγορασω τωρα θα εχει νεο firmwear που δε θα υποστηριζει σπασιμο ε?

 

Όχι. Το νεότερο firmware που μπορεί να έχει είναι το 3.50 το οποίο γίνεται είτε downgrade με κάποιο stick είτε update στην 3.55 και μετά πέρασμα στην custom με την οποία παίζεις μια χαρά.

 

και τώρα η δικιά μου ερώτηση, μπορώ να βάλω όποιο 2,5άρι δίσκο βρω στο ps3? ή πρέπει να έχει συγκεκριμένα χαρακτηρίστηκα?

 

Ναι. Το PS3 φοράει σκληρό στις 5.400 rpm αλλά εσύ αν θέλεις μπορείς να βάλεις και με 7.200. Γνώμη μου να μην ανεβάσεις τις στροφές. 'Οσο για τα λοιπά χαρακτηριστικά, δεν έχουν καμία σημασία.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά γνωρίζει κάποιος αν μέσω του PS3 μπορούμε να δούμε μέσω streaming στην τηλεόραση?
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κάποιος αν μέσω του PS3 μπορούμε να δούμε μέσω streaming στην τηλεόραση?

 

Ναι φίλε μου, με το PS3 Media Server.

http://ps3mediaserver.blogspot.com/

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κάποιος αν μέσω του PS3 μπορούμε να δούμε μέσω streaming στην τηλεόραση?

 

Αν το συνδέσεις όμως ασύρματα σε ταινίες υψηλής ανάλυσης θα έχεις lag

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να ρωτισω αν το ps3 εχει υποδοχη για ηχεια 5.1????

 

ναι με το hdmi

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...