Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μακαρι να το ειχα να στο εδινα.λες και το βλεπει οταν παιζεις αν ειναι μαυρο κιτρινο μπλε η ασπρο !!!αλλα περι ορέξεως....:D

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μια ερώτηση και συγγνώμη αν έχει ξανααναφερθεί.

Τι format video υποστηρίζει το PS3 ?? Βασικά θέλω να δω κάτι επεισόδια και πριν τα βάλω στο σκληρό δίσκο για να τα μεταφέρω στο PS3 θέλω να τα κάνω convert στο κατάλληλο format για να τα βλέπει. Επίσης αν τα βάλω σε έναν φορητό σκληρό δίσκο 120GB και τον συνδέσω στα USB του PS3 θα τον δει έτσι ??

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

:lol:

Στο ασπρο δεν φαινεται η σκονη.χαχαχα

 

ακριβως. Ασε που πηγαινει με την pop αισθητικης διακοσμηση που θα κανω οσονουπω

 

 

μακαρι να το ειχα να στο εδινα.λες και το βλεπει οταν παιζεις αν ειναι μαυρο κιτρινο μπλε η ασπρο !!!αλλα περι ορέξεως....

 

τι καλός που εισαι :D:D:D

:X
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση και συγγνώμη αν έχει ξανααναφερθεί.

Τι format video υποστηρίζει το PS3 ?? Βασικά θέλω να δω κάτι επεισόδια και πριν τα βάλω στο σκληρό δίσκο για να τα μεταφέρω στο PS3 θέλω να τα κάνω convert στο κατάλληλο format για να τα βλέπει. Επίσης αν τα βάλω σε έναν φορητό σκληρό δίσκο 120GB και τον συνδέσω στα USB του PS3 θα τον δει έτσι ??

 

* Memory Stick Video Format

* - MPEG-4 SP (AAC LC)

* - H.264/MPEG-4 AVC High Profile (AAC LC)

* - MPEG-2 TS(H.264/MPEG-4 AVC, AAC LC)

* MP4 file format

* - H.264/MPEG-4 AVC High Profile (AAC LC)

* MPEG-1 (MPEG Audio Layer 2)

* MPEG-2 PS (MPEG2 Audio Layer 2, AAC LC, AC3(Dolby Digital), LPCM)

* MPEG-2 TS(MPEG2 Audio Layer 2, AC3(Dolby Digital), AAC LC)

* MPEG-2 TS(H.264/MPEG-4 AVC, AAC LC)

* AVI

* - Motion JPEG (Linear PCM)

* - Motion JPEG (μ-Law)

* AVCHD (.m2ts / .mts)

* DivX

* WMV

* - VC-1(WMA Standard V2)

 

Όσο για τον εξωτερικό δίσκο, ναι θα τον δει ΑΡΚΕΙ να τον έχεις φορμάρει σε fat32!

Επίσης, δεν αναγνωρίζει εξωτερικούς υπότιτλους. Οπότε πρέπει να τους ενσωματώσεις.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

3D FIRMWARE UPDATE COMING.... (3 Updates total)

περιμένουμε την δεύτερη αναβάθμιση.

Η πρώτη ήταν για τα 3D Games, η δεύτερη για τις ταινίες και η τρίτη για τις φωτογραφίες.

 

Earlier this year, Sony revealed that it would be providing 3D firmware updates for the PlayStation 3. The updates were announced to occur in two phases. The first phase that they announced was the 3D game firmware update. This update occurred at the end of April. The second announced phase was the firmware update to enable 3D Blu-Ray playback. It is scheduled to occur in September.

 

However, according to The Sixth Axis, "In addition to the narrowed release window, Pocket-Lint are reporting that there will be a third 3D related firmware update for the PlayStation 3, which will bring 3D photos to the platform. " This is very interesting news, and offers us a glimpse as to just how serious Sony is about their commitment to 3D. They have also recently announced updates for their Digital Cameras that will allow them to take 3D photos.

 

Sony announced at E3 that they intend to push 3D Blu-Ray as hard as they pushed the original Blu-Ray format. If they have their say, 3D will become the next major popular video format. The biggest hurdle that Sony and other consumer electronics companies must overcome is the perception by a majority of the public that the 3D glasses that must be worn to enjoy the format are nothing but a pain. The 3D gaming firmware update is the first step in that process. So, will Sony's 3D push succeed? Only time will tell.

 

Όσο για τον εξωτερικό δίσκο, ναι θα τον δει ΑΡΚΕΙ να τον έχεις φορμάρει σε fat32!

Επίσης, δεν αναγνωρίζει εξωτερικούς υπότιτλους. Οπότε πρέπει να τους ενσωματώσεις.

 

αχχχ.. τύφλα νάχει το PS3 MEDIA SERVER

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

αχχχ.. τύφλα νάχει το PS3 MEDIA SERVER

 

Αρκεί να παίζει το video και να μη κολλάει (όπως συμβαίνει τις περισσότερες φορές στα .mkv :p)

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αρκεί να παίζει το video και να μη κολλάει (όπως συμβαίνει τις περισσότερες φορές στα .mkv :p)

 

σε ενσύρματη σύνδεση ποτέ δεν μου έκανε πρόβλημα.

και ασύρματα σε αρχεία 720p τηλ.σειρών μια χαρά...

μόνο σε ταινίες 720p μου κάνει κάπου κάπου πρόβλημα (ασύρματα πάντα)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου ένα σύνδεσμο (link) που να μπορώ να κατεβάσω το firmware 3.15 ή και πιο παλιό; Έψαξα στο Google αλλά δεν βρήκα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου ένα σύνδεσμο (link) που να μπορώ να κατεβάσω το firmware 3.15 ή και πιο παλιό; Έψαξα στο Google αλλά δεν βρήκα.

 

Εδώ είναι το 3.15.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Θαυμάσια. Το Slim είναι πολύ πιο βολικό!Αυτό που δεν καταλαβαίνω, είναι πως γίνεται το fat που είναι τόσο προβληματικό, να πωλείται ακριβότερα;:confused:

 

Η Sony όταν ξεκίνησε να παράγει το Play3 είχε ζημία για 250 $ για κάθε Play3 με 60 Gb HDD ... Ελαφρώς λιγότερη ζημία για τους 40άριδες ...

Με την πάροδο της τεχνολογίας, και με άλλες τεχνικές, κατάφερε να βελτιώσει σημαντικά την τιμολογιακή της πολιτική και να αποκτήσει περισσότερο ανταγωνιστικές τιμές ... Για παράδειγμα, προκειμένου να μειώνει δραστικά το κόστος αφαιρώντας κομμάτια από το τελικό προϊόν, το Drive των οπτικών δίσκων δεν ήταν πλέον σύνθετο, δεν αποτελούταν δηλαδή από δύο μάτια όπως στα παλαιότερα μοντέλα, ένα μάτι με μπλε ακτίνα για Blue Ray και ένα με κόκκινη για CD/DVD και για αυτό πλέο το Slim μοντέλο σήμερα έχει μικρότερο σχήμα .. Αφαιρέθηκαν ολόκληρα υποσυστήματα και άλλαξε τελείως η δομή, πράγμα που εν τέλει συνείσφερε στην καλύτερη θερμική συμπεριφορά, όχι ότι το παλαιότερο Play3 είχε θερμικά προβλήματα, μην τρελαθούμε ...

 

Προσωπικά θεωρώ το Slim μυγόφτυμα, μπροστά στα πανέμορφα παλιά μοντέλα ...

 

 

http://cdn.slashgear.com/wp-content/uploads/2010/07/sony_ps3_320GB_white.jpg

 

Πρόσεξε κανείς το "3D" logo κάτω δεξιά στα νέα μοντέλλα?

 

Ε ναι .. Αφού το χει πλέον, να μην το διαφημίζει ??? ;)

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

(Αυτό το πρόβλημα σας το είχα ξαναπεί και παλιότερα αλλά τώρα...)

Εδώ και κάτι μήνες το PS 3 μου είχε ένα πρόβλημα, πάγωνε μετά από λίγη ώρα παιχνιδιού. Αυτή την εβδομάδα όμως αυτό το πάγωμα (freeze) το παθαίνει συνεχώς και κατά συνέπεια δεν μπορώ να κάνω τίποτα! :(:cry:

(Με το πάγωμα εννοώ ότι κολλάει η εικόνα και μερικές φορές όλο το σύστημα.)

Έχω κάνει format, restore to defaut settings, εγκατάσταση του λειτουργικού (δεν έχει κάποια σχέση το 3.15 που ζήτησα με αυτό) και άλλα τέτοια αλλά τίποτα δεν γίνεται. :cry:

 

Υπάρχει λύση ή έχει απεβίωσε;

 

Ένα παράδειγμα και ενός άλλου άτυχου χρήστη.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

(Αυτό το πρόβλημα σας το είχα ξαναπεί και παλιότερα αλλά τώρα...)

Εδώ και κάτι μήνες το PS 3 μου είχε ένα πρόβλημα, πάγωνε μετά από λίγη ώρα παιχνιδιού. Αυτή την εβδομάδα όμως αυτό το πάγωμα (freeze) το παθαίνει συνεχώς και κατά συνέπεια δεν μπορώ να κάνω τίποτα! :(:cry:

(Με το πάγωμα εννοώ ότι κολλάει η εικόνα και μερικές φορές όλο το σύστημα.)

Έχω κάνει format, restore to defaut settings, εγκατάσταση του λειτουργικού (δεν έχει κάποια σχέση το 3.15 που ζήτησα με αυτό) και άλλα τέτοια αλλά τίποτα δεν γίνεται. :cry:

 

Υπάρχει λύση ή έχει απεβίωσε;

 

Ένα παράδειγμα και ενός άλλου άτυχου χρήστη.

 

Σου το κάνει σε όλα τα games;

Είχα αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα επίσης στο mw2. Αυτό που έκανα ήταν να διαγράψω το Game Data του παιχνιδιού και να ξανακάνω install.

Πες μου και ποια έκδοση έχεις.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σου το κάνει σε όλα τα games;

Είχα αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα επίσης στο mw2. Αυτό που έκανα ήταν να διαγράψω το Game Data του παιχνιδιού και να ξανακάνω install.

Πες μου και ποια έκδοση έχεις.

 

Και σε παιχνίδι να μην είμαι μου το κάνει. Παντού τώρα πια. Μετά το τελευταίο restore ούτε το initial setup δεν μπορώ να ολοκληρώσω!:X

Έκδοση τώρα δεν ξέρω ποια είναι.:O Πέρσι το καλοκαίρι το πήρα, 40 GB (φυσικά δεν είναι το slim). Με το GTA 4 δώρο.

---------

Ούτε ένα χρόνο δεν έχει κλείσει! :X Αύγουστο το πήρα.

Edited by isidorosr20595
Link to comment
Share on other sites

Και σε παιχνίδι να μην είμαι μου το κάνει. Παντού τώρα πια. Μετά το τελευταίο restore ούτε το initial setup δεν μπορώ να ολοκληρώσω!:X

Έκδοση τώρα δεν ξέρω ποια είναι.:O Πέρσι το καλοκαίρι το πήρα, 40 GB (φυσικά δεν είναι το slim). Με το GTA 4 δώρο.

---------

Ούτε ένα χρόνο δεν έχει κλείσει! :X Αύγουστο το πήρα.

 

Εφόσον έχει 40GB είναι η έκδοση των 40GB :p

 

Δεν έχει κλείσει χρόνο; Είσαι εντός εγγύησης δηλαδή. Μη το συζητάς καν. Επικοινώνησε με την Sony Hellas.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχει 40GB είναι η έκδοση των 40GB :p

 

Δεν έχει κλείσει χρόνο; Είσαι εντός εγγύησης δηλαδή. Μη το συζητάς καν. Επικοινώνησε με την Sony Hellas.

 

Σίγουρα είναι καλυμμένο από την εγγύηση; Φοβάμαι μήπως μου ζητήσουν κάνα 70άρι...

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση ισχύει για 1 χρόνο (ορισμένοι φωνάζουν για 2, άλλο θέμα αυτό). Δεν νομίζω να σου ζητήσει λεφτά το επίσημο service.

Δεν χάνεις τίποτα με το να κάνεις ένα τηλέφωνο. Ίσως να μάθεις και καμιά πληροφορία από εκεί.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση ισχύει για 1 χρόνο (ορισμένοι φωνάζουν για 2, άλλο θέμα αυτό). Δεν νομίζω να σου ζητήσει λεφτά το επίσημο service.

Δεν χάνεις τίποτα με το να κάνεις ένα τηλέφωνο. Ίσως να μάθεις και καμιά πληροφορία από εκεί.

 

Μόλις τώρα έστειλα email στην Sony Ελλάς.

Υπάρχει ένα μικρό (δεν θα το έλεγα...) πρόβλημα όμως. Το αυτοκολλιτάκι στο κάτω μέρος της κονσόλας έχει ξεκολλήσει λίγο στις άκρες του!:X Επάνω σε αυτό λέω πως αν φθαρεί ή αφαιρεθεί χάνετε η εγγύηση!!!:X Ωστόσο εγώ δεν το έχω αφαιρέσει καθόλου. Λέτε να μου πουν να πληρώσω;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα έστειλα email στην Sony Ελλάς.

Υπάρχει ένα μικρό (δεν θα το έλεγα...) πρόβλημα όμως. Το αυτοκολλιτάκι στο κάτω μέρος της κονσόλας έχει ξεκολλήσει λίγο στις άκρες του!:X Επάνω σε αυτό λέω πως αν φθαρεί ή αφαιρεθεί χάνετε η εγγύηση!!!:X Ωστόσο εγώ δεν το έχω αφαιρέσει καθόλου. Λέτε να μου πουν να πληρώσω;

Εαν έχει ξεκολλήσει με τέτοιο τρόπο που να δείχνει ότι μπορεί να έχει ανοιχθεί τότε δε θα στο καλύψει η εγγύηση. Συνήθως αυτά τα αυτοκόλλητα καλύπτουν μία τρύπα βίδας ή τα δύο καπάκια της συσκευής. Αν το αυτοκόλλητο τώρα έχει απλά ξεθωριάσει ή αλλοιωθεί λόγω χρόνου τότε δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

μπας και τα έπαιξε ο σκληρός δισκος?

 

Πως το καταλαβαίνω και τι μπορεί να έχει πάθει;

 

Βασικά δεν είμαι από αυτούς που το λιώνουν. 4 παιχνίδια έχω και λίγο PS Home παίζω...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γεια σας, ξερει κανεις τιποτα για κατι προπληρωμενες καρτες που τις χρησιμοποιεις για αγορες μεσω του ιντερνετ, δεν εννοω τις χρεωστικες καρτες των τραπεζων κατι αλλες που μπορεις να τις αγοραζεις και απο περιπτερο ή τουλαχιστον κατι τετοιο ειχα ακουσει. Θελω να αφορασω και το καινουριο game pack του modern warfare 2 απο το playstation store και χρειαζομαι μια τετοια καρτα
Link to comment
Share on other sites

γεια σας, ξερει κανεις τιποτα για κατι προπληρωμενες καρτες που τις χρησιμοποιεις για αγορες μεσω του ιντερνετ, δεν εννοω τις χρεωστικες καρτες των τραπεζων κατι αλλες που μπορεις να τις αγοραζεις και απο περιπτερο ή τουλαχιστον κατι τετοιο ειχα ακουσει. Θελω να αφορασω και το καινουριο game pack του modern warfare 2 απο το playstation store και χρειαζομαι μια τετοια καρτα

 

Σε περίπτερο λίγο δύσκολα να τις βρεις. Σε Πλαίσιο, Γερμανό, Multirama, Seven spot, video club's, gaming site's κλπ όμως θα βρεις σίγουρα.

 

Οι κάρτες είναι αυτές:

 

http://www.plaisio.gr/ProductImages/250x250/1347632.JPGhttp://www.plaisio.gr/ProductImages/250x250/1347640.JPG

 

Μπορείς να αγοράσεις μόνο από το PSN. Αυτό σημαίνει πως και κάποιο game να αγοράσεις, δεν θα σου έρθει σε Blu-Ray αλλά θα το κατεβάσεις στον σκληρό του PS3.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...