Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήρθε και το αναμενόμενο firmware (3.40) με το αναμενόμενο PSN plus...

 

 

...σε γενικές γραμμές περιλαμβάνει:

 

  • Playstation plus: το νέο, επι πληρωμή PSN με πρόσβαση σε extra υπηρεσίες. Προσοχή, το υπάρχον δίκτυο παραμένει ως έχει και η εγγραφή ειναι προαιρετική!
  • Νέα photo gallery όπου πλεον μπορείς να μοιραστείς με τους φίλους σου τις φωτογραφίες.
  • Video editor & upload: για επεξεργασία και ανέβασμα σε youtube κτλ.
  • Δυνατότητα star rating στο PSN store.
  • Default power saving στις 2 ώρες για πιο green καταστάσεις.

 

avclub.gr

 

http://farm5.static.flickr.com/4075/4743055003_71d9b7f06a.jpg

 

http://farm5.static.flickr.com/4138/4743693454_2bd13e6903.jpg

Edited by akis_k
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μπορείς να δώσεις direct download link ?

θα ήθελα να το κατεβάσω από τη δουλειά αλλά δεν βρίσκω το λινκ

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να δώσεις direct download link ?

θα ήθελα να το κατεβάσω από τη δουλειά αλλά δεν βρίσκω το λινκ

 

Αν και άργησα λιγάκι, για όποιον άλλο ενδιαφέρεται:

http://uk.playstation.com/ps3/support/system-software/detail/item289072/Update-features-%28ver-3-40%29/

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μας τα έχουν κομμένα από την δουλειά.

Θα χρειαστώ το direct link του .pup file αν σου είναι εύκολο

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Οι κυρίως ελαττωματικές κονσόλες ήταν οι fat εκδόσεις. 40, 60 και 80 GB έβγαζαν προβλήματα για τα οποία ο κύριος παράγοντας ήταν η υπερθέρμανση.

Τα slim's είναι τα πλέον αξιόπιστα! (είχα 60GB fat και τώρα είμαι με ένα slim και έχω βρει την υγειά μου!!!)

 

Θαυμάσια. Το Slim είναι πολύ πιο βολικό!Αυτό που δεν καταλαβαίνω, είναι πως γίνεται το fat που είναι τόσο προβληματικό, να πωλείται ακριβότερα;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Θαυμάσια. Το Slim είναι πολύ πιο βολικό!Αυτό που δεν καταλαβαίνω, είναι πως γίνεται το fat που είναι τόσο προβληματικό, να πωλείται ακριβότερα;:confused:

 

το fat δέχεται linux... !! slim & linux = impossible

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι ειναι αυτος ο λογος που πωλειται ακριβοτερα. καταρχην υπαρχουν μαγαζια ακομα που το πουλανε ?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι ειναι αυτος ο λογος που πωλειται ακριβοτερα. καταρχην υπαρχουν μαγαζια ακομα που το πουλανε ?

 

Κι ομως αυτος ειναι. Στα linux μπορεις να hackareis την κονσολα, οχι οτι καταφερνεις και τπτ αλλα ισως κάποια μερα να γινει κατι. Φυσικα και το fatb να παρεις αν το κανεις update, bb linux!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Αφού η SONY αφαίρεσε την δυνατότητα του OtherOS. Και στα slim και στα fat.

 

Τα "παχύσαρκα" PS3 60 πωλούνται τόσο ακριβά επειδή παίζουν και παιχνίδια του PS2 (και του PS1?)

 

Κανένας ουδέποτε είπε ότι τα "παχύσαρκα" είναι/ήταν προβληματικά. Απλά μεμονομένες περιπτώσεις προβλημάτων που όλοι ξέρουμε ότι μπορούν να συμβούν. Εγώ έχω το 60ρι με συνατότητα αναπαραγωγής PS2 και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

 

Also see this: http://nexus404.com/Blog/2010/06/30/sony-no-ps3-price-drop-soon-with-ps3-finally-making-money-for-sony-dont-expect-a-price-cut-on-console-soon/

Link to comment
Share on other sites

εξωτερικους υποτιτλους οχι .Μονο μεσω PS3 Media server mkv και avi με srt
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Αφού η SONY αφαίρεσε την δυνατότητα του OtherOS. Και στα slim και στα fat.

 

Τα "παχύσαρκα" PS3 60 πωλούνται τόσο ακριβά επειδή παίζουν και παιχνίδια του PS2 (και του PS1?)

 

Κανένας ουδέποτε είπε ότι τα "παχύσαρκα" είναι/ήταν προβληματικά. Απλά μεμονομένες περιπτώσεις προβλημάτων που όλοι ξέρουμε ότι μπορούν να συμβούν. Εγώ έχω το 60ρι με συνατότητα αναπαραγωγής PS2 και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

 

Also see this: http://nexus404.com/Blog/2010/06/30/sony-no-ps3-price-drop-soon-with-ps3-finally-making-money-for-sony-dont-expect-a-price-cut-on-console-soon/

 

Ναι και αυτο ειναι ενας λογος! Φυσικα αν ειχα fat δεν θα το εκανα update και θα δουλευα linux. Αλλα με τιμημα το online gaming..

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Linux εχεις και στον υπολογιστή.Τι να το κανω στο PS,παιχνιδομηχανη αγοραζεις φιλε οχι υπολογιστή.Προσωπικα δεν με ενδιεφερε καθολου.Οταν δινεις 50-60 ευρω για ενα παιχνιδι δεν μπορεις να περιοριστεις μονο σε ενα off line campaign Πχ. με το online κανεις κάποια απόσβεση παίζοντας περισσότερο καιρό κάποιο παιχνιδι.Καλα ειναι και μερικοί που προσδοκούν το "σπασιμο" της κονσόλας και απο τότε εχουν κανει μπιμπελό την κονσόλα με ένα σεμεδακι απο πάνω..Τι να πω αν καποιος εχει οικονομική δυνατοτητα ας παρει και μια δευτρη κονσολα κι ας κρατησει την παλια με το "Other OS"
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Linux εχεις και στον υπολογιστή.Τι να το κανω στο PS,παιχνιδομηχανη αγοραζεις φιλε οχι υπολογιστή.Προσωπικα δεν με ενδιεφερε καθολου.Οταν δινεις 50-60 ευρω για ενα παιχνιδι δεν μπορεις να περιοριστεις μονο σε ενα off line campaign Πχ. με το online κανεις κάποια απόσβεση παίζοντας περισσότερο καιρό κάποιο παιχνιδι.Καλα ειναι και μερικοί που προσδοκούν το "σπασιμο" της κονσόλας και απο τότε εχουν κανει μπιμπελό την κονσόλα με ένα σεμεδακι απο πάνω..Τι να πω αν καποιος εχει οικονομική δυνατοτητα ας παρει και μια δευτρη κονσολα κι ας κρατησει την παλια με το "Other OS"

 

Για πολλούς είναι σοβαρός λόγος τα linux. είναι ενα easy to carry pc. Μπορείς να παίξεις mkv με srt, office και πολλά άλλα... Ο καθένας έχει τις δικές του ανάγκες. Και το ps3 δεν το αγοράζεις μόνο για παιχνιδομηχανή ;) είναι και media center. Εγώ έχω slim και δεν νοιάζομαι να "σπάσω" την κονσόλα μου, ετσι κι αλλιώς ότι game δεν έχω στο ps3 το έχω στο pc...

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

σαν κατοχος του φατ, υπομονετικος για 1μιση μηνα χωρις online gaming , δεν αντεξα και εκανα update εδω και καιρο... προσωπικα δεν με ενδιαφερει το C-F για κανενα λογο...τα games ειναι πλεον φθηνα ( 1μηνα μετα την κυκλοφορια τους στην ελλαδα- φθηνα γενικοτερα απο e-shops του εξωτερικου) και δε θα θελα να χαθει εστω και αυτη η μικρη γοητεια του gaming που μας δινει. Που ειναι εκεινα τα χρονια που αγοραζαμε κασετες gameboy-mega drive-super nintendo κ.λ.π...? Γι αυτο το λογο και μονο το προτιμω ετσι...οχι ομως οτι αν βγει δεν θα το περασω......απλως θα συνεχισω να υποστηριζω τις εταιριες αυτες που μου δινουν καποιες ωρες-μερες χαρας και συγκινησης στον καναπε μου :D
Link to comment
Share on other sites

εξωτερικους υποτιτλους οχι .Μονο μεσω PS3 Media server mkv και avi με srt

Δηλαδή παίζει mkv χωρις υπότιτλους και avi με υπότιτλους με το media server. Αυτο το media server τι είναι?

Link to comment
Share on other sites

Mkv δεν παιζει καθολου μονο avi με ενσωματωμενους αν τα βαλεις στο σκληρο της κονσολας .Το PS3 Media server ειναι ενα πρόγραμμα που επικοινωνεί κονσόλα και υπολογιστής και μπορείς να βλέπεις,μεταφερεις, παιζεις τα διαφορα αρχεια του υπολογιστη σου μεσα απο την κονσολα.Ουσιαστικα ολη την δουλεια την κανει το pc .Ετσι μπορεις να αναπαραγεις mkv και avi ακόμα και με υποτίτλους
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.Το GTA Episodes from Liberty City τί ακριβώς είναι?

Σαν ξεχωριστά επεισόδια τα αναφέρει αλλά δεν κατάλαβα.Είναι δύο παιχνίδια?

Είναι μεγάλα όπως το GTA IV ή μικρές ιστορίες?Το δοκίμασε κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.Το GTA Episodes from Liberty City τί ακριβώς είναι?

Σαν ξεχωριστά επεισόδια τα αναφέρει αλλά δεν κατάλαβα.Είναι δύο παιχνίδια?

Είναι μεγάλα όπως το GTA IV ή μικρές ιστορίες?Το δοκίμασε κανείς?

 

Το έχω στον υπολογιστή, είναι κάτι σαν επεισόδια, δυο διαφορετικές ιστορίες. Πρέπει να είναι μεγάλο το game αν και δεν έχω προχωρήσει πολύ... Σαν το 4 απλα πιο εφετζιδικο!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

http://cdn.slashgear.com/wp-content/uploads/2010/07/sony_ps3_320GB_white.jpg

 

Πρόσεξε κανείς το "3D" logo κάτω δεξιά στα νέα μοντέλλα?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.Το GTA Episodes from Liberty City τί ακριβώς είναι?

Σαν ξεχωριστά επεισόδια τα αναφέρει αλλά δεν κατάλαβα.Είναι δύο παιχνίδια?

Είναι μεγάλα όπως το GTA IV ή μικρές ιστορίες?Το δοκίμασε κανείς?

 

Είναι ξεχωριστά παιχνίδια που λαμβάνουν χώρα στην ίδια Liberty City του GTA4 και έχουν καμιά 20αριά αποστολές το καθένα. Κάποιοι χαρακτήρες από το GTA4 εμφανίζονται και στα επεισόδια αυτά ενώ σε κάποιες αποστολές διασταυρώνονται οι ιστορίες.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...