Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν υπάρχουν σε περίπτερα - δεν είναι τηλεκάρτες.

Υπάρχουν στα μαγαζιά που πουλάνε παιχνίδια.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το εχεις καθαρισει ποτε? στο 40αρι εχει μια πατεντα που ο ανεμιστηρας γυριζει σε παρα πολλες στροφες και καθαριζει το εσωτερικο. Μπορω να σου πω τον τροπο αλλα εαν συμβει το οτιδηποτε , που δεν θα συμβει ( προληπτικα το λεω , το εχω κανει 3 φορες στο 40ρι μου) δεν φερω καμια ευθυνη. Αλλα δες και με καποιον αλλο σκληρο. Το οτι δεν παιζεις πολυ δεν λεει κατι. 2,5" sata παιρνει.
Link to comment
Share on other sites

το εχεις καθαρισει ποτε? στο 40αρι εχει μια πατεντα που ο ανεμιστηρας γυριζει σε παρα πολλες στροφες και καθαριζει το εσωτερικο. Μπορω να σου πω τον τροπο αλλα εαν συμβει το οτιδηποτε , που δεν θα συμβει ( προληπτικα το λεω , το εχω κανει 3 φορες στο 40ρι μου) δεν φερω καμια ευθυνη. Αλλα δες και με καποιον αλλο σκληρο. Το οτι δεν παιζεις πολυ δεν λεει κατι. 2,5" sata παιρνει.

Σε εμένα αναφέρεσαι;

 

Όχι δεν το έχω καθαρίσει. Αν μπορείς/θες πες μου το τρόπο.

Νέο σκληρό από που μπορώ να πάρω;

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι?το ps3 εχει προβλημα στο upscaling οπως το ps2 σε full hd tv?

 

όχι βέβαια... blueray συσκευή είναι αυτό έλειπε... δουλεία της το HD!!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω ενα θεμα με το ps2 γι αυτο ρωταω.το εχω συνδεδεμενο με composite καλωδιο αλλα αφηνει κενο στην οθονη στα δεξια 1-2 εκατοστα.αν παω σε ps3 θα λυθει αυτο η τσαμπα εξοδα?
Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω ενα θεμα με το ps2 γι αυτο ρωταω.το εχω συνδεδεμενο με composite καλωδιο αλλα αφηνει κενο στην οθονη στα δεξια 1-2 εκατοστα.αν παω σε ps3 θα λυθει αυτο η τσαμπα εξοδα?

 

το ps3 μονο τζαμπα εξοδα δεν ειναι... 3d,blueray.. internet/gaming... εγώ σε 47" με hdmi+composite μια χαρά full screen είναι. ουτε χιλιοστό δεν περισεύει...

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με μία LG M2362D 23" το έχω συνδεδεμένο και είναι απόλαυση..! :) Οπότε άφοβα!
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Ένας σκληρός δίσκος 40 GB για το PS 3 πόσο κάνει;

 

Ποιος ο λογος να βαλεις 40αρι δισκο; Δε ξερω αν υπαρχουν πλεον δισκοι σε αυτη την χωρητικοτητα.Μπορεις ανετα να βαλεις ένα 160 giga

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λογος να βαλεις 40αρι δισκο; Δε ξερω αν υπαρχουν πλεον δισκοι σε αυτη την χωρητικοτητα.Μπορεις ανετα να βαλεις ένα 160 giga

Δεν χρειάζομαι παραπάνω χώρο.

Το eshop έχει κάτι με 40 GB αλλά είναι SSD και είναι πανάκριβοι... Οπότε θα πάρω αυτόν που μου είπες ή παρόμοιο.

 

Κάτι εκτός θέματος. Επειδή δεν έχω κάρτα τραπέζης (ούτε οι γονείς μου) μπορώ να το πληρώσω, να το παραγγείλω από το μαγαζί e-shop και να το πάρω από εκεί όταν μου έρθει;

 

Και κάτι ακόμα. Πειράζει που είναι 5.400 rpm ή θέλει λιγότερο; Αυτός που βάζει η SONY νομίζω είναι 1.500.

Edited by isidorosr20595
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζομαι παραπάνω χώρο.

Το eshop έχει κάτι με 40 GB αλλά είναι SSD και είναι πανάκριβοι... Οπότε θα πάρω αυτόν που μου είπες ή παρόμοιο.

 

Κάτι εκτός θέματος. Επειδή δεν έχω κάρτα τραπέζης (ούτε οι γονείς μου) μπορώ να το πληρώσω, να το παραγγείλω από το μαγαζί e-shop και να το πάρω από εκεί όταν μου έρθει;

 

Και κάτι ακόμα. Πειράζει που είναι 5.400 rpm ή θέλει λιγότερο; Αυτός που βάζει η SONY νομίζω είναι 1.500.

 

Ο σκληρός που έχει το PS3 τρέχει στις 5.400 rpm. Οι δίσκοι με αυτές τις στροφές είναι μια χαρά. Μπορείς βέβαια να βάλεις και με 7.200 αλλά είναι περιττό.

 

Αν τον πάρεις από το e-shop μπορείς να τον πληρώσεις στο κατάστημα από το οποίο θα τον παραλάβεις ή με αντικαταβολή αν επιλέξεις "αποστολή με courier".

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λογος να βαλεις 40αρι δισκο; Δε ξερω αν υπαρχουν πλεον δισκοι σε αυτη την χωρητικοτητα.Μπορεις ανετα να βαλεις ένα 160 giga

 

Ο σκληρός που έχει το PS3 τρέχει στις 5.400 rpm. Οι δίσκοι με αυτές τις στροφές είναι μια χαρά. Μπορείς βέβαια να βάλεις και με 7.200 αλλά είναι περιττό.

 

Αν τον πάρεις από το e-shop μπορείς να τον πληρώσεις στο κατάστημα από το οποίο θα τον παραλάβεις ή με αντικαταβολή αν επιλέξεις "αποστολή με courier".

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας! :)

Ελπίζω να λυθεί το πρόβλημά μου γιατί πιστεύω ότι είναι θέμα του σκληρού...

Edited by isidorosr20595
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις μου.:O Αυτή είναι η τελευταία σε αυτό το θέμα.

 

Μετά από 1 μήνα αποσυνδεδεμένου του PS 3 (απλά για μόστρα το έχω αφήσει), το άνοιξα σήμερα για να δω μπας και έγινε το θαύμα. Μόλις το άνοιξα είδα πως η κατάσταση έχει χειροτερέψει.:X Αυτή τη φορά δεν δείχνει τίποτα! Απλά μια μαύρη οθόνη, τίποτα άλλο.

Αν πάρω τον εσωτερικό δίσκο μήπως ξέρετε αν θα λυθεί αυτό το πρόβλημα ή να μην χαλάσω τίποτα για να πάρω το Slim;

 

Επίσης το καθάρισα λίγο σήμερα...

Link to comment
Share on other sites

Ο σκληρός που έχει το PS3 τρέχει στις 5.400 rpm. Οι δίσκοι με αυτές τις στροφές είναι μια χαρά. Μπορείς βέβαια να βάλεις και με 7.200 αλλά είναι περιττό.

 

Αν τον πάρεις από το e-shop μπορείς να τον πληρώσεις στο κατάστημα από το οποίο θα τον παραλάβεις ή με αντικαταβολή αν επιλέξεις "αποστολή με courier".

 

Έχω διαβάσει σε διάφορα sites ότι οι 7200 όντως έχουν διαφορά στο loading time (π.χ. ένας χρήστης σε forum ανέφερε πως έβλεπε σαφέστατη βελτίωση στα loading times του MGS4).

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις μου.:O Αυτή είναι η τελευταία σε αυτό το θέμα.

 

Μετά από 1 μήνα αποσυνδεδεμένου του PS 3 (απλά για μόστρα το έχω αφήσει), το άνοιξα σήμερα για να δω μπας και έγινε το θαύμα. Μόλις το άνοιξα είδα πως η κατάσταση έχει χειροτερέψει.:X Αυτή τη φορά δεν δείχνει τίποτα! Απλά μια μαύρη οθόνη, τίποτα άλλο.

Αν πάρω τον εσωτερικό δίσκο μήπως ξέρετε αν θα λυθεί αυτό το πρόβλημα ή να μην χαλάσω τίποτα για να πάρω το Slim;

 

Επίσης το καθάρισα λίγο σήμερα...

 

Όταν πας να το ανοίξεις κράτα πατημένο το on/off της κονσόλας (touch) για 5-6 δευτερόλεπτα. Έτσι θα κάνεις επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις και θα δεις εικόνα. Αν δεν δεις παράτα το.

 

Έχω διαβάσει σε διάφορα sites ότι οι 7200 όντως έχουν διαφορά στο loading time (π.χ. ένας χρήστης σε forum ανέφερε πως έβλεπε σαφέστατη βελτίωση στα loading times του MGS4).

 

Ναι, για κάποια κλάσματα του δευτερολέπτου (σε μικρά loadings) ή για 1-2-3 δεύτερα σε περιπτώσεις install κλπ.

Επίσης, αυξάνει (σε ορισμένες περιπτώσεις επικίνδυνα) τις θερμοκρασίες στο εσωτερικό της κονσόλας.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όταν πας να το ανοίξεις κράτα πατημένο το on/off της κονσόλας (touch) για 5-6 δευτερόλεπτα. Έτσι θα κάνεις επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις και θα δεις εικόνα. Αν δεν δεις παράτα το.

 

Τα έχω κάνει όλα από εκείνο το μενού, και όχι μόνο μια φορά. :O

Οπότε να το παρατήσω και να πάω σε Slim; Ο νέος σκληρός δεν θα κάνει τίποτα ε;

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι στο δισκο ??? γιατι αν δεν βλεπεις τιποτα αλλα ακους τον ηχο , εχει θεμα με το καλωδιο HDMI

οποτε ψαξτο ....

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι στο δισκο ??? γιατι αν δεν βλεπεις τιποτα αλλα ακους τον ηχο , εχει θεμα με το καλωδιο HDMI

οποτε ψαξτο ....

 

Δεν χρησιμοποιώ HDMI καλώδιο (μόνο και μόνο γιατί δεν υποστηρίζει η τηλεόρασή μου!:p). RGB/AV καλώδιο έχω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το πήρα και γω χθες, εβαλα λοιπόν μια ταινια που κατεβασα και στο λεπτο επάνω μου κοψε την αναπαραγωγή γραφοντας κατι τρελά του τύπου πως η ταινια είναι πειρατική και προστατεύετε απο τη cine....κάτι????? Γνωρίζει κανείς τίποτα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, απίστευτο. Χθες του έκανα ένα ακόμα Restore και έφτιαξε!!!:):) Τόσα του είχα κάνει και δεν γινόταν τίποτα.. Τώρα παίζει κανονικότατα, καλύτερα και από πριν! :D Έχω μια ερώτηση όμως. Είχα αποθηκεύσει τα αποθηκευμένα παιχνίδια σε ένα flashάκι. Τώρα που έφτιαξε, πως γίνεται να τα αποθηκεύσω ξανά στη μνήμη του PS 3, για να μην τα παίζω ξανά από την αρχή;

 

Δεν είχα κάνει backup από τις ρυθμίσεις της κονσόλας γιατί έκανε αντίγραφο και κάτι άλλα αλλά έγω δεν είχα την απαιτούμενη μνήμη στο flash και έτσι αποθήκευσα τα παιχνίδια χειροκίνητα (από το Saved Data Utility (PS3tm)...

Link to comment
Share on other sites

3D FIRMWARE UPDATE COMING.... (3 Updates total)

περιμένουμε την δεύτερη αναβάθμιση.

Η πρώτη ήταν για τα 3D Games, η δεύτερη για τις ταινίες και η τρίτη για τις φωτογραφίες.

 

Earlier this year, Sony revealed that it would be providing 3D firmware updates for the PlayStation 3. The updates were announced to occur in two phases. The first phase that they announced was the 3D game firmware update. This update occurred at the end of April. The second announced phase was the firmware update to enable 3D Blu-Ray playback. It is scheduled to occur in September.

 

However, according to The Sixth Axis, "In addition to the narrowed release window, Pocket-Lint are reporting that there will be a third 3D related firmware update for the PlayStation 3, which will bring 3D photos to the platform. " This is very interesting news, and offers us a glimpse as to just how serious Sony is about their commitment to 3D. They have also recently announced updates for their Digital Cameras that will allow them to take 3D photos.

 

Sony announced at E3 that they intend to push 3D Blu-Ray as hard as they pushed the original Blu-Ray format. If they have their say, 3D will become the next major popular video format. The biggest hurdle that Sony and other consumer electronics companies must overcome is the perception by a majority of the public that the 3D glasses that must be worn to enjoy the format are nothing but a pain. The 3D gaming firmware update is the first step in that process. So, will Sony's 3D push succeed? Only time will tell.

 

 

 

αχχχ.. τύφλα νάχει το PS3 MEDIA SERVER

 

Δηλαδη εγω με την σονυ χ2000 θα μπορω να παιζω παιχνιδια 3D;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εγω με την σονυ χ2000 θα μπορω να παιζω παιχνιδια 3D;

 

Δεν βλέπω να υποστηρίζει 3D η τηλεόραση αυτή (εκτός και αν δεν είδα καλά) οπότε όχι, δεν θα βλέπεις 3D.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το ban στη κονσολα ειναι προσωρινο?εχει ακουσει κανεις για το ps3 jailbreak?φανταζομαι πως ναι..
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...