Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ban στη κονσολα ειναι προσωρινο?εχει ακουσει κανεις για το ps3 jailbreak?φανταζομαι πως ναι..

 

Ban για ποιόν λόγο; Τα ban's συνήθως είναι μόνιμα, πόσο μάλλον αν ο λόγος του είναι η πειρατεία.

 

Φυσικά και έχουμε ακούσει για το jailbreak όπως και για τους κλώνους του. Η Sony Αυστραλίας (όπου και κυκλοφόρησε το PS3 Jailbreak) κινήθηκε νομικά και απαγορεύεσαι την κυκλοφορία του. Έχουν βγει κάποιος πληροφορίες για το πως μπορεί να φτιάξει κάποιος ένα ανάλογο USB dongle key αλλά χρειάζεται 1ον γνώσεις ηλεκτρονικών και 2ον κάποια δυσεύρετα για Ελλάδα μπιχλιμπίδια.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ban στη κονσολα ειναι προσωρινο?εχει ακουσει κανεις για το ps3 jailbreak?φανταζομαι πως ναι..

 

Ακουσα για το jailbreak που λες γιαυτο και εχουν πεσει σχεδον ολλα τα παιχνιδια στο Ιντερνετ.Ειναι ενα usb κανει περιπου 100€ και μαυτο μπορεις να παιξεις τα παιχνιδια που κατεβασες(δεν ξερω πως,δεν εχω ps3 αλλα αφου εγεινε jailbreak πιο πιθανο να αγορασω ενα)

Link to comment
Share on other sites

Ακουσα για το jailbreak που λες γιαυτο και εχουν πεσει σχεδον ολλα τα παιχνιδια στο Ιντερνετ.Ειναι ενα usb κανει περιπου 100€ και μαυτο μπορεις να παιξεις τα παιχνιδια που κατεβασες(δεν ξερω πως,δεν εχω ps3 αλλα αφου εγεινε jailbreak πιο πιθανο να αγορασω ενα)

 

5 $ θα λανσαριστεί μια καινούργια παρτίδα λένε .... Λογικό το βρίσκω, έχουμε γεμίσει με κλώνους του ..... PS3 Jailbreak μπορείς να κάνεις και με το n900 της Nokia ...

 

Αν θες να αγοράσεις πάντως κάντο σύντομα, γιατί η Sony ετοιμάζεται λέει να λανσάρει νέες κονσόλες με 320 Gb και διαφοροποιήσεις στην motherboard για να καταπολεμήσει το psj ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

5 $ θα λανσαριστεί μια καινούργια παρτίδα λένε .... Λογικό το βρίσκω, έχουμε γεμίσει με κλώνους του ..... PS3 Jailbreak μπορείς να κάνεις και με το n900 της Nokia ...

 

Αν θες να αγοράσεις πάντως κάντο σύντομα, γιατί η Sony ετοιμάζεται λέει να λανσάρει νέες κονσόλες με 320 Gb και διαφοροποιήσεις στην motherboard για να καταπολεμήσει το psj ...

Ξερεις αν αυτες οι κονσολες εκτος απο σχεδιαστικες αλλαγες θα εχουν αλλαγες πχ και σε RAM??

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

5 $ θα λανσαριστεί μια καινούργια παρτίδα λένε .... Λογικό το βρίσκω, έχουμε γεμίσει με κλώνους του ..... PS3 Jailbreak μπορείς να κάνεις και με το n900 της Nokia ...

 

Αν θες να αγοράσεις πάντως κάντο σύντομα, γιατί η Sony ετοιμάζεται λέει να λανσάρει νέες κονσόλες με 320 Gb και διαφοροποιήσεις στην motherboard για να καταπολεμήσει το psj ...

 

Δεν χρειάζεται νέα μοντέλα για να το καταπολεμήσει. Ήδη μπορεί και το κάνει αυτό είτε νομικά, είτε με το 3.42 που κυκλοφόρησε σήμερα.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις αν αυτες οι κονσολες εκτος απο σχεδιαστικες αλλαγες θα εχουν αλλαγες πχ και σε RAM??

 

 

Όχι, φυσικά, ο μόνος τρόπος για να καταπολεμήσει το PSJ είναι μέσω motherboard revision και αν βελτιωθεί κάτι θα είναι η χωρητικότητα του σκληρού δίσκου ...

 

 

 

Δεν χρειάζεται νέα μοντέλα για να το καταπολεμήσει. Ήδη μπορεί και το κάνει αυτό είτε νομικά, είτε με το 3.42 που κυκλοφόρησε σήμερα.

 

Ναι το είδα στο PSN σήμερα το πρωί .. Άσχετο, ε ???? Η Sony δεν μπορεί να επιβάλλει σε κανέναν αυτή την ενημέρωση, και δεν θα κάτσω να σχολιάσω το "νομικά" ..... "Νομικά" λέει ... Πρώτη σου κονσόλα είναι ????

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για κάτι τέτοιο? http://cgi.ebay.com/PS3-JAILBREAK-DONGLES-psgroove-PS3-hack-/320586985498?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4aa479301a Ξέρουμε αν μπορεί να χακάρει πολλές συσκεύες? Αν είναι να βάλει η καθε παρέα απο 10ευρό και να κανουν jb τις συσκευές τους... Δώστε more info plz! Είναι 100% ότι κανει backup τα blueray games στον σκληρό και στην συνέχεια Load απο εκει κατευθείαν..?
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για κάτι τέτοιο? http://cgi.ebay.com/PS3-JAILBREAK-DONGLES-psgroove-PS3-hack-/320586985498?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4aa479301a Ξέρουμε αν μπορεί να χακάρει πολλές συσκεύες? Αν είναι να βάλει η καθε παρέα απο 10ευρό και να κανουν jb τις συσκευές τους... Δώστε more info plz! Είναι 100% ότι κανει backup τα blueray games στον σκληρό και στην συνέχεια Load απο εκει κατευθείαν..?

 

 

 

Μπορείς να κάνεις όλα τα παιχνίδια σου back up στον εσωτερικό του PS3 αλλά ακόμα καλύτερα (και με μεγαλύτερα loading times :() θα σου πρότεινα σε έναν εξωτερικό σκληρό δίσκο καθώς θα μπορεί να συνδεθεί με PS3 .. Αλλά όχι, για να παίζεις τα back up των παιχνιδιών σου θες σε μία θύρα USB του PS3 σου ένα Module του PSJ .... Μονίμως ...

 

Όσον αφορά το USB, εγώ πρώτη φορά το βλέπω .. Υπάρχουν πολλοί κλώνοι του PSJailBreak αλλά ψάξε τουλάχιστον για τους επιβεβαιωμένα λειτουργικούς ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Για να παιξεις πρεπει να το εχεις συνεχεια κουμπομενο στο PS3 σου.Οποτε ενα ο καθενας ή ενα παρτουζα ολη η παρεα,αλλα καθε φορα ενας θα παιζει.
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εγω το βρηκα σαυτο το site http://psjailbreak.com/index.php .Μαλλοναπενεργοποιει τα updates για να μην σε καταλαβουν
Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα στο PSN σήμερα το πρωί .. Άσχετο, ε ???? Η Sony δεν μπορεί να επιβάλλει σε κανέναν αυτή την ενημέρωση, και δεν θα κάτσω να σχολιάσω το "νομικά" ..... "Νομικά" λέει ... Πρώτη σου κονσόλα είναι ????

 

Φυσικά και όχι. Έχουν περάσει 2 PSX, 3 PS2 και άλλες 2 PS3 κονσόλες από τα χέρια μου με τις πρώτες 5 αρκετά πειραγμένες.

Η Sony Αυστραλίας κατάφερε να επιτύχει μια προσωρινή απαγόρευση του PS3 Jailbreak (προτού βγουν οι πρώτοι κλώνοι). Με την απαγόρευση της πώλησης των κατάλληλων "αξεσουάρ" θα μπορούσε κάλλιστα να αποτρέψει πολλή κόσμο από το να "πειράξει" την κονσόλα του με αυτόν τον τρόπο.

Από την άλλη, καμία εταιρία παραγωγής ηλεκτρονικών ειδών δεν νομίζω να σε υποχρεώνει να κάνεις update. Παρ' όλα αυτά όμως, αν θέλεις να παίξεις online ή να μπεις στο PSN, θα πρέπει να κάνεις update υποχρεωτικά.

 

Φιλικά.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

...Με την απαγόρευση της πώλησης των κατάλληλων "αξεσουάρ" θα μπορούσε κάλλιστα να αποτρέψει πολλή κόσμο από το να "πειράξει" την κονσόλα του με αυτόν τον τρόπο...

 

 

Αυτό είναι που δεν καταλαβαίνω ... Είχες PS2, θυμάσαι τι γινόταν με το ModChip ??? Και εκείνο παράνομο ήταν, όλοι πήγαιναν σε GameStore όμως για να τους το εγκαταστήσουν και όλοι το χαν για να παίζουν μη αυθεντικά παιχνίδια !!!!! Και εδώ φτάνει το PSJ, το οποίο πωλείται λιανικής ακόμα και σήμερα σε ποίκιλα σημεία παγκοσμίως, είτε παράνομα είτε όχι, και μπορεί να το βάλει και η κουλή γιαγιά του καθενός χρησιμοποιώντας μόνο τα πόδια της, και θα αποτρέψει κόσμο ??? Ποιος PS3 gamer δεν θα θελε να συνδέσει τον 1 Tb εξωτερικό του σκληρό δίσκο, με εγκατεστημένα τα 50 αγαπημένα του παιχνίδια ??? Και άλλα τόσα στον εσωτερικό του PS3 ????

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι που δεν καταλαβαίνω ... Είχες PS2, θυμάσαι τι γινόταν με το ModChip ??? Και εκείνο παράνομο ήταν, όλοι πήγαιναν σε GameStore όμως για να τους το εγκαταστήσουν και όλοι το χαν για να παίζουν μη αυθεντικά παιχνίδια !!!!! Και εδώ φτάνει το PSJ, το οποίο πωλείται λιανικής ακόμα και σήμερα σε ποίκιλα σημεία παγκοσμίως, είτε παράνομα είτε όχι, και μπορεί να το βάλει και η κουλή γιαγιά του καθενός χρησιμοποιώντας μόνο τα πόδια της, και θα αποτρέψει κόσμο ??? Ποιος PS3 gamer δεν θα θελε να συνδέσει τον 1 Tb εξωτερικό του σκληρό δίσκο, με εγκατεστημένα τα 50 αγαπημένα του παιχνίδια ??? Και άλλα τόσα στον εσωτερικό του PS3 ????

Αυτος που θελει να παιζει online??????

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Η Sony μπλοκάρει το JailBreak με το firmware v3.42

 

Σήμερα κυκλοφόρησε το minor update στο playstation 3, το system software update firmware v3.42 έχει

ενσωματώσει στην κονσόλα πρόσθετα χαρακτηριστικά ασφάλειας τα οποία δεν επιτρέπουν το JailBreak.

 

.

Link to comment
Share on other sites

Η Sony μπλοκάρει το JailBreak με το firmware v3.42

 

Σήμερα κυκλοφόρησε το minor update στο playstation 3, το system software update firmware v3.42 έχει

ενσωματώσει στην κονσόλα πρόσθετα χαρακτηριστικά ασφάλειας τα οποία δεν επιτρέπουν το JailBreak.

 

.

 

Εισαι υποχρεωμενος να κανεις το update?

Link to comment
Share on other sites

 

Η Sony μπλοκάρει το JailBreak με το firmware v3.42

 

Σήμερα κυκλοφόρησε το minor update στο playstation 3, το system software update firmware v3.42 έχει

ενσωματώσει στην κονσόλα πρόσθετα χαρακτηριστικά ασφάλειας τα οποία δεν επιτρέπουν το JailBreak.

 

Εισαι υποχρεωμενος να κανεις το update?

 

προς το παρών όχι.. αλλά μελλοντικά ίσως κάποιο νέο παιχνίδι σου ζητήσει να κάνεις το update

Link to comment
Share on other sites

Αυτος που θελει να παιζει online??????

 

Ας επικαλέσει όποιον θεό θέλει για να ισχύει και τότε το Jailbreak ...

 

Και υπάρχει και μια παροιμία για σκύλους και πίτες .... Η ζωή είναι γεμάτη επιλογές τελικά :O

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για το τελευταίο διπλό post, αλλά γράφω νέα απάντηση για να σταλεί ειδοποίηση ...

 

Συνδεθείτε στο Playstation Network χωρίς να έχετε 3.42 fw

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι που δεν καταλαβαίνω ... Είχες PS2, θυμάσαι τι γινόταν με το ModChip ??? Και εκείνο παράνομο ήταν, όλοι πήγαιναν σε GameStore όμως για να τους το εγκαταστήσουν και όλοι το χαν για να παίζουν μη αυθεντικά παιχνίδια !!!!! Και εδώ φτάνει το PSJ, το οποίο πωλείται λιανικής ακόμα και σήμερα σε ποίκιλα σημεία παγκοσμίως, είτε παράνομα είτε όχι, και μπορεί να το βάλει και η κουλή γιαγιά του καθενός χρησιμοποιώντας μόνο τα πόδια της, και θα αποτρέψει κόσμο ??? Ποιος PS3 gamer δεν θα θελε να συνδέσει τον 1 Tb εξωτερικό του σκληρό δίσκο, με εγκατεστημένα τα 50 αγαπημένα του παιχνίδια ??? Και άλλα τόσα στον εσωτερικό του PS3 ????

 

Ναι φίλε μου, δεν αντιλέγω. Εν πάση περιπτώσει, ας λήξει το θέμα αυτό γιατί κουράζει και είναι ανούσιο.

 

Συγγνώμη για το τελευταίο διπλό post, αλλά γράφω νέα απάντηση για να σταλεί ειδοποίηση ...

 

Συνδεθείτε στο Playstation Network χωρίς να έχετε 3.42 fw

 

Αυτός ο τρόπος είναι γνωστός καιρό τώρα, είτε για αποφυγή κάποιου update, είτε για να "κατεβάσουμε" κάποια game's από το PSN. Την 2η επιλογή την έχει ακυρώσει καιρό τώρα η Sony, η 1η όμως... για όσους σκέφτονται το PSJ και δεν τους ενοχλεί να έχουν ανοιχτό το PC τους για να παίζουν online είναι η καλύτερη δυνατή επιλογή.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποτε εχουμε την κυκλοφορια του PES 11 στην Ελλαδα ? Τελη του μηνα αν εχω ενημερωθει σωστα ??
Link to comment
Share on other sites

εννοειται....τρελο κολλημα.

εμεις μαζευομαστε 4ατομα και ειναι super.

για χειμωνα ειναι οτι πρεπει.:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μόλις έσπασα το ps3 μου μέσω του HD2 μου και είμαι πολύ χαρούμενος.

μάλιστα κατέβασα και 2 παιχνιδάκια,τα πέρασα στον εξωτερικό μου,κούμπωσα τον εξωτερικό

στο ps3 μου και βουάλα!ξεκίνησε να παίζει.Προς το παρόν είναι πολύ καλή φάση.

Το μόνο που μου την δίνει είναι το ότι πρέπει να έχω το κινητό μου συνδεδεμένο κατά την

εκκίνηση της κονσόλας αλλά που θα πάει?κάτι θα κάνουν και γι αυτό οι μάστορες των ηλεκτρονικών!

My Phone: HTC HD2,HTC Desire,HTC Desire HD

My Rom...: X

My Radio.: 2.15.50.14

Android...: Mdjs CyanogenMod 7 2.4 Nand On Magldr 1.12 Or Windows phone 7

Link to comment
Share on other sites

μόλις έσπασα το ps3 μου μέσω του HD2 μου και είμαι πολύ χαρούμενος.

μάλιστα κατέβασα και 2 παιχνιδάκια,τα πέρασα στον εξωτερικό μου,κούμπωσα τον εξωτερικό

στο ps3 μου και βουάλα!ξεκίνησε να παίζει.Προς το παρόν είναι πολύ καλή φάση.

Το μόνο που μου την δίνει είναι το ότι πρέπει να έχω το κινητό μου συνδεδεμένο κατά την

εκκίνηση της κονσόλας αλλά που θα πάει?κάτι θα κάνουν και γι αυτό οι μάστορες των ηλεκτρονικών!

Online παιζεις?

Σκεφτομαι να παρω μια κονσολα PS3 παλια,μονο και μονο για το κολπακι αυτο.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...