Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκτος του μεγεθους και καποιες αλλαγες στο chip ηχου (υπερ του Slim) δεν υπαρχουν αλλες διαφορες. Κρατα το fat εκτος και αν το πουλησεις 200 ευρω και προλαβεις καμια προσφορα του Slim με 250 ευρω;) Αμα ειναι να δωσεις παραπανω δεν αξιζει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

+ το ότι δεν μπορείς να κάνεις εγκατάσταση Other OS στο slim (αν σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο).

Επίσης, είναι πιο αξιόπιστο και δεν θερμαίνεται τόσο όσο τα phat και είναι και πιο... "αθόρυβο". Καταναλώνει και λιγότερο ρεύμα.

 

Εάν θελήσεις να πάρεις καινούργιο, τότε slim. Αν έχεις το phat, κράτα το και όσο αντέξει!

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

το συνδεσα και μου εβγαλε . the hard disk's file system is corrupted and will be restored ..παταω οκ και κανει επανεκινηση και παλι το ιδιο..πως μπορω να το κανω φορματ αλλιως εκτος απο το να τον βαλω σε ενα 2,5" εξωτερικο κουτι η λαπτοπ?
Link to comment
Share on other sites

το συνδεσα και μου εβγαλε . the hard disk's file system is corrupted and will be restored ..παταω οκ και κανει επανεκινηση και παλι το ιδιο..πως μπορω να το κανω φορματ αλλιως εκτος απο το να τον βαλω σε ενα 2,5" εξωτερικο κουτι η λαπτοπ?

 

Αν και "μισό" το πρόβλημά σου, εξηγώ πως θα το διορθώσεις χωρίς κατσαβίδια και ιστορίες:

 

Καταρχάς, ότι έχει μέσα ο σκληρός, θα χαθεί.

Μπες ΕΔΩ για να κατεβάσεις το τελευταίο firmware (3.15). Αν έχεις σαν χώρα την Ελλάδα και δεν σου εμφανίζει το "download", επέλεξε σαν χώρα το Ηνωμένο Βασίλειο.

 

Πάρε ένα usb stick το οποίο πρέπει να είναι σε fat 32. Μέσα στο stick φτιάξε έναν φάκελο PS3 και μέσα σε αυτόν έναν άλλο που θα τον ονομάσεις UPDATE.

Το firmware που κατέβασες πιο πριν, θα το βάλεις μέσα στο stickάκι PS3 -> UPDATE.

 

Βάλε το stick στο PS3 και άνοιξέ το. Θα σου ζητήσει να συνδέσεις το χειριστήριο με καλώδιο USB. Μόλις το συνδέσεις θα σου πει να πατήσεις START+SELECT ούτως ώστε να αρχίσει το format.

 

Μόλις τελειώσει η διαδικασία είσαι έτοιμος να παίξεις.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα πολυ θα το δοκιμασω..κατι ακομα!πειραζει αν βαλω χειριστηρια(με analog) του pc?της logitech για παραδειγμα..η δε θα τα αναγνωριζει?

ΥΣ. η βιδα η μπλε επειδη εχει φαγωθει λεω καλυτερα να μην την βαλω(και δεν μπορω να τη βαλω στο εμμεσο μελλον)..δεν υπαρχει καποιο προβλημα ε?

Edited by kostakiss
Link to comment
Share on other sites

Εχω αλλη μια ερωτηση.

Αυριο παω να το παρω και θελω να ρωτησω κατι για τη συνδεσμολογια.

Η TV μου εχει εισοδο DVI και RGB.

Θα το συνδεσω με καλωδιο HDMI to DVI?

Τον ηχο πως θα τον παρω?

 

Οχι τιποτα αλλο, να παρω και τα καταλληλα καλωδια, μην ψαχνομαι και δεν μπορω να παιξω!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παλικαρια καλησπερα εχω ps3 slim εχω fifa 2010 2φορες η 3 δε θυμαμαι οπως παιζω ξαφνικα κολλαει παγωνει η εικονα κ δε μπορω να κανω τιποτε.βγαινω πατωντας το κουμπακι κ ξαναμπαινω στο παιχνιδι. τι φταιει;; μηπως να καθαρισω το dvd; α ναι πως;;6μηνες το χω το ps3 slim.
Link to comment
Share on other sites

Μα καλα, απο παντου εχουν τελειωσει οι προσφορες?

Δεν το βρισκω διαθεσιμο ευκολα, μονο σε πακετα με ταινιες...

Καλα ποιος αγοραζει ταινιες? :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλα ποιος αγοραζει ταινιες? :lol:

 

Εγω:p Οχι, πολλες 2-3 συνηθως με πολλα εφε κτλ για να χαιρομαι το home cinema που εχω.

 

Οπως επισης αναμενω την τριλογια LOTR σε bluray (ελπιζω με ελληνικους subs):D

Link to comment
Share on other sites

Μα καλα, απο παντου εχουν τελειωσει οι προσφορες?

Δεν το βρισκω διαθεσιμο ευκολα, μονο σε πακετα με ταινιες...

Καλα ποιος αγοραζει ταινιες? :lol:

 

Εγώ είχα αγοράσει το πακέτο με τις ταινίες (slim 250gb +χειριστήριο 330ευρό)!

 

Viva GeoHot, επιτέλους έσπασε το Ps3!!! Σύντομα, ας ελπίσουμε να βγεί και τίποτα χρήσιμο απο αυτό το exploit...

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Μα καλα, απο παντου εχουν τελειωσει οι προσφορες?

Δεν το βρισκω διαθεσιμο ευκολα, μονο σε πακετα με ταινιες...

Καλα ποιος αγοραζει ταινιες? :lol:

 

 

Αν ενδιαφερεσαι να το αγορασεις online σε χαμηλη τιμη δες αυτο το site : http://www.ebw.gr/store/ProductView.aspx?productid=6819

 

απο δω πηρα το δικο μου 18 Δεκεμβριου στην ιδια τιμη που το εχει και τωρα. 285Ευρω

Link to comment
Share on other sites

αν λειπει η μπλε βιδα(του σκληρου) υπαρχει κανενα προβλημα??

 

Η μπλε βίδα κρατάει τον σκληρό σταθερό. Δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα αλλά υπάρχει κίνδυνος να βγει από την θέση του.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλα ποιος αγοραζει ταινιες? :lol:

 

κανένας καλέ... μείναμε όλοι στις VHS

Link to comment
Share on other sites

παλικαρια καλησπερα εχω ps3 slim εχω fifa 2010 2φορες η 3 δε θυμαμαι οπως παιζω ξαφνικα κολλαει παγωνει η εικονα κ δε μπορω να κανω τιποτε.βγαινω πατωντας το κουμπακι κ ξαναμπαινω στο παιχνιδι. τι φταιει;; μηπως να καθαρισω το dvd; α ναι πως;;6μηνες το χω το ps3 slim.
ειναι bug του παιχνιδιου σβησε τα saves σου
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ 1 ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ RESIDENT EVIL 5. ΕΝΩ ΑΡΧΙΚΑ ΕΚΑΝΑ JOIN ΚΑΙ ΕΒΡΙΣΚΑ ΠΟΛΛΑ SESSIONS ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΩ , ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ Η' ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΘΟΛΟΥ Η' ΜΟΝΟ 1 , 2. ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΕΧΕΙ Η ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΟΥ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Η' Ο SERVER ΤΗΣ SONY ? ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΩ ΜΕ 1 ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΜΕ INVITE ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΟΥΤΕ ΜΕ JOIN. ΜΟΝΟ SESSION COULDN'T FIND ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙ
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο forum. Δεν πρέπει να γράφεις με κεφαλαία γιατί είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Οι κονσόλες που κυκλοφορούν πλέον δεν μπορούν να παίξουν παιχνίδια του 2.Παλιότερες σειρές 1ης-2ης γενιάς μπορούσαν πχ εκδoση με 20,60GB ,80GB Model CECHE01 Edited by stefanos_79
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Ο Geohot ( αυτός που "έσπασε" και το iPhone ) "έσπασε" και το PS3.:) Με αυτό το hack μπορούμε να παίξουμε και εμείς PS2 παιχνίδια στο PS3. Ακόμα δεν μας έχει δώσει κάποιο πρόγραμμα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το PS3, αν βάλω παιχνίδι του PS2 θα παίζει ;

 

Οι κονσόλες που κυκλοφορούν πλέον δεν μπορούν να παίξουν παιχνίδια του 2.Παλιότερες σειρές 1ης-2ης γενιάς μπορούσαν πχ εκδoση με 20,60GB ,80GB Model CECHE01

 

Όπως στα λέει ο φίλος με την μόνη διαφορά πως ούτε και οι 80άρες έπαιζαν PS2. Μόνο οι 20 & 60.

 

Ο Geohot ( αυτός που "έσπασε" και το iPhone ) "έσπασε" και το PS3.:) Με αυτό το hack μπορούμε να παίξουμε και εμείς PS2 παιχνίδια στο PS3. Ακόμα δεν μας έχει δώσει κάποιο πρόγραμμα.

 

Καλά αυτό με το ότι το έσπασε... ΟΚ. Προς το παρών ΔΕΝ έχει γίνει τίποτα!

Όσο για τα PS2 games, δεν έχω δει κάπου να αναφέρεται αυτό, αλλά ποτέ δεν αποκλείεται. Ίσως στο μακρινό μέλλον να γίνει κάτι.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να σας κάνω μια ερώτηση που εξ αρχής μου έκανε μεγάλη εντύπωση;

Γιατί είναι ΤΟΣΟ πια σημαντικό να παίζει παιχνίδια του PS2;

 

-Πλέον σημαντικά παιχνίδια δεν βγαίνουν (και όταν βγαίνουνε είναι κουτσουρεμένα) για PS2.

-Όποιος έχει ήδη PS2 παιχνίδια, έχει ήδη και PS2 άρα και τρόπο να τα ξανα-παίξει

-Τα γραφικά του είναι σαφέστατα κατώτερα του PS3 (ακόμα και σε αυτά που μεταφέρθηκαν σχεδόν αυτούσια στο PS3 όπως τα God of War I και ΙΙ

-Κάποια υπάρχουν προς αγορά στο PSN

-Υπάρχει αρκετά μεγάλη γκάμα παιχνιδιών (εεε και δε χρειάζεται να παίζουμε και 24/7, παίδες :p)

-Υπάρχουν πολλά παιχνίδια που ΑΞΙΖΟΥΝ τα λεφτά τους μέχρι τελευταίου ευρώ στο PS3 σε ΠΟΛΥ χαμηλές τιμές

-...συν των παραπάνω, υπάρχουν πλέον και μεταχειρισμένα από 9€.

 

Προς τι όλη αυτή η "κάψα" να παίξετε παιχνίδια του PS2 στο PS3;

Τι νόημα έχει αυτό το πισωγύρισμα πλέον; ειλικρινά, όμως.

 

Αντί να ζητάμε να σταματήσουν τα lagαρίσματα στο PSN, καλύτερα/μεγαλύτερα/φθηνότερα DLC και παρόμοια πράγματα εμείς ζητάμε να μπορούμε να παίξουμε παιχνίδια...10ετίας;;

Κατ'εμέ απολύτως άχρηστο.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να σας κάνω μια ερώτηση που εξ αρχής μου έκανε μεγάλη εντύπωση;

Γιατί είναι ΤΟΣΟ πια σημαντικό να παίζει παιχνίδια του PS2;

 

-Πλέον σημαντικά παιχνίδια δεν βγαίνουν (και όταν βγαίνουνε είναι κουτσουρεμένα) για PS2.

-Όποιος έχει ήδη PS2 παιχνίδια, έχει ήδη και PS2 άρα και τρόπο να τα ξανα-παίξει

-Τα γραφικά του είναι σαφέστατα κατώτερα του PS3 (ακόμα και σε αυτά που μεταφέρθηκαν σχεδόν αυτούσια στο PS3 όπως τα God of War I και ΙΙ

-Κάποια υπάρχουν προς αγορά στο PSN

-Υπάρχει αρκετά μεγάλη γκάμα παιχνιδιών (εεε και δε χρειάζεται να παίζουμε και 24/7, παίδες :p)

-Υπάρχουν πολλά παιχνίδια που ΑΞΙΖΟΥΝ τα λεφτά τους μέχρι τελευταίου ευρώ στο PS3 σε ΠΟΛΥ χαμηλές τιμές

-...συν των παραπάνω, υπάρχουν πλέον και μεταχειρισμένα από 9€.

 

Προς τι όλη αυτή η "κάψα" να παίξετε παιχνίδια του PS2 στο PS3;

Τι νόημα έχει αυτό το πισωγύρισμα πλέον; ειλικρινά, όμως.

 

Αντί να ζητάμε να σταματήσουν τα lagαρίσματα στο PSN, καλύτερα/μεγαλύτερα/φθηνότερα DLC και παρόμοια πράγματα εμείς ζητάμε να μπορούμε να παίξουμε παιχνίδια...10ετίας;;

Κατ'εμέ απολύτως άχρηστο.

 

Έλα ντε. Εγώ πιστεύω πως είναι για το "γ@μ..το" που λένε, που οι πρώτες κονσόλες έπαιζαν PS2 games :p

 

Σοβαρά τώρα, αν υπάρχει κάποιος λόγος για να παίξει κανείς PS2 παιχνίδια στο PS3 είναι μόνο το upscale και τίποτα άλλο.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...