Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ολα λειτουργουν αψογα..το μονο ποθ δεν εχω κανει ακομα ειναι account.. χρειαζεται? δεν θελω να κατεβαζω demos κλπ κλπ κλπ..

και κατι ακομα οταν 'μεταφερω' ασυρματα ενα videaki για παραδειγμα ειναι επεισοδιο απο τα 'friends'(150mb) απο το pc στο ps3 αλλεσ φορες το παιζει μια χαρα.. και αλλες φορες μπορει να ειναι πρωτα ο ηχος και μετα η εικονα..καποια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ολα λειτουργουν αψογα..το μονο ποθ δεν εχω κανει ακομα ειναι account.. χρειαζεται? δεν θελω να κατεβαζω demos κλπ κλπ κλπ..

και κατι ακομα οταν 'μεταφερω' ασυρματα ενα videaki για παραδειγμα ειναι επεισοδιο απο τα 'friends'(150mb) απο το pc στο ps3 αλλεσ φορες το παιζει μια χαρα.. και αλλες φορες μπορει να ειναι πρωτα ο ηχος και μετα η εικονα..καποια βοηθεια?

 

1) Account θα χρειαστείς αν θα θελήσεις να παίξεις online ή για να μπεις στο Playstation Store για να κατεβάσεις διάφορα.

2) Αυτό προφανώς οφείλεται στο ασύρματο (πιστεύω πως έχεις τσεκάρει το video στο PC σου για να δεις ότι είναι συγχρονισμένο). Αν μπορείς να το συνδέσεις με καλώδιο καλώς, ειδάλλως δοκίμασε να το αντιγράψεις στον σκληρό του PS3.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

σημερα για πρωτη φορα το συνεδεσα στο home cinema που εχω..εβαλα λοιπον το bluray και αρχισε να παιζει.αυτο που παρατηρησα ηταν οτι ο ηχος(optical) δεν ακουγοταν πολυ καλα απο τα πισω ηχεια..σε καμια σκηνη του εργου,ενω σε κανονικο dvd στο ιδιο εργο ηταν οκ..

και κατι ακομα: οταν παιζω πολυ ωρα(1+) ενα παιχνιδι σε tv 720p με hdmi αρχειζει η οθονη και βγαζει καποιες παραλληλες γραμμες

 

τι εχετε να πειτε γιαυα τα δυο 'προβληματα'

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας αλλο ο ηχος του dvd και αλλο του Bluray. Για να εχεις καλυτερο αποτελεσμα στον ηχο σε bluray, πρεπει ο ηχος να περναει μεσω hdmi. Η οπτικη σε DTS HD κτλ δεν δινει καλο αποτελεσμα.

 

Αν εχεις καινουργιο ενισχυτη που υποστηριζει ηχο HD, θα ακουσεις μεγαλη διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

χμ..βλακεια αυτο δεν το ηξερα ο ενισχυτης μου ειναι παλιος και εχει πανω μονο οπτικη.. αρα θελεις να πεις οτι για να δω blu ray πρεπει να αλλαξω και ενισχυτη?

αν διαλεξω την επιλογη dolby digital και οχι την dts-hd δεν θα ακουω?

 

και κατι αλλο..στο εγχειριδιο το ελληνικο σελιδα 114 στην αρχη κατως αριστερα λεει: να μην χρησιμοποιειτε καλωδιο με μηκος μεγαλυτερο των 3 μετρων.. εγω που θελω να συνδσω τον προβολεα και πρπεει να παρω καλωδιο 5-6 μετρα? τι ειναι αυτο?

 

να απαντησει ακπιιος και στα 2 ερωτηματα που να ξερει γιαιτ με εχει πιασει καποιο αγχος..ειδικα για το πρωτο,μου φαινεται πολυ χαζο να μην μπορεις να ακουσεις ενα blu-ray με ηχο dolby digital μεσω οπτικης

Edited by Zspanos
Link to comment
Share on other sites

Dolby απο οπτικη φυσικα και μπορεις να ακουσεις. Ειπα πριν οτι για καλυτερο ηχο θες hdmi και ενισχυτη που να υποστηριζει HD ηχο.

 

Για το ηχο μεταξυ bluray και dvd που ανεφερες, μηπως ειχες ρυθμισει κατι λαθος απο το μενου των ταινιων? Ηταν και τα 2 DTS ή μηπως ειχε βαλει αλλη ρυθμιση στο bluray και δεν μπορουσε να αποδωσει σωστα ο ενισχυτης?

Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο..στο εγχειριδιο το ελληνικο σελιδα 114 στην αρχη κατως αριστερα λεει: να μην χρησιμοποιειτε καλωδιο με μηκος μεγαλυτερο των 3 μετρων.. εγω που θελω να συνδσω τον προβολεα και πρπεει να παρω καλωδιο 5-6 μετρα? τι ειναι αυτο?

 

Μη μασάς, εγώ με 5μετρο είμαι και όλα μια χαρά. Αρκεί το καλώδιο που θα πάρεις να είναι καλό και όχι του ...ωλου!

 

Όσο για τις παράλληλες γραμμές που λες, με τι καλώδιο το έχεις συνδεμένο; Δοκίμασες διαφορετική είσοδο; Έλεγξε το καλώδιο αν είναι τοποθετημένο σωστά.

Ίσως να είναι πρόβλημα της εξόδου σου, οπότε τσέκαρέ το όσο είναι νωρίς για να μπορέσουν να σου το αλλάξουν αν όντως έχει πρόβλημα.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

σωστα νομιζω τα ειχα ρυθμισει..δεν ειχα και πολυ χρονο για να κανω δοκιμες απλως μου φανηκε καπως ο ηχος στο blu ray με οπτικη..δεν με ικανοποιησε καθολου..θα κανω και αυριο καποιες δοκιμες..

 

και κατι ακομα ρε παιδια γιατι εχ μεινει πολυ πισω στην τεχνολογια. για παραδειγμα εχουμε εναν ενισχυτη που υποσηριζει τα καινουργια formats (dts-hd) μια τηλεοραση με fullhd.γνωριζουμε οτι για να δουμε σε hd πρεπει να συνδεσουμε το hdmi. και για να ακουσουμε ηχο πρεπει να συνδεσουμε τον ενισχυτη με την hdmi. το ps3 εχει μονο μια hdmi,η οποια 8α παει στην τηλεοραση.ηχο αναγκαστικα θα παρουμε απο την οπτικη του ps3 πραγμα που σημαινει οτι δεν θα μπορουμε να ακουσουμε τα dtshd...

σωστα τα λεω?

Edited by Zspanos
Link to comment
Share on other sites

Ξαναλεω για να μην παρεξηγηθω:p Και με οπτικη μπορεις να ακουσεις dts-hd. Απλα το hdmi βγαζει καλυτερη ποιοτητα:)

 

Στο ερωτημα σου. Οι καινουργοι ενισχυτες εχουν πολλες hdmi (ο δικος μου εχει 3). Συνδεεις το PS3 με τον ενισχυτη μεσω hdmi και τον ενισχυτη με την TV μεσω hdmi. Οποτε εικονα και ηχος περνανε απο τον ενισχυτη.

Link to comment
Share on other sites

εφτιαξα και account και ολα ειναι μια χαρα.. το μονο που δεν εχω καταλαβει ειναι:

1)system ps3 activate diactivate.. εγω δεν το εχω ενεργοποιηση,χρειαζεται?

 

2) αν ακτεβασω ενα πααιχνιδι(1gb) θα το σωσω στο σκληρο δισκο.. μπορω μετα να το μεταφερω σε usb stick σε περιπτωση που θελω να αλλαξω σκληρο?

Link to comment
Share on other sites

από όσο ξέρω μπορείς να κρατήσεις μπακ απ όλου του δίσκου. Αλλά απο τη στιγμή που αγοράσεις κάτι και το κατεβάσεις μέσω του πσνετγουορκ τότε μπορείς να το κάτεβάσεις πάλι όποτε θες χωρίς να πληρώσεις τπτ. Έτσι μοιράζονται και πολλοί παιχνίδια... (αλλάζοντας ακαουντς)
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

εφτιαξα και account και ολα ειναι μια χαρα.. το μονο που δεν εχω καταλαβει ειναι:

1)system ps3 activate diactivate.. εγω δεν το εχω ενεργοποιηση,χρειαζεται?

 

2) αν ακτεβασω ενα πααιχνιδι(1gb) θα το σωσω στο σκληρο δισκο.. μπορω μετα να το μεταφερω σε usb stick σε περιπτωση που θελω να αλλαξω σκληρο?

 

1) Χρειάζεται για να παίξεις τα παιχνίδια που θα αγοράσεις. Αν δεν κάνω λάθος έχει να κάνει με την... "άδεια".

 

2) Νομίζω πως ΔΕΝ μπορείς να τα πάρεις back up (μεμονωμένα σίγουρα ΟΧΙ). Δεν ξέρω τι γίνεται με το full back up μέσα από το utility στο settings.

Δεν παίζει όμως άγχος μιας και όπως πολύ σωστά ειπώθηκε από τον lefkal, υπάρχει ιστορικό των download's σου στο PSN, οπότε τα ξανά κατεβάζεις χωρίς να χρεωθείς τίποτα.

 

Όσο για τον διαμοιρασμό (share) μέχρι πριν λίγο καιρό, μπορούσε να γίνει μέχρι 5 κονσόλες. Έχει ακουστεί αυτό το όριο έχει αλλάξει σε 3 αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εχετε να προτεινετε κανενα καλο παιχνιδι αγωνων τυπου need for speed για τουλαχιστον 2 παιχτες?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορω να κανω αγορα games απο το amazon.co.uk διοτι τα εχει 20ε πιο κατω..για παραδειγμα το uncharted2 εδω εχει 55+ και στο amazon 40ε.

οποιος εχει παραγγειλει ποσες μερες κανει να ερθει? ειναι αξιοπιστο? και ποσο ειναι τα μεταφορικα για ενα game

Link to comment
Share on other sites

6 μερες κανει να ερθει. Βεβαια εξαρταται και απο το ταχυδρομειο της περιοχης σου. Μεταφορικα δεν θυμαμαι ακριβως ποσα ειναι αλλα σου γραφει αναλυτικα οταν κανεις την παραγγελια.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορω να κανω αγορα games απο το amazon.co.uk διοτι τα εχει 20ε πιο κατω..για παραδειγμα το uncharted2 εδω εχει 55+ και στο amazon 40ε.

οποιος εχει παραγγειλει ποσες μερες κανει να ερθει? ειναι αξιοπιστο? και ποσο ειναι τα μεταφορικα για ενα game

 

Και βεβαία μπορείς φίλε. Εγώ παίρνω κυρίως από Αγγλία (blahdvd.com, zavvi.com, shopto.net, game.co.uk, play.com και φυσικά amazon).

Τα μεταφορικά στο amazon παίζουν αναλόγως τον seller. Μπορεί να είναι 2€, μπορεί να είναι και 5€. Σου το γράφει κάπου νομίζω.

 

Χρόνοι παράδοσης ~10 ημέρες το πολύ αρκεί να μην υπάρχουν προβλήματα όπως αργίες/απεργίες/κακοκαιρία.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

παιζω το killzone 3 το παιχνιδι ειναι αγρατζοθνιστο δεν εχει ουτε μια δαχτυλια.. το πηρα πριν 4 μερες.

εχω περασει πολλες πιστες..ολες αυτες τις μερες ,αν το εχει παιξει καποιος θα καταλαβει,σε καποια σημεια που μου εκανα loading παγωνο για 2-3sec η οθονη και μετα ολα μια χαρα. σημερα λοιπον μου κολλησε σε ενα σημειο,παγωσε η οθονη και δεν εκανε τιποτα,αναγκαστηκα και πατησα το κουμπι power για να το κλεισω..μετα πηγα ξανα να δοκιμασω και παλι τα ιδια στο ιδιο σημειο

 

να υπενθυμισω οτι γρατζουνια ΔΕΝ εχει και οταν κολλαει ο σκληρος δισκος δεν κανει τιποτα,δεν αναβει η πορτοκαλι ενδειξη

τι να κανω??

Link to comment
Share on other sites

παιζω το killzone 3 το παιχνιδι ειναι αγρατζοθνιστο δεν εχει ουτε μια δαχτυλια.. το πηρα πριν 4 μερες.

εχω περασει πολλες πιστες..ολες αυτες τις μερες ,αν το εχει παιξει καποιος θα καταλαβει,σε καποια σημεια που μου εκανα loading παγωνο για 2-3sec η οθονη και μετα ολα μια χαρα. σημερα λοιπον μου κολλησε σε ενα σημειο,παγωσε η οθονη και δεν εκανε τιποτα,αναγκαστηκα και πατησα το κουμπι power για να το κλεισω..μετα πηγα ξανα να δοκιμασω και παλι τα ιδια στο ιδιο σημειο

 

να υπενθυμισω οτι γρατζουνια ΔΕΝ εχει και οταν κολλαει ο σκληρος δισκος δεν κανει τιποτα,δεν αναβει η πορτοκαλι ενδειξη

τι να κανω??

 

Καταρχάς δεν υπάρχει περίπτωση να παίζεις το killzone 3 :p Μόνο 2 έχουν βγει.

Αυτό το "πάγωμα" των 2 secs που κάνει, είναι του παιχνιδιού, το κάνει σε όλους.

Το ότι πάγωσε μια φορά, τυχαίνει.

Το ότι παγώνει στο ίδιο σημείο... μάλλον είναι κάποιο πρόβλημα. Αν είναι μεταχειρισμένο το δισκάκι, ίσως να υπάρχει εκεί το πρόβλημα. Ειδάλλως πραγματικά δεν ξέρω τι μπορεί να είναι!

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

ναι σωστα το kllizone 2 παιζω και κολλαει παντα στο ιδιο σημειο. το εκανα και unistall αλλα τιποτα παλι τα ιδια.πατησα και 5-6σεκ το power για restart αλλα τιποτα. και μολις πριν λιγο παρουσιαστηκε αλλο προβλημα, παω να μπω στο store και μου λεει οτι το playstation store δεν ειναι διαθεσιμο στην region/country.

παταω να μπω στο account και μου λεει an error occured 80013527.

προβλημα του store? ή του ps3 μου?

 

βασικα μαλλον πρεπει να ειναι γενικο το πορβλημα διοιτι παω και απο το ιντερνετ να κανω join και μου λεει δεν μπορουμε να σας εξυπηρετησουμε αυτη τη στιγμη

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα του PSN θα είναι λογικά αν και εγώ είμαι κανονικά online αυτή την στιγμή. Θα διορθωθεί αυτό, μην ανησυχείς.
Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

λογικα για το παιχνιδι το οποιο ειχε μεσα το πακετο ps3 δεν θα περιεχει καποια εγγυηση?

εχω κανει τα παντα και κολλαει στο ιδιο σημειο.. να παρω τηλ την sony? θα βγαλω ακρη?

εχει προβλημα αλλες φορες μου εμφανιζει πραγματα και αλλες οχι για παραδειγμα http://www.youtube.com/watch?v=6uByTOO30Xo&feature=related στο 9¨20 δεν μου εμφανιζει τον ανθρωπο για να προωρησω και πιο πριν απο αυτο δεν μου εμφανιζε το ασανσερ.. οποιος εχει παιξει το παιχνιδι θα ξερει τι λεω

Edited by Zspanos
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται ps3 slim 120gb 239Ευρω http://www.getitnow.gr/index.html

 

Να ρωτησω εγω τωρα...τα 120gb σκληρου που χρησιμευουν? Μπορω πχ με ενα στικακι να δω ταινια (divx ή blue ray? ).

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται ps3 slim 120gb 239Ευρω http://www.getitnow.gr/index.html

 

Να ρωτησω εγω τωρα...τα 120gb σκληρου που χρησιμευουν? Μπορω πχ με ενα στικακι να δω ταινια (divx ή blue ray? ).

 

divx ναι blue ray όχι επίσης στο δίσκο μπορείς να περάσεις ταινίες, εικόνες, τραγούδια, να κατεβάσεις παιχνίδια από το playstation store και τον χρειάζεσαι και γιατι τα παιχνίδια πριν παίξεις κάνουν μια εγκατάσταση.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται ps3 slim 120gb 239Ευρω http://www.getitnow.gr/index.html

 

Να ρωτησω εγω τωρα...τα 120gb σκληρου που χρησιμευουν? Μπορω πχ με ενα στικακι να δω ταινια (divx ή blue ray? ).

 

Οπως ειπε και ο DeJaVu με το playTV θα μπορεις να γραψεις απο τα ψηφιακα καναλια στο PS3

 

Απ' όσο ξέρω (χωρίς να το έχω δοκιμάσει) μπορείς να κάνεις εγγραφή με το PlayTV αλλά μόνο όσα κανάλια εκπέμπουν ψηφιακά.
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

καλη τιμη το εχουν, εγω το κτυπησα παντως.

και παρηγγειλα και μια τιμονιερα της Logitech την Wheel Driving Force GT και το Gran Turismo 5 Prologue για αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...