Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι. Ό,τι και αν ακούσεις όμως είναι φήμες.

 

Οκ, να υποθέσω τότε ότι για τουλάχιστον κανά χρόνο ακόμα δεν θα έχουμε κάποια νέα έκδοση στην αγορά οπότε να κινηθώ για το PS3.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχει κάτι νέο να προσθέσουν στο PS3. Και αν κάτι λείπει το προσθέτουν με αναβαθμίσεις. Το μόνο που πρέπει να αναβαθμίσουν είναι τον Browser.
Link to comment
Share on other sites

Οκ, να υποθέσω τότε ότι για τουλάχιστον κανά χρόνο ακόμα δεν θα έχουμε κάποια νέα έκδοση στην αγορά οπότε να κινηθώ για το PS3.

 

Και βαλε...Μπορεις να αγορασεις αφοβα τωρα PS3.

 

Δεν υπάρχει κάτι νέο να προσθέσουν στο PS3. Και αν κάτι λείπει το προσθέτουν με αναβαθμίσεις. Το μόνο που πρέπει να αναβαθμίσουν είναι τον Browser.

 

Τον browser σιγουρα πρεπει αλλα δεν ειναι μονο το software αλλα και το hardware που οσο περναει ο καιρος παλιωνει.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω το ps3 media server να πεξει αλλα δεν τα καταφερνω...Μου βγαζει συνεχεια το παρακατω σφαλμα

http://img341.imageshack.us/img341/5497/547.jpg

iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Κανενα καλο multiplayer παιχνιδάκι, τι έχετε να προτείνετε;;; (εκτος απο pro, nba & racing)

 

Call of duty modern warfare 2 , απλα το καλυτερο shooter με απιστευτα γραφικα, αν σου αρεσουν αυτου του τυπου παιχνιδια!

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται να ρυθμίσεις να ακούς τον ήχο από παιχνίδι ή ταινία από ακουστικά bluetooth.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται να ρυθμίσεις να ακούς τον ήχο από παιχνίδι ή ταινία από ακουστικά bluetooth.

 

Όχι. Μπορείς να πάρεις όμως ήχο σε ακουστικά από την τηλεόρασή σου.

Η επιλογή που έχει στο PS3 για ακουστικά bluetouth, αφορά την επικοινωνία με άλλους χρήστες μέσα από τα παιχνίδια.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα ειμαι υποψηφιος για αγορα ps3 slim..

πιο πολυ το θελω για ταινιες σαν dvd k blu ray.. και πιο σπανια επειδη δεν ασχολουμε με παιχνιδια να θελω να παιξω καποιο, ετσι λεω να παρω το ps3 που εχει και τα δυο. απο blu ray player τι λεει? ειναι καλο? ζεστενεται ευκολα? κανει κολληματα στην οθονη ή οτιδηποτε αλλο? επισης ακτι αλλο που δεν εχω καταλαβεει.. που χρησιμευει ο σκληρος? και γιατι χρειαζεται να εχεις μεγαλο?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

δεν θα εχεις κανενα προβλημα

οταν βλεπεις ταινια ουτε κολληματα.

ο σκληρος χρησιμευει για να βαζεις φοτο/βιντεο/games/mp3.:)

παιρνεις και ενα τηλεκοντρολ για ps3 19Ε

και εισαι ετοιμος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα ειμαι υποψηφιος για αγορα ps3 slim..

πιο πολυ το θελω για ταινιες σαν dvd k blu ray.. και πιο σπανια επειδη δεν ασχολουμε με παιχνιδια να θελω να παιξω καποιο, ετσι λεω να παρω το ps3 που εχει και τα δυο. απο blu ray player τι λεει? ειναι καλο? ζεστενεται ευκολα? κανει κολληματα στην οθονη ή οτιδηποτε αλλο? επισης ακτι αλλο που δεν εχω καταλαβεει.. που χρησιμευει ο σκληρος? και γιατι χρειαζεται να εχεις μεγαλο?

 

μη το σκεφτεσαι καν.

και εγω ετσι το πηρα αλλα τελικαδε κρατιεμαι και παιζω

αμα δεις και εσυ τα γραφικα του θα τρελλαθεις

 

;)

:X
Link to comment
Share on other sites

ωραιαα.. και επειδη ειμαι εντελως ασχετος.. ειναι ευκολο στη χρηση? βαζω την ταινια και παιζει, βαζω το παιχνιδι και παιζει??

και κατι αλλο.. εχω imac και ολες τις ταινιες μουσικη και φωτογραφιες τις εχω εκει..το ps3 θα το εχω στο σαλονι.. μπορω με καποιο τροπο ασυρματα να κανω προβολη των αρχειων μου στην tv στο σαλονι? δλδ να τα μεταφερω απο το imac στο ps3

Link to comment
Share on other sites

ωραιαα.. και επειδη ειμαι εντελως ασχετος.. ειναι ευκολο στη χρηση? βαζω την ταινια και παιζει, βαζω το παιχνιδι και παιζει??

και κατι αλλο.. εχω imac και ολες τις ταινιες μουσικη και φωτογραφιες τις εχω εκει..το ps3 θα το εχω στο σαλονι.. μπορω με καποιο τροπο ασυρματα να κανω προβολη των αρχειων μου στην tv στο σαλονι? δλδ να τα μεταφερω απο το imac στο ps3

 

Ναι, με το Playstation Media Server (PMS). http://ps3mediaserver.blogspot.com/

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω να με προτείνετε ένα καλό fps αλλά θέλω να μην είναι της "σύγχρονης εποχής".Δηλαδή ψάχνω ένα που να είναι σε μια παλαιότερη περίοδο, πχ B' Παγκόσμιος πόλεμος δηλαδή σε στυλ Medal Of Honor.Είχα πάρει το Medal Of Honor Airborne αλλά το τερμάτισα πολύ γρήγορα.Ήταν αρκετά μικρό.Το call of duty modern warfare 2 σε ποια περίοδο είναι?
Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη αλλα τι γινεται με τα παιχνιδια?

 

μια βολτα περασα σημερα απο μεγαλα πολυκαταστηματα τυπου media markt και μου εφυγαν τα σαλια!

 

Λιγοι τιτλοι, πανακριβοι , παλαιοι

Τα ιδια και στον Πατση

 

επιφυλασσομαι και αυριο που θα κατεβω λιγο κεντρο.

 

Αν ξερει κανεις καμια φωλια πμ πλζ γιατι καλο και το online αλλα δεν εχει και τεραστια ποικιλια.

:X
Link to comment
Share on other sites

Εκει που σου ειπα πηγες και τα ειχαν παρει ολα?

 

και εκει λιγα πραγματα

μου παν πως θα ξαναφερουν

 

τωρα ποτε...

:X
Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω να με προτείνετε ένα καλό fps αλλά θέλω να μην είναι της "σύγχρονης εποχής".Δηλαδή ψάχνω ένα που να είναι σε μια παλαιότερη περίοδο, πχ B' Παγκόσμιος πόλεμος δηλαδή σε στυλ Medal Of Honor.Είχα πάρει το Medal Of Honor Airborne αλλά το τερμάτισα πολύ γρήγορα.Ήταν αρκετά μικρό.Το call of duty modern warfare 2 σε ποια περίοδο είναι?

 

Για να λέει "modern warfare" τι πιστεύεις ότι θα είναι; Δοκίμασε το Call of duty: world at war. Είναι η προηγούμενη έκδοση του cod.

Btw το φθινόπωρο θα βγει καινούργιο Medal of Honor το οποίο... μάντεψε... θα είναι και αυτό στο σήμερα!

 

συγγνωμη αλλα τι γινεται με τα παιχνιδια?

 

μια βολτα περασα σημερα απο μεγαλα πολυκαταστηματα τυπου media markt και μου εφυγαν τα σαλια!

 

Λιγοι τιτλοι, πανακριβοι , παλαιοι

Τα ιδια και στον Πατση

 

επιφυλασσομαι και αυριο που θα κατεβω λιγο κεντρο.

 

Αν ξερει κανεις καμια φωλια πμ πλζ γιατι καλο και το online αλλα δεν εχει και τεραστια ποικιλια.

 

online αγορές φίλε! amazon.co.uk, blahdvd.com, zavvi.com, ebay κ.α.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

το πηρα το πηρα!!! slim 250gb me killzone 2 kai infamous sta 328e. προς το παρων ολα ειναι μια χαρα,εκανα τη συνδεση στο internet,λογαριασμο δεν δημιουργησα ακομα,επαιξα το 1ο παιχνιδι ειδα το 1ο dvd. εχουμε και λεμε: το εχω βαλει σε ενα 'ντουλαπι' το οποιο ειναι μεγαλο με καλο εξαερισμο.. επαιξα το 1ο παιχνιδι για καμια ωρα και πισω δεξια ειχε ζεσταθει καπως.. λογικο? μαλλον. μηπως πρεπει να το εχω σε εντελως ανοιχτο χωρο? ειναι απλως τωρα που ειναι αρχη τα ψαχνω ολα.

και κατι ακομα πως μπορω να δω την μνημη του σκληρου,ποσο απομενει ακομα?

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως που εχεις το Slim. Αμα ειχες το fat σε ντουλαπι θα νομιζες οτι βρισκεσαι διπλα σε αεροδρομιο:D Τωρα καλα εισαι, το καλοκαιρι ισως χρειαστει να το βγαλεις εξω.

 

Για πληροφοριες κτλ, πας στο settings και επιλεγεις την καταλληλη κατηγορια. 2ο απο αριστερα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

το πηρα το πηρα!!! slim 250gb me killzone 2 kai infamous sta 328e. προς το παρων ολα ειναι μια χαρα,εκανα τη συνδεση στο internet,λογαριασμο δεν δημιουργησα ακομα,επαιξα το 1ο παιχνιδι ειδα το 1ο dvd. εχουμε και λεμε: το εχω βαλει σε ενα 'ντουλαπι' το οποιο ειναι μεγαλο με καλο εξαερισμο.. επαιξα το 1ο παιχνιδι για καμια ωρα και πισω δεξια ειχε ζεσταθει καπως.. λογικο? μαλλον. μηπως πρεπει να το εχω σε εντελως ανοιχτο χωρο? ειναι απλως τωρα που ειναι αρχη τα ψαχνω ολα.

και κατι ακομα πως μπορω να δω την μνημη του σκληρου,ποσο απομενει ακομα?

 

Settings > System Settings > System Information

http://manuals.playstation.net/document/gr/ps3/current/settings/systeminfo.html

 

Το ότι ζεσταίνεται κάπως είναι φυσιολογικό. Αν αρχίσει να βγάζει φωτιές θα πρέπει να αρχίσεις να ανησυχείς :p

Λογικά ζεσταίνεται πίσω αριστερά (όπως κοιτάμε την κονσόλα από μπροστά) όπου βρίσκεται το τροφοδοτικό, και όχι πίσω δεξιά.

 

Πάντως, καλό είναι να υπάρχει αρκετός χώρος πάνω-κάτω-δεξιά-αριστερά από την κονσόλα για να μπορεί να αναπνέει.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

οπως το κοιταω απο μπροστα πισω κεντρο κ δεξια..τι να πω δεν ξερω παντως ειναι φυσιολογικο ζεσταμα..ολα λειτουργουν αψογα.. και το media center μια χαρα.. απλως μια απορια,οταν βλεπω τον κοινο φακελο στο ps3 μπορω να αποθηκευσω ενα .mp3 ή .avi στον σκληρο δισκο?

ή αντιστοιχα συνδεω ενα usb stick με καποια mp3 μπορω να τα περασω μεσα στον σκληρο του ps3?

Link to comment
Share on other sites

games αλλης περιοχης παιζουν κανονικα σε εμας?

 

(αμερικη/ κινα κτλ)

 

Ναι τα παιχνίδια παίζουν κανονικά από όπου και να τα έχεις πάρει

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

οπως το κοιταω απο μπροστα πισω κεντρο κ δεξια..τι να πω δεν ξερω παντως ειναι φυσιολογικο ζεσταμα..ολα λειτουργουν αψογα.. και το media center μια χαρα.. απλως μια απορια,οταν βλεπω τον κοινο φακελο στο ps3 μπορω να αποθηκευσω ενα .mp3 ή .avi στον σκληρο δισκο?

ή αντιστοιχα συνδεω ενα usb stick με καποια mp3 μπορω να τα περασω μεσα στον σκληρο του ps3?

 

Είναι λίγο παράξενο να ζεσταίνεται στα δεξιά. Anyway...

Ναι μπορείς να αποθηκεύσεις τα mp3/avi ακόμη και photo's. Πατάς Δ στο αρχείο που θέλεις και κάπου έχει την επιλογή Copy.

 

Αν το αρχείο που θέλεις να αντιγράψεις είναι μεγάλο (βλ. avi) τότε καλύτερα να το μεταφέρεις με ένα stickάκι το οποίο πρέπει να είναι φορμαρισμένο σε fat32 (το ntfs δεν το αναγνωρίζει το PS3).

Μπορείς να κάνεις τους φακέλους PHOTO, MOVIE, MUSIC μέσα στο stickάκι για να έχεις ξεχωριστά τα αρχεία σου και για να τα εντοπίζει από μόνο του το PS3.

Αν πάλι θέλεις να τα έχεις χύμα, τότε όταν βάλεις το stickάκι στο PS3, θα πρέπει να πατάς Δ -> show all για να βλέπεις όλα τα αρχεία και να μπορείς να επιλέξεις αυτό που θέλεις.

 

@mplip^ τα παιχνίδια του PS3 είναι region free πράγμα που σημαίνει ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Αν όμως πάρεις ένα παιχνίδι από Αμερική (π.χ. mw2) και βγει αργότερα κάποιο dlc στο PSN το οποίο θα θέλεις να αγοράσεις, θα πρέπει να το κατεβάσεις από το Αμερικάνικο PSN και όχι από κάποιο Ευρωπαϊκό γιατί δεν θα σου το αναγνωρίζει.

Επίσης, αν έχεις νοικιάσει το παιχνίδι για να το δοκιμάσεις και αργότερα το αγοράσεις από Αμερική, κατά πάσα πιθανότητα δεν θα σου αναγνωρίζει το save.

 

Τέλος, αν σε ενδιαφέρει και το online, υπάρχουν κάποια παιχνίδια που όταν συνδέεσαι στο PSN "βλέπουν" το region του παιχνιδιού και σε κατευθύνουν στους ανάλογους server. Το MGS 4 για παράδειγμα, αν το αγοράσεις από Αμερική, θα παίζεις μόνο με όσους έχουν την συγκεκριμένη έκδοση, ενώ αν κάποιος φίλος σου π.χ. το έχει αγοράσει από Ελλάδα δεν θα μπορεί να παίξει online μαζί σου.

 

Sorry για το μακροσκελές κείμενο :p

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...