Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα πάλι στο χθεσινό μου άρεσε η Αγγέλα. Ειδικά στο θέατρο που παρίσταναν τα δέντρα ήταν κάτι το καταπληκτικό.

 

Σκηνοθέτης: Δε βλέπεις την άλλη πως κουνιέται από τον άνεμο;

Αγγέλα: "Είναι επειδή είναι κοντά στο αιρ κοντίσιον και φυσάει...."

 

και μετά που παρίσταναν τα δέντρα που πήραν φωτιά

 

Αγγέλα: "Η άλλη πήρε φωτιά και άρχισε να τρέχει. Αν τα δέντρα έτρεχαν όταν έπιαναν φωτιά, ξέρεις πόσες πυρκαγιές θα είχαμε γλιτώσει;"

 

και επίσης όταν έβλεπαν το "Λαζάρου" στην τηλε-κρεμάλα

 

Αγγέλα: "Γαστρεντερίτιδα είναι η λέξη. Παράτα τα όλα και έλα στου Σπύρου"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα πάλι στο χθεσινό μου άρεσε η Αγγέλα. Ειδικά στο θέατρο που παρίσταναν τα δέντρα ήταν κάτι το καταπληκτικό.

 

Σκηνοθέτης: Δε βλέπεις την άλλη πως κουνιέται από τον άνεμο;

Αγγέλα: "Είναι επειδή είναι κοντά στο αιρ κοντίσιον και φυσάει...."

 

και μετά που παρίσταναν τα δέντρα που πήραν φωτιά

 

Αγγέλα: "Η άλλη πήρε φωτιά και άρχισε να τρέχει. Αν τα δέντρα έτρεχαν όταν έπιαναν φωτιά, ξέρεις πόσες πυρκαγιές θα είχαμε γλιτώσει;"

 

και επίσης όταν έβλεπαν το "Λαζάρου" στην τηλε-κρεμάλα

 

Αγγέλα: "Γαστρεντερίτιδα είναι η λέξη. Παράτα τα όλα και έλα στου Σπύρου"

 

 

Και στην τελευταία ατάκα η Ζουμπουλία συμπλήρωσε

 

<<Φέρε και την σκούπα μαζί σου>> (την είχαν κερδίσει στην κρεμάλα) :w00t: :p

Link to comment
Share on other sites

Το 2ο επεισόδιο είχε αρκετές καλές στιγμές, αλλά η αίσθηση που μ'αφησε είναι ότι ήταν χειρότερο από το 1ο.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Η χθεσινή καλύτερη ατάκα ήταν της Αγγέλας: "Γαστρεντερίτιδα είναι η λέξη. Παράτα τα όλα και έλα στου Σπύρου" και συμπλήρωμα από τη Ζουμπουλία "Φέρε και την σκούπα μαζί σου, αφου την κερδίσαμε γιατί να την αφήσουμε?" και μου άρεσε και η Ντάλια όταν βρήκε το κλειδί. Προσωπικά μου αρέσει αρκετά, θα δούμε στη συνέχεια

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/46291Ttribal843755.gif

Yesterday

Love was such an easy game to play

Now I need a place to hide away

Oh, I believe in yesterday

Link to comment
Share on other sites

Ας περιμένουμε κάποια επεισόδια, να δούμε πως θα διαμορφωθεί η σειρά και το όλο concept. Το πρώτο επεισόδιο μου άρεσε πάρα πολύ, το δεύτερο ήταν σαφώς κατώτερο. Μόνο κάποιες ατάκες της Ζουμπουλίας και της Αγγέλας που προαναφέρθηκαν, το έσωσαν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο επεισόδιο δεν πήγε τόσο κάλά σε τηλεθέαση.Είναι πολύ κοντά με την σειρά του ΑΝΤ1.Πάντως εμένα μου άρεσε και πιστεύω ότι θαβελτιωθεί καθώς προχωράει η ιστορία.

 

ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ 25,5%

ΜΩΒ ΡΟΖ 25,1%

 

http://clubs.pathfinder.gr/vera_sto_dexi

Link to comment
Share on other sites

To δεύτερο μου έκανε κάτι ανάμεσα σε εγκλήματα και τις Σαββατογεννημένες :p Αν και κατώτερο από το πρώτο πολύ καλύτερο από τα άλλα που παίζονται αυτό τον καιρό...
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο επεισόδιο το σημερινό! :up:

-Θα παμε Ολλανδια με το jet μου.Θα φτασουμε πιο γρηγορα

-Ναι , γιατι με το ΚΤΕΛ...

Ζουμπουλια εγραψε!! :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

καλο και το σιμερινο αν το πανε ετσι τοθσ βλεπω να ειναι η καλυτερη κωμικη σειρα του χειμονα
Link to comment
Share on other sites

-Θα παμε Ολλανδια με το jet μου.Θα φτασουμε πιο γρηγορα

-Ναι , γιατι με το ΚΤΕΛ...

Ζουμπουλια εγραψε!! :lol:

 

Πολύ καλό το σημερινό και ναι αυτή η ατάκα ήταν η καλύτερη από όλο το επεισόδιο :up:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το σημερινό και ναι αυτή η ατάκα ήταν η καλύτερη από όλο το επεισόδιο :up:

Φαντάζομαι πως θα ήταν οι άλλες δλδ.. :down:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή στο προηγούμενο με πήρε ο ύπνος :p σε κάτι φάσεις, μπορεί να μου πει κανείς πως τελικα βρέθηκαν στο σπίτι με τη γυναίκα του υπουργού;
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πως θα ήταν οι άλλες δλδ.. :down:

Πρεπει να το βλεπεις. Δεν μπορω να αποδωσω τη στιγμη μεσα απο ενα post. Οσοι το ειδαν καταλαβαν την ατακα :D

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να το βλεπεις. Δεν μπορω να αποδωσω τη στιγμη μεσα απο ενα post. Οσοι το ειδαν καταλαβαν την ατακα :D

Όντως Bayern7 αν δε το είδες δε καταλαβαίνεις το πως το είπε που ήταν να πέσεις κάτω από τα γέλια!!! Ευτυχώς γιατί το προηγούμενο επεισόδιο με είχε απογοητεύσει αυτό ήταν σαφώς καλύτερο. Και στην αρχή εκεί που μπήκαν στο σπίτι και οι άλλοι έκαναν σεξ η συζήτηση μεταξύ Ζουμπουλίας και Ντάλιας ήταν όλα τα λεφτά!! Πολύ καλό το επεισόδιο και εκεί που άνοιγε όλη την ώρα τη πόρτα η μαμά να τους ρωτήσει αν θέλουν κάτι και αφού κλείδωσε μπαίνει η θεοπούλα από το μπαλκόνι για να μην είναι μόνοι!!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

OK πάω πάσο.

Γενικά δεν μου αρέσουν οι σειρές του Καπουτζίδη.

Τις σαββατογεννημένες δλδ που είδα κανα 2 φορές, τις βρήκα αδιάφορες..

Link to comment
Share on other sites

Το παρακολούθησα για πρώτη φορά επιτέλους σήμερα.

Ενώ στην αρχή δυσκολεύτηκε να με κερδίσει λόγω τις αναπόφευκτης σύγκρισης με τις «Σαββατογεννημένες»,τελικά το βρήκα καλό και γέλασα σε αρκετά σημεία. Το στυλ+οι ατάκες της Καρύδη όταν πήγε στο σπίτι της άλλης,φοβερά :D

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

H Καρύδη σαν ηθοποιός μου είναι αντιπαθής. Σε αυτή την σειρά σκίζει!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι σε κάθε επεισόδιο, κάποιος απο τους πρωταγωνιστές βγάζει περισσότερο γέλιο. Χθες γέλασα με την Καρύδη, που επισκέφθηκε τη Ζουμπουλία στο σπίτι της Μαριλένας και άρχισε να τη σνομπάρει για το μικρό σπίτι που μένει, για την άγνοια για το φένγκ σούι. Ειδικά όταν είδε τη Μαριλένα και ρώτησε τη Ζουμπουλία "είναι το υπηρετικό σου προσωπικό;" λύθηκα.

 

Επίσης γέλασα με τη Ζουμπουλία που μπέρδεψε το Φενγκ Σούι με το Κουνγκ Φου.

 

Γενικά η σειρά είναι καταπληκτική, μπορεί να μην βγάζει πάρα πολύ γέλιο, αλλά σε κρατάει σε μία αγωνία, πράγμα πρωτόγνωρο για ελληνικές κωμικές σειρές.... Μόνο στις Σαββατογεννημένες θυμάμαι ότι όταν τελείωνε το κάθε επεισόδιο είχες μία αγωνία για το επόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή στο προηγούμενο με πήρε ο ύπνος :p σε κάτι φάσεις, μπορεί να μου πει κανείς πως τελικα βρέθηκαν στο σπίτι με τη γυναίκα του υπουργού;

Η ομάδα των πέντε, συναντήθηκε με την γραμματέα του υπουργού, μήπως βγάλουν άκρη τι ανοίγει το κλειδί που είχαν ανακαλύψει σε κούφιο σημείο στο ξύλινο πάτωμα στο γραφείο του υπουργού! Αποφάσισαν να ψάξουν στο σπίτι του υπουργού, και η γραμματέας του, που είχε κλειδί για το σπίτι του (αυτό αφήνει ερωτηματικά για τη σχέση τους!) τους το έδωσε! έτσι βρέθηκαν μέσα.... ώσπου άκουσαν κάποιους να έρχονται!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το χθεσινό επισόδειο !:up:

Μου αρεσε αυτή η σωρεία ατακών σχετικά με τα χριστιύγεννα και τις χριστουγεννιατικες κάρτες που είχε η Ντάλια με το γραμματέα και μετά που μπήκαν οι άλλοι δύο.

Επίσης όταν πήγε η Ντάλια στο σπίτι της συμπεθέρας και της την έλεγε συνεχώς (μια για το feng shui, την άλλη που την πέρασε για το υπηρετικό προσωπικό κτλ κτλ)

Το άλλο ήταν ωραίο με τη Ζουμπούλια και τη Ντάλια πίσω απο τη κουρτίνα.

 

9/10 απο εμένα σε σχέση με τα προηγούμενα :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...